Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fotovoltaika pro seniory za 1 Kč
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 1:02    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
To jsou ubohý řešení za 100k s dotací 50k.

To zda splňujete nebo nesplňujete podmínky pro NZÚ Light si ověřte u poradce, kterého si můžete vyhledat dle bydliště zde.

citace:
Poradenství NZÚ Light
Registrovaní poradci NZÚ light bezplatně zodpoví vaše dotazy, vyřídí dotaci od podání žádosti až po doložení realizace a potvrdí potřebné formuláře. To vše zcela ZDARMA!

Pokud budete mít ověřeno, že na tu dotaci NZÚ Light nesplňujete podmínky tak je ke zvážení možnost to řešit aspoň s dotací 50k přes standardní NZÚ zatím tj. dočasně na 5 let s "ubohým řešením", které si po 5-ti letech (tj. až uplyne doba udržitelnosti) můžete vylepšit na vlastní řešení aniž byste musel dotaci vracet. To následné vylepšení pak už budete řešit bez dotace. Tímto byste získal aspoň něco do začátku i když by to třeba zatím nebylo zcela dle vašich představ, ale pořád lepší než nic. Druhá možnost je samozřejmě rovnou si to vyřešit dle svého řešení, ale bez dotace.


Naposledy upravil Valdano dne pá listopad 17 2023, 1:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 1:16    Předmět: Citovat

Ti vysvětluju, že je to ubohý řešení, třeba se 4-ma 410W panelama, regulátorem a bez bojleru.
Já si na garáž posadím 2x5 410Wp panelů a přijde mě to na 40kč s montáží, kabeláží, jištěním a zemněním.
https://shop.iftech.cz/cs/solarni-panely/3603-solarni-panel-muenchen-msmd410m10-54-410-wp.html

Na NZÚ Ligt nárok nemám a ti poradci jsou akorát tak náhončí různejch dodavatelů, se kterými mají dobré vztahy Rolling Eyes
Obrátil jsem se na ně několikrát a vždy z toho byl Schlieger.

Kromtoho mi jejich stránky na XP nefungujou a jako senilní důchodce si nemůžu novej počítač dovolit Laughing

Problematika mě zajímá, teď budu řešit, jak je užitečnej Tigo TS4-A-O


Naposledy upravil danhard dne pá listopad 17 2023, 1:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 1:24    Předmět: Citovat

Takže jestli to chápu správně, tak než vzít dotací na "ubohé řešení", které byste si mohl po 5-ti letech upravit dle svého tak raději volíte rovnou vlastní řešení, ale bez dotace. Nic proti tomu. Vlastní řešení bez dotace je dobrá volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 1:30    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Kromtoho mi jejich stránky na XP nefungujou a jako senilní důchodce si nemůžu novej počítač dovolit Laughing

Dají se koupit levně repasované stroje s Windows 10 třeba viz tento odkaz za 1890 kč včetně DPH a se zárukou 2 roky, doprava zdarma včetně Zásilkovny.


Naposledy upravil Valdano dne pá listopad 17 2023, 1:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 1:33    Předmět: Citovat

Jsem chudej důchodce, ale když jsem ještě vydělával, tak jsem to necpal do nesmyslného důchodového pojištění, ale kupoval jsem akcie ČEZu, takže by mě pakatel za elektřinu nemusel zajímat, dividendy to zaplatí Very Happy

Novej počítač ? To bych musel ten starej zahodit !
Ale kterej ? mám jich asi 20 a u nás se nic nevyhodí, kam bych ho dal ? Laughing

Starýho psa novejm kouskům nenaučíš, pod stolem mám Optiplex 790 s 128MB SSD a na zprávy z internetu to je skutečně dobrý.

Ale jak tomu mám věřit, když ani nenajdu u prohlížeče Edge jak mám nastavit startovací stránku ? (je tam furt Seznam a nevím, jak se ho zbavit).

Měl jsem trochu problém s WiFi, tak jsem to tam hledal (W10), asi 4 přístupy, pokaždé jiné menu, skryté funkce atp.
Samé autoinstalaca, samoopravování atp. S tím se chyba najít nedá ! prostě to furt nedefinovaně padá.

Zlaté W98 Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:02    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Krom toho mi jejich stránky na XP nefungujou

Mě fungují ve Windows XP všechny stránky s prohlížečem Basilisk. To je nejnovější verze prohlížeče pro Windows XP, která by měla fungovat se všemi aktuálními weby. Jádro i rozhraní toho prohlížeče je v podstatě stejné jako má Firefox. Takže pokud znáte Firefox tak by pro vás neměl být problém se s tím Basiliskem sžít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:08    Předmět: Citovat

Basilisk mám zataženej o používám, když je potřeba.
Ale prostředí mám v Mozille, tak jedu tam.
Prostě mě štve 30 let pořád něco upgejdovat a přeinstalovávat atd. Very Happy
Miliony hesel si už nepamatuju, kdo si to má pořád vymejšlet Laughing


Naposledy upravil danhard dne pá listopad 17 2023, 2:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:11    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Basilisk mám zataženej o používám, když je potřeba.

Proč teda píšete "mi jejich stránky na XP nefungujou" když v Basilisku fungují?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:16    Předmět: Citovat

No protože diskuze jedu v Mozille a když to odsud spustím, tak se to sekne Very Happy

A Basilisk mi nenabídl přenos prostředí z Firefoxu, jen z těch jinejch Win sraček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:20    Předmět: Citovat

A to je takový problém kliknout na ten odkaz v Mozile pravým tlačítkem myši, zvolit zkopírovat odkaz, spustit Basiliska a vložit do něj ten odkaz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:27    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
A Basilisk mi nenabídl přenos prostředí z Firefoxu...

Asi máte starší verzi Basiliska, která to nenabízela. Verze Basiliska, na kterou jsem tu dal odkaz, mi při prvním spuštění ve Windows XP automaticky nabídla možnost importu záložek ze všech aktuálně nainstalovaných prohlížečů, a to včetně Firefoxu. Stačilo si jen vybrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:29    Předmět: Citovat

To jistě dělám, ale mám pak rozjeté dva prohlžeče, každej si cucne 500MB paměti a jsem zase seklej Very Happy

Mám transportní verzi, protože jsem to jen vyzkoušel, na istalaci a odříznutí Foxe nebyl zatím čas.

Mám těch pracovních počítadel asi 5, nejsou výkonné, ale když jedu na všech současně, tak to dá za 4 jádra Laughing

Některý věci by na těch novejch ani nefungovaly, kdo má ISA sloty a LPT port, do kterýho potřebuju strčit DONGL kterej jsem si před 30. lety hacknul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 2:43    Předmět: Citovat

Když máte málo paměti tak si po zkopírování toho odkazu do paměti Mozilu prostě ukončete. Pak pustíte Basilisk a až si v něm prohlédnete co potřebujete tak ukončíte Basilisk a spustíte zase Mozilu.

Naposledy upravil Valdano dne pá listopad 17 2023, 4:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 3:01    Předmět: Citovat

Nejsou lidi, pochop, že už jsem dementní, mám poruchy soustředění a pracuji průběžně na 5 strojích, protože to prostě na jednom nejde.
Všechno postupně řeším, ale prostě mě sere, že to musím pořát něco předělávat.

A nejde o to, že bych tam měl starou verzi, mám tam transportní verzi, která není invazivní a proto nevidí ten stávající systém.

Potřebuju instalační verzi, tu nainstalovat, převést prostředí a Firefox smazat, ale nejsou lidi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2023, 9:52    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):

Chtěl bych to připojit do stávajícího ústředního teplovodního vytápění, před stávající elektrokotel, je to složité ?

Ne. Mám to takhle zapojený od půlky devadesátek na uhelným systému s objemem 250 litrů. Tepelko je split PZP Semechnice, vzduch voda, 12 KW při venkovní nule. Elektrokotel tam dělá dva stupně bivalence, první mám -8°, zapne 1,5 KW a druhej -14° k tomu připojí další 3 KW. V elektrokotli jsou dvě další patrony 3 x 1,5KW pro případ poruchy tepelka. Tepelko je po kompletním zaizolování baráku v roce 2003 předimenzovaný natolik, že jsem tu bivalenci už řadu let nepotřeboval.
Zapojení je vracečka ze systému do spodního vývodu anuloidu, dál přes ventil/filtr do tepelka. Výstup tepelka přes Grunfose do horního vývodu anuloidu (propojka tlustou rourou mezi vstupem a výstupem tepelka) a dál přes dalšího Grunfose do elektrokotle a pak přes ventil do topnýho systému. Jestli chceš, mohu to namalovat.
Je to tak udělaný z důvodu, že do tepelka nemůže jít vracečkou víc než cca 48°, jinak by příliš narůstal tlak v chladícím okruhu a vypínala by tlaková ochrana. Následky exploze AlfaLaval výměníku jsem viděl osobně, 14 atmosfér je pořádná prda.
Celý to tedy jede jako sério-paralelní systém, řízení jsem si dělal sám na A51 ale v tepelku jednoduchý řízení je, jen ho nepoužívám.
Pokud bys udělal jen tepelko a elektrokotel v sérii, tak pokud budeš mít vysokou teplotu vracečky, tak ti tepelko vypne na teplotu nebo tlak a pojede jen elektrokotel. A pokud by teplota vracečky dál stoupala, mohl by křápnout chladící okruh. Proto je tam anuloid. Ty součastný systémy s nádrží má nádrž stejmou funkci jako anuloid.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund