Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak SPRÁVNĚ zvolit název příspěvku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 21:25    Předmět: Jak SPRÁVNĚ zvolit název příspěvku Citovat

Teď tu jsou dva příspěvky, že někteří co sem dávají dotazy neumějí zvolit předmět dotazu, co by měl hlavu a patu. Bohužel jsou oba zamčené, tak to napíšu sem.
Nevím, jestli na téhle poradně je poučení jak na to, Ale na internetu jsou k dohledání informace, jak se to mělo dělat (IMHO některé jsou zkopírované ze stejného zdroje). Třeba tady
http://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/meta-faq-konference-hw-news.html
Jak správně zvolit Subject.
Ale kdo by se s tím četl, když do okénka Předmět stačí napsat:
POMÓÓÓC!!!!!!!
IMHO by to mělo patřit ke školnímu vzdělání už na základní škole.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 21:28    Předmět: Citovat

A víš proč jsou ty dredy zamčený?
Právě proto, že někoho (myslím že v tomhle případě ZdenduHQ) to už nastolicovalo natolik, že to právě kvůli těm prasonázvům už nechtěl číst a zamknul to ....

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 22:02    Předmět: Citovat

Ano.

A tak (snad) všichni modi a admini dostali instrukci, aby přestali být přejmenovávacím automatem a rovnou to házeli do koše.

Když si spočítáte za rok, kolik času zabere pročtení příspěvku za účelem vhodného přejmenování, je to docela dost hodin, co by se daly věnovat třeba rodině. Nebo chlastu, sexu, bastlení, to si vyberte.

Nikdo nebrání tomu, aby se dotyčný přes PM rozhodl pro přejmenování a případné vytažení vlákna z koše zpět do reality. Někdy to aktivní mod/admin po vychládnutí udělá druhý den i sám...

Původní "varování" viz: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=77565

Pravidla EB Bod 7:
7a ) Jako název tématu uvádějte stručnou frázi popisující obsah tématu. Nepoužívejte výrazy jako Help, Pomoc, Čtěte apod.! Nepoužívejte rovněž zvýrazňování dotazů (shluky výkřičníků, zapnutý CAPS LOCK apod.)

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 23:24    Předmět: Citovat

Jojo, dvojitou chvíli jsem to tu nechal bez dozoru... díky, Zdeňku, žes je zamkl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 23:30    Předmět: Citovat

No, já jsem tady poslední dva dny dost řádil, protože to u práce dělám už tak nějak podvědomě. Čím víc sedím u PC, tím víc hlídám EB.

Ale nerad bych sklízel dík za něco, co jsem možná neudělal. Že jsem dostal vynadaný, či uražené PM, tak to ano. Někteří to naopak přijali bez problémů, ba přímo se stoickým klidem. Takže o jakých vláknech se vlastně bavíme? Cool Cool Cool

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 1:05    Předmět: Citovat

Jo, řádils jak černá ruka Very Happy
Akorát fakt nechápu, proč se někdo cejtil bejt uraženej, nebo Ti dokonce nadával.
Jó, kdybys požadoval po jinejch plnit ňákou vulvovinu, pochopil bych, ale tak se snažíš tady zachovat nějakej řád, kultůru, systém všem srozumitelnej a přehlednej.

Akorát... neber to tak, že bych Ti chtěl radit, máš svůj mozek, kterej rozhodně není blbej, ale osobně vidím větší zlo ne v nadpisu vlákna, ale v jeho obsahu, zejména v jeho pilotním příspěvku.
Lidi sem choděj s tím, že něco potřebujou, od toho tady to fórum je. Jestli jim hoří koudel u prdele, to fakt netuším, ale kolikrát těm dotazům prostě není rozumět, jako by je psal někdo duševně vyšinutej, v afektu, kolikrát jsou vlákna zaprasený tím, jak se leckdo snaží z tazatele vyloudit podstatný informace, který neuvedl, přičemž z něj to stejně leze jak z chlupatý deky a možná je považuje za státní tajemství.
Nebo se zdráhá použít interpunkci, takže několik rozvinutejch vět je v jednom nečitelným monolitu, jenž se dá interpretovat na mnoho způsobů, takže každej v tom textu vidí úplně něco jinýho a buďto na úplně něco jinýho odpovídá, nebo požaduje upřesnění - zase zbytečně.
Samozřejmě jsou tady i další delikty vůči mateřštině, jako neschopnost psát s diakritikou, záměna písmen (Y/Z, I/Y, S/Z, D/T,, B/P, M/N aj.), ale čtenář si s tím dokáže poradit s mnohem nižším vypětím sil, než v prvních dvou přečinech.
Takže bejt po mým, čudl "Odeslat" by byl vidět až po náhledu s tím, že by se přestěhoval pod samotnej náhled sdělení, kde by vedle něj bylo napsáno něco jako: "Přečteš to po sobě a rozumíš obsahu svýho sdělení? Napsal jsi všechny informace, co Tě napadly, i když je považuješ za nedůležitý a váháš je zveřejnit? Jsi si vědom existence rovnítka mezi správným a na informace bohatým dotazem a rychlou a relevantní odpovědí? Neobsahuje Tvůj příspěvek něco, co by mohlo kolidovat s pravidlama fóra? ... Pokud ne, svůj příspěvek uprav, pokud jo, můžeš použít tlačítko Odeslat".
Jenže po mým bejt nemůže vhledem ke stáří mýho OS, serveru, PHP a MySQL, a tedy chybějícímu pískovišti. Napíšu Ježichovi.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill


Naposledy upravil MetalGod dne pá listopad 04 2016, 1:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 1:22    Předmět: Citovat

Zatím to vypadá, že jediný opravdu negativní výsledek této "akce" je to, že mě s konečnou platností odešla klávesnice na noťasu a musel jsem ji vyměnit. Chcípl mě mezerník a levý Alt se začal chovat jako Esc. Fakt super, zkuste si to nasimulovat...

Mě vadí hlavně to, že většinou si stačí vzít první větu z příspěvku a Subject/Předmět je jasný.

Příklad: Uživatel pracně napíše "mám problém s TV Sony, bliká mě obraz", přitom do Předmětu napíše jen "problém". Když má ještě méně fantazie, napíše "televize". Pak se i otrlí borci po přečtení vlákna duševně rozčilují tak, že jejich modrej nick začíná červenat, aniž by cokoliv napsali. Podobně prý vznikl slavný pokrm Tournedos Rossini, ale to byla spíš náhoda, že to přineslo něco pozitivního.

OT P.S. Tohle jsem teď náhodou našel na webu a autora tohoto výroku patří utopit ve směsi vegety a nejlevnějšího "polévkového koření" z Turecka: "omáčka demi-glace čili zmražený a následně zředěný masový vývar." Kuchařské hovado. Pardon.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 6:14    Předmět: Citovat

MetalGod mimo jiné napsal(a):
....Jó, kdybys požadoval po jinejch plnit ňákou vulvovinu, pochopil bych, ale tak se snažíš tady zachovat nějakej řád, kultůru, systém všem srozumitelnej a přehlednej...
... ale osobně vidím větší zlo ne v nadpisu vlákna, ale v jeho obsahu, zejména v jeho pilotním příspěvku.
Lidi sem choděj s tím, že něco potřebujou, od toho tady to fórum je. Jestli jim hoří koudel u prdele, to fakt netuším, ale kolikrát těm dotazům prostě není rozumět, jako by je psal někdo duševně vyšinutej, v afektu,...
Nebo se zdráhá použít interpunkci, takže několik rozvinutejch vět.....

Máš pravdu. Sice necituji Tvůj příspěvek celý, kdo chce, najde si ho.
Jsou uživatelé, kteří potřebují s něčím pomoci, ale nikomu, kdo by uměl, a byl ochotný poradit, to rozhodně neulehčují. Všechno to, co píšeš, je nějakým způsobem ošetřené v pravidlech, která, jak známo, lidi nečtou nikde, dokud je moderátor nepošle do patřičných mezí. Někteří si je nepřečtou ani potom, vždyť na diskusích jinde to proti pravidlům není, a na Bastlírně že chtějí nesmysly.
Možná, že si to děláme i sami: někomu titulek opravím, doplním interpunkci, když začnu chápat smysl jediné věty, nakopíruj pod to oznámení o druhu zásahu s odkazem na pravidlo. Někomu neopravím nic, protože občas prostě nejsem u počítače a třeba dva dny se k němu nedostanu, a někdo spěchá a začne být vzteklý, protože přece to podle něj napsal úplně jasně: "Hééélp! Něco se po mně chce, neřeknu co (aby se třeba ve škole nepřišlo na to, kdo jsem), tak něco pro mě (nebo za mě) vyřešte, ale okamžitě!".

Snažím se vážit každému stejně, ale někdy to taky neodhadnu - opravím a přejmenuji nehodnému a utnu toho, komu pravopis nikdy nešel.
Slibuji, že přitvrdím. Ale neslíbím, jak dlouho mi to zase vydrží... on člověk soustředěnými útoky otupí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 11:43    Předmět: Citovat

mě zase nejvíce irituje když někdo používá slova "obyčejný" či "běžný"

Mám obyčejnou televizi k ní mám obyčejné hry a mám to propojené běžným kabelem tak kde je chyba ?
takovému je asi nejlepší poradit aby běžným postupem provedl obyčejnou opravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 14:03    Předmět: Citovat

No třeba u těch kabelů to kolikrát ani líp specifikovat nejde, jedině snad "HDMI kabel z Tesca za 50Kč" když k němu žádné informace nejsou.

Co se týká písemného projevu a slohu tak ten je v některých případech opravdu na pováženou. Zvlášť na fóru kde je většina uživatelů minimálně SŠ. Kolikrát plno anglikanismů a cizích slov ale čeština a hrubky jako u žáka pomocné školy. Nebo lépe zvláštní či speciální - aby se někdo neurazil. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 14:07    Předmět: Citovat

Zrovna včera jsem přemýšlel, jak je to vlastně s hrubkou v angličtině, když jsem místo "mistake" napsal "mystake". Inu, stalo se...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 20:13    Předmět: Citovat

To byla ale tvrdá chyba Very Happy
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 20:25    Předmět: Citovat

No bóóóže, tak zdůraznil význam slova mistake (chyba) Wink
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 20:33    Předmět: Citovat

Ono to bylo spíš zakoktání, bo jsem napsal "my mystake".

I když to stejně není pravda, moje chyba byla jen to, že jsem automaticky napsal, do jakýho procesoru nahrát zaslanej hex. Ale ono to v některých zemích bohužel nefunguje, už jsem to tady v jiným vlákně zmínil, že se používá recyklovanej šrot. Tam jsou kompatibilní procesory jednoduše nekompatibilní.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2016, 10:38    Předmět: Citovat

Jak jsem psal o nemožnosti odeslat bez náhledu, tak si za tím stojím, když se kouknu na příspěvky jednoho uživatele, co přispíval mimo jiný tady Shocked.
To, že píše jak Vietnamec, může mít ňákej důvod, třeba že je cizinec, nebo je nějak postíženej, nebo prostě v apatyce nekoupil, což je nejpravděpodobnější, ale evidentně mastí do klábosnice, aniž by si po sobě cokoliv přečetl (viz CapsLock v půlce příspěvku), pak jen odešle a nazdar - co ve skutečnosti poslal, ho ale nezajímá.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund