Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Optimální prohlížeč na NET
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2007, 19:57    Předmět: Citovat

Ještě doplním - sebe i ostatní:
Mám nainstalován IE v.7, dále FF 2004 a OPERA 9.21. Na web lezu nejčastěji v Opeře, i když třeba některé stránky nezobrazí korektně - pak přepínám na FF.
IE používám jen na nezbytně nutnou dobu a pouze na velmi limitovaném počtu silně zabezpečených stránek - internetbanking bohužel u některých peněžních ústavů nepodporuje nic jiného, než d e Billa Gatese. Proto jsem udělal totéž, co jiní výše - IE spouštím pouze z nabídky START, ikona skončila v koši.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2007, 20:50    Předmět: Citovat

Nejdřív jsem nerozuměl té statistice na bastlírně, že 58% přístupů je z IE. Pak jsem si uvědomil, že jsou to povětšině přístupy ze zaměstnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2007, 21:32    Předmět: Citovat

Nebo tím, že na služebním noťasu jiný prohlížeč nemám. A zrovna teď jsem připojený se z domu.
Pokud nepotřebuju větší výkon nebo zálohování, domácí počítač ani nezapnu.
Ne, že bych IE považoval za zázrak, ale za avastem a dvěma firewally mi problémy nedělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 9:25    Předmět: Citovat

Používal jsem mozillu firefox až do včera, ale začala mě nějak blbnout (seká se ....... sama si maže oblíbené odkaze atd....) nespravilo to ani přeinstalování .... asi přejdu na operu (teď valím z IE)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 9:40    Předmět: Citovat

Fildo, při tom přeinstalování FF jsi odstranil i starý profil?
Bez toho si moc nepomůžeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 10:49    Předmět: Citovat

Radix napsal(a):
Fildo, při tom přeinstalování FF jsi odstranil i starý profil?
Bez toho si moc nepomůžeš.


tak tak...musis smazat vsechno co souvisi s FF,jinak s tim nehnes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12461

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 14:00    Předmět: Citovat

Já používám prohlížeč IE6, alternativně Operu. Na prohlížečích mi nejvíce vadí vzájemná nekompatibilita a neschopnost zobrazit korektně některé scripty a ccs, kde pouze IE nemá větší problémy. Je to proto, že většina webových stránek jsou vytvářeny pro IE a také je nutno přiznat určité průkopnictví ve vývoji některých prostředků např. v ccs (některé efekty) nebo ve spouštění multimediálních souborů na stránce, kde každý prohlížeč pracuje odlišně a při tvorbě webové stránky je na to nutno pamatovat, což někteří autoři nečiní a pak je tu problém pro alternativní prohlížeče. Možná právě pro velkou rozšířenost IE (ale hlavně pro jeho integrovanost v OS)je v něm nalezeno tolik bezpečnostních děr. Ostatní prohlížeče nejsou proto tak napadány a jsou proto bezpečnější. Nedávno jsem kvůli používání IE chytil vira přímo na tomto fóru(zavirovaný server), nicméně po provedení určitých opatření v jeho používání pokračuji, ale je to hlavně kvůli pohodlnosti. Tu politiku vymyslel Bill Gates dobře. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 16:44    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Na prohlížečích mi nejvíce vadí vzájemná nekompatibilita a neschopnost zobrazit korektně některé scripty a ccs, kde pouze IE nemá větší problémy. Je to proto, že většina webových stránek jsou vytvářeny pro IE a také je nutno přiznat určité průkopnictví ve vývoji některých prostředků např. v ccs (některé efekty) nebo ve spouštění multimediálních souborů na stránce, kde každý prohlížeč pracuje odlišně a při tvorbě webové stránky je na to nutno pamatovat, což někteří autoři nečiní a pak je tu problém pro alternativní prohlížeče.


ROFL...tohle me dostalo...chlape,vis proc IE zobrazuje podle tebe udajne "korektne" scripty a CSS,protoze to vetsina programuje pod IE a s*re na ostatni prohlizece,IE pouziva samy ochcavky,nic striktniho v tom neni...nejstriktneji dodrzuje HTML potazmo CSS Opera,potom jsou FF a IE(umyslne zarazeno IE az nakonec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12461

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 17:10    Předmět: Citovat

Ano, je to tak jak píšeš, rozdíl je jen v terminologii průkopnictví a ochcávka. Ono když nějaké "regule" neumožňují něco nového vytvořit, tak se tyto regule prostě obejdou. A asi jsi měl na mysli FP a ne IE. Neznám historii kdejakého prvku html nebo v css, ale vím, že např. filtry v css byly příkladem popsaného jevu. Jediné co mi vadí je určitý nepřátelský fanatismus, se kterým se na výtvory Microsoftu dívá mnoho lidí a při tom rádi používají argumentaci druhých. Ještě se můžeš podívat např. na http://www.jakpsatweb.cz/css/css-filtry-priklady.html , Operou a IE, abys viděl rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6307
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2007, 8:17    Předmět: Citovat

Na IE mi vadi jen jedina vec, ze je nutno za nej zaplatit (koupit OS od MS), jinak ho pouzivam 10 let (da se rict, ze dene - v dobe bydleni na kolejich byval pocitac zapnuty i 24 hodin) a nemel jsem nikdy zadny problem.... (pouzivam k tomu AVG a ted i NOD32)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2007, 11:49    Předmět: Citovat

Do banky se dostaneš opravdu jen s tím šmejdem IE 6, protože FF ani Opera to prostě jaksi neumí Wink Doporučoval bych nádstavbu Maxthon, v Linuxu raději FF a Operu jako univerzál s bonzováním o uživateli. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2007, 12:06    Předmět: Citovat

Do akej banky? Este existuje nejaka, kde im to ide len v MSIE? Ak ano, tak to je dobra hanba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2007, 12:44    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Do akej banky? Este existuje nejaka, kde im to ide len v MSIE? Ak ano, tak to je dobra hanba...


tak od takove banky bych sel tedy ke konkurenci...ja osobne mam CS a tam funguje FF v pohode a pochybuji ze by si nejaka banka lajskla fungovat jen pod tou sr*ckou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2007, 12:45    Předmět: Citovat

Komerční například.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po červenec 23 2007, 2:05    Předmět: Citovat

Taky mám podělanou KB a tak ten ibanking musím spouštět v podělaným prohlížeči. Ono jde všechno ruku v ruce, že Wink
Spokojeně používám FF 2.0, ve verzi 1.5 mi po nedávné aktualizaci začal blbnout. Operu mám taky, ale nejsem na ni zvyklý, pasuje mi líp Mozilla, tím ale neříkám že je horší.
Jinak IE považuji za jednu z největších tragédií od de Billa Gatese, hned po samotných woknech (Vista speciálně Laughing ) a media playeru. Ta nová verze 7 je snad nějaký omyl nebo co? Ve škole jsem u toho musel sedět, no musím říct - u Mozilly nebo Opery se mluví o nekompatibilitě, v tom IE7 co jsme tam měli nešlo pořádně snad vůbec nic (včetně interbet bankingu KB Mám z tebe bolení hlavy ). Možná se to jen muselo nějak nastavit, no nejsem ochoten strávit několik hodin konfigurací školního počítače.
U FF 2.0 se mi nejvíc líbí obnovení předchozích panelů např. po pádu systému, včetně pozice posuvníků a případného vyplnění políček nebo textového pole. (nevím, jestli je to i u IE7 ale zdá se mi že ne nebo to nefunguje).

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund