Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

sváření pásu pásové pily
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 9:51    Předmět: Citovat

Jo, taky pár takovejch týpků znám, dokonce mám jednoho v rodině - shodou okolností to je ještě ke všemu bejvalej policajt ... Přesvědčit takovýho "umělce" o tom, že dělá nebeskou pitomost je přímo nadlidskej úkol - buď odpoví "dělám to tak už X let a nikdy to nebylo blbě" anebo "dělaj to tak všichni, tak to přeci musí bejt správně" - pokaždý má ale svou pravdu a nepřesvědčíte ho, že plká blbosti.

To s tou cirkulárkou je jako bych to vyprávěl já, jen v mým případě šlo o cca 25cm smrkovej kulán na kolíbce, opakovaně navalovanej vší silou na 60cm kotouč cirkulárky - že se kotouč zastavuje a od zubů se modře kouří ho ABSOLUTNĚ nevzrušovalo... Elektrika vydržela, co nevydrželo, byly zuby na pile - vyhřály se, tím samozřejmě změkly jak sejra a pilovej kotouč byl k hojnu...

Výtky, že vyhodil oknem 2 tisíce nebral v potaz - "dyť si tu pilu zas nabrousíš, nebo to neumíš?". Ano, nabrousil jsem ji, ale stačily 2 řezy a byla samozřejmě zas tupá jak (_!_) ...

Takže abych se nemusel dřít jak votrok na tupým kotouči, šel jsem druhej den do železářství a koupil jsem novej kotouč. Nahodil jsem ho na pilu, dořezal dříví - a kotouč jsem (pro sichr, aby ho dotyčnej zase nezmrvil) z pily sundal a nasadil jsem tam zase ten starej - a novej zabalenej zpátky do SVIKu (antikorozní papír) jsem strčil za ponk v dílně.

Bohužel, policejní "čuch" na pohřešovaný "důkazy" se opět osvědčil, další víkend jsem dorazil na chaloupku pozdě a už z dálky jsem slyšel naříkavě kolísavej jekot "cirgule" - a prakticky hned mezi dveřma jsem dostal držkovou "cos to koupil za srágoru, dyť ten novej kotouč cos ho dal za ponk řeže úplně stejně blbě jako ten starej kotouč...!!!" - s děsem "ježišmarjá, jak jenom ten novej kotouč našel ???!!!" jsem se šel podívat na pilu, samozřejmě, starej kotouč hozenej u stěny, novej na pile - a zuby už zas modrý jak švestky... Radši jsem šel pryč a ty 2,5 tisíce co mě stála nová pila "odepsal do ztrát", než bych se s dotyčným hádal... To fakt nemá cenu...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 10:12    Předmět: Citovat

Very Happy Laughing Very Happy EKKAR někdy to není jednoduché, ztvrdlé štětce,šroubováky používá místo majzlíků, já už nechávám volně jenom nářadí po tchánovi na tom není co zničit a přinesl jsem si nové a to schovávám,páč bych ho našel za týden rezavé poházené po zahradě. Řetězová pila ani nemluvím olej nedolívá vůbec,jemu stačí nádržka na celý víkend a to s ní dělá celé dny. Lišta modrá Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 10:18    Předmět: Citovat

Je takovy problem pro tebe cirkuli elektricky vyradit abys na ni mohl rezat jenom ty? Kdyby mi nekdo znicil naradi za celkem 4,5k asi by me popadl vrazedny amok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 10:27    Předmět: Citovat

Nechápeš rodinný a věkový souvztažnosti, Naku - tomuhle člověku bude za 2 roky 70 a prostě žádnou kritiku nebere. Ta cirkule včetně původního kotouče je ještě po dědovi (HOP-77), takže na ni "nemám vlastnický práva" - ale vercajk, kterej jsem si pořídil za svoje a podle toho si ho považuju si radši zamykám nebo úplně odvážím už dávno...

Navíc kdybych na cirkuli cokoliv odpojil a tím znemožnil její "zneužití", on je schopnej vzít do ruky šroubovák a jít se v ní rejpat sám - včetně toho, že to bude dělat s kabelem v zásuvce, protože ho nenapadne si ji před odkrytováním elektricky odpojit. Tudíž pokud ji nechám funkční a nebudu se do ní šprtat, on nebude narušovat aspoň elektrickej izolační stav a jediný nebezpečí, kterýmu se tak vystaví bude votročení při řezání = nebude nikomu hrozit, "že si šáhne"...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 15:02    Předmět: Citovat

Koukám , že píší teoretici . Starší metoda přeplátováním . Oba konce zbrousíš doztracena , vložíš mosazný plíšek mezi zbroušené konce , zasypeš boraxem , stlačíš tak na 2sec vypínač svářečky . Potom přicvakáváš vypínač tak dlouho , až se svářený pás ve sváru rozžhaví do třešňova a mosaz se rozleje . Potom rychle silně stlačíš stlačovací páku . Páku uvolníš a potom cvakáním vypinače svářečky cca po 1sec ohřeješ do tmavočervena . Celé sváření i s přípravou trvá tak do 5minut . Vlastní svaření je sekundová záležitost . Novější a dražší svářečky svařují tzv. natupo . Tyto svářečky obsahují i nůžky , kterými pás kolmo nakrátíš . A jak je popsáno pásy vložíš na dotek k sobě , uvolníš doraz a odstartuješ sváření . To proběhne po nastavení automaticky . Přesahy obrousíš . Mohu svařit , svářečku vlastním , v bývalém zaměstnání jsme svářeli bezzubé pásy na řezání tkanin , doma s ozubem na truhlařinu . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 17:49    Předmět: Citovat

Tiež to tak vidím, že teoretikov je tu hrúza, tak niečo z praxe. V tínežerskom veku som robil pol roka v súkromnej firme na pásovom pojazdnom gátri wood-mizer. Pásy boli v tú dobu drahé a občas sa trhali. 2x do týždňa prišiel miestny zvárač z dediny, pásy pozváral úplne bežnou CO2, čo majú autoklampiari a zvar vybrúsil karbobrúskou do stratena. Pás potom fičal veselo ďalej a ak sa opäť roztrhol, tak úplne na inom mieste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund