Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co dokaze Panasonic VIERA-PLAZMA.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1375
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: ne říjen 14 2018, 19:23    Předmět: Citovat

Dakujem za reakcie .Presne to som povedal tomu panivi.A kedze mu prerabaju dom,tak moze byt ,ze daco pofusovali v zásuvkovom obvode.Toto uz ja neriesim.Ale bude to dajako takto ako ste opisali.Samozrejme LCD ma mensi odber .Len mi nejde do hlavy ako som pisal,ze TUNER vyvod je tepli aj ked v nom antena nie je.vsetko je studene len vyvod tepli.Ale bude to tym problémom s nulakom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 14 2018, 20:10    Předmět: Citovat

Nemusí být: když televize běží, vzniká uvnitř tepla dost. Něco se odvětrá větracími otvory, ale pořád mají vnitřnosti poměrně slušnou teplotu, rozhodně výrazně vyšší, než má okolí, jinak by se to nechladilo. Je tdy logické, že je ohřátý i tuner a, protože vstupní konektor je součástí jeho krytu, bude také teplý. takových 40°C není u plazmy nijak vyjímečná teplota a nevadí mu.
A teplotu přes 45°C už někdo ani dlouhodobě v prstech neudrží.

Tu elektriku si musí dát doma do pořádku radši včera, než dnes, třeba zrovna napětí mezi pláštěm koaxiálu a anténním vstupem televize dokáže při zapojování pěkně nakopat. Pokud je použitý filtr plášťových proudů, pak to napětí mezi antéhou a vstupem televize připojením nezkratuješ, a kope to tam kdykoli na to sáhneš.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2018, 4:58    Předmět: Citovat

A přecejen přes plechy toho tuneru se ten proud někudy musí dostat na tu kostru. Takže je zahříván i tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2018, 22:21    Předmět: Citovat

Zdravím. Každý TV, a nejen on, používá v síťovém zdroji t.zv. bezpečnostní kondenzátor, někdy i víc než 1. Výjimečně odpor velké hodnoty. Účelem je ochrana izolace primární a sekundární části. Nebudu rozebírat podrobnosti. Přes tento kondenzátor vždy prochází určitý únikový proud. Při každé opravě, obzvláště v síťové části je podle ČSN povinnost tento proud změřit a výsledek zaznamenat do zakázkového, resp. opravního listu. Samozřejmě to minimálně některé servisy nedělají. ČSN totiž dnes nejsou závazné. Tedy, pokud se nic nestane. V opačném případě je to velmi vážný pr...r. Ale ve spojení s povinností nainstalovat proudovy chránič i pro bytové zásuvky je to také obrovská pitomost. Proto se u zásuvek pro elektroniku tento nesmysl tiše toleruje.
Při zapojení několika přístrojů na jeden zásuvkový obvod únikový proud stačí k vybavení chrániče. A pro počítač může být několikeré takto pitome vypnutí smrtící. Ale ti pitomci co se živí neustálým vymýšlením blbosti jsou přiměřeně pitomi a o funkci elektroniky asi nemají tušení.
A teď k těm anténám a vstupům. Při propojení přístrojů v řetězci se při náhodném zapojení vidlice spotřebičů třídy II mohou jednotlivé únikové proudy mohou sčítat nebo odečítat. Ale měřit napětí mezi třeba anténou a konektorem tuneru je "kapitální bekovina". Je nutno vždy měřit proud. Pokud už by někdo neznal jiný důvod, tak "kope" vždy jen proud, nikdy ne napětí. A u většiny "netrénovaných" lidí asi od 10 mA.
Zrovna tak se dá zjistit nějaká nepravost v instalaci v obvodu nuláku, resp. PE, PEN, zapojením ampérmetru na minimálně 20 A AC do obvodu raději ale kostry, ne tuneru. Tak se dá spolehlivě zjistit, kde je chyba. A k tomu zahřívání tuneru, je to zcela normální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dominic



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 291
Bydliště: Martin

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 12:20    Předmět: Citovat

Ako si vysvetliť túto vetu "Aj ked som vytiahol kabel z kanalaku vkuse sa hrial" s úvodného príspevku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1375
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 12:55    Předmět: Citovat

Proste antena nebola pripojena a kanalak po 5 min bol teply...Antenny kabel odpojeny....Co mi je divne,ze za tak kratky cas sa takto zohreje.TV som opravoval a sem tam este opravujem 20 rokov no toto sa mi nezda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 13:06    Předmět: Citovat

Kdyby se to tavilo teplem z tuneru, tak se to přece bude tavit z druhé strany. Leda by to teplo umělo skákat.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1375
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 13:15    Předmět: Citovat

Hej ved to som si myslel.Ale druha telka ide v pohode.teda ,ktora sa vymenila miesto tej plazmy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 14:02    Předmět: Citovat

Jestli to není tím, že LCD TV má dvojitou izolaci (plazma je I. třída s ochranným vodičem propojeným až na anténní konektor).
A taky tím, že plazma má při startu odběr mnohokrát vyšší, než LCD, takže na volných spojích v zásuvkách vznikne úbytek napětí tak velký, že plazma sama se resetuje dřív, než něco zobrazila. A zkouší to pořád dokolečka.
Dokud nebude napájecí síť v pořádku, bude s tím problém. A filtr plášťových proudů od něj pomůže jen někdy.
Proto nehledej chybu v televizi, která funguje, napřed dej do pořádku zásuvkový rozvod v bytě. Aspoň pořádně utáhni všechny spoje.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1375
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 14:15    Předmět: Citovat

Presne na toto som myslel a upozornil dotycneho pana,ze si ma nechat, ked uz preraba steny v dome skontrolovat poriadne zasuvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 236
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 14:56    Předmět: Citovat

Tohle jsem řešil i v práci. Trochu poskakoval obraz na monitoru, teda poté co jsem ho zapojil do motorového a ne normálního proudu (to poskakoval hodně). I když šlo o dva vývody TNC z jednoho rozvaděče bylo mezi zeměma kolem 0,5V. Proud, který tekl spojkou, kterou jsem provedl byl několik ampérů. Ono tyto problémy jsme začli mít, když jsme začli používat jeden přístroj, který má komplet spojenou zem i s komunikací a tedy se spojení zemí nevyhneme, když ho chceme ovádat z PC.
Když jsem potom část instalace před rekonstrukcí rozebíral, tak jsem se nestačil divit a spíš mě udivovalo, že to předtím fungovalo (našel jsem třeba pod jedním šroubem hliníkový drát a měděné lanko a podobná zvěrstva, to by měla být minulost).
Po rekonstrukci se to trochu zlepšilo, ale tím, že normální proud vede z jednoho rozvaděče a motorový ze druhého, a do nich vede PEN tak tam nějaký rozdíl stále je a bez propojky se obraz na monitoru klepe i když mnohem míň. Vyrovnávací proud jsem bohužel ještě nezměřil, protože ve všech klešťových ampérmetrech mám vybité baterky a sodny k osciloskopům obsazené.

Pokud můžu poradit, tak anténu bych oddělil galvanickým oddělovačem, stojí pár korun (cca 150) nebo se dá ubastlit pokud to někomu za to stojí. Já mám v několika exemplářích 3 kondenzátory po 330pF a paralelní odpor 1 kiloohm na straně televize, naposledy jsem to kupoval, fakt mi za tu práci ušetřených 150 korun nestojí (já bych to kupoval i předtím, kdyby to bylo dostupné), a tam byly kapacity jiné (myslím že 3.3nF) a odpor žádný (zajímavé, že mě to bez odporu nefungovalo).
Ovšem tím řešíme důsledek ne příčinu. Bude tedy dobré prohlédnout instalaci, zejména v jakém stavu je vodič PEN. Pak se dostanete na normální rozdíl potenciálů, který tam bude, protože mezi uzemněním antény a zásuvek je úbytek na rozvodu. Pak tedy pomůže ten galvanický oddělovač antény (pozor potom na propojení PC a dalších věcí s televizí, musí být ve stejné zásuvce, jinak to tu máte znova). Analogové vysílání bylo v tom dobré, že se to hned poznalo (pruh v obraze), u digitálního to nepoznáte, to prostě jenom nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2018, 0:25    Předmět: Citovat

Nejčistším řešením, pokud už mu překopávají barák, by bylo vytvořit nový zásuvkový obvod TN-S, a anténu spojit s PE. Pak bude i do budoucna jedno, kolik bude čeho v rámci jištění připojeno. Osobně máme ve starém baráku TN-C, a dodnes mě mrzí, že jsem nemohl před nastěhováním překopat elektriku. Musel jsem odizolovat anténu a vzhledem k počtu TV a jiných přístrojů na více místech. Problém je i s internetem a audio aparaturou. Pokud bych se rozhodl pro dvojsazbovy tarif, pak bych tu elektriku řešil. Ale přišlo by tu tak na 40 litrů, a návratnost v nedohlednu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund