Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s FIO a Air bank
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 21:34    Předmět: Citovat

"pojď lásko, půjdeme spolu kompilovat kernel"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 9:36    Předmět: Citovat

rozhodně 100x lepší než "pojedeme nakupovat do IKEA" Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 20:04    Předmět: Citovat

Longin napsal(a):
"pojď lásko, půjdeme spolu kompilovat kernel"

To nezní špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 22:00    Předmět: Citovat

Nejhorší jsou myšlenky, co člověka okamžitě napadnou, a v reálu se blíží armagedonu - jestli chceš skonat stejnou smrtí jako já, tak navrhni, že Andulce založíš vlastní chlívek... Laughing Laughing Laughing

Promiň Lesano, to není nic vůči Tobě, ale já už jinej nebudu... Smile

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 22:42    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Longin napsal(a):
"pojď lásko, půjdeme spolu kompilovat kernel"

To nezní špatně.

jsem expert na dívčí srdce no...i když před těmi s vyšším IQ jsem trochu stydlivý Embarassed

( Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 01 2017, 7:22    Předmět: Citovat

Proč? IQ je dáno většinou po rodičích a nikdo si ho nyvybírá. Někdy závidím lidem s malým IQ, jaký mají duševní klid z neznalostí. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1266
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 15 2017, 9:20    Předmět: Citovat

dnes jsou s Fio (opět!) problémy, minulý týden jim nefungovaly bankomaty ani platby kartou..., nějak to nezvládají...!


Fio dnes.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Fio dnes.jpg
 Velikost:  74.69 kB
 Staženo:  66 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 15 2017, 10:06    Předmět: Citovat

Ale kdeže, nám tady funguje všechno. A pro ty, co nechápou potřebnou technickou (rozuměj bezbečnostní) údržbu, která se musí dělat v blbou dobu, tak to napíšou, ale pro některé by to chtělo nakreslit v obrázkách. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 14:00    Předmět: Citovat

Tak my máme s manželkou jeden učet u ČS, k tomu dvě karty a neomezeně výběrů, vkladů, převodů a já nevím, co ještě.
A to jsme měli léta letoucí vše zdarma, protože jsem přišel na fintu, jak získat 100% slevu na vedení účtu. Stačilo mít (podle ofiko podmínek Osobního účtu) součet příchozích plateb více než 100.000 Kč za měsíc. Tak jsem to poprvé otočil přes MBanku (to jsem ještě měl MB pro platbu na Ebayi, protože u ČS chtěli za změnu limitu na internetovou platbu okolo 50Kč) a podruhé jsem si poslal peníze z vlastního účtu na vlastní účet. Pro jistotu jsem se anonymně zeptal mailem na infolince, zdali si mohu u ČS poslat peníze z vlastního účtu na vlastní účet. Prý se taková platba ani neprovede. Ale já jsem ji prováděl měsíčně několik let. Ale abych nebyl takový škrt, začal jsem ty uspořené peníze posílat na Dobrého anděla. Tam budou v lepších rukách než u Erste v AT.
Pak zrušili tento druh účtu a měli jsme platit okolo 250 Kč/měsíc. No to bych si raději nechal 250x vyvrtat koleno. Ale stáhli jsme to na 40 Kč za měsíc, a to nemusíme nic hlídat, nemusíme platit kartou, nemusím posílat sám sobě peníze apod.
Za mě tedy - ČS v pohodě. Když tehdy zrušili ten druh účtu, kde jsme měli 100% slevu, tak jsem si dělal výběrové řízení. A stejně jsem nenašel banku, která by nám dala vše zdarma. Ona i ta ČS má defacto vedení účtu zdarma, ale všude se (občas) za něco platí. Takže takhle platíme 40 Kč a nemusím počítat, kolik jsem utratil kartou apod. A když bylo vše zdarma, tak zase nedávali dvě debetní karty k účtu.
Jak jsem měl tu MBanku na platbu na EBayi (vždy jsem si tam přesunul pár tisíc z ČS a ČS tak byla pro svět uzavřená), tak pak zvedli limit nutný k tomu, aby se neplatilo za vedení karty, nejdříve na 500 Kč a pak na 1.500 Kč. A to už ne každý měsíc utratím. A hlavně jsem to pořád nechtěl počítat. Tak jsem MB zrušil, mezitím mají u ČS nastavování limitů zdarma, takže už máme jen jeden účet.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 15:38    Předmět: Citovat

Jo, u České Spořitelny si stačí vybrat něco v hotovosti z vlastního účtu. A hned je za to poplatek 80,- Kč. Větší zloději asi nejsou nikde jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31837
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 16:02    Předmět: Citovat

Ale jdi. Stačí si jen říct SCHOPNÝMU BANKÉŘI, aby ti udělal nabídku, JAK docílit i u ČS a.s. toho, abys měl účet v podstatě zadarmo - s celkovým ročním poplatkem menším než 50Kč a v jistejch případech (hlavní účet u ČS a.s., vlastnění nějakýho dalšího produktu od nich = úvěr, hypotéka, spoření, investice, ...) úplně bez poplatků. To ale nejdřív musíš CHTÍT a o takovou službu si říct - ano, pro banku to jsou peníze, o který tak přijde, takže ti to sama nenabídne. Ale když se na to zeptáš, nesmějí ti to zatajit a musejí ti poradit - v tom je ten fígl, kterej používají - ONI SAMI OD SEBE NEMUSEJÍ NABÍZET NĚCO, CO ALE MUSEJÍ DÁT NA POŽÁDÁNÍ. Jo, je v tom určitej vopruz na zákoše, ale LÍNÁ HUBA = HOLÝ NEŠTĚSTÍ platilo od nepaměti ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 16:22    Předmět: Citovat

No,co byly dřív knížky s roční výpovědní lhůtou na 1%,tak dnes dávají 0,1% úrok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31837
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 16:35    Předmět: Citovat

Vkladní knížka je dneska už historickej produkt - a žádná moderní banka je už nenabízí. Nabízí se vkladový účty s jednorázovým vkladem, dlouhodobý spoření s pravidelným vkládáním peněz z běžnýho účtu, investiční fondy i akciový obchodování jako investiční činnost - dokonce ve dvou variantách, v jedný klient "velí" bankéřovi a dává pokyny k nákupu/prodeji cennejch papírů, ve druhý si to dokonce klient může pomocí interfernetu všecko ovládat sám pomocí digitálního "podpisu" = autentizátoru. Ano, už se nevede produkt, u kterýho by klient položil na stůl peníze a banka mu za to vyplatila bohatý úroky, ale klient se musí SÁM POSTARAT aspoň tou formou, že s bankou komunikuje a dává jí instrukce k obhospodařování svejch investic - ALE TOHLE SE UPLATŇUJE U VŠECH BANK, KTERÝ NABÍZEJÍ MOŽNOST INVESTIC. Ano, jsou banky, který se specializujou na vedení běžnejch účtů a kreditkový úvěrování = to jsou třeba právě E-bank, M-bank, Air-bank a já nevím jaký ještě -bank, a vedle toho jsou banky, kam klienti nosej peníze ke zhodnocení nebo kam se chodí pro větší úvěry - myšleno statisíce Kč až milióny třeba ve formě hypoték. A úročení neurčujou ty banky samy, ale určuje ho formou vyhlašování MEZIBANKOVNÍCH ÚROKOVEJCH SAZEB jedna jediná instituce - a tou je ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. Takže pokud ČNB určí sazby skoro na nulu %, nenajde se žádná banka, která by dala úročení vkladů výrazně vyšší. A jinak - díky minimálním úrokům na vkladech můžou bejt minimální i úroky na úvěrech, protože půjčit peníze znamená taky požadovat za tu půjčku nějakej revanš - ve formě úroku. A pokud budou úroky na vkladech 2% a víc, budou hypotéky za 10-15% a obyčejný úvěry na 5 letou splatnost klidně i za 20%. To chceš?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 21:27    Předmět: Citovat

Z KB jsem utekl k Fio bance někdy v dubnu 2017. KB nebyla zlá, ale vadil mi poplatek 6 Kč za odchozí platbu. Ve Fio toto není.
Fio banka má výhodné podmínky, skoro všechny běžné úkony jsou zdarma. Na rozdíl od Air Bank, Equa Bank a mBank mají pobočku skoro v každém okresním městě.
Docela souhlasím s tímto hodnocením.
http://bankovniinspektor.cz/2016/06/29/test-beznych-uctu/
citace:
1. Equa bank – 94 bodů

V testu poměrně jednoznačně zvítězila Equa bank. Důvod jejího prvenství je jednoduchý – v ceně za služby doslova „válcuje“ svoje konkurenty. Ve všech cenových položkách Equa získala maximální hodnocení. V tomto peněžním ústavu totiž klient neplatí ani za vedení, ani za jakýkoliv provoz účtu. Výběry ze všech bankomatů jsou zadarmo a v zahraničí za 9 korun. To už jsou služby na úrovni západních bank. Jediné, v čem Equa nedominuje, je kritérium dostupnosti banky. Na druhou stranu k čemu je potřeba mít banku dostupnou, když lze vše vyřídit přes internet. Equa ukazuje ostatním bankám směr cesty. Doufáme, že se jí bude držet a další banky inspirovat.

Jenomže pak jsem se dočetl, že Equa Bank má divnou minulost a nedobré hospodářské výsledky. Leknul jsem se a nešel k nim.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Equa_bank
http://ekonomika.idnes.cz/equa-bank-byla-poprve-v-zisku-djg-/ekoakcie.aspx?c=A170220_103908_ekoakcie_fih
citace:
Tuzemská Equa bank loni (pozn.: rok 2016) poprvé hospodařila s kladným výsledkem. Čistý zisk dosáhl 106 milionů korun, což je mnohem lepší stav, než banka očekávala. Počet klientů loni meziročně vzrostl o 39 procent na 250 tisíc.
V roce 2015 vykázala ztrátu 283 milionů korun a o rok předtím ztrátu 359 milionů korun.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 21:37    Předmět: Citovat

EKKAR
Je mi jasné, že velké banky (KB, ČS...) asi nabízejí nějaké služby výhodné pro movitější klienty.
Ve Fio bance se třeba musí hlásit výběry hotovosti nad 50000 Kč, ale to mi asi nebude vadit.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund