Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním profesionální magnetofon 16-24 stop
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 15:56    Předmět: Citovat

Jeden ten MCI byl na prodej v Maďarsku, není to tak dávno, 2000 eurodukátů as is, nebo po generálce za 7500.
Co tak vidím své analogové známé na 1/2" a 1", tak ty stroje víc hodin servisují, než provozují.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 15:59    Předmět: Citovat

Tak já ten servis mám rád, takže to pro mě není problém. Mnohem lepší než se denně hrabat v počítačovém šrotu který mi už leze krkem, je to jedno z mých zaměstnání...
Ale jako nevím no, provozuju průběžně asi 4 stroje stereo a jeden Tascam 38 a po generálce už bylo servisohodin minimum.
Máš na toho maďara nějaký odkaz nebo už je to pryč?

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil jef111 dne út srpen 28 2018, 16:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 16:02    Předmět: Citovat

O EAM500 jsem nic neslyšel a ani to neviděl.
Už kvůli té proměnné rychlosti posuvu to bude specializovaná záležitost, možná Bratislavou vyrobená na pár konkrétních účelů. Magnetofony z Bratislavy, s vrškem S-J a vespod s URS moduly si dobře pamatuju. Na starém HD mám i nějaké fotky, modulů i celých strojů.
Mechanika bude imho použitá nějaká "standardní", u všech mně známých, pár málo typů to takhle dělali - že víceméně sériovou mechaniku jen obestavěli vlastní elektronikou. Ty bratislavské strojky ale chodily výrazně líp, než jejich tehdejší souputníci STM210.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 16:09    Předmět: Citovat

Ten kus už je pryč, stejně s jeho prodejcem byla svízelná komunikace a nemám pocit, že jenom kvůli jazykové bariéře.

BTW, EAM magnetofony byly pokud vím pro měřící účely, jeden kdysi ležel v Praze v komisi. Dělaly se s tím záznamy impulzů a následně se to analyzovalo při snížené rychlosti.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 16:19    Předmět: Citovat

EAM500 mi přijde jako by vycházel z nějaké počítačové mechaniky akorát na 1" a 12 stop. Nebo snad 14? šuplíků na preampy je 14. Nedá se o tom skoro nic najít, snad jen že to zřejmě dodnes mají v nějakých výzkumácích v rusku, rumunsku a buhví kde ještě. Bylo to určené na záznam analogových i digitálních signálů. Počítám že by se do toho musely udělat nové preampy, což by asi nebyl velký problém technicky (mám odladěné preampy na STMko), spíš časově...
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 16:35    Předmět: Citovat

Ty EAM a EKM občas někdo vlastní, občas je to na prodej, na Aukro byl taky jede či dva.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=60418

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 16:41    Předmět: Citovat

Právě. Jestli teda nebude schůdnější něco hotového od Otari či Studerů koupit, třeba i trochu dojebaného, ale jinak komplet.
Dost dobře si neumím představit takovou "přestavbu", v podstatě je to cesta, jakou šli i bratislavští - použili mechaniku a elektriku vymysleli vlastní, Maďaři na mechanikách taky moc vlastního nevymysleli, že.
Ale už jenom to odlaďování "much", z toho bych měl teda hrůzu. Už na 4 stopách, natož tak 24.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 16:52    Předmět: Citovat

Přestavbu EKM na studiový magič přece někdo zkoušel, Bobo brod nebo JS nebo někdo takový z jihu Moravy... výsledek tristní, velký hluk mechaniky, mizerný odstup od brumu, stabilita vedení pásku a ustálení po startu tragické. To co chodilo při 2cm/s už při 38 nešlo. Mám k tomu někde pár kusých info, cca rok 2005.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 18:49    Předmět: Citovat

Tak já si právě myslím (možná jsem naivní) že ten EAM500 je ze všech záznamníků asi nejlepší, vypadá fakt robustně, průmyslově. EKM podle toho vypadají jako taková kapesní ořezávátka. Teď je otázka jestli tam jsou taky kartáčové motory jako v EKM a jaká je šířka stopy. To rozhodne jestli se tím budu zabývat nebo to věnuju do muzea Smile

Jen pro jistotu aby bylo jasné o čem je řeč:
http://itgallery.ru/uploads/mod_article/IMG_3664.jpg

sinclair napsal(a):
Právě. Jestli teda nebude schůdnější něco hotového od Otari či Studerů koupit, třeba i trochu dojebaného, ale jinak komplet.

Jasně, takhle bych si to taky představoval. Opravovat je schůdnější cesta než předělávat. Jenže i ty vraky na ebaji stojí to co zánovní automobil. Zásadní věc jsou hlavy - když budou v pořádku tak se dá vymýšlet ledacos.
sinclair napsal(a):

Ale už jenom to odlaďování "much", z toho bych měl teda hrůzu. Už na 4 stopách, natož tak 24.

No jistě, taky mě z toho trochu svrbí na zádech Very Happy Ale s maďarem jsem se popral a dopadlo to dobře, když se to vychytá tak už to není takový problém zopakovat třeba 12x u toho EKM. Ale jak už jsem předeslal, zásadní je mechanika a hlavy. Když tohle bude ok tak do toho klidně jdu.

Co se týká toho množství - kdybyste viděli co třeba mixpultů už jsem předělal, počet kanálů by už šel do stovek Rolling Eyes

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 0:34    Předmět: Citovat

No, takže EAM500 máme ve skladu včetně několika 1" pásů, servisní knížky a návodu k obsluze včetně schémat. Po podrobnějším prozkoumání mám opět smíšené pocity....
Mechanika asi bude stabilní, je to celé na odlitku asi 15mm silném. Kanálů je celkem 14, jsou tam dvě záznamové a dvě snímací hlavy, každá po 7 kanálech - opravdu zvláštní řešení. Stopy široké asi 1,5mm, to by mohlo být v pohodě. Jenže tam jsou kartáčové motory cívek bez regulace tahu. Pohon pásu sice přes dva capstany a dvě tónové kladky, ale ty jsou poháněné jedním zubatým rozvodovým řemenem z jednoho třífáz motoru regulovaného tachem. Nejsem si jistý jak tohle bude stabilně držet rychlost. Preampy tam jsou s FM modulací, podle dokumentace se dodávaly i klasické "direktní" s předmagnetizací a impulsní pro TTL. Ty by se musely předělat, bude to šíleně šumět a kreslit. V dokumentaci píšou odstup lepší než 30dB Laughing doufám že je to hodně podhodnocené protože jestli ne tak to bude fakt peklo... Zato udaný frekvnční rozsah direkt záznamu je pro dané rychlosti až neuvěřitelný - na 38cm/s je to 60kHz a na 76cm/s 120kHz s max odchylkou +3/-6dB a předmagnetizace jede na 500kHz Shocked
Tak nevím no, furt nejsem přesvědčený že do té předělávky chci jít.

Provoz jsme zatím nezkoušeli, nebyl nikdo kdo by mi pomohl tu potvoru vytáhnout ze skladu aspoň na chodbu k zásuvce, váha 86kg Laughing

Mimochodem, ani nevím jestli jsem referoval - už nějakou dobu nám "zabírá místo" tahle modla analogových studiových nadšenců:
https://postimg.cc/gallery/2mnzbnztm/
První stereo verze s flaškama která se vyráběla zřejmě jen poměrně krátce do cca poloviny 60. let, pak se dělaly tranzistorové které už nejsou tak ceněné. Jsem šokovaný zvukem Shocked naživo je to snad ještě lepší než na gramodeskách ze šedesátek, nádherný, fakt překrásný hall, jak v kostele. Málem jsem se udělal Razz

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund