Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava magnetickeho pristroje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 8:20    Předmět: Citovat

Před osmi lety jsem to tu už popsal, jen nemůžu najít, zda jsem někdy dodal, že přístroj jsem ani z dálky neviděl, tím méně zkoumal jeho účinky.
Prý se vyrábí jen zakázkově, 50% záloha hned, po měsíci doplatit zbytek a do dvou dnů že to mám doma.
V té době jsem už měl zkušenost se dvěma identickými přístroji na elektropunkturu, které mi přinesli na porovnání - že ten dvouletý neúčinkuje, zatímco ten nový ano. Proměřil jsem je s tím, co jsem měl k dispozici (napětí, proudy, průběh a rozsah rozmítání frekvence impulsů na 100 MHz osciloskopu) a ukázal jsem jim, že oba přístroje pracují naprosto stejně. Podle mne jasný placebo efekt. No tak jsem u majitele obou přístrojů za netaktního vola (stejně, jako u placebo efektu, jsem si na takový titul rychle zvykl a nijak už na mne neúčinkuje), protože jsem mu ukázal, že to přístrojem není. Stejně asi nechápal, nač se to kouká.
Oni si totiž občas naběhnou i sami lékaři a fyzioterapeuti - objeví se nějaká metoda, která se zdá být logická, racionální a účinná. Svolávají se k tomu mezinárodní symposia, začne se to používat - a pak se najednou ukáže, že pacient by se za stejnou dobu uzdravil i bez toho. Ale, dokud platí, proč mu o tom něco říkat, či dokonce od něj vyžadovat podpis kvalifikovaného souhlasu?

Když se tedy vrátím k přístroji, kvůli kterému bylo vlákno založené: na takovou techniku musí někdo zajišťovat autorizovaný servis. Má na to vybavení, dokumentaci i předepsané servisní postupy od výrobce, který je za následky používání přístroje zodpovědný. Neautorizované zásahy do vnitřností přístroje jsou určitě výslovně zakázané nejpozději na straně 2 návodu k obsluze a údržbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 8:36    Předmět: Citovat

Zase na druhou stranu: Když by nefungovala magnetoterapie, tak určitě nefungují magnetický změkčovače vody - a zvlášť ty, kdy máš na vodovodní potrubí namotat pár závitů drátu, připojit to na řídící jednotku, která se napájí běžným adaptérem do zdi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 11:28    Předmět: Citovat

Samozrejme ze nefunguji. Nejaka Nemecka zkusebna pred casem delala dlouhodoby test nekolika takovych zmekcovacu. At uz magnety nebo ty elektronicke s civkou kolem trubky. Meli nekolik boileru, nechali to snad rok bezet a vysledky byly naprosto nulove. Daval jsem tu nekde link.

I z tohoto duvodu bych se nejakymi neautorizovanymi zasahy prilis netrapil. Pokud to nemelo zadne ucinky pred tim, nejakym stouranim v elektronice se to nezmeni Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 12:04    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):


I z tohoto duvodu bych se nejakymi neautorizovanymi zasahy prilis netrapil.


Tak s tím bych nesouhlasil. Proč?
Podívej se na celkovou fotku přístroje. A pak na fotku přístroje z těch německejch stránek - Viděl jsem ji teda jen pár vteřin, než vyskočilo to protivný okno o volbě sledovacích údajů, což byl důvod, proč jsem odtam zmizel.
Na ty jeho fotce je logo nějakýho studia (Na google je dohledatelný sídlící tam poblíž poptávané lokality) - pokud předpokládám, že mu to dodalo na opravu, tak má na triku potencionální situaci, kdy se na něm může někdo hojit i z nesouvisejících důvodů.
Každopádně jsem usoudil, že se jedná o generátor rázových magnetických impulsů - fotky ukazují silový obvod, kde jsem poznal pastilkový nejspíš tyristor pro vysoký proudy a asi nějakou rekuperační diodu (ta menší pastilka) Takže má problém dvě situace:
Buď se nenabíjí rázový kondenzátor, nebo nejde odpalování tyristoru.
Nabíjení kondenzátoru by mělo jít změřit, pokud znáš cílovou velikost napětí, zapalování tyristoru by mělo jít změřit taky osciloskopem. Ale pokud má řídící blok schopnost kontroly průběhu, tak se bez diagnostiky neobejdeš..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 394

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 12:37    Předmět: Citovat

bu2520 to napísal jasne a výstižne, a nikto ho nepočúva... Možno pre tých jeho prvých desať slov...

Prvá je indikácia, potom voľba správnej liečby, jej nastavenie, potom kvalita lieku/prístroja, potom kvalita podania liečby, no a potom je na rade to vlastné telo.

Ak z tohto reťazca niečo zlyhá, výsledok obyčajne nie je uspokojivý...

Až si niekto na svoj zdravotný problém kúpi nejaký šopzázrak, omotá si ho okolo seba, a potom si sťažuje, to nepotrebuje komentár.

Ani to, ak z tejto jednej vzorky, či z pridanej skúsenosti suseda, vďaka ktorému dostali skoro polovičnú množstevnú zľavu, urobí generálny uzáver.

Predpokladám že riadne zdravotnícke zariadenie sa bežnému človeku len tak do ruky nedostane... Jeho náhrady majú také účinky, až majú, aby sa ľudia mohli zabávať a si neublížili...

Ak napríklad fyziater zvolí správnu liečbu, sestra ju správne podá (vôbec nemusí fyzioterapeut), je to krok k výsledku.

Očakávané zlepšenie vôbec prísť nemusí. Vďaka reakcii môže prísť aj k dosť bolestivým prejavom. Sú tak trocha dôkazom, že magnetoterapia účinkuje.

Omazaním oblasti k podaniu liečby a následné žehlenie aplikátorom ultrazvuku sa nedeje v tele žiadna diskotéka, ani sa do tela nedodáva magickým spôsobom nejaký ultrazvuk. Tento fyzikálny jav sa využíva na prekysličenie danej oblasti, a tým sa prispieva k zvýšeniu cirkulácie ozdravného procesu v tele. Zbytok je vecou tela.

Princíp u magnetoterapie nie je iný.

Až prístroj zakladateľa vlákna nie je urobený na medicínskom základe, ale skôr je to obchodný blaf, je možné že vydáva všelijaké zvuky a robí aj všelijaké hlasité výboje. Možno má aj vstavané rádio, či vydáva Sound Effects Super Mario 3. Tam by som sa asi do spojazdnenia ísť nebál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 13:18    Předmět: Citovat

Vezmeme to z jineho konce, existuji vubec nejake hygienicke limity pro expozici magnetickym polem?
Osobne bych rekl ze ne (nic jsem nenasel). Z toho lze take odvodit jaky bude mit vliv magneticke pole na zdravi - zadny. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 13:36    Předmět: Citovat

Ale ale. Nejaký vliv má, ale iba na tých, čo jedia veľa špenátu, lebo obsahuje železo. Pako

Inak na magnetoterapiu netreba chodiť. Stačí ísť do obchodu kde majú takú tú kovovú závoru pri vstupných dverách, čo sníma pípáky proti ukradnutiu. To tiež vydáva magnetické pole, a podľa odozvy z pípáku (v ňom je iba cievka a kondenzátor) sa spustí alarm. Takže často nakupovať, a magnetoterapia je v cene. Very Happy

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 13:50    Předmět: Citovat

To je ovšem pole elektromagnetické a ještě vyšší dávku dostaneš třeba pobytem u blízkého vysílače. Ovšem pozor, aby se terapie nezměnila na ablaci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 13:53    Předmět: Citovat

Elektromagnetické pole. A ten prístroj asi ako vyrába magnetické pole? Z vody? Wink Všetko je to elektromagnetické, rozdiel je iba v polarite a frekvencii jej striedania.

Mimochodom, skúšal niekto zavrieť notebook do mikrovlnky či tam bude mať signál WiFi? WiFi je 2.4 GHz, a na rovnakej frekvencii vraj funguje mikrovlnka. A pokiaľ sa WiFi z notebooku umiestnenom v mikrovlnke dostane dnu a von, potom sa aj samotné žiarenie mikrovlnky dostane von, je to rovnaká frekvencia.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 14:14    Předmět: Citovat

Každé proměnné elektrické či magnetické pole pole v daném místě má vždy obě složky, čili vždy jde o elektromagnetické pole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17753
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 17:55    Předmět: Citovat

Koukám, že je naprosto zbytečný se tady o magnetoterepii bavit. Opět se vyrojilo několik expertů, kteří ji ihned považují za podvod aniž by měli jakýkoliv odpovídající lékařské vzdělání a relevantní informace.
Zajímavé je, že to jsou většinou ti samí, co musí mít za každou cenu opačný názor u čehokoliv. Rolling Eyes
A co třeba taková rehabilitační elektroléčba, to taky nefunguje, že jo....

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 18:20    Předmět: Citovat

Až se narodím s konektorem, budu věřit, že jeho připojení někam vliv mít bude. Na člověka fungují jednoduché věci. Například postižené místo ohřát. Což jde velmi snadno přiložením něčeho teplého či jen tepelnou izolací takového místa vůči okolnímu prostředí. Ono tělo, pokud potřebuje teplo, je schopno si ho vyrobit samo. Stačí mu dopřát vhodné podmínky.
Ovšem postižené místo lze ohřát i různými jinými, různě složitými systémy. Pak to může vypadat kdovíjak kouzelně, může to mít i nějaké nežádoucí a zcela zbytečné účinky, ovšem samotný ten vývin tepla účinný samozřejmě bude. Pak se můžeme bavit o kdovíjakých speciálních léčbách, přitom ve skutečnosti pořád půjde jen o trošku jednoduchého tepla. Vše ostatní je jen omáčka pro dojem a prachy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 18:37    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
pokiaľ sa WiFi z notebooku umiestnenom v mikrovlnke dostane dnu a von, potom sa aj samotné žiarenie mikrovlnky dostane von, je to rovnaká frekvencia.

Neskoušel, ale asi nebude. Nebo už jsi snad slyšel, že někomu padá wifi když si zapne mikrovlnku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 18:40    Předmět: Citovat

Něco v principu podobné je radon. Doma škodí, v lázních léčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 18:53    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
...padá wifi když si zapne mikrovlnku?
Lenže ono je tam rozdiel vo frekvencii, nieje to presne 2.400000...GHz. Aj WiFi má asi 14 kanálov okolo 2.4 GHz, takže trafiť sa mikrovlnkou presne do jednej z nich je skoro nemožné.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund