Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

32"LG modrý podsvit, driver DT1641AS VYŘEŠENO

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 14:24    Předmět: 32"LG modrý podsvit, driver DT1641AS VYŘEŠENO Citovat

Zdravím, mám na stole TV LG 32LF510U s modrým podsvitem. Je jasné že LED podsvit je K.O. takže jsem ze zvědavosti měřil - s vypnutým podsvitem 0,15A, se zapnutým 1,25A. Napájení je 19V, proud se se změnou napětí mění (při zvyšování napětí klesá, jen pro upřesnění), na LED podsvitu je 24V. Z toho mi vychází proud jak kráva, bodejť by LEDky nezdechly. Kouknul jsem do datashitu driveru, pak do servisního manuálu a zjistil jsem, že červeně škrtnuté součástky chybí. Chci snížit proud LEDkama (zkratováním R533), má smysl je tam doplnit, setkal se s tím někdo? Nebo stačí změna R532 a 533? EDIT řešení (moje a neúplné) je dále v příspěvcích, úvaha o zkratování R533 je nesmyslná. Pro podsvit jsou použity dva pásky po pěti LEDkách zapojené do série, ty jsem samozřejmě vyměnil.


podsvit LG.jpg
 Komentář:
 Velikost:  58.85 kB
 Zobrazeno:  104 krát

podsvit LG.jpg



podsvit LG.jpg
 Komentář:
 Velikost:  70.5 kB
 Zobrazeno:  103 krát

podsvit  LG.jpg



podsvit LG.jpg
 Komentář:
 Velikost:  90.96 kB
 Zobrazeno:  85 krát

podsvit   LG.jpg



podsvit LG.jpg
 Komentář:
 Velikost:  75.39 kB
 Zobrazeno:  92 krát

podsvit     LG.jpg




Naposledy upravil jardafiala dne pá duben 29 2022, 22:34, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 14:45    Předmět: Citovat

Deska zřejmě nedisponuje žádným výstupem pro řízení podsvitu, takže doplňovat chybějící součástky nemá smysl. Tady: https://school38vrn.ru/cs/led-svetodiody-dlya-televizorov-samsung-remont-zhk-televizora-samsung-c.html píšou, že pro snížení proudu je potřeba hodnotu rezistorů zvýšit, tak to vyzkoušej a proud pro jistotu změř.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 16:59    Předmět: Citovat

Zaky, je mi divný, že by pro 42" televizi nastavovali MENŠÍ proud než pro 32" ? Viz můj poslední obrázek kde jsou pro 42" předepsány větší odpory. Nějak mi to nesedí, proto jsem se ptal jestli s tím má někdo zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 18:18    Předmět: Citovat

Jen upresnim, napajeni techto ledek neni duvod proc obraz zmodral. Je to zkur-vene jiz ve vyrobe. Nejakym zpusobem doslo ke ztrate vrchni vrstvy luminoforu ktera ma za ukol z modre delat bilou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 18:23    Předmět: Citovat

Ty dobé duše z LG mají ve zvyku zapojovat led pásy paralelně, takže třeba mají ty dvě velikosti jiné uspořádání paralelních pásků, nevím. Prostě to změř a uvidíš. Teď tu taky mám jednu malou tv LG, tři pásky paralelně, dva z nich KO, takže to nejspíš po té, co chcípnul první, ještě nějakou dobu jelo na pořádně přetížené dva.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 21:36    Předmět: Citovat

ještě jsem to nepitval, ale nějak jsem myslel jestli nejsou dva paralelně, to je ještě blbější než blbé....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peterkos2



Založen: Jan 01, 2010
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 21:38    Předmět: Citovat

A toto ste videli?
LG42LB630V
17ks-KO
15ks-OK
Very Happy



IMG_20220302_083727_zmensena (1).jpg
 Komentář:
 Velikost:  36.27 kB
 Zobrazeno:  103 krát

IMG_20220302_083727_zmensena (1).jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 22:00    Předmět: Citovat

A obraz "jak víno". Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 22:06    Předmět: Citovat

Třeba si soudruzi v LG myslí, že je to známka punku Smile Opravdu zlaté trubice z předledkové éry.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 25 2022, 22:39    Předmět: Citovat

Jak píše zaky, zlaté trubice, mám už přes 10 let 37" SHARP LE37.... a jede v zimě denně, v létě méně ale hlavně bez oprav, podsvícení pořád stejné. Kdo si dnes koupí novou TV tak až mu chcípne, bude moje ještě pořád fungovat.

Naposledy upravil jardafiala dne st duben 27 2022, 14:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 7:37    Předmět: Citovat

peterkos2 napsal(a):
A toto ste videli?

Viděli, tyhle LG byly vůbec výživný - lentilky velké a těžké jak kráva, takže stačilo klepnout a hned proběhla jejich demontáž, tu a tam o některou vadnou LED chytnula okolní fólie plamenem a běžně jich v každém pásku několik zvládlo nesvítit.
Ale takový SAMSUNG dokáže vymyslet ještě horší věci:
Stáří necelé čtyři roky...

Mnoho z nás to samozřejmě ví, ale raději to zde napíšu - když snižujete podsvit jen přes MENU, obvykle ho musíte snížit pro každý vstup nebo režim zvlášť, neb např. každé HDMI mívá individuální profil nastavení. Já jsem si tak naběhl před nedávnem u rodičů, kteří mají VESTEL JVC. Hned po koupi jsem na všech vstupech otrocky ten podsvit stáhnul. Nedávno jsem jim ho připojil k netu a táta začal "sjíždět" různá železniční videa. A protože SAMRT není AV vstup, tam jsem nastavení obrazu nezměnil - resp. až po nedávné výměně LED...



podsvit SAMSUNG.jpg
 Komentář:
 Velikost:  246.94 kB
 Zobrazeno:  108 krát

podsvit SAMSUNG.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bumbo



Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 8:06    Předmět: Citovat

U SAMSUGU celke běžná záležitost.Z posledních čtyř opravovaných měli 3 různě rozpraskaný světlovod a u ledek byli vypálený díry,takže neopravitelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 9:32    Předmět: Citovat

Po delším zkoumání a nalezení několika doporučení jsem rozhodl nahradit R533 3,6k něčím větším, po delším hledání na smetišti jsem vydoloval 16k (viz obrázek) a nahradil jej. Celkový odebíraný proud je teď maximálně 850mA. Vím, že by to chtělo víc měření - po zapnutí je chvíli podsvit na maximum, pak se sníží (protože po panelu běhá logo LG a podsvit reaguje na to co je na obrazovce, čím tmavší tím menší proud do LEDek). Teď už to párat nebudu ale pokud se mi dostane něco podobného do ruky znova budu měřit déle, více a radostněji. Před úpravou mi vycházel maximální příkon 23W, teď je to 16W, v návodu je 25W. Bohužel na vývodu 7 (i všude jinde) jsou použité takové blechy, že experimentování s velikostí rezistoru jsem zavrhl, možná příště? Ovladač nemám, u popelnic spolu s televizí nebyl, ale podle toho, co vidím (nejen zde) jsou volby jas a kontrast na totéž, nač je knoflík volume na zesilovači. Poloha úplně vpravo je správně, nic mezi tím neexistuje. Na fotkách je úprava R533 (před umytím lihem) a odběry proudu při 19V. POZNÁMKA někde to tu v debatě bylo - při odpojení podsvitu SKUTEČNĚ vše ostatní funguje dál, někde jsem tvrdil, že zapůsobí ochrana, KDEŽE....


podsvit LG R163.jpg
 Komentář:
 Velikost:  43.2 kB
 Zobrazeno:  88 krát

podsvit LG R163.jpg



P1010050.JPG
 Komentář:
 Velikost:  265.13 kB
 Zobrazeno:  80 krát

P1010050.JPG



P1010051.JPG
 Komentář:
 Velikost:  144.18 kB
 Zobrazeno:  83 krát

P1010051.JPG



P1010049.JPG
 Komentář:
 Velikost:  198.07 kB
 Zobrazeno:  77 krát

P1010049.JPG



P1010052.JPG
 Komentář:
 Velikost:  248.07 kB
 Zobrazeno:  66 krát

P1010052.JPG




Naposledy upravil jardafiala dne čt duben 28 2022, 11:51, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st duben 27 2022, 10:00    Předmět: Citovat

jardafiala napsal(a):
Bohužel na vývodu 7 (i všude jinde) jsou použité takové blechy, že experimentování s velikostí rezistoru jsem zavrhl, možná příště?

Mě čeká stejná úprava proudu u mojí LG 43LF510V kterou jsem tu řešil v jiném vlákně. Právě ta velikost rezistorů mě stále od toho odrazuje ale musím se do toho pustit. Loni jsem si pořídil digitální mikroskop tak snad s ním to zvládnu ty "mršky" vyměnit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 10:10    Předmět: Citovat

Kdyby měl někdo MB s mrtvým procesorem a tímto driverem a byl by ochotný ji poskytnout za poštovné, pokusil bych se vyrobit tabulku závislosti proudu na velikosti odporu z vývodu 7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund