Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vozítko na DO

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne duben 15 2007, 9:18    Předmět: Vozítko na DO Citovat

Zdravím, dostal jsem staré teslácké DO které má 16kanálů (vysilač i přímač) původně na ovládání důlního kombajnu. Pracuje na frekvenci 172,525MHz nebo 172,575MHz (jsou to povolené frekvence???). Chci si s tím postavit vozítko (mám silné motory,akumulátory 12V/12Ah, konstrukci mám promyšlenou) ale nevím kde mám sehnat vhodné kola díval jsem se na netu ale nic nemůžu najít...... měly by mít průměr cca 25cm, nafukovací (plášť,duše) a s hrubým vzorkem (když už jsem něco našel tak vzorek nebyl tak hrubý Mad nevíte o něčem??? dík za odpovědi!!! Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 15 2007, 20:48    Předmět: Citovat

Zeptej se v obchodech s potřebami pro nastávající maminky a pro děti - ne nesměj se, ale taková kola, která jsi právě popsal, se dávají na téměř všechny dneska moderní kojenecké kočárky, nejmenší velikost dětských jízdních kol a podobně. Pokud Ti nebudou schopní prodat samotná kola, zkus se poptat po kontaktu na dodavatele - výrobce, tam by se měly dát splašit. A poslední možnost jsou kolečka od obyčejného stavebního kolečka, bratia Slováci tomu (nádherně) říkají FÚRIK...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne duben 15 2007, 21:15    Předmět: Citovat

Ty kočárky mě taky napadly (taky jsem to viděl u některých typů jsou fakt teréní kola) na netu jsem zkoušel hledat náhradní díly pro kočárky a nic Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: po duben 16 2007, 6:15    Předmět: Citovat

Ty díly na kočárky zkus třeba tady : http://www.depemo.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 16 2007, 15:36    Předmět: Citovat

Má to ale jednu nevýhodu - ty kočárkový kolečka nemají žádný pořádný ložiska, běhají na silonových futrech navlíknutých na ocelovou osičku a proti sesmeknutí jsou zajištěný pouze pružnou svěrnou drátěnou pojistkou, zapadající do zapíchnuté drážky na konci osičky. Lepší by byly osičky z nějakých dětských kol nebo koloběžek, taky jsem podobná kola viděl i na ručních vozících a dokonce na rotační bubnové sekačce (na vysokou trávu na usušení na seno) z produkce Mountfield. Tato kola by měla být s kuličkovými ložisky, podobnými ložiskům ve starších typech jízdních kol - říká se tomu VĚNEČKY - jsou to plechové prstýnky se zalisovanými kuličkami - vlastně samostatné ložiskové klece, kluzné misky jsou součástí náboje kola a dotlačovací protikusy zvané KÓNUSY se šroubují po ose kola, dokud se kuličky dostatečně nestáhnou, ale jen natolik, aby se mohly s minimální vůlí otáčet. Zkus ještě kontaktovat prodejnu Mountfield, kterou máš nejblíž a hledej servisy - tam by ty kola měly být k sehnání, je to český produkt a pro Tebe zbude jen vymyslet, jak ubastlit unášeč a na tato kola přenést kroutící moment od motorů. Nebude to jednoduché, tahle kola nejsou konstruována pro letmé (=jednostranné) uložení osy, ta je na to příliš tenká - je projektovaná pro uložení oboustranné, jako ve vidlici bicyklu, po obou stranách kola...
Faktem ale je, a to mám osobně vyzkoušeno, že 2 tato kolečka (patřičně nahuštěná a s oboustranně uloženými osičkami) unesou ruční vozík s celkovou hmotností kolem 150-200kg!!! Pokud si dobře pamatuju, používala se i na tzv. MINIKÁRÁCH - bezmotorové vozítko, určené pro mládeží provozovanou závodní činnost během soutěžní jízdy z kopce - viz bývalý SVAZARM, sekce minikáry.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: po duben 16 2007, 20:42    Předmět: Citovat

A ještě: jsou ty frekvence 172,525MHz nebo 172,575MHz (tuším frekvenční modulace) povolené? ....... je to dálkové ovládání LESANA 2 jestli to někdo zná... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 16 2007, 20:59    Předmět: Citovat

No někdo je určitě povolené měl, když se to vyrábělo a používalo v průmyslu, pro Tebe je teď důležité, jestli to jsou TEĎ povolený kmitočty pro občana. Nevím, sám nejsem aktivní vysílač, zkus se podívat vyhledávačem na odkazy typu povolené kmitočty nebo kmitočtové spektrum ev. rádiové spektrum, nebo aspoň na web inspektorátu radiokomunikací.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stepanfo



Založen: Apr 09, 2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 16 2007, 22:40    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: út duben 17 2007, 12:43    Předmět: Citovat

Podiv se na stránky www.montako.cz Very Happy
Návrat nahoru
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2007, 19:53    Předmět: Citovat

nechci zakládat další téma tak: Konstrukci mě dělá taťka a došel s "divným nápadem" chtěl jsem pohánět zadní kola motorem ........ to se mu nelíbí protože to jedno kolo bude drhnout v zatáčkách .....protože nemám tak malý diferenciál tak chce pohánět jenom jedno kolo (předek bude naklápěcí takže zadní kola budou furt sedět na zemi) a druhé bude voln otočné.... co na to říkáte ??? ...... jak by ste to udělali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2007, 8:08    Předmět: Citovat

Filda napsal(a):
nechci zakládat další téma tak: Konstrukci mě dělá taťka a došel s "divným nápadem" chtěl jsem pohánět zadní kola motorem ........ to se mu nelíbí protože to jedno kolo bude drhnout v zatáčkách .....protože nemám tak malý diferenciál tak chce pohánět jenom jedno kolo (předek bude naklápěcí takže zadní kola budou furt sedět na zemi) a druhé bude voln otočné.... co na to říkáte ??? ...... jak by ste to udělali?


normalni reseni,uz nekolikrat jsem to tak videl reseny,je to lepsi nez natvrdo pripojit celou napravu bez diferaku...ja bych se toho nebal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2007, 17:18    Předmět: Citovat

Přesně tak, je to jedno z řešení, pohánět jen jedno zadní kolo. Selhává ale v případě, že chceš jezdit mimo pevné plochy(beton, asfalt), už třeba vyjetí na zdánlivě pevný trávník může pro to jediné poháněné kolo znamenat takové poměry tření, že proklouzne a vozítko se zastaví. Proto se používá pro vozidla určená i k jízdě mimo zpevněné plochy pohon (většinou zadních) kol DVOJICÍ motorů, propojených pouze elektricky - každé kolo má svůj motor s reduktorem. Jsou to například dnešní moderní invalidní vozíky - například firma MEYRA dodává tato vozítka s baterií 28V a dvojicí motorů na 24V. Na vlastní oči jsem viděl poměrně běžný typ invalidního vozíku jezdit za deště po mokrém trávníku - cyklista na horském kole měl trakční problémy, zadní kolo mu prokluzovalo nejen v zatáčkách, ale i vždycky, když prudčeji šlápl do pedálů, vozík drandil kolem něj jak stíhačka kolem dopraváku, tráva jen lítala na všecky strany, ale o ztrátě trakce nebo o prokluzu nemohlo být ani řeči. Předpokládám, že máš asi jen 1 motor, takže tato eventualita je pro Tebe dosti neschůdná. Ale kdyby se Ti náhodou zadařilo a ty motory se Ti povedlo sehnat 2, je to asi nejideálnější...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2007, 19:53    Předmět: Citovat

No vzhledem k tomu ze pise...mam silne motory...tak predpokladam,ze jich ma vice.Tudiz by nemel byt problem dat na obe kola nezavisle motory,jak pise EKKAR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund