Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pozor na účtování služeb u O2 !!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4998
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 19:43    Předmět: Citovat

Tak ma zaujíma, čo také by asi hrali na tom AM v prípade nejakej katastrofy? AM tranzistorák na baterky mám, k nemu bateriek aj na 10 rokov, ak samé nevytečú (aj vtedy ich stačí očistiť a fungujú).
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 19:49    Předmět: Citovat

Lenze si pozri, kolko taky vysielac spotrebuje elektriny.
Aj na FM pasme mas riadne vysielace. U nas je napr. zenevska frekvencia 94.2MHz, kde dokazes jednym vysielacom pokryt takmer polku republiky a ma vykon 30kw. Ale tie naklady na prevadzku polozilo uz par radii, ktore tam vysielali.
Volakedy davno som si aj ja robil krystalku a radia, ktore fungovali nekonecne dlho, ale proste ta doba je uz prec. Proste mat silny am vysielac je v dnesnej dobe vysoko nerentabilne.

4 a 5G dokazu obsluzit viac zariadeni, a v pripade 5G sa pouziva x-frekvencii, takze aj ten dosah je v niektorych pripadoch vyssi, ako 2G.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 20:04    Předmět: Citovat

No v případě nouze by tam nehráli asi nic, šlo by hlavně o to co by tam mluvily, když by to byl jedinej spolehlivej zdroj informací, když vezmu jako příklad katastrofy třeba válku, tak protější strana bude cílit na infrastrukturu aby lidi nemohli dostávat odnikud informace, a 1 velkej stožár vojáci dokážou ochránit líp než 1000 malej. Jde hlavně o to spolehlivý předání informací mezi občany a státem. Jsme jedna z mál zemí co to vypíná a likviduje, tohle se děje ve většině jenom zase v EU, všude jinde AM maj a slušnejma výkonama, a když už ho třeba nemaj tak maj vysílače v dobrým technický stavu, aby bylo v případě nouze možná je jenom zapnout a vysílat. Ale Amerika, Čína, Rumunsko, třičtvrtě státu to má, i Polsko, a tak jak to maj třeba v tom polsku by to úppně stačilo, 1 vysílač, 1 stanice na AM ale výkonem přes 1MW. U nás to ale musli vypnout, a rychle v zápětí na to zlikvidovat vysílač, protože se jeden zkorumpovanej idiot bál že když tam nechá vysílač tak že za nějakou dobu to zase bude chtít někdo zapnout, jako to bylo v několika státech tak už, tak nechal zlikvidovat hned vysílač, a spolehal na to že když už to budou samotný antény tak že o to bude menší zájem, a honem rychle to nechá vyhodit do vzduchu, a nahrabe si pro sebe prachy co jdou na údržbu antén. (ale ani tak mu to neprošlo, a ještě jsem se mu skoro vysmály do ksichtu) Jinak v normálním stavu by tam mohlo hrát asi všechno, po tom co jsem naladil z USA na KV techno stanici, a 70 let starý rádio mi z toho málem proskočilo stropem.

Naposledy upravil TeslaPC dne pá srpen 25 2023, 20:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 20:10    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
Lenze si pozri, kolko taky vysielac spotrebuje elektriny.
Aj na FM pasme mas riadne vysielace. U nas je napr. zenevska frekvencia 94.2MHz, kde dokazes jednym vysielacom pokryt takmer polku republiky a ma vykon 30kw. Ale tie naklady na prevadzku polozilo uz par radii, ktore tam vysielali.
Volakedy davno som si aj ja robil krystalku a radia, ktore fungovali nekonecne dlho, ale proste ta doba je uz prec. Proste mat silny am vysielac je v dnesnej dobe vysoko nerentabilne.

4 a 5G dokazu obsluzit viac zariadeni, a v pripade 5G sa pouziva x-frekvencii, takze aj ten dosah je v niektorych pripadoch vyssi, ako 2G.

S těma financema za elekřinu je to otázka, v nouzovém stavu by to asi taky šlo i když bych nevěřil že to zaleze i tam kam dokáže zalízt AM, ale v normálním stavu to je u nás nemožný, protože opět Čra jsou padlý nahlavu, a mít 1 třeba 30KW FMku co pokreje půlku republiky nelze, to neexistuje, ono je to složitější, ale zkráceně u nás nesmí bejt FMka co dosáhne moc daleko, nesmí bejt jedna silná ale může bejt víc slabejch, a kolik dohromady sežere těch víc slaších FMek když ta stanice chce mít pokrytou celou republiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2566
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 10:58    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
Liblice jsme zachránily a budem je díky vysílaní tímhle malým výkonem udržovat stožáry při životě a v dobrém technickém stavu....

Myslím, že rozhodující bude výměna kotevních lan v roce 2026. Pokud je někdo vymění, bude na řadu let snad pokoj o demolic. Snad. Ono totiž když půjde do tuhédo, podle mne i Country Rádio z toho rychle vycouvá, a bude hledat jiné alternativy, odkud vysílat. Zatím tedy, by se dalo o záchraně silně polemizovat. To si o tom myslím já.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 11:26    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
a mít 1 třeba 30KW FMku co pokreje půlku republiky nelze, to neexistuje, ono je to složitější, ale zkráceně u nás nesmí bejt FMka co dosáhne moc daleko, nesmí bejt jedna silná ale může bejt víc slabejch

Moze byt, su to tzv. zenevske frekvencie, kde je povolene ist na max. 30kw. U nas viem, ze je jedina, kralova hola 94.2MHz a skutocne mam otestovane, ze dosah ma od Tatier az takmer k Madarskym hraniciam. Do stran to velmi nemam otestovane, ale tych 70km som este celkom v pohode chytal.
Tak oprava, u nas je tych frekvencii viac: https://www.radia.sk/vysielace/39_poprad-kralova-hola

a co pozeram u vas, tak CR ide aj 100KW na fm pasme: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vys%C3%ADla%C4%8D_Bukov%C3%A1_hora

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 13:16    Předmět: Citovat

Tady si někdo plete pojem a průjem a zaměňuje dosah vysílače AM s kilometrovýma vlnama s dosahem FM vysílače s vlnovou dýlkou v řádu jednotek metrů. Hoši, nejdřív se naučte základní vlnovou fyziku a pak si vyjasněte, jakej je vlastně skutečněj dosah toho kterýho vysílače na danejch kmitočtech/vlnovejch dýlkách a až potom si zkoušejte poměřovat pindíky podle výkonu, ju?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 13:56    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
TeslaPC napsal(a):
Liblice jsme zachránily a budem je díky vysílaní tímhle malým výkonem udržovat stožáry při životě a v dobrém technickém stavu....

Myslím, že rozhodující bude výměna kotevních lan v roce 2026. Pokud je někdo vymění, bude na řadu let snad pokoj o demolic. Snad. Ono totiž když půjde do tuhédo, podle mne i Country Rádio z toho rychle vycouvá, a bude hledat jiné alternativy, odkud vysílat. Zatím tedy, by se dalo o záchraně silně polemizovat. To si o tom myslím já.

To uvidíme, my se budem snažit co půjde zase, ale měly by to zaplatit Čra, protože jsou vlastníkem, a my už tak trochu máme nějakej zatím ne úplně domyšlenej plán jak na to potom.


Naposledy upravil TeslaPC dne pá srpen 25 2023, 20:21, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 14:22    Předmět: Citovat

Zapoměli jste do stavu nouze započítat síbíčkáře a radioamatéry. Možná i Pé eM káŘe. Mám CB anténu na komíně už třicet let a nevím jestli ji sundat. Taky ručku s pendrekem a teleskopem. I akumulátory. I PMR. Co kdyby..? Doba je nejistá.Smile
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2566
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 14:23    Předmět: Citovat

TeslaPC: Jasný jasný. Dívám se na to tak trochu skepticky, a radši myslet na nejhorší, a být mile překvapen, nežli obráceně.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 14:42    Předmět: Citovat

Tak tak, přesně toho názoru jsem taky. Já jsem s tímhle tak trochu blázen, mám doma postavenou mini FVE na živení potřebnýh věcí v ostrovním režimu, a na střeše taky antény na všechno možný i když je tady ve vzduchu téměř mrtvo. CBčko, Lambda, a tranzistorák, to jsou asi 3 nejzákladnější věci pro tyhle situace.

Naposledy upravil TeslaPC dne pá srpen 25 2023, 20:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 14:45    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
EKKAR napsal(a):
TeslaPC napsal(a):
... a totéž to bylo z posledním vysílání ze Zbraslavy...
Kurva píča psí kunda chlope nezdárná nauč se konečně pravopis, ta Zbraslav bez Zbraslavi jako kost bez kosti, místní by tě měli přijet trochu ponapravit klackem po zádech ...

NO stává see Laughing

Nějak často Sad Smile
Tak ono to není pouze o "Zbraslavy", ale:

TeslaPC napsal(a):
Liblice jsme zachránily a ...
("My děvčata?", anebo "My všichni?")
TeslaPC napsal(a):
No v případě nouze by tam nehrály asi nic, šlo by hlavně o to co by tam mluvili, ...
(A že jednou "nehrály" a podruhé "mluvili")
TeslaPC napsal(a):
To uvidíme, my se budem snažit co půjde zase, ale měli by to zaplatit Čra, protože jsou vlastníkem, a mi už tak trochu máme nějakej zatím ne úplně domyšlenej plán jak na to potom.
(Tak tady tomu dáváš už "úplně na prdel")

O "Nedoklepech" ani nemluvě (od čeho tu máme tl. "Upravit"?) - například:
TeslaPC napsal(a):
... na živní potřebnýh věcí...
Sad Sad Sad

Sry za OT ("češtinářský koutek").

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 20:26    Předmět: Citovat

Čestina není moje silná stránka, íčka jsou hrozně zbytečná pitomost, mělo by to bejt snad všechno opravený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
teufel



Založen: Feb 09, 2017
Příspěvky: 410
Bydliště: Na dohled od Spolany

PříspěvekZaslal: ne srpen 27 2023, 9:20    Předmět: Citovat

S O2 jsem navždy skončil, vždy mě osrali.

1. Kdysi dávno předplacená karta, volání 5,90 Kč. Po zavolání nabídli výhodný tarif 5,60 Kč za minutu volání. Po přechodu na Blesk mobil 2,50. Už jsem ale dlouho stejně jinde

2. Datový modem (jako fleška), tehdy na 2G. Manželka mi to dala k narozeninám. V krámu jí slíbili (snad) 300 Kč na měsíc, ve finále to bylo (snad) 900. Zrušit to nešlo, v krámě podepsala smlouvu na 2 roky. Podrobnosti mi nesdělila, ale celé ty 2 roky byla nasraná, když si na to vzpomněla. Teď, když na chatě potřebuji internet, připojím se přes mobil.

3. Internet "5G na doma". Na venkově začal mít místní poskytovatel internetu potíže, jeho wifi síť byla tak zarušená, že se stala nepoužitelnou. Jedinou použitelnou variantou tehdy bylo O2. Chtěli za to cca 500 Kč na měsíc při rychlosti 50/10 Mb/s. Nebylo to 5G, ale jen nějaké vytuněné LTE, stejně to moc nefungovalo, malá rychlost, výpadky. K anténě (na střeše) jsem musel koupit i VDSL modem, který tam byl úplně na ho*no, bez něj to fungovalo stejně blbě, televizi jsem nepoužíval. Od loňska (když se tu objevil) mám Starnet 100/33 Mb/s za 250 Kč, jede to jak z praku. Pokusil jsem se O2 vrátit anténu a modem, ty už nikdy potřebovat nebudu. Nechtěli to a musel jsem doplatit přes 5 tisíc. I tak se to vyplatilo, na první rok jsem měl u Starnetu výraznou slevu.

O2 už nikdy více!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne srpen 27 2023, 9:41    Předmět: Citovat

Vidíš. Já mám od O₂ internet doma asi 13 let (ADSL, později VDSL) a nemám problém. Vše funguje jak má a vlastně o nich nevím. Mobil mám taky u nich a to samé, prostě funguje. Občas nějaký vocas od nich volá, že mi nabízí to či ono (tablet a další SIM a podobně), slušně, leč důrazně je pošlu někam a mám klid.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund