Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nokie 515

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenek555



Založen: Oct 13, 2012
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 16:48    Předmět: Nokie 515 Citovat

Prosím o radu - manželka má také jako já Nokii 515 a při zadání nového čísla, pomocí - Jména - zvolit - volby - přidat detail - číslo - (normální,domů,mobil...) - zvolit ( a přidat nové číslo ) - manželce při zadání čísla - přepne telefon - Uložit do paměti telefonu.... a nové číslo se jí neuloží. Co s tím ? Děkuji za rady - pokud možno takovým postupem, jak píši, abych to i já pochopil....díky Zdeněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 17:47    Předmět: Citovat

Napadá mě, že má zvolenu možnost Zobrazit kontakty SIM. Pokud se jí číslo uloží do paměti telefonu (ať už proto, že je moc dlouhé, nebo proto, že použije diakritiku), tak se jí nezobrazí, protože je v paměti přístroje, ne na SIM.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenek555



Založen: Oct 13, 2012
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 18:04    Předmět: Citovat

Díky, ale kde to najít? Zdeněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 18:13    Předmět: Citovat

Mělo by to být v Kontakty->Nastavení->Použitá paměť. Nebo podobně, liší se to model od modelu.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31837
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 18:16    Předmět: Citovat

Začni cestou zvolení "Kontakty" a v nich volbu "Nastavení" a dál "Zobrazit kontakty" - měly by se objevit možnosti zobrazit kontakty na SIM, kontakty v paměti founa a v obou pamětech najednou. Stejným způsobem musí jít zvolit i možnost "Uložit kontakt do:" a tam vybrat "...do paměti přístroje" nebo "...do SIM".

Je taky ještě možný, že tvoje polovička má zvolenou možnost "Ukládat kontakty na SIM" a má vyčerpanou velikost její kapacity - starší typy SIM měly místo jen na 200 kontaktů a teprve postupně v čase se tohle číslo zvyšovalo (postupně 400 čísel a dál to narůstalo). Vizuálně ani funkčně přitom ty novější SIMky od sterejch nerozlišíš, rozliší to operátor podle výrobního kódu tý konkrétní SIMky. Je potřeba kontaktovat operátora a požádat o zhodnocení stáří konkrétního kusu SIM - a když se zjistí, že ta karta je starší než asi 5 let, bude doporučená výměna - číslo účastníka zůstane zachovaný, změní se jen interní "výrobní číslo" tý nový SIMky, pro účastníka se nic nezmění, v podstatě jen dostane SIMku s vyšší kapacitou a všecky služby a funkce, který využíval doposud bude moct využívat dál. Výměna SIM v tomhle režimu je zadarmo.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenek555



Založen: Oct 13, 2012
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 18:26    Předmět: Citovat

Přátelé díky, zatím mi to stačí - manželka jela se sousedem a pejskem na veterinu, až přijede - zkusím vaše rady. Zatím díky moc, rady chápu a snad to půjde.... díky Zdeněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenek555



Založen: Oct 13, 2012
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 20:47    Předmět: Citovat

Přátelé, závada bude asi někde v softw.. , protože jsem postupoval přesně podle návodu - Kontakty - zvolit - (jména-přidat-nový kontakt-protokol...více) - více - ( skupiny,zrychl.volba,nastavení...) nastavení - použitá paměť ( Sim, telefon, sim+telefon) - nastaveno Sim - ověřil jsem tento postup, nastavil Sim, ale po zadání druhého čísla ke stávajícímu kontaktu, se manželce objeví -Příliš položek u tohoto kontaktu - na Sim je 207 volno a 43 obsazeno, u telefonu je 97 % volno - volal jsem operátora T-mob., máte pravdu, na prodejně mi zdarma simku vymění s číslem, převedou kontakty a údajně by se to vše mělo srovnat. Pokud se to nesrovná, budu opět prosit o pomoc. Zatím všem díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 21:10    Předmět: Citovat

Volám na tebe hlasitě STOP!
Už jsem ti to psal minule- SIM karta umí pouze toto (v rámci jednoho kontaktu)- pouze 15 znaků ve jméně, a to ještě bez diakritiky, k tomu jen jedno telefonní číslo.
Takže pokud zadáváš ke kontaktu delší jméno, nebo použiješ ve jméně diakritiku, nebo vytváříš strukturovaný kontakt (=k jednomu jménu přiřazuješ víc telefonních čísel, případně další informace jako webovou stránku, mailovou adresu, poštovní adresu apod.), tak to prostě SIM karta nevezme. A telefon ti to automaticky uloží do své vlastní paměti.
Pokud chceš ukládat jen na simku, musíš jméno v kontaktu náležitě upravit (zkrátit, nepoužít diakritiku), a přiřadit k němu jen jedno číslo.
Příklad:
-chceš si uložit třeba Boženku Ukňučenou, a k ní číslo na její mobil a ještě k ní domů na pevnou.
Pokud při vytváření nového kontaktu zadáš informace ve stylu "Jméno- Boženka", "Příjmení- Ukňučená", "Mobil- +420 888 777 666", "Telefon- +420 000 111 222", tak se ti to automaticky uloží do paměti telefonu.
- musíš použít následující postup:
1. vytvoříš kontakt "Bozenka Uknucen", telefon +420 888 777 666. Uložíš na SIM.
2. Vytvoříš si další kontakt "Bozenka Uk Domu", telefon +420 000 111 222". Uložíš zase na SIM.

Jinak to prostě nejde.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenek555



Založen: Oct 13, 2012
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2018, 19:00    Předmět: Citovat

Díky...manželce jsem nastavil - kontakty - zvolit.....sim - a bohužel, pár čísel nemohla najít.... co jsem dostal, asi tušíš...nastavil jsem zpět - kontakty...ukládat na sim a telefon ... čísla se objevila, mohla volat a je zatím klid. Ale zpět k problému - i když teď chci přidat ke stávajícímu číslu číslo další, tak to prostě nejde. Objeví se, že je příliš položek - to je asi to, co píšeš. Nejde mi do hlavy, když mám nastavenu sim a telefon, že to prostě nejde. Našel jsem, že telefon má 97 % volno, Sim má 207 volno a 43 obsazeno. Tudíž by to mělo šlapat...co ty na to ? Díky za rady Zdeněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2018, 21:02    Předmět: Citovat

Tak, bavíme se o dvou věcech:

1. zobrazení kontaktů (s ním souvisí místo uložení). Máš tři možnosti- jen SIM, jen paměť telefonu, obojí zaráz.
Pokud se ti něco uloží například do paměti telefonu, tak pokud nastavíš zobrazení jen pro SIM, kontakty uložené v paměti telefonu se nezobrazí.
Pokud chceš vidět všechno, musíš nastavit zobrazení z telefonu i SIM.

2. velikost jednotlivých kontaktů. Pro zjednodušení krátce zopakuji- kontakt uložený na SIM může obsahovat jen jméno o max. délce 15 znaků a jedno telefonní číslo. Kontakt uložený v paměti telefonu může mít jméno delší jak 15 znaků, ve jméně může být i diakritika, u jednoho jména může být víc telefonních čísel i další textové řetězce (adresy, webové stránky apod.).

No a pokud máš kontakt uložený na SIMce, tak k němu prostě nic nového nepřidáš. Žádné další telefonní číslo ani textový řetězec. Což je tvůj případ:
citace:
- i když teď chci přidat ke stávajícímu číslu číslo další, tak to prostě nejde. Objeví se, že je příliš položek - to je asi to, co píšeš.


Řešení samozřejmě existuje- v Kontaktech je možnost kopírování. Vyber tuto možnost, potom vyber možnost "Ze SIM do paměti telefonu". Označ všechny kontakty, které máš na SIM a nakopíruj je do paměti telefonu. Nyní budeš mít všechny kontakty v paměti telefonu (sejdou se ti ty ze SIM karty s těmi, které na SIM nemohly být uloženy a zůstaly v paměti telefonu, většinou kvůli délce jména). Potom nastav zobrazení jen pro paměť telefonu- pokud necháš zobrazení ze SIM i z telefonu, bude tam většina kontaktů zobrazena duplicitně.
A teď už můžeš k jednotlivým kontaktům přidávat další čísla nebo textové řetězce.

Nevýhoda je jediná- pokud ti telefon klekne (totálně), tak se už ke kontaktům nedostaneš. A na SIM je nebudeš mít všechny.

Potom doporučuji stáhnout program Nokia PC Suite a občas udělat zálohu.
Tento program se už nedá ze stránek výrobce stáhnout, ale kdysi jej poptával uživatel Jandu, tak jsem jej dal na ulozto.cz. Odkaz stále žije. K tomu si stáhni balík ovladačů. Je to v tomto vláknu.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenek555



Založen: Oct 13, 2012
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: so březen 03 2018, 21:03    Předmět: Citovat

Díky moc, už to funguje.... dlouho, než mi to došlo.... díky Zdeněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund