Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Transformátor pro car-audio
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 17:24    Předmět: Citovat

Nabíječku nepotřebuješ zase kdovíjak výkonnou, odhaduji, že proud 4 - 5 A stačí, aby se baterka stíhala dobíjet. Když nepůjde zesilovač do limitace, má odběr činitel plnění podle druhu hudby nějakých 25% (a to platí hlavně pro varhanní hudbu; pro hudbu s výraznou rytmikou tento činitel klesá, protože na odběru se podílí hlavně basy a bicí). A pak máš pauzy, kdy si ten zesík bere klidový proud kolem půl ampéru a baterka se bude dobíjet rychleji.
Navíc stejně nejspíš nebudeš tak velký výkon potřebovat, tím bude odběr ještě nižší.
A v nejhorším po pěti- až osmihodinové produkci odpojíš zesilovač a necháš baterku prostě dobít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 17:38    Předmět: Citovat

s tím bych možná polemizoval. Subwoofer v můstku díky nižší vnímavosti ucha a ne zrovna echt citlivosti je dosti prožraný. Na druhgou stranu tyhle zesilovače většinou jsou schopné dát RMS špičkový výkon na dvou kanálech , ale už ne na všech čtyřech. Tam začne měknout měnič.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 8:04    Předmět: Citovat

Použití vyřazeného radia svádí k takovému použití ale vykašli se na to.
Souhlasím jedině s použitím autobaterie jako napájecího zdroje ALE.
Bude záležet jakou použiješ nabíječku na průběžné nabíjení. Zde v tomto případě by byla vhodná nějaká na principu impulzního zdroje. Klasické s trafem budou rušit, poleze tam 50Hz, baterka to neodfiltruje, chce to otestovat. Když uděláš zdroj 12-15V cca10A pro zesilovač ,musí být TVRDEJ -velké filtrační kapacity jinak zesilovač přestává hrát buben a basová kytara zní jako když kopeš kanadou do skříně. Velké filtrační kapacity je trochu problém nabíjet, při zapnutí je zde tendence vyrážet pojistky. A opět je zde náchylnost k vrčení. Vykašli se na to. Kup v bazaru zesilovač 2x50W.
Tam je vše vyřešeno. Koupíš to za pár šupů,lidé se kolikrát zbavují kvalitních zesilovačů a kupují naleštěné šmejdy. Kdyby jsi chtěl být hifista tak sháněj ONKYO - MARANZ – DENON- YAMAHA. To se dá ještě zaplatit. To jen tak na okraj. Jinak jakýkoliv HIFI zasilovač a jsi na párty bez zbytečných problémů. Po tom, co jsem si za ta léta vytrpěl při konstrukcích zesilovačů, vím o čem mluvím. A napájet HIFI zesilovač impulzním průmyslovým zdrojem NE
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 11:36    Předmět: Citovat

Takový rady už mě přijdou trochu mimo. On nechce nic kupovat, on má JBL do auta a chce to zkusit prohánět doma na síť napáječ. Buď to jde nebo ne a případně jak.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 16:34    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že náš přítel píše,že žádný vhodný zdroj k napájení "autorádia"nemá a tuto situaci vlastně řeší je jasné, že to bude stát vždy peníze. Já pouze ve svém příspěvku upozorňuji na případná úskalí možných řešení. Vrazí do toho peníze a výsledek nebude
odpovídat tomu co si představoval, tak že to není tak úplně mimo. Jinak ať se rozhodne jak chce.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 19:40    Předmět: Citovat

Kludne by som pouzil nejaky spinany zdroj, napr. silnejsi PC zdroj. Par autozosilnovacov s menicom som opravoval a menice bez problemov fungovali aj na starom zdroji so slabou 12V vetvou.

To velke trafo predat a este nejake peniaze zostanu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2018, 11:45    Předmět: Citovat

Na tomto místě bych chtěl upozornit zakladatele tohoto vlákna na věc o které se tady nehovořilo.
Jedná se o požadovanou kvalitu reprodukce. Někteří toto neřeší. Proto se přikláním k variantě co navrhuje Ekkar. Tedy dobíjená autobaterie. Je sice prostorově výraznější ale takto napájené auto-zesilovače neztratí kvalitu přenosu. Je tvrdý zdroj. Při použití PC zdroje nepochybně uvedeš sestavu do provozu. PC zdroj je ale stavěn na velký, relativně stálý odběr. Hudba odebírá jinak, přichází rána od kopáku nebo Basskytarového E a požadavek na energii raketově vzrůstá. Nevěřím, že 100KHz měnič stačí doplnit energii do výstupního kondenzátoru zdroje v požadovaném čase, který má navíc kapacitu jen cca 2G/16V. To je žalostně málo. Dochází k „podtržení“ napětí pro zesilovač, kopák ztrácí razanci, basovka se rozplizne , ztratí to prostor a při trochu větší hlasitosti zesilovač ve špičkách limituje, slyšíš to jakoby zadrhávání. Vyzkoušej co ti bude vyhovovat, poslouchej basy. Mám na vlastní kůži odzkoušeno, že použitím nevhodného zdroje uděláš ze slušného zesilovače nádražní rozhlas. Pokud neseženeš od kamarádů PC ATX zdroj ,(stačí 250W ) tak ti na pokusy jeden daruji. Napiš do soukr. Korespondence ( jsem z Prahy, musel bys to osobně vyzvednout)
Taky zde napiš jak to celé dopadlo. Je možné, že ti varianta PC zdroj bude vyhovovat. HIFI zasilovače, jejich stavba a úpravy byl můj koníček tak jsem proto trochu deformovanej v požadavku aby TO HRÁLO.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2018, 11:53    Předmět: Citovat

Ano, my jsme to dříve nazývali jako sinusový a hudební výkon. Dnes je to bezpohlavní RMS. A teď zas dostanu čočku od zastánců novodobých zesilovačů s výkony 10kW připojených do jednofázové sítě 230V jištěné 16A, nejlépe v D class Laughing tak do mě.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2018, 12:25    Předmět: Citovat

Ahoj Miro,
Napsal jsi svatou pravdu. Za mne – výkon zesilovače tak SINUS- pro pokles nahoře, pokles dole.Frekvence horní, dolní. Odstup signál/šum. To jsou základní parametry. Vše ostatní je obchodnický blábol. Jsem asi stará škola, tak jsme dva do koho se mohou pustit.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2018, 15:22    Předmět: Citovat

Pokud by se tou nabíječkou měl stát PC spínák, pak bych se přimlouval k jeho úpravě - "pošoupnutí" zpětný vazby tak, aby výstupní napětí bylo kolem 13,8 - 14,5V aby tu baterku skutečně nabíjel a provozní podmínky pro ten zešilovač byly podobný, jako za jízdy v autě.

Návodů na to jak upravit PC zdroj na vyšší výstupní napětí je po netu hafo, bohužel čím modernější zdroj, tím jednoúčelovější řídící obvod a horší možnosti pro úpravu výstupního napětí. Nejjednodušší zdroje pro úpravy byly starý dobrý AT s vnějším silovým vypínačem (startujou se připojením sítě) a řízený TL494 nebo jeho ekvivalentem (KIA7500 ...)...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2018, 18:10    Předmět: Citovat

KA7500
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2018, 19:50    Předmět: Citovat

Budeš se divit, ale potkal jsem ve zdrojích jak šváby s popisem KA7500 - a se zřetelným starým logem Samsungu ve tvaru 3 čtverečků s 4-cípou hvězdičkou uvnitř každýho z nich, tak i jen s popisem KIA7500. Taky jsem viděl třeba GL494 nebo TA5494. Je to podobně jako s operákem µA709 nebo 741 nebo s časovačem 555 - taky je vyráběl a pajcoval kde kdo nějaký čipy spáchat uměl ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund