Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výpočtová technika

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pat a Mat
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st květen 02 2007, 7:23    Předmět: Výpočtová technika Citovat

Ak sa môžem spýtať aké dnes už historické počítače ste vlastnili alebo na akých ste pracovali ? Zaujímali by ma aj Vaše skúsenosti s nimi. Som zberateľ historickej techniky.
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st květen 02 2007, 9:00    Předmět: Citovat

1) IBM PC model 5150, made in Ireland, 1987
2) Facit DTC, švédský profesionální osmibit
3) Robotron PC 1512, DDR profi osmibit s CP/M
4) Didaktik Gama, slovenská verze Spectra
5) PC Olivetti M290S, italská verze PC AT

1, 4 a 5 mám dodnes.
Když porovnám schopnost vykonávat smysluplnou práci se "silou hardware", tak mám pocit, že poměr MHz/úkol nebo MB/na úkol se hanebně naředil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: st květen 02 2007, 9:57    Předmět: Citovat

1. PMD85-2 a Didaktik Alfa
2. PP06
3. PMD85-1 (v os. vlastníctve)
4. Didaktik M (v os. vlastníctve)
5. IBM PS/2 - 386SX (v os vlastníctve aktívne používaný do roku 2000 !!!)


A skúsenosti:
PMD85-1 - dobrý stroj ale klávesnica úplne nevyhovujúca ale jeho najväčší problém bol že ak som nejaký pracne napísaný program nahral na MG pásku už som ho viac nenačítal.
PMD85-2- Konečne s normálnou klávesnicou a konečne fungovalo nahrávanie na MG tak ako má.
Didaktik Alfa -Kópia PMD85-1 ale s norm. klávesnicou a iní systém záznamu na MG. Dal sa sa zapojiť do siete čím sa podstatne zrýchlilo nahrávanie a ukladanie programov
PP06- Československý klon PC-AT bežal na sovietskej kópii i8086 ale v dobe keď som na ňom pracoval už bol značne zastaralý ale pracoval som na ňom len veľmi krátko.
DidaktikM- Československá kópia (veľmi vydarená) ZX Spectra
IBM PS/2 (Personal system 2 !!! nemýliť s Playstation Wink) S procesorom 386SX a VGA grafikou to bol super stroj používal som ho od 1995 až do 2000 !!! Akurát bol problém do ňho zohnať akúkoľvek kartu keďže používal dosť atipyckú zbernicu MCA

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st květen 02 2007, 11:13    Předmět: Citovat

PMD 85-2- klávesnice do TV a do zásuvky. Byly tam dobrý hry- Flappy, Kuriatko Smile

Didaktik M- další klávesnice, ale oproti PMD 85 barevná a daly se na tom dělat slušný opičárny. A hry F. Fuky (Fuxoft)- paráda! Na větší projekty ale nestačila paměť Sad

Nějaká strašidelná bedna á la Intel 80286- no comment- prostě krumpl

Commodore Amiga CDTV: nejlepší starožitnost, kterou jsem kdy vlastnil, která se stala legendou!!!
MC68000P8,
1MB Chip RAM,
interní CD-ROM mechanika gigantických rozměrů, CD se vkládaly do tzv. Caddy,
zvuk 8-bit 44100Hz,
grafika 4096 barev,
IRDO,
krásnej černej design.
Na 1MB RAM a procák s taktovačkou 7.14MHz to šlapalo přímo úžasně!
Bohužel po její smrti (díky zdroji chcípla grafika- prakticky nesehnatelnej zákaznickej obvod) musím emulovat, ale permanentně cvakající disketovku mi nic nenahradí Sad

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
proel64



Založen: Jan 28, 2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: st květen 02 2007, 22:04    Předmět: Citovat

V roku 1992 som si zakupil uz ojetu masinu [bola vyrobena v roku 1988]
AMIGA 500.Bola to neskutocne namakana masina na tu dobu.Mal som osadenych 2MB RAM-dala sa rozsirit az na 8MB.Mam este original monitor
zeleny Philips.Robil som na nej aj muziku [Fast Tracker,OctaMED}.Mal som
original interfejs-sampler.Bol iba 8bitovy,Vyrobil som si aj midi interfejs
a pouzival ju ako sequencer.Vykuchal som modulator s jednej videohry a tak
pripojil na telku.Dal sa kupit aj externy HDD az do 30MB ale bol velmi drahy....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 02 2007, 22:20    Předmět: Citovat

Mam Didaktik M rozsireny na 128K + Melodik + D80 + D40B + BT100 + 2xJoystick.
Didaktik ma odpaleny vstup z kazetaku a este nieco blbe, lebo sa velmi rad zasekava a resetuje, BT100 ma odpalenu jednu optozavoru, D40B by potrebovala vymenit mechaniku (je tam ten bulharsky smejd, co sa daval do niektorych kusov). Len sa stale neviem dokopat k tomu, aby som to opravil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 5:04    Předmět: Citovat

Začínal jsem se ZX Spectrum Issue two (klasický gumák) s datacorderem udělaným z rádiokazeťáku Riga 110. Brácha přísahal na Atari 800XE, na kterém jsme zkoušeli různé verze turbonahrávání, nakonec jsme si oba hráli s oběma systémy.
Později došlo na rozšíření paměti RAM Spectra na 80k a stránkování od nuly pro CP/M, pak na diskový řadič Dataputer Plus a dvě mechaniky 3,5", a úplně nakonec na vestavbu toho celého do duralové klávesnice Consul 3111 s Hallovými snímači, 78 klávesami a dekodérem emulujícím klávesnici pomocí 40 tranzistorů (kdo se měl s tou fóliovkou pořád opravovat, že?)
Nakonec to kovové okolí způsobilo naprosté vyhoření, když mi vypadl klíč z hranového konektoru. Už jsem to neopravoval, protože to už tu běhala sestava Delta s tou Rigou, Sharp MZ820 a ZX +dvojka 128k. Tu ještě občas opráším, i když občas spustím nějakou tu emulaci na PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxtrot



Založen: Jan 14, 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2007, 14:18    Předmět: Citovat

zacinal som neskoršie na 486-ke 80mhz
aktivne pouzívaná do minuleho tyzdna Sad (odisiel HDD ) ale idem zohnat novy a zas bude vsetko ako po starom Smile
na obcasne vykendove zasponinanie na stare dobre casy je to cool Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6307
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2007, 15:45    Předmět: Citovat

Atari 800XL s 64kB RAM, pridelal jsem si klavesnici s funkci PageUP, PageDown, End, Home. Pak jsem pres joystick vstup snimal polohu dveri v dome + pohybove cidlo (fotoodpor) abych mohl lepe terorizovat svou o dva roky starsi sestru. Vydrzel jsem s nim uplne dlouho, byl neustale v provozu. ted ten bakelit je uplne zezlutly (jako bily ponozky po trech dnech noseni v kuse). Kdyz zaclo PC AT, tak uz jsem byl na intru a Atarko uz nebylo tak vyuzivane. Navic jsem chtel presedlat na Atari Falcon, ale nez jsem nasetril tak obrovske penize, tak uz se prodavali 486 v bazarum, tak jsem ji koupil, nasledne pak Aterku shorela ROM. Pak prisel Duron 700MHz a ted Athlon 3600+.
Nejvice jsem se bavil s tim atarkem, na nem jsem smazil jednu hru za druhou a ucil se programovat (ani nevite jakou jsem mel radost, kdyz jsem naprogramoval blackscreen s rucickovyma hodinama nebo barevnou hudbu na TV, prehravanou z datasetu).
Na PCkach ted delam, jen protoze musim a nejradeji bych to splachnul do zachodu Smile. Bohuzel v dnesnim svete to bez pocitace proste nejde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund