Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ručné náradie GUDE
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2007, 11:34    Předmět: Citovat

Mnohokrát jsem se přesvědčil, že ty boty v kamenném obchodu jsou naprosto stejné, též vyrobené v Číně, lišící se jen cenou. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2007, 15:46    Předmět: Citovat

ale no tak...uz topanky zase nie Smile len to ma trochu zarazilo ten roztoceny kotuc ked vyletel uz neviem z coho... dokalicit sa pri kom neprebujem...mne osobne sa stalo ze som vo vrtacke NAREX uchytenej v stoja zlomil vrtak 3mm a rozbilo to sklo 5m odomna (ten ulomok vrtaku)...ale toto je silne cafe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2007, 17:48    Předmět: Citovat

A to pritom naradie Narex je aspon dva krat tazsie a pat krat drahsie ako naradia inych znaciek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2007, 18:12    Předmět: Pár věcí od Gude mám Citovat

a nečekám od toho zázraky, prostě až to odejde, tak se to vyhodí. Akorát vrtačku jsem si koupil značkovou, Narex, protože na té se nedá šetřit, chce-li člověk něco vyvrtat a nezranit se. Obača mívají levné neznačkové nářadí v OBI, naposledy pásovou brusku asi za 600 a zatím se tváří, že bude fungovat. Ale hlavní zátěž dostane až na jaře, tak pak dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 19:35    Předmět: Citovat

Hladal som na nete nieco o tom naradi Noell nahodou ludia to hodnotia celkom dobre ... ale napr. na vrtacke je tam vola 1mm do vsetkych stran Sad
ja som rozmyslal najma nad frezkou takze ta bude mat asi este vacsiu vychylku...neviem ci si pan konstrukter uvedomoval ake sily tam este navysu budu vlastne vzdy len do jednej strany vyvijane pri frezovani... zrejme ju zoberiem ale tak skoro to nebude a poreferujem o nej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so březen 10 2007, 21:33    Předmět: Citovat

Kdyby si kupoval Noel kotoučovou pilu, tak se podívej, zda ten "vodící plech" za kotoučem je v zákrytu s kotoučem, protože jinak to řezat nebude. Prostě se netrefí do prořízlé dážky a zasekne se o řezaný materiál. A celkově se nemohu zbavit dojmu, že je kotouč trochu šejdrem. Pak bys musel doma experimentovat jako můj otec.

Já mám už dlouho "oranžovou" kotoučovou pilu Extol, a zatím šlape dobře. Zkus se taky podívat po této značce.

heldybeldy napsal(a):
A to pritom naradie Narex je aspon dva krat tazsie ...


Protože je tam všechno masivní a kovový nebo ze slitiny.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 14:29    Předmět: Citovat

Extol sa uz ale vymyka z tych najnizsich cien a to je este len tak najnizsia trieda..ale na slovesku som to este nevidel u nizdej firmy na nete aj s cenami
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vw181



Založen: Feb 01, 2006
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: út březen 27 2007, 11:20    Předmět: Citovat

Já mám vrtačku a flexu od Narexu asi 15let a už si to něco odmakalo bez poruchy!
Z levných nářadí mám horkovzdušku a hoblík a jelikož je použiju párkrát do roka to stačí a je blbost za ně vyhazovat víc peněz.

Na hobby použití bych koupil určitě něco levného. Wink

Těď jsem si na narozky nadělil profi sadu gola a to je mazec. Měl jsem vždy ty levné sady a dokud nebylo třeba povolovat zarezlé šrouby na vraku auta nebyl problém. Jak začnou praskat ořechy, tak to nasere!!! Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út březen 27 2007, 11:50    Předmět: Citovat

Narex vyrábí špičkovou kvalitu, proto je patřičně drahý. Mě se doposud vyplatilo kupovat levné šunty. Flexky 115-ky se dají koupit za 250, vrtačky taky, na občasné použití to bohatě stačí. Když se to podělá, není problém to reklamovat, protože v supermarketech to háží do kontejneru, tam se to neopravuje. No a když to odejde po záruce, hodím to pod ponk na náhradní díly.To je moje zkušenost a mám kolem 10-ti kusů různého el. nářadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne duben 01 2007, 17:01    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Narex vyrábí špičkovou kvalitu, proto je patřičně drahý. Mě se doposud vyplatilo kupovat levné šunty. Flexky 115-ky se dají koupit za 250, vrtačky taky, na občasné použití to bohatě stačí. Když se to podělá, není problém to reklamovat, protože v supermarketech to háží do kontejneru, tam se to neopravuje. No a když to odejde po záruce, hodím to pod ponk na náhradní díly.To je moje zkušenost a mám kolem 10-ti kusů různého el. nářadí.


nejak tak,s timhle se ztotoznuji...takto to s tatikem praktikujeme doma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12334
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 01 2007, 17:32    Předmět: Citovat

Narex vyrábí naprůměrnou kvalitu, na špičkovou zapomeňte. V současnosti prý dodává jako levné řady nějaké levnější OEM věci, podobně jako Ferm atd., ale snad se k jejich servisu chová lépe.

Ještě jednu bych poznamenal : před pár dny jsem viděl truhláře v terénu pracovat s noname strojkem - vypadá to jako stopková frézka v pohyblivém držáku, dělal tím do 40mm MDF čtvercový otvor asi 30x30cm s osazením. Dovezl v kufru úplně nový stroj. První věc byla, že vůle saní, po kterých se hýbal ten frézovací strojek, byla asi tak 2mm a při pojezdu se to občas kouslo. Vřeteno házelo asi o 0,5mm, což při cca 6000 otáček byl docela masakr. Ovšem všechny šrouby na nastavování dorazů pojezdu se vždy během asi tak půlminuty frézování díky těm vibracím povolily. Mládenec s tím zápasil statečně, asi 4x to zkoušel, pak sehnal pérové podložky a ty stavěcí šrouby jimi vylepšil. Pak do závitů ještě namotal kus koudele, ale stejně ty vibrace s tím cvičily tak, že se to vždy po chvilce rozjelo. Navíc se to pravidelně zasekávalo v pojezdu, při jednom pojezdu ten suport vyskočil z vodítka a udělal pěkné rýhy na té desce. Pak se truhlář naštval, zajel na dílnu pro nějaký 10 let starý stroj a během 20 minut udělal práci, o kterou se marně pokoušel celou hodinu. Velmi hezky a od plic pak krátce pohovořil o svém zaměstnavateli, který místo stroje za 35K koupil něco za 12.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund