Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diskuze o smyslu Bastlírny (přejmenováno, přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út duben 25 2006, 19:55    Předmět: Citovat

Ano, Ferys tu nahodil konečně něco, co má smysl. Jiným pohledem se na tohle fórum dívá ten, komu pomohlo, jiným ten, který nedostal odpověď (i když třeba i proto, že si dotaz nepřečetl zrovna nikdo, kdo by uměl odpovědět), nejspíš existuje i třetí pohled toho, kdo nečetl pravidla, a byl v zájmu jejich dodržení odmítnut.
A do té diskuse se tu navíc pořád směšují kódy k přístupu do servisních menu s přístupovými hesly na stránky s placenými informacemi. Takhle se fakt daleko nedostaneme.
Ale řešili jsme to tu už víckrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludoderzak



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: út duben 25 2006, 23:36    Předmět: Citovat

[quote="Codec"]
asterionet napsal(a):
.... ukaz mi toho cestneho a seriozneho zakaznika co si sam odrovna nejaku vec a nevyuzije moznost zaruky a prizna sa ..na zaruku to nedavajte to bola moja blbost ..haha


Áno vážený páni servisný technici tá serióznosť byť mala byť obojstranná, pokiaľ budete pýtať za výmenu kondenzátora, studený spoj či prerazenú poistku, tie prehnané sumy ktoré niekedy prevyšujú cenu najdrahších súčiastok použitých v prístroji ( nemyslím tým napr. obrazovku), potom možno tí druhí nebudú musieť zháňať servisné manuály a prístupové kódy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 26 2006, 7:30    Předmět: Citovat

... alebo za vymenu troch elytov v TV OVP/OTF (pricom sa trafili len na jeden z dvoch problemovych - v baze BU-cka, Pri TDA8143 zostal povodny, ktory odisiel o tri mesiace po oprave v profi dielni) ziadat 400 SK za material a 700 SK za robotu Rolling Eyes .
Stalo sa v jednom okresnom meste, ktore ma smerovacku ++421 44...

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Codec



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st duben 26 2006, 7:48    Předmět: Citovat

ludoderzak napsal(a):

Áno vážený páni servisný technici tá serióznosť byť mala byť obojstranná, pokiaľ budete pýtať za výmenu kondenzátora, studený spoj či prerazenú poistku, tie prehnané sumy ktoré niekedy prevyšujú cenu najdrahších súčiastok použitých v prístroji ( nemyslím tým napr. obrazovku), potom možno tí druhí nebudú musieť zháňať servisné manuály a prístupové kódy.


Živnosť si vysvetľujem ako že by ma mala živiť ..... sprav si živnosť ,plať poplatky, nájom, odvody, náklady, dane a nech ti zostane aspoň 15000 cisteho mesacne .... potom si to prepocitaj co musiš urobiť a navrhni si ceny ..... Ak robis vo firme tych 15 zarabaš tak potom susedovi spraviš urcite lepšiu cenu za nastavenie TV ako servis ..nemas naklady, nepočitaš si hodinovu sadzbu bez dane ,najomneho ..... veď si to vyskušaj... tiež sa mi vidí 40SK za benzin vela a 13Sk za m3 plynu ....

_________________
Codec
mkservis@mkservis.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ludoderzak



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: st duben 26 2006, 8:38    Předmět: Citovat

Máte pravdu, neživím sa servisom a mám trvalý mesačný príjem, elektroniku opravujem príležitostne len priateľom, ľudovo povedané za poldeci rsp. za náklady. Väčšinou sú to veci ktoré ležia mesiace v servise a servis ich dokáže spraviť len za cenu nového prístroja. Príklad: vyjadrenie autorizovaného servisu - mobilný telefón XY.... obliaty neznámou tekutinou, možná oprava výmenou RF modulu, cena modulu 6000Sk + cena práce1500Sk predpokladaná cena 7500Sk – telefón kúpený v akcii za korunu mesiac pred tým. Majiteľovi sa ho podarilo pri nejakej akcii podarilo poliať vínom. Ten telefón v servise ani nerozobrali, nakoľko boli plomby neporušené a stačilo len telefón rozobrať a vyčistiť konektor pre pripojenie display-a. Vyjadrenie majiteľa, 1000-1500sk som bol ochotný investovať- osobne si myslím že za vyčistenie prístroja je to celkom slušný zárobok. Takých to príkladov môžem desiatky – osobný prípad: kamera predpokladaná cena min. 5000Sk, po mojom vyjadrení že radšej ju hodím do koša a kúpim si novú, sme sa dohodli na 600Sk. Možno keby Vaše servisné ceny boli akceptovateľné, mali by ste viacej zákazníkov a tým aj väčší zisk. Viem že prevádzkovať živnosť nie je jednoduché a určite nie v tejto dobe, ale na druhej strane Vás do toho nikto nenútil. Na túto tému by sme mohli polemizovať donekonečna a aj tak nič nevyriešime Vy máte na vec svoj pohľad a ja zase svoj a myslím si že aj odbáčame od pôvodnej témy tejto diskusie.

S pozdravom Ľudo.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st duben 26 2006, 8:47    Předmět: Citovat

citace:

Živnosť si vysvetľujem ako že by ma mala živiť ..... sprav si živnosť ,plať poplatky, nájom, odvody, náklady, dane a nech ti zostane aspoň 15000 cisteho mesacne .... potom si to prepocitaj co musiš urobiť a navrhni si ceny ..... Ak robis vo firme tych 15 zarabaš tak potom susedovi spraviš urcite lepšiu cenu za nastavenie TV ako servis ..nemas naklady, nepočitaš si hodinovu sadzbu bez dane ,najomneho ..... veď si to vyskušaj... tiež sa mi vidí 40SK za benzin vela a 13Sk za m3 plynu ....

Suhlasim s Tebou, ze za dobre slovo sa to robit neda, ale ak zoberiem konkretny pripad zaplatit za 3 bezne kondiky 4 stovky a za ich vymenu 7, to podla mna hranici s opovrhovanim zakaznika. Kolko by Tebe trvalo najst pricinu ked na OTF/OVP nejde obraz a predtym bol posunuty vpravo? Pol hodiny, hodinu? Netusim kolko je taxa za hodinu, mozno 300 Sk? NEVERIM, ze by to ten opravar robil dlhsie nez 30min, kedze v tom telkaci bolo siahnute len na tri elyty a ta zavada je notoricky znama.
Zaver: vsetko je to o ludoch, aki su poctivi, ci uz na strane opravara alebo aj zakaznika a bohuzial niektori tiez podnikatelia chcu mat vsetko a hned! Drahe auto, drahe byvanie, drahe dovolenky no a ked sa s takymito ludmi stretnes viackrat, potom zacnes vsetkych hadzat do jednehop vreca , bohuzial aj tych par poctivcov, ktori urcite este niekde su ... Cry Cry Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferys



Založen: Feb 27, 2006
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: st duben 26 2006, 10:11    Předmět: Citovat

ludoderzak napsal"Na túto tému by sme mohli polemizovať donekonečna a aj tak nič nevyriešime Vy máte na vec svoj pohľad a ja zase svoj a myslím si že aj odbáčame od pôvodnej témy tejto diskusie. "
Myslím si ze tato diskuze fakt nemá cenu.
Kdo si mysli ze ma cenne informace tak at si je hlídá.
Já tu dam dotaz,a kdyz mi nekdo poradí tak budu jenom rád.A kdyz nedostanu na svuj dotaz odpoved,nebo to pravidla fora zakazuji,tak se neda nic delat.
Je na kazdem členovi tohoto fora, jak se zachová.
Zdravím ferys[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st květen 03 2006, 21:26    Předmět: serioznost Citovat

tak panove ty vase servisni rady si klidne nechte. Ja mam auto a tak obrazek_cenzura udelane rozvody v autorizovanem servise mi jese na zadnem aute neudelali!!!! Proto sem si sehnal prirucku a delam si to sam. Mimochodem prirucku ktera nelze koupit))) ale prece internet je super vec.

Jinak k tem radium sice autoradio mam original ale manual ne jedinej k celemnu auto jinak vse mam.

Radio sem si zablokoval a vite kolik chcou za odblokovani v tech vasi super autorizovanych servisech??? Ani se neptejte prootze to nevite!!

A to ze sem si to auto v kupoval primo u delera ze bych to mel mit za darmiko ani prd neska ani prd!!!

No a k zablokovavani fora abych se nedozvedel ten kod si mylsim ze Hill trosku prehani. Myslim si ze radit jak co opravit jak co rozdelat cim to nahradit. A prozradit jeden obrazek_cenzura kod je uplne to stejny.

Alespon vim ze existuje taky forum kde ti nic nereknou napriklad ZDE!!!!! jen pro to aby panove typu HILL mely svoje koryto!!! a penizky se za odblokaci jen hrnuly.
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st květen 03 2006, 22:36    Předmět: Citovat

Tady byl původně delší rozbor, co a jak kolem kódů a hesel, ale mažu to. Týkal se zdánlivé anonymity na internetu. Stačilo, že mě mrzí čas,co jsem do toho před půlnocí vrazil; ať aspoň nemrzí každého dalšího, kdo by to četl.

Tak znovu:
Když ti ten kód nebo heslo někdo dá soukromě, je to věc mezi vámi.

Ale zveřejnit ho, je na rozdíl od rad pro bastlíře, blbost. Konečně, když je to tak normální a běžné: jak to, žes ho nesehnal na jiném webu? Divné, co?

Ještě několik málo faktů:
1. Pravidla tu byla před Hillem. Natož před moderátorem Hillem.
2. Hill není živnostník, dělá na píchačky ve fabrice, ale zato na všem, co tam řídí nebo hlídá nějaká elektronika. Přitom se taky musí řídit zákony, předpisy, normami a pravidly obecně. Výplata celkem pravidelně, ale až v posledním zákonném termínu. Fakt koryto. Ale nikdo to nechce převzít, tak to dělá dál.
3. Hill neodkódovává autorádia, leda přineseným kódem, když potřebuje opravit analogovou část. I to jen pro rodinu a nanejvýš kámoše. I syna poslal s odkódováním do značkového servisu, když koupil auto s rádiem bez kódu. Krkavčí otec, že?
4. udělá si na Bastlírnu čas nejméně jednou denně, takže je v blokování nedovolených informací často rychlejší, než ostatní moderátoři, kteří to jinak udělají taky.
5. snaží se postrčit správným směrem tazatele budícího aspoň dojem, že ví, o čem je řeč. Přitom poskytne i část informací, za které často sám zaplatil. Jako ostatní, kdo odpověděli, dali tip či radu.
6. souhlasí s názorem, že kvalita a ceny služeb v ojedinělých servisech nejsou ve správném poměru. Ale naprostá většina jich je solidních, jenže o těch se nepíše.
6. nejen, že za to nic nemá, ale platí provoz zařízení, připojení a vráží do toho zdarma svůj čas. Jako většina ostatních.
7... ale vůbec...

A včíl mudruj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2017, 1:32    Předmět: Citovat

Zajímavé vlákno! Aktuální i po letech.
Nedá mi se nevyjádřit. Sice elektroniku nemohu dělat profesionálně, protože nemám 50, tu nemám, protože, bohužel, mám oficiálně jiné vzdělání než elektro, a bohužel znalosti a skušenosti se v elektrosvětě jaksi nepočítají, důležité je pouze to, ve které člověk seděl lavici, bez ohledu na to, co v ní vstřebal. Na to, abych se znovu učil již naučené aby se to "počítalo", mi zatím v mém životě nějak nezbývá čas. Proto sice nejsem povolaný, ale považuji se za vyvoleného. To jen ať víte, z které strany na to koukám.
Teď už ale k věci. Tyhle debaty nemají reálný základ, protože není definována nějaká hranice mezi nenažraností (pardon, ale slušněji to opravdu nemohu napsat) a skutečnými náklady s nějakou rozumnou provizí. Nejprve je tedy potřeba udělat pořádek v právní a etické stránce věci a teprve pak lze takto debatovat.
Pokud výrobce prodá zákazníkovi výrobek, měl by být povinen poskytnout mu o něm všechny informace. Zákazník za výrobek zaplatil, za celý výrobek, měl by mít tedy přístup k informacím o celém výrobku. Každý zákazník, i naprostý laik. Utajování jakýchkoli informací už zavání sprosťárnou a vydřidušinou.
Kdekdo může namítnout, že tyto informace jsou naprosté většině uživatelů k ničemu. Jsou i nejsou. Podle své odbornosti a šikovnosti přece jen něco z nich může využít, nebo nemusí. Ovšem taky ty informace může poskytnout někomu znalému, kdo se v nich vyzná, a výrobek seřídí nebo opraví. Pokud výrobek obsahuje servisní mód, diagnostiku, software, vše by mělo být popsáno v manuálu nebo k návodu k obsluze. Pokud něco z toho nechci zveřejňovat, neměl bych to do výrobku cpát. Hotovo, tečka.
Co výrobce nemusí - učit zákazníka dostupné info používat. Dejme tomu, že výrobek obsahuje servisní konektor. Zákazník jej zaplatí s výrobkem, měl by mít tedy právo o něm vědět, znát jeho účel a parametry, tedy především asi zapojení vývodů. A tady povinnost výrobce vůči zákazníkovi končí. Proč jsou na konektor vyvedeny právě tyto signály, k čemu se používají, nebo dokonce jaké zařízení se na něj připojuje, jak pracuje, toto všechno jsou již informace patřící výrobci, s těmi už si může nakládat jak chce. Nebo software. Zakoupil jsem ho s přístrojem, mám tedy plné právo ho znát. Např. hexa výpis celého programu. Ano, to myslím naprosto vážně. Výrobce ho prodal ve výrobku, je to již majetek zákazníka a má právo ho znát. Ovšem jen to, co ve výrobku fyzicky je. Binární nebo hexa výpis, a to je všechno. Chtěl jsi ho, zákazníku, tady ho máš, a dělej si s ním co chceš. Žádné další info o něm už sdělovat nemusí. Komentovaný výpis, nezkompilovanou verzi, atd, to ve výrobku již není, je to majetek výrobce a nemusí se o něj dělit.
Rozumíte mi?
A proč to tu píšu? Ne, nemyslím si, že tady na eBastlírně změníme svět. Ale můžeme si tu informace alespoň spravedlivě roztřídit a alespoň "náš" svět si ponechat aspoň trošku normální. Protože jestli svět ještě chvíli půjde směrem jako teď, co nevidět bude trestné i otevřít bez svolení televizi, protože již jen pohledem na tišťák budeme porušovat něčí autorská práva. Svět nezměníme, ale nemusíme té sprosťárně aspoň přispívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2017, 7:38    Předmět: Citovat

Trochu pokřivený pohled na věc. Pokud už na TV je servisní konektor, je to u něj uvedeno. Konw-how Ti nikdo neposkytne, proč by to dělal.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2017, 8:52    Předmět: Citovat

Trochu dost pokřivený pohled, Mirku, dodal bych.
Souhlasím s tím, že nemožnost udělat si padesátku jen proto, že škola zavedla rozšířenou výuku elektro (s požehnáním ministerstva školství, jako náhradu za nedostatek výučních oborů jinde), ale Úředník to nedal do číselníku studijních oborů, po jejichž absolvování máš nárok si padesátku udělat. Jakkoli jsi v tom dobrý, bez papíru můžeš nanejvýš požádat o výjimku prostřednistvím TI, ale šanci bych tomu nedával moc velkou, neradi povolují výjimky... taková gymnázia s rozšířenou výukou čehokoli zase časem tuto výuku zrušila, protože v praxi nikoho nezajímala, studentům nezbylo, než jít na vysokou. A pak samozřejmě rozhodlo, na jaký obor se dostali.
Naproti tomu znám také absolventy oborů elektro, kteří by padesátku nikdy dostat neměli, případně ji ani nepotřebují, protože dělají něco úplně jiného, a už na průmce jen zabírali místo těm, kdo mohli být v praxi lepší.
Ostatně elektrotechnika není jediný obor, v němž se maturita z "rozšířeného" oboru nepočítá jako kvalifikace, bez ohledu na to, jak dobří praktičtí učitelé na té škole byli, dobře, absolventi mají maturitní vysvědčení, ale v některých oborech se neuznává. Typická ukázka práce vládních úředníků odtržených od života...

Zkrátka bez padesátky živnost mít můžeš, jen v ní musíš zaměstnávat osobu odborně způsobilou, která tu padesátku a osvědčení pro ŽP má. Za školení a zkoušky pro něj stejně zaplatíš ty, jako bys to platil za sebe, jenže ty od sebe neutečeš, zatímco on od tebe může, když ho přetáhne někdo jiný.
A také jsou živnosti volné, které počítají s tím, že na elektroniku napájenou z baterek nebo nepoškozeného trafa do zásuvky nepotřebuješ ani osvědčení padesátky, ani oprávnění pro ŽÚ od TI. Takže určité cesty k založení vlastní živnosti existují. Jen se při ní pak dál studuje ještě hůř, než v zaměstnání.
Ovšem v záležitosti firmware a servisních dokumentací jde o něco jiného - většina zemí včetně našich přistoupila na mezinárodní dohodu o ochraně duševního vlastnictví, kde záleží na výrobci, jestli zveřejnění duševního vlastnictví zahrne do ceny nebo právo ho použít si nechá od smluvních servisů zaplatit zvlášť, či naopak poskytne software dokonce i se zdrojovými kódy jako open source.
Licence znamená jen právo software používat, nikoli ho vlastnit či dokonce měnit, a distribuovat dál už vůbec ne. Podle druhu aplikace se rozlišuje, jestli s prodejem přístroje přechází právo používat vestavěný software na jiného uživatele, nebo smíš prodat přístroj, ze kterého jsi tu licencovanou část software odstranil (to se týká například některých operačních systémů a aplikací v počítačích a stejně se to nedodržuje, protože sotva kdo čte licenční podmínky až do konce), existují i licenční ujednání "něco mezi tím", v nichž aby se prase vyznalo. Třeba jsou ale jen blbě přeložená do angličtiny...

To jen k hrubému dokreslení té deformace sítnice i čočky, ve skutečnosti je situace ještě o něco dost komplikovanější, takže bychom všichni potřebovali ještě nějaký ten semestr na právech. Státního Úředníka totiž nezajímá, žes o nějakém zákonu nevěděl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2017, 10:12    Předmět: Citovat

Hill> Já ale nejsem Mirek Smile Ale nevadí, pár lidí odsud mě už zná.
Nečekal jsem, že se mnou budou všichni souhlasit. Nebo alespoň, že se mnou nebudou souhlasit hned.
Já, jako zákazník, NEMÁM ZÁJEM aby mi výrobci cpali do výrobků nějaké jejich duševní vlastnictví. To ať si nechají hezky doma. A toto by měl požadovat každý zákazník. V konečném důsledku tento přístup výrobců škodí nám všem. To bychom si měli uvědomit. A my, parta elektroniků, bychom se po nich neměli tupě opičit jako nějaké ovce, ale alespoň mezi sebou informace rozumně sdílet, abychom aspoň každý ve svém rajonku mohli pozachraňovat co se ještě dá. Jinak to tady nemá smysl, můžeme se bavit akorát tak donekonečna o astabilním klopáku s dvěma trandy, protože na všechno ostatní už si kdosi stihl urvat licenci. A to je škoda. Pak tu bude buď hrobové ticho, nebo se tu budem aspoň hádat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12462

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2017, 10:19    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Já, jako zákazník, NEMÁM ZÁJEM aby mi výrobci cpali do výrobků nějaké jejich duševní vlastnictví. To ať si nechají hezky doma. A toto by měl požadovat každý zákazník...
A už jsi viděl někde nějaký výrobek bez duševního vlastnictví? Já ještě ne. Takový totiž neexistuje. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2017, 10:21    Předmět: Citovat

Ty, jako zákazník, můžeš znepříjemnit život takovým ošklivým tajnůskářkým výrobcům život tím, že si jejich výrobky kupovat nebudeš. Je to jednoduché, já taky nechci kladivo s diagnostickým portem nebo štípačky, u kterých nevím, co je ve firmaware... Smile
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund