Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofonová nostalgie (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 42, 43, 44  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po říjen 27 2014, 21:51    Předmět: Citovat

Co dnes frčí v Africe? No přece retro audio od Panasonicu. http://www.panasonic.com/africa/consumer/audio-video/audio.html?browsing=params&sort=Featured&page=2
Tohle je moje dětství. Myslel jsem, že analogové tunery už vymřely, ale v Africe je mají lidi furt v oblibě.
Tohle je obzvláště hezké. http://www.panasonic.com/africa/consumer/audio-video/audio/other-radio-products/r-218d.html
http://www.radiomuseum.org/r/panasonic_r_218r.html



africa panasonic03.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  africa panasonic03.jpg
 Velikost:  86.2 kB
 Staženo:  158 krát


africa panasonic01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  africa panasonic01.jpg
 Velikost:  226.92 kB
 Staženo:  137 krát


RF-800U.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  RF-800U.jpg
 Velikost:  149.57 kB
 Staženo:  161 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 23:43    Předmět: Citovat

Oživím tohle vlákno. Kolega si pořídil Telefunken M204 TS E4. Vzhledově dobrý stav. Uvnitř už to taková paráda není, některé díly jsou po povrchu zčernalé. Po údržbě mechaniky, vyčištění přepínačů a výměně několika vadných elytů hrál, ale bez výšek. S hlavou už někdo manipuloval, tak jsem donesl svůj pásek a zkusil podle něj hlavu seřídit. Jenže se to ne a ne podařit. Když hrály výšky z jedné stopy, druhá byla totálně zahuhlaná a naopak. Po narovnání pokřivených stínicích dvířek nesoucích filcový polštářek se mi podařilo dosáhnout jakéhosi kompromisu mezi oběma stopami, ale nebyl jsem spokojen. Tak jsem původní hlavu vyjmul a na její místo osadil ojetou ANP935 z vraku B101. Pasovala tam úplně přesně a reprodukce s ní je parádní, dokonce sedělo i nastavení šroubků pro původní hlavu. Byl jsem docela dost překvapen, protože ta ANP935 je vizuálně víc ojetá než původní telefunkeňácká hlava. Záznam jsem zkoušel pouze přes mikrofon a taky šel. Asi by bylo dobré magnetofon znovu nastavit, ale kolega s ním nahrávat nebude.

Zbývá tedy srovnání s B43, který byl vyráběn ve stejnou dobu. Oba mgf. jsou dvouhlavé, mají tři stejné rychlosti, vestavěný stereozesilovač, různé funkce přepisu atd. Dovolím si říct, že Telefunken má oproti B43 výhodu jen v možnosti použití 18cm cívek, provozu ve svislé poloze, spolehlivějších rychloposuvů, křemíkových tranzistorů a samozřejmě atraktivnějšího designu. Vestavěné reproduktory moc kvalitní reprodukci neposkytují. B43 má samostatné regulátory výšek a hloubek, Telefunken jen tónovou clonu, zato pro každý kanál zvlášť. Otevřené potenciometry moc kvalitní nejsou, jeden z nich neopatrný předchozí majitel strhnul a jde ním točit o 360 °. Otočný přepínač funkcí není ve skutečnosti otočný, jeho pohyb je uvnitř přenesen na posuvnou lištu. I když jsme ho vyčistili, stále občas způsobuje lupání a je potřeba jej procvakat. Přítlačná kladka má vrásky, ostatní pryžové části jsou naštěstí v pořádku i po letech. Mechanika je docela složitá a k některým částem je špatný přístup. Třeba spadlý řemínek setrvačníku se docela obtížně nasazuje. Z opačné strany je naopak místa dost a přístup k deskám s elektronikou je dobrý. Oproti B43 je uvnitř méně kabeláže. Některé věci prostě vypadají lépe než ve skutečnosti jsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 20:32    Předmět: Citovat

Napadlo ma teraz v roku asi 1988 doniesol kamarát magnetofón B101 myslím proste už si nespomeniem ale vraj to nehrá no a v okolí hlavyčky bol taký čistiaci pasik z filcu no ten sa mu nejako stratil alebo odpadól no a bolo tam vložené z gauču ten brokát alebo ako to nazvať ,pýtal som sa ho odkiaľ to tam dal no a odpovedal mi že surovo mame v obyvačke to odstrihól z gauča Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 9:37    Předmět: Citovat

To nie je čistiaci pásik, ale prítlačný pásik. Laughing

elektrosvit: Telefunken M204TS není opravdu bůhvíjaký magnetofon. Sám jsem jeden kus nalezl ve sběrném dvoře a nijak nadšenej jsem z něj nebyl. Ani jsem s ním nic nedělal...jen ho vyfoukal a obdařil jím dalšího nešťastníka. Pro sběratele to může být fajn artikl, ale kdo ještě z nějakých důvodů chce aktivně využívat kotoučák, už bych se podobným krámům vyhl. Asi nejvděčnějšími stroji jsou velké třímotoráky střední třídy typu B77, GX-620...slušně hrají, jsou spolehlivé, nenáročné na údržbu, velmi jednoduše opravitelné a takřka věčné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 18:01    Předmět: Citovat

kdybych si (tenkrát) měl vybrat mezi Tesla B43 a Telefunken (prestiž značky, provoz nastojato, špulky 180mm, 2 ručkové VU metry) to víte co bych asi zvolil, no co se dá dělat, obal, dizajn, vzhled prodává...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 18:42    Předmět: Citovat

Přistála mě na stole B116 s tvrdejma hlavama, která by mě měla zůstat. Podle stavu páskový dráhy snad vůbec neběhal. Elektrika vypadá OK, jen jsem musel vyměnit uraženej jezdec jednoho posuvnýho poťáku, naštěstí jsem měl náhradní.
Problém ale je s řemínkama mechaniky. A ještě horší je, že člověk, kterej dělal v Přelouči na pasu s B116, kterej si toho dost zprivatizoval a ke kterýmu jsem na podobný věci chodil, při stěhování všechno odvezl do šrotu.
Je vůbec nějaká šance koupit nějaký náhrady? Původní produkce bude asi zpuchřelá k nepoužití. Od B116 nemám servisák, tak ani netuším, jaký dýlky mám shánět. Před časem mi tady jeden podvodník z Ostravy slíbil sadu výměnou za tvrdou snímací hlavu a řemínky jsem nikdy neviděl a hlavu taky a dělá mrtvýho brouka.
Poradíte prosím někdo kde sehnat a jaký dýlky?
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 21:58    Předmět: Citovat

Rozměry řemínků jsou zde.
Řemínky jsou k dostání tady.


Naposledy upravil elektrosvit dne pá březen 23 2018, 10:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 8:11    Předmět: Citovat

Oba odkazy sú rovnaké... Ten druhý by chcel úpravu... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 10:55    Předmět: Citovat

Díky za upozornění! Opraveno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 14:15    Předmět: Citovat

S odstupem času si myslím, že stačilo udělat řadu B113-116 vizuálně atraktivnější. Myslím, že to není jen můj názor.
Třeba jen s využitím světlých, eloxovaných a lakovaných Al plechů, jako to má vizuálně vysloveně nadčasově pěkná B400.
Na B400 podle mě černý plast vůbec neruší, přestože jsou z něj úplně všechny ovládací prvky a kapotáž. Na té B400, co mám já, jsou leskle pokovené i vršky knoflíků dvou otočných potenciometrů po stranách indikátoru. Ale nevím, jestli to tak měly všecky - viděl jsem tytéž černé knoflíky, ale s vrškem jenom šedým. A pokovený je i vylisovaný označení typu B400 na krytu páskové dráhy.
Asi se shodneme na tom, že právě B400, ač prakticky celý plastový, ale doplněný něco málo plechem a ostře hranatý, je suverénně nejhezčí z celé řady B4.
Se "syrově plastovou", hrozně lacině a fórově působící původní B4,41,42,46 se to nedá ani srovnat.

Možná, že být B113-116 vzhledově atraktivnější přístroje, byla by po nich ještě v době jejich vzniku poptávka i "venku", přestože už cívkové přístroje měly na kahánku a masivně je nadoma válcovaly kazety, nejen z Japonska.
Venku určitě ve větší míře, než u nás prodával a prodává design.
Nic nového to asi není, přístroj co se líbí, může klidně mít elektroniku i pěkně ojebanou, ale protože je hezký a uživatelsky přívětivý, prodá se.
Pamatuju se na jeden kazetový Sencor z 80.let - no sračkoidní placka se ss mazáním, ale byla pěkná a šla na dračku..
Elektronika a vlastnosti jsou téměř vždy až v druhé řadě, po tom šli jen fajnšmekři a lidi, co tomu opravdu rozuměli. A tenkrát, kór v době vzniku B73 jich ještě bylo i na Západě docela dost. Myslím těch fajnšmekrů.
Protože parametrově jsou B113-116 podle mě "Revoxy z Přelouče".
Ani nemusí mít tři motory, uvnitř malej Temelín a stát takovej ranec.
Vzhledově bohužel zblízka i zdálky B113-116 připomínají hrozně laciný výrobek, doslova velkou černou plastovou krabici právě kvůli "důslednému" použití černých plastů na úplně celém předku. Pak ještě k tomu vzhledově ohavné i elektricky špatné budíky, lacině vypadající knoflíky i hmatníky tlačítek, dva zbytečné DINy na předním panelu..
Jestliže se ten přístroj už na první pohled laickému zákazníkovi jeví jako škaredý, potom ani sebelepší elektronika už se zájmem nic nespraví.
Poslední CM130-160 v tomto směru vypadají, jakoby je dělal úplně někdo jiný. Takže ono to šlo, jen mohlo tenkrát stačit, kdyby na design B113-115 vypsali aspoň symbolickou soutěž výtvarníků.
To úchylný hovado, co dělalo design B113-116, ale i zatraceně podobnou B101 /tam to asi celé začalo a mělo se to včas zarazit/ nemělo dostat zaplaceno a padáka, jít radši malovat bílé zebry na černou silnici.

Ono se při měření ukázalo, že po trochu pečlivějším seřízení /z toho standardního z fabriky, se zbytečně moc ohulenou předmagnetizací/ a přepojení pár zemnicích spojů, měla ta úplně běžná B113 téměř stejný parametry včetně odstupů, jako A77 - což měl být podle technických
údajů prakticky o dvě třídy lepší přístroj. To prostě nasere...Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 14:33    Předmět: Citovat

B400 je hezký, ale ta kombinace plechu a plastu fungovala jako bimetal a vyboulovala kryt, o který pak štrejchaly cívky. To mně na něm vadilo. Mám jeden na půdě, tak se snad k němu ještě dostanu.

Tady je ten štrejchanec taky vidět, náhodná fotka z netu.

//používal jsem k němu bednu se 4x ARE667 serioparalelně a liboval si, jak krásně "zesilují" zvuk. Jenže tam bylo chytrý tlačítko, který snižovalo výstupní výkon, pokud to hrálo na interní repráček.



b400.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  b400.jpg
 Velikost:  22.84 kB
 Staženo:  112 krát



Naposledy upravil microlan dne pá březen 23 2018, 14:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 14:54    Předmět: Citovat

Tak, tak. Ten šúchajúci zvuk cievok o kryt bol pre tento model typický. Časom sa odlepoval plech aj okolo ovládacích prvkov. Nešťastné bolo aj uchytenie vrchného, prepravného krytu. Často pri prenášaní odpadol... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 15:22    Předmět: Citovat

Pravda, taky jsem musel ten plech přilepit. Nebyl totiž z výroby pořádně přilepený. Od té doby drží. Pro jistotu jsem ještě přidal pod oba unášeče po jedné podložce a je klid. U původních B4 vyčnívaly unášeče s rezervou nad panel a tření cívek se nekonalo. U B400 jim vyšly prakticky v rovině s panelem a pak stačí jen mírné vyboulení a cívky se hned šoupají. S horním víkem nikdy problém nebyl. Často prý praskal plast na držadle, to bohužel nemám ani u jednoho kusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 18:17    Předmět: Citovat

Dizajnovo sa mi z Tesiel páčili B400, B100, B90 (škoda, že funkčne to bola hrôza), B70 (ale iba biele prevedenie, ostatné odtiene a najme modrá boli otras), B73, B115. Najmenej B700 a celá séria B5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 20:09    Předmět: Citovat

Za B100 jsem vysázel těžce vydřené 4900kčs,kámoš si tehdy přepašoval z PL mimo vysokých bot , žitné vodky a krowek nádherný kotoučák ZK246 a k tomu bedny ZG20 ,vše z produkce Unitry.


zk246.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zk246.jpg
 Velikost:  55.68 kB
 Staženo:  107 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 42, 43, 44  Další
Strana 6 z 44

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund