Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED zdroj - odrušení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kosmit



Založen: Sep 26, 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 13:55    Předmět: LED zdroj - odrušení Citovat

Zdravím, pro LED pásky pod kuchyňskou linku jsem koupil tento zdroj:
http://www.t-led.cz/led-zdroj-12v-60w
Při provozu nelze poslouchat rádio - vyzkoušen tuner JVC starý 30 let, nové přenosné radio s CD, i malý tranzistorák s FM II.
Zapojoval to elektrikář, který dělal komplet elektriku v bytě. Ovšem vyhodil obyčejnou papírovou bílou krabičku a v prodejně mi jej odmítli vyměnit, navíc mi řekli, že to je běžné, že by to dělal i jiný typ.
Poradí někdo čím to odrušit?
Předem díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8980
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 14:04    Předmět: Citovat

To je zajímavý, že prodejce vydá prohlášení o shodě, ve kterým uvádí normy o EMC a ruší to. Že by ty normy byly tak mírný? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 538

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 14:39    Předmět: Citovat

Reklamovat lze i bez krabičky. Pokud ruší evidentně nad míru, měl by prodejce vyměnit. Pokud řekne že je to ok, tak je pro tebe prakticky nemožné dokázat opak.

Pokud se ti do toho chce, začal bych prostým keramickým kondíkem 1u na výstupní svorky. Když se to zlepší, víš kudy jít a dají se postavit lepší filtry. Když se to nezlepší, tak rozdělat a zkontrolovat jestli to má vůbec nějaký filtr na vstupu, popř. jestli to má bezpečnostní kondík mezi primárem a sekundárem.

Další jednoduchá věc bez rozborky je nacvakávací ferit, to si pak můžeš i vyzkoušet vstup i výstup. Vzhledem k tomu, že to ruší na (stovkách) MHz, bude ten feritek pěkně fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 11:35    Předmět: Citovat

Alebo dat pred to univerzalny odrusovaci clen.
Napriklad: https://www.gme.sk/tsk6415
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kosmit



Založen: Sep 26, 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22 2016, 9:31    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi,
kondík na výstupní svorky 1u v keramice -beze změny. Zvažuji nákup zdroj LPV 60 12 od Meanwellu záměnou, ale prý to může dělat taky.(říkal prodejce, který meanwelly neprodává). Prodejce meanwellu napsal: 100% zaruku, ze zdroj nebude rustit radio/radia, poskytnout nemuzeme.
Pak jsem se ptal na EZÚ, zda je možné přeměřit zdroj a kolik to stojí. Odpověděli mi, že problém zákazník prodejce řeší ČOI (to mi řekli, že tráva je zelená). Zopakoval jsem požadavek na změření zdroje 220/12v pro led pásky a odpověď: zkouška světelného zdroje na 230v stojí 25800 Kč. Takže odpověď opět mimo mísu-nechci měřit svítidlo na 230v ale zdroj 220/12.

Sakra co mám koupit?
Nejlepší asi bude koupit jiný-vrčí-vrátit atd nebo vyhodit z pod linky led pásek a koupit si zářivku.
K poslední odpovědi - TSK 6415 se zapojí červená a černá k přívodu 220v a další na další černou červenou teprve vstupní dráty zdroje?. Je tedy TSK 6415 předřazen zdroji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosmit



Založen: Sep 26, 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22 2016, 9:35    Předmět: Citovat

Ještě jeden dotaz TSK 6415 má tlumivky a TSK 27/5 je bez tlumivek a se stejnými kondíky. Nejde mi o rozdíl ceny, ale zda je nutná tlumivka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosmit



Založen: Sep 26, 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22 2016, 19:42    Předmět: Citovat

Napadlo mě odpojit led pásek a zapnout zdroj. Vše ok! Rušení začne jakmile připojím k 12 v výstupu zdroje světelný pás. Kondik 1 u jsem na svorkách 12 v ponechal. Pokud jsem se ho dotkl rušení téměř přestalo. Pokud jsem však vylezl výš, abych se nemusel ke spoji natahovat tak to zase rušilo víc. Kde může být zakopaný pes? Vinil jsem zdroj ale jak to vypadá problém bude jinde. Konec 12 v od zdroje je v čokoládě a do ní vede kablík který je bodovou pájkou naletovan na led pasek. Kablík je nestíněna dvoulinka slabá, jako se používá k reproduktorům.. dělal to elektrikář, tak snad nějak nepochybil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3373
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22 2016, 19:52    Předmět: Citovat

Protože ten LED pásek v tomto případě tvoří jednak zátěž (větší rušení zdroje při proudovém namáhání prvků) a druhak ten obvod tvoří anténu pro vyzařování rušení z výstupu. Zkus připojit nějakou 12V/21W žárovku (třeba mlhovka auto) blízko výstupním svorkám zdroje a uvidíš, která část převažuje.
Až budeš mít vyzkoušeno, můžeme pokračovat. Možná by mohlo pomoct nakonec na výstup přidat nějaký jednoduchý LC filtr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 16:28    Předmět: Citovat

kosmit napsal(a):
Ještě jeden dotaz TSK 6415 má tlumivky a TSK 27/5 je bez tlumivek a se stejnými kondíky. Nejde mi o rozdíl ceny, ale zda je nutná tlumivka.

Kup ten s tlmivkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kosmit



Založen: Sep 26, 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 19:36    Předmět: Citovat

Děkuji všem zúčastněným a nyní laborovani přeruším a vrátím se k tomu po svátcích. Nejsem s tímto problémem sám, další známí s tím bojují taky. V létě se to moc neprojeví protože je odpoledne vidět a večer se spíš kouká na bednu než poslouchá radio. To moje provedení odpovídá té vyzařovací anténě.
Přeji tímto všem co sem zavítali a zavítají hezké a nerušené Very Happy svátky, zdravícko a bastluspechy do příštího roku. Omluva za chyby, píšu z mobilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6532
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2016, 18:02    Předmět: Citovat

Některé kusy odrušit prostě nejdou, nebo za cenu takových úprav a přidání odruš. prvků, že to nemá smysl. Bráchovi jsem dal nakonec klasický zdroj a OK.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosmit



Založen: Sep 26, 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po leden 09 2017, 12:40    Předmět: Citovat

VYŘEŠENO - ale stále nechápu.
Už jsem se chtěl uchýlit též k obyč adaptéru s 60w, ALE mezi svátky bylo zavřeno, tak jsem zkoušel laborovat.
Zmíněný kondík 1uF zapojen na +12v a kostru zdroje(to nikdy nebyl), narovnání přívodního kabelu na "střeše" kuchyňské linky a přisunutí pod koryto odtahu digestoře a čokoláda s kabely od LEDpásků je kvůli zapojení kondíku ke šroubku zdroje na kostře blíž ke zdroji nežbyla (asi o 5 cm)
Toť vše a vrčení je pryč. Nelze tedy rozdávat rady, posunutí kabelů snad nemělo vliv, tak snad jen přendání jednoho konce kondíku místo -12V na kostru zdroje.
Díky a zdravím zúčastněné v diskuzi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund