Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O Einsteinovi, Stvořiteli, Darwinovi...a vůbec (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6064
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út duben 28 2015, 19:08    Předmět: Citovat

Jo, to je FSM.
Taky IPU je dobrý, ale FSM má nápaditější marketing.
Hill napsal(a):
Nevím, jestli to zaznamenal Troska nebo Neff...
Mám pocit, že to byl někdo světově známější, např. Adams nebo tak nějak.
Ale ty důkazy, že to tak nebylo, bych taky rád viděl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út květen 05 2015, 19:22    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
citace:
třeba by jim během x generací začaly růst blány mezi prsty.

To až za 1 000 000 let, nebo i za delší dobu.

To si právě nemyslím. Tyhle mechanismy pracují pořád, a jsou podstatně rychlejší. Reagují na změny, ale ty se dějí pomalu, tak evoluce "nemá kam spěchat".
Vždyť jen člověk, jak dlouho mu trvá, než si všimne něčeho, co má třeba přímo před očima. Pokud to není pojmenované, tak to prostě nevidí. Když to pak někdo konečně vysloví, hned mají jasno všichni (třeba se malinko zdrží tím, že někoho napřed upálí). Jak dlouho jsme třeba vymýšleli obyčejnou nulu. Prostě jedem v zajetých kolejích, a nevidíme vpravo vlevo. Podobné je to s barvami. V podstatě žádné nejsou, ale člověk pokročil tak daleko, že "vidí" i tmu. A nikomu to není divné. Jako malý jsem rozčiloval několik lidí, když jsem tvrdil, že černá a bílá nejsou barvy. Nechodil jsem ještě ani do školy, byla to nějaká intuice. Pak jsem to pustil z hlavy, a jaké pak bylo moje překvapení, když jsem se pak po letech ve škole dozvěděl, že pokud jim teda budeme říkat barvy, jsou oproti ostatním přece jen dost odlišné. Přitom nikoho z dospělých mé dětské prohlášeni ani náznakem nepohnulo k nějakému zamyšlení.
Takže dlouho nic, a pak najednou změna. I když se to na první pohled nezdá, je to mnohem pravděpodobnější, než že bychom se měnili nějak plynule. Nejlepším příkladem jsou asi vývojové skoky u dětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: út květen 05 2015, 21:43    Předmět: Citovat

Smile Naozaj velmi zaujimava myslienka Very Happy Mam tomu teda rozumiet tak, ze sa tisicky generacii marne tvrdohlavo pokusali vzlietnut, alebo prezit iba z travy, ktora je vsade, a zrazu lusk, ako carovnym prutikom, zrazu narastli kridla a vsetko ostatne potrebne, pripadne dvojity zaludok a komplikovana traviaca sustava? Laughing Len taka podotazocka, videl uz niekto nejakeho suchozemskeho masozravca pokusat sa lietat, alebo prezit z travy? Laughing Nemam teraz samozrejme na mysli macku skakajucu z 8-meho poschodia po vtakoch Laughing A ked uz som pri tom, asi kazdy vie, ze aj macky aj psy jedia travu, a dost casto, ako mi vysvetlis, ze z nej dodnes nepreziju a nie su ziadne naznaky tvorenia inej traviacej sustavy? Wink Inak nechce sa mi ani verit, ze tolko ludi uplne vazne naivne veri, ze pricina sa casom vyvinula kvoli vplyvu dosledku, a nie ze dosledok je mozny iba vdaka prislusnej pricine Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 8:36    Předmět: Citovat

Na podotázečku odpovídat nemusím, tu sis vymyslel sám, já podklady pro takovou otázku netvrdil.
Tak jinak. Řešíš určitou věc určitým způsobem, který se ti třeba nezdá úplně optimální. Ale děláš to pořád stejně, protože jinou možnost nemáš. Vždycky přitom ale přemýšlíš "Kurnik, jak já bych to ..." A najednou tě cosi napadne - skusíš to - a už to děláš jinak! Najednou! Ovšem ta příprava na změnu trvala dlouho, jen byla skrytá.

A nebo příklad toho, jak daleko naše (vědomí, schopnosti, inteligence, chytrý proces -nevím jak to nazvat, vyber si) sahá až za hranice našeho vnímání:
Naučil ses jako dítě jezdit na kole? Asi jo, že? A jakto??? Ty už jsi v té době něco věděl o fyzice, gravitaci, odstředivé síle? Určite ne, že? Jakto, že ses to teda naučil? Víš vůbec dneska, jaktože cyklista z kola nespadne? Proč je skoro nemožné udržet rovnováhu když stojíš?
A mozek to za krátko všechno zvládnul uřídit v reálném prostředí a v reálném čase. To jsou věci, co?

Že pes nebo kočka se nemění na býložravce přece nic neznamená, nemají k tomu důvod, ani po tom vůbec netouží. Přišli by o velkou zálibu - lovení. Ty se taky neměníš na býložravce, a určitě zeleninu jíš. To jsou argumenty...


Naposledy upravil Kremik dne st květen 06 2015, 12:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1637
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 8:51    Předmět: Citovat

Ještě k tomu létání - vždyť i dneska existují mezistupně - třeba veverka Poletucha má kožené blány, pomocí nichž plachtí na celkem dlouhé vzdálenosti, podobně to mají někteří plazi. No a pak stačí blánou aktivně zamávat - a už se letí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 12:06    Předmět: Citovat

Kremik, to mas sice pravdu, ale na to, aby si nad niecim premyslal a zrazu hop, uz to mam, potrebujes inteligenciu, zvierata asi tazko nad niecim budu uvazovat Wink Ci ty uz si nejake videl uvazovat? Very Happy Plus samozrejme nijako to nemoze vysvetlit inteligenciu, ktora by sa tym padom nemohla vyvinut Smile
Olchor, musim ta sklamat, to nie je medzistupen, rovnako ako Ekkarov tucniak ci co to spomenul - tych medzistupnov by totizto muselo byt rovnake kvantum, ako vsetkych inych zivocichov, suchozemskych aj vodnych aj lietajucich, co zjavne nehrozi Wink Proste je logicke, ze ziadny tvor sa nebude snazit o nieco, co nema dovod robit, bez ohladu na to, ci ma alebo nema inteligenciu, preto nie je mozne, aby sa nieco vyvinulo ako dosledok takeho snazenia...takze moze hocikto tvrdit, ze napriklad kon jedol travu, preto ma taku traviacu sustavu atd - no na fakte to nic nezmeni, ze musel mat tu traviacu sustavu vytvorenu tak, aby vobec mohol z travy prezit, a kedze sa zivi travou, nikdy nebude ani nemoze lovit, a teda aj keby evolucia fungovala do tej miery, ako tvrdite, nikdy sa mu traviaca sustava nezmeni a nenarastu mu pazury ani ocne zuby atd atd Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 12:12    Předmět: Citovat

Nepodceňuj zvířata... A mimochodem, přemýšlení je vidět? Shocked
Ta inteligence pracuje sama, většinou zcela mimo naše vědomí. Ale to už se trošku opakuju.
Spíše bych viděl opačný problém. Po celé věky udržet kopii kopií beze změn?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 12:17    Předmět: Citovat

Smile Preco by som ich podcenoval? Prave naopak, velmi dobre ich poznam, takze viem presne, o com hovorim Wink Samozrejme, ze premyslanie je vidiet, hlavne na cinoch Wink Keby si viac premyslal, tiez by to bolo vidno Razz No ak si myslis, ze macka ci pes nejedia travu len preto, ze maju v loveni zabavku, tak k tomu nemam co dodat Very Happy Jedine ak to, ze ak nebudu mat co ulovit, skus porozmyslat, ci zomru od hladu, alebo zacnu jest travu Wink Nikto netvrdi, ze kopie kopii su bezo zmien Wink Ale nikdy nie takych, aby to zacalo lietat ci jest uplne iny druh stravy, pretoze to by tu bolo to kvantum medzistupnov a bol by to priamy dokaz evolucie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31837
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 13:50    Předmět: Citovat

Panstvo, že vás ještě baví tomuhle zabejčenýmu demagogickýmu hňupovi odpovídat na jeho choromyslný výplody...

Kdy pochopíte, že on se vás neptá - on vás chce drtivě přesvědčit o svým názoru, že nic se nevyvine samo od sebe jen přirozeným náhodným výběrem působením vnějších podmínek, ale všecko je výhradně následek nějakýho "vyššího" záměru...

Prostě čeká, kdy mu jeho zdůrazňování "nedostatku důkazů o neexistenci" přijmete jako "důkaz existence" - čehokoliv...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne st květen 06 2015, 13:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 13:58    Předmět: Citovat

Laughing Miestny genius a ako inak evoluciou vykovany chrobak truhlik touto inteligentnou recnickou otazkou nasadil korunku tejto konverzacii Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 15:24    Předmět: Citovat

Překrucuješ co jsem napsal.
Ekkarův příspěvek byl tentokrát celkem k věci, protože opravdu nám všem oponuješ, a není jasné co chceš říct, přestože jsem se na to přímo ptal.
Nejsem žádný odborník na evoluci, ale zatím je to nejpřijatelnější teorie kterou jsem poznal, a myslím, že si to celkem dovedu i představit.
Protože však ty s tím máš problém, budu se ptát zase já.
Kde jsme se tu teda vzali?
Proč tady jsme? Máme tu nějaký úkol, smysl?
Kdo nás stvořil?
A kdo stvořil toho co nás stvořil?
Teď jsem zvědavý na inteligentní odpovědi přemýšlivého tvora! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 15:36    Předmět: Citovat

Samozrejme, ze oponujem, kedze dokazy su na mojej strane, jasne dokazujuce, ze realita vobec nezodpoveda vasej verzii, co je logicke, pretoze opacny postup vyvoja mozny nie je Wink Tamtie otazky sa aspon uberaju rozumnejsou cestou, nie tou slepou, ktora sa napriek tomu vacsine zda najpravdepodobnejsia Very Happy Ale ako odpoved, vzhladom k vierovyznaniu diskutujucich, mozem povedat len tolko, ze nie je mozne pytat sa na riesenie parcialnych diferencialnych rovnic, ak veris, ze 1+1=0 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 15:40    Předmět: Citovat

Ne ne, 1+1>2 Very Happy
Vidíš, žádné odpovědi nemáš!
A ty důkazy, na tvé straně, jsou kde??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 16:16    Předmět: Citovat

Klid, Burns nikdy žádné odpovědi neměl. Když už je dotlačen před přímou otázku, vykroutí se z toho způsobem právě předvedeným a celé to zamlží 30 řádky nesmyslných výkřiků a smajlíků.

PeteBurns napsal(a):
... dokazy su na mojej strane, jasne dokazujuce, ze realita vobec nezodpoveda vasej verzii, co je logicke, pretoze opacny postup vyvoja mozny nie je ...

Jasně, mám pravdu, protože to jinak není možné a to dokazuje, že mám pravdu. Very Happy Říká se tomu tautologie (mám pravdu a to je důkazem, že ji mám).


Naposledy upravil mtajovsky dne st květen 06 2015, 16:25, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st květen 06 2015, 16:23    Předmět: Citovat

Peťo, pořád tu píšeš o důkazech, že nic neodpovídá realitě.
Dokaž, že něco nějaké realitě odpovídá. Konkrétně co dokazuje jakou realitu.
Zpochybňovat každý důkaz umí advokáti, tak jim to přenech a předlož důkaz, který zpochybnit nelze.
Bez takové protiváhy se všechna tvoje tvrzení pořád budou kácet na jednu stranu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 9 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund