Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE55H6870 T-con problem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 9:44    Předmět: Samsung UE55H6870 T-con problem Citovat

Zdravim vsechny. Chtel bych pozadat o radu. Mam televizi Samsung UE55H6870. Televize nejde zapnout. Pouze blika cervena power LED.Zavada je pravdepodobne v T-con a nebo displeji. Zjistil jsem ze pokud odpojim od T-con ( BN41-02260) dva flex kabely ktere vedou na displeh, tak se T-con rozbehne. Na test pinech kde by melo byt 2.5V a 1.5V tak je to ok. Ale pokud kabely pripojim tak napeti na pinu 2.5V klesne na 1.07 a na 1.5V namerim 0V. A LED2RMO1 nesviti. Na T-conu byla spalena pojistka F2, po vymene to dela to stejne. Nevite, kde se na sehnat schema zapojeni toho T-con BN41-02260, abych mel lepsi prehled. Zkousel jsem google, ale zatim bezuspesne. Zavada se objevila, kdyz jsme se vratili z dovolene. Predem diky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 12:39    Předmět: Citovat

Prosím o dovysvětlení. Mě, jako dementovi to nějak nedochází. Na T-Con byla přepálená pojistka, to ještě chápu. Po výměně to dělá stejně. Tady bych prosil rozepsat podrobněji. Dík
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 12:49    Předmět: Citovat

Diky za zpravu.No spis jsem to napsal jako dement ja Smile Televize nejde zapnout tak jsem zkoumal proc a kdyz jsem meril test pointy na T-con tak jsem si vsiml te spalene pojistky, ale po vymene jsem nameril stejne nizky napeti, pokud je pripojenej panel. Podle toho ze klesa napeti bych to tipoval na zkrat. V TV se nevyznam, ale odchazi panel casto jen tak? Snazil jsem se vygooglit ten t-con ale bez uspechu. Mam ted tu TV u kolegy v praci, tak se nemuzu podivat. Z t-con vedou dva flex kabely do PCB a z toho pak na panel. Vcera jsem kontroloval soucastky na tech PCB pred panelem, ale nedival jsem se na spodek tech PCB, jsou tam taky soucastky? Jestli tam neni neco spatne. Premyslim objednat t-con, ale napred bych si chtel byt jistej ze to neni panelem. Diky

Naposledy upravil petrstein dne ne listopad 18 2018, 13:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 12:54    Předmět: Citovat

Jeste poznamka, pokud je panel pripojenej tak po zapnuti obrazovka blikne a podle led (LED2RMO1) na t-con se hned vypne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 15:56    Předmět: Citovat

Mě jen není logický že byla přerušená pojistka na T-conu a po její výměně se nic nezměnilo. Pokud byla přepálená, byl na T-conu nebo za ním zkrat ale zdroj by měl běžet. Po výměně se buď opět přepálí, nebo zdroj přetížením nenajede a nebo to pojede.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 17:25    Předmět: Citovat

No udelal jsem trosku prasarnu, SMD pojistku jsem nemel, takze jsem to na dobu testovani preklemoval. Takze ted se to neprepali. Ale pravdepodobne to je pretizeny pokud se to vypina.. Da se nekde sehnat to schema pro T-con?

http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-32804.html

Tady jsem nasel stejny problem a v jejich pripade to byl panel Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 21:24    Předmět: Citovat

BN41-02260 nie je T-CON ale mainboard.
Tcon má tiež svoje označenie BN41-?????, ktoré ani ja teraz neviem, ale mal by to byť tento: https://allegro.pl/logika-t-con-lsf55uhj06-ue55h6870-tasmy-i7183660931.html

Telky tejto rodiny sa správajú ako popisuješ, že pokial v Tcon zdroje korektne nenabehnú, čo už je jasné aj tebe, že je to z dôvodu skratu a z toho čo si písal je ten skrat na paneli alebo na doskách k panelu, tak maiboard o tom vie a nezapne podsvetlenie displeja.

Je to preto, že mainboard dotazuje Tcon pri zapnutí TV z pohotovosti do normálneho režimu na ich spoločnej I2C zbernici a dostáva samé 00000, pretože Tcon síce je pripojený a dostáva hlavné napájanie 12V (na poistke), ale tých 12V potom ide do multi DC-DC meniča.
Ten multi menič vždy ak má jednu vetvu v skrate sa vypne celý.
Takže led čo signalizuje 12V ak tam je (lebo na niektorých podobných Tconoch nie je) síce svieti, ale ešte by tam mali byť ďaľšie 2 led, ktoré bud na okamih bliknú pri zapnutí 12V resp. jedna z nich.

Ak odpojíš skrat, ktorý je na paneli alebo doskách panelu, tým že odpojíš jeden z páskových vodičov od panelu, tak by sa mala rozvietiť ďaľšia led a TV by mal nabehnúť s podsvitom, čo znamená, že po dotaze mainboardu už Tcon odpovedá, lebo jedna časť meniču čo napája procesor Tconu už nabieha.
Lenže tento tcon a jemu podobné majú aj ochranu, že v prípade, že je zapojená len jedna polovica panelu (tá bez skratu) alebo vôbec nie je panel pripojený, tak sa tretia led nerozsvieti, to znamená, že displej nebude zobrazovať ani polovicu obrazu tak ako to bolo na starších modeloch.
Ochrana spočíva v tom aby čast meniču čo napája samotný displej nenabehla ak niesú pripojené obe polovice - a je to zase len reakcia na to, že na youtube je už mrte videí, ako sa dá jednoducho otestovať v ktorej polovici displeja je skrat skúšaním odpojenia a pripojenia len dobrej polovice.

Táto ochrana sa dá obísť, ale to je teraz zbytočné vysvetlovať, najprv treba nájsť kde je v paneli ten skrat.
A keďže nevieš na ktorej polovici displeja je, musíš najprv nájst všetky napájacie napätia displeja na tcone a zistit ohmetrom ktoré je v skrate a nakonie zistiť, že pri odpojení ktorej polovice dispja skrat zmizne.

Druhý tcon nekupuj pokial sa tento tvoj správa presne ako popisujem, pretože v nom chyba nie je.

Tak ako zvykne písať rnbw bude na doskách panelu skratovaná nejaká keramika alebo v horšom prípade odišiel priamo displej a nič z tým už neurobíš, ale je to tak 50/50 takže aspon z mojho pohladu má zmysel to zveriť niekomu kto to dokáže pozriet resp. to hladaj sám ak si trúfaš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 21:41    Předmět: Citovat

Heno diky moc za radu! Mas pravdu, jsem se spletl, T-con je BN41-02254. A je to presne jak popisujes. S pripojenym jednim paskem to najede, ale bez obrazu.
Ty PCB co pak vedou na panel maji soucastky i zespoda? Diky.

No urcite na to mrknu. Jsem servisni technik, ale na elektronovy mikroskopy. Tohle je moje prvni TV, v ktere se vrtam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 21:56    Předmět: Citovat

Dosky k displeju mávajú súčiastky len z jednej strany. Takže ich vyklápať netreba.
Takže máš skúsenosti s malými smd, lebo to budeš potrebovať.
Zpravidla je v skrate len jedna vetva, kotrá má viacero kondíkov smd keramík paralelne na oboch doskách displeja. Ak tam skrat mozes hladat ak je ti to pohodlnejšie.
Skrat voči kostre samozrejme.
Ked ho už nájdeš a je ten skrat dost jednoznačný to znamená, že je to len pár ohm alebo 0 na kostru, tak môžeš použit lab zdroj s obmedzním prúdu a aby si obvody na vetve neodpálil prepätím, tak začínaj od nulového napätia pomaly nahor a následne ak už je prúd cez skrat aspoň 0,5A nájdeš skratovanú keramiku podľa jej ohrevu...

Ked ju už dáš dole tak ohmetrom over či skrat zmizol a nahrad ju rovnaku, čo zistíš podla parallených ostatných, že jednu dobrú dáš dole a zmeráš kapacitu.

Ale kedže nominálne napätie konkretnej vetvy neviem tak akú napäťou rezervu má kondík ti nepoviem.

Zistit sa to dá len tak, že tam vrátiš dobrý a na mesto odpáleného zavisíš provizorne niečo väčšie s rovnakou kapacitou a zapneš TV s normálne pripojenými páskačmi na lcd a zmeráš napätie čo tam menič posiela.

A zároveň už môžeš otestovat či lcd zobrazuje korektne.

Ak by bol skrat priamo v lcd, tak bohužial a preto opatrne s lab zdrojom s úrovnou napätia a prúdovým obmedzním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 22:53    Předmět: Citovat

Super, diky moc za vycerpavajici odpoved! Presne tohle jsem potreboval vedet. Pristi tyden to zkusim promerit.
No u me v praci pokud je neco s elektrikou tak vetsinou menime cely boardy, protoze bohuzel na to neni cas, zkoumat ktera soucastka je spatna, je to skoda. Ale vybaveni mam.
BTW schema zapojeni toho T-conu se na netu neda stahnout ze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 23:01    Předmět: Citovat

Zabudni, že schému niede nájdeš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2018, 23:26    Předmět: Citovat

Skoda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrstein



Založen: Nov 18, 2018
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2018, 20:53    Předmět: Citovat

Takze telka opravena. Pouzil jsem metodu s laboratornim zdrojem a nasel jsem kondik, ktery byl ve zkratu. Kazdopadne diky za super rady Heno!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund