Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD 16x2 nefunkcni s PIC zapojenimi

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bluewave6565
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červen 16 2007, 19:04    Předmět: LCD 16x2 nefunkcni s PIC zapojenimi Citovat

Ahoj lidi,

mozna to bude stupidni otazka ale mam tu 2 LCD moduly kazdy od jineho vyrobce a mam s obouma stejny problem u vsech pic zapojeni .....

1 radek u lcd je cely vyplneny ctverecky, coz predpokladam znamena ze je inicializovany jako 1 radkovy a bohuzel to je vse co to dela ......
Oba reaguji stejne ..... jak v 4bit i 8 bit rezimu ...

Zkousel jsem si to zapojit podle cz stranek doveda a pouze 1 se mi podarilo jeden z tech 2 LCD zprovoznit a to jenom na chvilku a zda se mi ze jsem mel napul "vypadly" trimr na regulaci V0 ..... kontrastu. Jakmile jsem to domackl tak uz se mi to nerozjelo ........

Jaky problem muze byt v tom trimru ?!?! je to 10K, jak je doporuceno v datasheetech k obou LCD ....

Nechapu proc to nechce chodit ......
A to jsem to zkousel v X zapojenich .... ze by byl fakt nejaky problem v tom trimru ? ....

Diky za nakopnuti
dave
Návrat nahoru
bluewave6565
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červen 16 2007, 20:06    Předmět: Citovat

tk jsem si s tim trimrem pohral a zjistil jsem ze pokud jde na V0 nejnizsi napeti tak logika funguje, ale kontrast lcd je spatny, jakmile ho navysim trimrem tak po jiste urovni ( ktera jeste ale neni dostatecna ) logika vypadne a lcd se dostane do 1 radkove rezimu a nic se nedeje ....

To fakt nechapu, pouzivam trimr 10k, coz doporucuji v datasheetu ....

dave
Návrat nahoru
nekmil



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 787
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červen 16 2007, 20:31    Předmět: Citovat

zkus zapojit ten trimr jen na GND a V0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bluewave6565
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červen 16 2007, 22:15    Předmět: Citovat

nepomaha, je to to same .......


prijde mi jako kdyz zvysim kontrast jako by se resetoval CPU a inicializoval se opet 1 radkovy rezim

navic kdyz napojim napajeni nekdy se nahodi 1 radkovy a funguje to a nekdy 2 radkovy ..........

nechapu ........
Návrat nahoru
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 4:49    Předmět: Citovat

Vyzkoušej, zda kmitá oscilátor v PICu. První řádek(obdélníky) při poťáku vytočeném k GND se rozsvítí třeba i bez PICu, jen po připojení napájení. Teprve rozsvícení druhého řádku znamená , že proběhla inicializace a oscilátor tedy kmitá. Na př. může vypadávat oscil., může být měkké napětí a pokles resetuje přes MCLR( je MCLR zapnuto, přepnuto na in. ? ), závada v SW, v naprogramování, v PICu ( stalo se,někdy byl PORT out, někdy ne, po výměně PICu vše OK), a mnoho dalších...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 9:33    Předmět: Citovat

Ak sa ti zobrazia štvorčeky na LCD,znamena to že neni inicializovany.
Lepšie povedane,niekde maš chybu v zapojeni.A keď nie chybu,tak potom zly kontakt./Tie štvorčeky sa ti zobrazia aj pri pripojeni samotneho napajania/Z tym trimrom nemam žiaden problem.Regulacia kontrastu funguje normalne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tmz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 16:58    Předmět: Citovat

Není to náhodou displej od fy POWERTIP ? Takovej mám taky doma a nefachá mi. Viděl bych to na špatnou inicializaci programem - podívej se do datasheetu, jak dlouhé mají být čekací doby apod. při inicializaci a přepiš podle toho program. (Já jsem na tohle moc línej, takže displej mi tady leží na stole a zahálí) Smile
Návrat nahoru
Modemo



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 17:19    Předmět: Citovat

Takze si to ujasnime.
Ak si myslis, ze to bude trimrom, tak ho nahrat len rezistorom 1k6 alebo cosi blizke voci GND. Pri tejto hodnote, by si mal po pripojeni napatia zbadat 1. riadok plny stvorcekov. Toto neni uspesna inicializacia! To je len pripojenie napatia Wink

No a k obsluhe LCD uz len poznamky:

- Dodrzuj potrebne oneskorenia! Ak budes moc rychly, vykasle sa LCD na teba.
- V 4bit rezime, tie nezapojene 4 dat vstupy D0-D3 pripoj ku GND. Urcite sa niekto ozve, ze to netreba. Rolling Eyes Ale uz som mal nejeden taky v rukach co si to striktne vyzadoval.
- Dalsia finta, casto zabudana je, ked prepinas do 4b rezimu (mozno aj 8b, ale ten nepouzivam) je potrebne niktorym LCD poslat prikaz na prepnutie aj 2-3 krat Exclamation Dokonca to mal jeden aj v datasheete uvedene. Normalne nahodis tam prikaz na prepnutie a na Enable urobis nie 1, ale 2-3 impulzy.

Viac ma nenapada, ak je to s HD44... radicom pripadne nejaka napodobenina, tak to musi ist,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bluewave6565
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 18:20    Předmět: Citovat

jo je to powertip,

taky mam ten pocit ze je problem s inicializaci .... a docela mne to sere, protoze tezko prepisu program , kdyz to je hotova vec a nemam k tomu zdrojaky .........

jde o PICNIC ...... pripojeni PIC k RTL8019 ......... je tam ovladani LCD displaye .....

to ,mne tedy fakt sere uz mam doma 2 takove displaye .... jeden mi poslal www.hw.cz a druhy mam od gme ............ kua .....

dave
Návrat nahoru
bluewave6565
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 18:25    Předmět: Citovat

je ale zajimave ze ten display se pri snizenem kontrastu nahodi ........ sice jednou jako 1 lcd a nekdy jako 2 radkovy ,..... je to zajimave ...


Je ale velmi zajimave, ze tyhle displaye chodi pri pripojeni na lpt port pres programy jako smartie aj v pohode .........


dave


p.s.: takove dodrzovani norem si muzou strcit do "prdele" Sad
Návrat nahoru
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8980
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 18:53    Předmět: Citovat

To zkusebni zapojeni na LCD z tyto stranky: http://www.cmail.cz/doveda/ jsem si postavil a s Powertipem 2x16 mi to chodi v pohode. Hodnoty soucastek jsem dodrzel a bez problemu to chodi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bluewave6565
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 18:59    Předmět: Citovat

jeden mam everbouquet a druhy pwertip ........

ten everbouquet mi nenabehl vubec ...........
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund