Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Alkalicke 1,5 V (RAM akumulatory)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stribrnak



Založen: Aug 06, 2005
Příspěvky: 426
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 30 2007, 22:41    Předmět: Alkalicke 1,5 V (RAM akumulatory) Citovat

Je to nejakej patek co se tyto aku objevily na pultech obchodu. V amaru byl o jejich vlastnostech, kladech i zaporech clanek. Nicmene ja se chci zeptat: jake s nima mate zkusenosti ?Na co si dat pozor ? Jake koupit ?
Atd atd. proste kdo k nim mate co rict se trochu rozepiste, Ze musi mit spec, nabijecku vim.
Diky Stribrnak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 30 2007, 22:47    Předmět: Citovat

Najdi si to na fóru www.elweb.cz
Ve stručnosti - všichni máme zkušenosti špatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 7:31    Předmět: Citovat

Používali jsme to doma v měřiči krevního tlaku OMRON. Myslel jsem že vydrží víc, těch nabíjecích cyklů nebylo moc; co jsme tak o tom kdysi diskutovali na jiném fóru, tyto aku chtějí opravdu často nabíjet (nečekat na vybití) a jsou pro relativně malé odběry - což jde poněkud proti sobě.

No, popravdě, s tužkovými NiMH aku ve foťáku Canon A80 nemám taky dobrou zkušenost (samovybíjení, ztráta kapacity), fotím málo a tak jsem aku přestal používat zcela, láduju do toho alkalické suché články.

Takže je to v podstatě stejný drek. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 8:58    Předmět: Citovat

Já mám zase s tužkovými NiMH ve foťáku zkušenost dobrou Laughing
Už více jak před rokem jsem si koupil nabíječku za 300Kč u které byly 4 NiMH akumulátory 2400mAh značky NEXcell (takže jsem předpokládal že to bude šit kterej nevydrží) a po více jak roce jsem minulý týden bez problému odfotil celovečerní večírek s bleskem, takže nějaký snížení kapacity zatím nepociťuji. Jinak ty akumulátory nabíjím tak jednou za týden, záleží jak fotím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patex



Založen: Jan 24, 2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Trnavský kraj

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 9:08    Předmět: Citovat

Používal som alkalické akumulátory do dig.fotoaparátu a bol som sklamaný.Začal som používať NIMH 2500 enrg. a je to v pohode.Tie alkalické som použil možno 5x a boli vťahu pričom som dodržiaval aj to aby nedošlo k úplnému vybitiu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 9:35    Předmět: Citovat

Asi před půldruhým měsícem mi nabídli u jistého Doubka v Nové Pace tužkové akumulátory NiMH Panasonic Infinium 2100mAh. Že prý mají menší samovybíjení a lze je nabité skladovat podstatně déle. Tak jsem je vzal.
Protože v práci používáme do ručních terminálů NiMH tužkovky GP 2700mAh, využil jsem příležitosti otestovat je na dvou svatbách v jediném dnu ve fotoaparátu HP M525 (kdo ho máte, víte, co je to za žrouta: že s novými alkalinkami uděláte sérii 40 snímků bez blesku, případně, pokud po jednom snímku foťák vypínáte, jich stejné měděné hlavy zvládnou tak do 25). Ještě, že byl cenou za křížovku, zrovna jsem se porozhlížel po zrcadlovce a nákup digitálu skrz ceny odkládal... na takové domácí žvýkání i tenhle kompakt stačí.
Výsledek?
- Infinium 2100mAh se ozvaly po 135. snímku (z toho jich byla asi polovina s bleskem),
- GP 2700mAh vydržely 158 snímků za srovnatelných podmínek, pak také nedovolily nic, než prohlížení.
Cena je přibližně stejná, očekávaná o téměř 30% větší výdrž GPček se nekonala, ale dobrá: nemusely být ty podmínky úplně a naprosto stejné.
Pak jsme po páru plně nabitých tužkovek uložili na 4 týdny do šuplíku a pak dali vybíjet proudem 200mA s vypnutím na napětí 1,0V: zajímavé je, že po měsíci skladování byla vybíjecí doba téměř stejná jak u Infinium 2100 (skoro přesně 11 hodin), tak u GP2700 (necelých 12 hodin).
Zdá se tedy, že informace o malém samovybíjení není kec. Teď ještě, jestli skutečně vydrží 1500 nabíjecích a vybíjecích cyklů, tak se rozhodně vyplatí nehonit se za jinými.

K dotazu na alkalinky Boomerang: vzhledem k jejich dostupnosti svého času (jedině s nabíječkou) jsem je nekoupil, zato znám člověka, který tu chybu udělal: 10 cyklů do ani ne poloviční kapacity sice provoz zlevní, ale žádná výhra to není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 10:42    Předmět: Citovat

A co Sanyo Eneloop? Tie maju vraj tiez male samovybijanie - az tak, ze vraj sa daju hned po kupe pouzit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 12:23    Předmět: Citovat

Však ty paňácovské se tak prodávají taky. Ona ta technologie zase tak jedinečná není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 13:04    Předmět: Citovat

Nevíte kde by se dali koupit RAM AA nebo AAA, nemůžu je nikde sehnat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 20:56    Předmět: 1,5V Citovat

Používám tyto 1,5V akumulátory už několik roků k napájení malého rádia a jsem velmi spokojený. Když rádio odložím a vezmu ho za půl roku, akus je stále plně nabitý, má jen nepatrné samovybíjení.
Dále, akus má 1,5 V a při vybití na 1,1 V rádio vypne, takže je hluboce nevybíjím a vydrží mi víc než NiMh. Také v diktafonu se osvědčily. Je vždy připraven i pro zřídkavé použití.
Dávat to do foťáku je blbina, z principu se tento typ akumulátoru nehodí pro velké odběry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 21:13    Předmět: Citovat

Jen pro otrlé: - Když se do nabíječky pro tužkové akumulátory RAM strčí nepříliš vybitá obyčejná tužková baterie ALKALICKÉHO TYPU Exclamation , jde dobít. Já jsem to kdysi praktikoval u "zlatých" GP Alkaline. Zkoušel jsem to proto, že originál baterie Pure energy šly do háje a nabíječka mi nebyla k ničemu a používal jsem už akumlátory. Baterie dobíjet jen ty, co nemají zalitý větrací otvory (pojistný ventil)u mínusového pólu a nesmí být nafouknuté, což je běžný u baterii vytažených z hodin a dálkáčů - prošlý datum. Neručím za následky způsobené takto dobíjenýma bateriema
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 21:33    Předmět: Citovat

>>Jasin: však ty dobíjecí alkalinky nebyly ve foťáku, ale v klávesách Casio MA130 - ty mají odběr nanejvýš 240mA, pak už zkreslují a nedá se to poslouchat. A zatížení není trvalé. I to však na ně bylo zřejmě moc.

Ty normální nedobíjecí LR6 ve foťáku (podle návodu mají zvládnout 76-90 snímků) jsem uvedl jen pro srovnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2007, 23:55    Předmět: Citovat

Hill: I těch 240mA je dost, dyť výrobci u NI-CD uvádějí že by max. trvalý proud měl být 20% kapacity a u Ni-MH 15%, co teprve potom u RAM když jsou stavěny na malé odběry.

Nevím kde to bylo ale četl jsem článek o těchto aku a bylo tam psáno použití v různých přístrojích a jeden z nich byl DF, ale bylo psáno, že v případě použití DF se mnohonásobně krátí životnost (vzhledem k tomu, že "starý typ" RAM má vydržet 20 úplných cyklů, tak v DF to je tak max.na 5 nabití).

Jinak osobně mám zkušenosti dobré - malé samovybíjení a hlavně vyšší napětí než u Ni-CD nebo Ni-MH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund