Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém domácí síť
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: so březen 10 2007, 20:28    Předmět: Citovat

Tak už to po formátu valí, už se ty PC vidí, dá se připojit i do sdílených složek , ale je tady další problém, nemůžu vetšinu souborů spustit nebo skopírovat. když třeba nasdílím složku s mp3kama tak z 20 de přehrát třeba jedna a u ostatních to píše chybu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 12 2007, 23:03    Předmět: Citovat

Kdybys nainstaloval konečně ty Win2000, třeba by bylo navždy po problémech... Pokud je neseženeš, dej vědět na SZ, ICQ nebo mail, já ti je v týdnu někde uploadnu (nejraději Edisk nebo CZshare). Udělal jsem si instalační balík se SP4, základními doplňky, kodeky, utilitami a programy potřebnými pro plné bezproblémové využití systému a sítě. Je to na 1 CD (700MB).
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 06 2007, 23:50    Předmět: Citovat

Mám podobný problém. Mám síť 1xWXP a 3xW98 a 1xsíťový HDD. Všechny PC i HDD se vzájemně vidí, lze vyměňovat soubory, sdílí připojení na internet, prostě všechno funguje jak má. A teď problém:
z XP můžu na všechny PC i HDD, z W98 můžu na HDD a všechny W98, jakmile chci přistoupit na XP, dostanu hlášku že mám zadat jméno a heslo, ale já žádné NEZNÁM, žádné jsem nikde nezadával.
Nevíte někdo co s tím, o jaké jméno a heslo se jedná, nebo jak to obejít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2007, 7:44    Předmět: Citovat

Musis na tych windows XP povolit GUESTa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6307
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2007, 9:10    Předmět: Citovat

pokud si zadne heslo nezadaval, tak standard je
username: Administrator
pass: (bez hesla Smile )

taky je dobre nastavit v souboru hosts vsechny jmena pocitacu a jejich IP adresy. Zlepsi to ten pomaly rozjezd a stabilitu sdileni. Musi byt na vsech pocitacich napsany vsechny ostatni pocitace. (Nestaci jen na jednom.) U NT win je to ve slozce windows\system32\drivers\etc\
u starych win uy si nepamatuju

priklad zapisu:
127.0.0.1 localhost
196.168.0.1 server
196.168.0.2 muj_pocitac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2007, 14:50    Předmět: Citovat

Jsou v zásadě dvě možnosti řešení, ale je možné že to stejně fungovat nebude (u woken nikdy nevíš Wink ).
1.- Povolit účet Guest a možná že bude taky zakázaná celá skupina Guests, tak tu taky povolit.
2.- Při instalaci těch XP jsi určitě MUSEL zadat heslo administrátora (přiznám se že nevím jestli to vezme prázdné heslo, nikdy jsem to nezkoušel, takový barbar nejsem), takže pokud nevíš heslo pro svůj účet, nebo jedeš přes admina, přihlas se přes něj. Pak je ještě možnost vytvořit si účet zvlášť pro síťový přístup a nastavit příslušná práva, ketrá povolíš ostatním uživatelům ze sítě. Potom by jsi se přihlašoval přes ten účet.
Byly by ještě další řešení ale některé z těchto by mělo fungovat.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6307
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2007, 16:02    Předmět: Citovat

pri instalaci win opravdu zadne heslo zadavat nemusis.....
to je pak multiuzivatelsky system Smile

jinak s tema guest jak pises je to hezke, ale co ve win98?
pri kombinaci w98 a NT je dobre dodrzet zasadu aby vsechna uzivatele byli nadefinovani v NT a u 98 nastavit pri startu prihlasovani do site microsoft (tusim se to tak nejak jmenuje - uz jsem tyto win. leta nevidel) a poctive tam zadavat jmen a heslo - ne odklapnout Esc. Pak jsem nikdy nemel problem... Holt W98 a nizsi je proste "jednouzivatlsky" system a jeste postaveny na obrazek_cenzura preemptivnim multitaskingu. Naopak NT a vys je viceuzivatelsky a vzdy vyzaduji pripojeni pod jmenem (navic s krasnym kooperativnim multitaskingem).

Shrnuto:
NT - definovat fsecky mozne uzivatele v siti
non NT - prihlasovat se pri startu "systemu" smluvenym jmenem a heslem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2007, 19:53    Předmět: Citovat

Díky za rady, vyzkouším to. Jinak na XP i na W98 se všichni přihlašujeme jménem a heslem. Na XP mám já práva administrátora, ostatní mají omezené účty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2007, 19:59    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
pokud si zadne heslo nezadaval, tak standard je
username: Administrator
pass: (bez hesla Smile )

taky je dobre nastavit v souboru hosts vsechny jmena pocitacu a jejich IP adresy. Zlepsi to ten pomaly rozjezd a stabilitu sdileni. Musi byt na vsech pocitacich napsany vsechny ostatni pocitace. (Nestaci jen na jednom.) U NT win je to ve slozce windows\system32\drivers\etc\
u starych win uy si nepamatuju

priklad zapisu:
127.0.0.1 localhost
196.168.0.1 server
196.168.0.2 muj_pocitac


Takhle jsem to měl, dokud jsem pouze síť, a internet jenom na jednom PC. Jakmile jsem dodal ADSL a pustil jsem internet do celé sítě, dělalo to problémy. Musel jsem všude nastavit získávání IP z DHCP serveru a od té doby je pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2007, 6:48    Předmět: Citovat

Třeba ti tohle pomůže:

V práci máme malou síť kde je asi 5 PC s různými Win (98SE, 2000, XP profi) a na všech je přihlášen jako uživatel Administrátor a má u všech stejné heslo. Samozřejmě musí odpovídat IP a doména.
Zrovna na mém je z důvodu údržby starých PLC nainstalován Win98. Normálně mám nastaveno "přihlášení do windows" abych se obešel bez hesla (stejně jde obejít ESC - sice se nedostaneš do sítě ale do PC jo), jen jako uživatele mám nastaveného administrátora s heslem.
Můžu do všech PC bezproblémů pokud je v nich přihlášen taky administrátor. Jen kolega je občas línej zadávat heslo do XP, tak se místo jako administrátor přihlašuje jako X a bez hesla. Toho pak vidím v síti, ale nemohu k němu.
Navíc jsou v síti ještě dvě tiskárny na PC a síťový ploter. Dříve to bylo spojené je switchem jen teď se dodal ADSL router kvůli internetu. Každý rok se nějaký počítač vyměňuje za nový a po nastavení všchno šlape jak má. Bez nejmenších problémů.
Dokonce jedna USB tiskárna je pomocí sítě přenastavena na LPT pro účetnictví a ani to není problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2007, 16:50    Předmět: Citovat

Tak sem to rozvalil, akorát na tam nejdou hodit ty widle 2k asi problém s HW. Důležitý je že sem to rozjel, pomohl format Cčka a pak znova hodit W98. Děkuji za vaše rady a připomínky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund