Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nf zosilňovač-napájanie od 3v do 4,8V

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macepete



Založen: May 25, 2004
Příspěvky: 44
Bydliště: Pre?ov

PříspěvekZaslal: pá březen 16 2007, 21:10    Předmět: Nf zosilňovač-napájanie od 3v do 4,8V Citovat

Páni,
chcem spraviť nini kombo na gitaru,typu klip na vrecko riflí,miniamp od Marshallu MS-2 je drahý a schéma o ničom,naviac napájanie 9V.
Moje riešenie je :napájanie 4xNICD 1,2V,skreslenie cez CMOS 4069UBE,
len ten zosík mi poraďte,môže byť i tranzistorový.Ak IO,tak zapojenie mono,cca 1W...
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19536
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 16 2007, 22:08    Předmět: Citovat

S tímhle napětím 1W uděláš do 4 ohmů jedině dvěma zesilovači v můstku, ty obsahuje třeba TDA7052A, nebo ho sestav ze dvou TBA820... takových švábů je víc (můžeš do můstku zapojit i oba kanály v KA2206). Ne, že by to s tranzistory nešlo, ale přírodní zákony s nimi nezměníš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macepete



Založen: May 25, 2004
Příspěvky: 44
Bydliště: Pre?ov

PříspěvekZaslal: so březen 17 2007, 19:26    Předmět: Citovat

Môžeš dať nejaké schéma na hore uvedené TDA,ale mono a do 8 Ohm,lebo datasheety také scéma neobsahujú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19536
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 17 2007, 20:45    Předmět: Citovat

Ale obsahujú, jen to z toho musíš umět vyčíst. Koukej, tohle je právě pro 8 ohmů. Například příklad:


TDA7052A.jpg
 Komentář:
bez komentáře

Stáhnout
 Soubor:  TDA7052A.jpg
 Velikost:  35.65 kB
 Staženo:  98 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31887
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 18 2007, 17:46    Předmět: Citovat

TDA 2822M sice 1W neudělá, ale je taky 2kanál, takže do můstku s ním a nějakej ten miliwattík vyprdne.Mám to ověřený, stereo zapojení je jako propagace v GES-katalogu z r.1999 na str.2-43, můstek byl v nějaký Malinově publikaci u KOPPa, "Elektronika v domácnosti" se to tuším jmenovalo a bylo to o elektronických domovních zvoncích a kecafóncích jak továrních, tak homemade. Mám se po tom můstkáči podívat? Na upload jsem ještě nic nedával, snad to zvládnu, přinejhorším bych to poslal přes sz nebo kdyby to nešlo, mrsknul bys mi soukromou adresu a já bych to poslal tam, naskenovaný to můžu mít za pár minut. Malina tam má ten můstek jako zesík k domácímu hovorovýmu zařízení a doporučuje napájení 3-4,5V, takže 4xNiCd (radši už bych dneska dával NIMH) to musí zvládnout. Jako jejkadlo ke kytaře bych ale asi použil jiný řešení: snímač zesílit a vyslat pomocí některýho z "bezdrátových mikrofonů", to jsou miniaturní FM vysílače, laděný do pásma FM II (88,5 - 108 MHz), doladíš je někam, kde v daném místě není slyšet nic silnějšího z běžných komerčních vysílačů a můžeš je přijímat na standartní FM rozhlasový přijímač, který použiješ i jako zesík a bedýnku. Je to mnohem lehčí na nošení a jak předzesilovač, tak vysílač můžeš napájet jednou 9V baterkou - a tu můžeš taky nahradit akubločkem NiCd nebo NiMH. Když budeš chtít, aby to hrálo dýl, klidně si udělej do kapsy držák na 6 tužkovek a nacpi to NiMH, dnes už nedraho koupíš v rozměru AA 2600mAh. Ať počítám, jak počítám, předzesíky s jedním j-FETem berou kolem 10-15 mA, ten vysíláček i kdyby bral 50, plně nabitá baterie 6x NiMH 1,2V/2600mAh je asi tak na 40 hodin...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po březen 19 2007, 16:14    Předmět: Citovat

uz jsem to tu nekdy psal na podobny dotaz,
analog devices dela 1,5W zesik SSM2211 s napajecim napetim od 2,7V do 5,5V. Zesileni jde menit jako u klasickeho OZ zpetnou vazbou.
Stoji okolo 30Kc, ale nekoupis ho v klasickem krame typu GM, PS, GES.
Ale prodavaji to fyrmy tusim Amtek nebo Ryston (ty maji sidlo v praze).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zyggurat



Založen: Jan 06, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 17:02    Předmět: Re: Nf zosilňovač-napájanie od 3v do 4,8V Citovat

macepete napsal(a):
Páni,
chcem spraviť nini kombo na gitaru,typu klip na vrecko riflí,miniamp od Marshallu MS-2 je drahý a schéma o ničom,naviac napájanie 9V.
Moje riešenie je :napájanie 4xNICD 1,2V,skreslenie cez CMOS 4069UBE,
len ten zosík mi poraďte,môže byť i tranzistorový.Ak IO,tak zapojenie mono,cca 1W...
Dík.


Kukni sa sem:

http://www.runoffgroove.com/littlegem.html
http://www.runoffgroove.com/ruby.html

Su to malinke zosilovace presne na ten ucel co potrebujes...
Ten Little gem mam postaveny, hra to dost dobre, dava to 0,5W pouziva to LM386 ten stoji tusim okolo 25sk zapojis par suciastok a hras... napajanie 9V...na tej stranke su aj zvukove ukazky tusim...
Inak co som behal po zahranicnych forach dost ludi si to postavilo aj s vecsimi bednami a vraj to hra dost dobre...ak vies po anglicky kukni tuto stranku www.ssguitar.com je to stranka o tranzistorovych gitarovych zosilovacoch tam to nejaki ludia vyrabali...vela stastia... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 17:31    Předmět: Citovat

zyggurat
jsou to hezke obvody (aspon podle datasheetu vypadaji) jsem rad ze jsi to sem dal
ale podle datasheetu, jestli jsem dobre cetl, tak pri baterkovem napajeni (4,8V) z toho nevytlacis ani 200mW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31887
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2007, 19:54    Předmět: Citovat

Po několika marných pokusech nacpat na tuto stránku obrázky jsem to vzdal a naskenované obrázky z knížky Václava Maliny "Poznáváme elektroniku - elektronika v domácnosti" se schématem zesilovačů s LM386 a TDA2822(můstek!!!) a také klišé DPS jsem natáhl na Upload - hledej "Schem/Zes/Zesík386.jpg nebo Zesík2822.jpg. Je to tam od cca 19:30, čtvrtek 22.03.2007. Jsou to jen obrázky, text myslím netřeba, komu by i tak chyběl návod, jsem k dispozici na SZ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macepete



Založen: May 25, 2004
Příspěvky: 44
Bydliště: Pre?ov

PříspěvekZaslal: út březen 27 2007, 21:29    Předmět: Citovat

Dík chlapci za odozvy,ale...našiel som nejaké čínske rádijko za 39,-Sk,
nf zosík je tam riešený tromi tranzistormi,na poťák som pripojil predzosík
s 2x FET.Cez papierové repro,priemer 40mm to hralo napodiv dobre,bolo tam pomerne silné skreslenie,samozrejme vykúpené repráčikom.V rádijku je výstup na slúchadlá,zapojil som ich a potom to prišlo...
Na slabom volume to jemne skreslovalo,pri plnom sa objavil neskutočný zvuk,keď základné skreslenie mi dali 2x FET a prebudený zosík z rádijka!
Čo sa týka zvuku,viem posúdiť,staval som už všeličo,naposledy Jackhammer od Marshallu a obligátny Sansamp...
Mám tu však jeden problém:už prihlasitosti na jednej tretine v podstate odlietavajú uši a na plnej hlasitosti treba posunúť slúchadlá aspoň 5cm od uší.Ako prinútiť zosík aby limitoval už na nízkej hladine hlasitosti ?
Napadá ma niečo ako "brzda" pri lampových zosíkoch na báze tlmivky a
odporu.Poraďte.Pošlem zajtra ofotenú schému zosíku a foto rádijka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31887
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út březen 27 2007, 21:39    Předmět: Citovat

Předřazeným odporem sniž napájecí napětí pro poslední (klidně i pro předposlední) stupeň zesíku - pokud zachováš úroveň buzení, dostane se dřív do limitace, čili udělá ŠMIK!!!! a uřízne vršky sinusovky....
Nebo přepoj napájení na menší počet baterek, nemusíš se patlat s odporem, jen to bude hruběji udělaný...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macepete



Založen: May 25, 2004
Příspěvky: 44
Bydliště: Pre?ov

PříspěvekZaslal: út březen 27 2007, 21:48    Předmět: Citovat

Má to napájanie 3V,vyskúšam tam hodiť nejaké predradné odpory,ozvem sa,dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st březen 28 2007, 19:18    Předmět: Citovat

Čaute,tak som to skúsil s napájaním,ale má to čudný zvuk,na hony vzdialený od pôvodného.V prílohe je približne prekreslená schéma,foto
+foto rádijka.Ak máte nejaký nápad,sem s ním.
V prílohe je tiež Marshall MS-2.Červeným v schéme sú opravy k lepšiemu zvuku.
Kombíčko z rádijka hrá však neporovnateľne lepšie.



KIF_3213.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KIF_3213.JPG
 Velikost:  191.54 kB
 Staženo:  66 krát


KIF_3217.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KIF_3217.JPG
 Velikost:  210.39 kB
 Staženo:  57 krát


Marshall MS-2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Marshall MS-2.jpg
 Velikost:  72.23 kB
 Staženo:  95 krát

Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31887
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st březen 28 2007, 21:28    Předmět: Citovat

Jasně, vrzni do kolektoru T3 odpor, musíš laborovat s hodnotou, začni s 4,7ohmy/1W a pokračuj směrem vzhůru, myslím, že víc jak 20ohmů nebude potřeba - tím vznikne před kolektorem T3 úbytek napětí, kterým se bude limitovat proud, tekoucí tímto tranzistorem. Zkusit můžeš i zapojit diodu (KY132 nebo 1N4001) v propustném směru, nebo i víc - na každé diodě vznikne úbytek asi 0,6V anebo výkonovější Zenerku. Můžeš zkusit i lehce omezit proud T2, tam ale hodnota bude 100 - 1000ohmů, spíš k horní hranici. Prostě s limitací zesilovačů je potřeba laborovat, každý tvůrce zapojení zesilovače se snaží limitaci omezit, takže se vlastně snažíš o opak - donutit už fungující zesík limitovat dřív, než by to dělal sám. Rozhodně doporučuji kromě poslechových testů i osciloskop a měřit.
K tomu MARSHALLu - nechápu, proč jsou v těch přidaných součástkách 2 dvojice antiparalelně zapojených diod, jedna dvojice Ge, druhá Si - vždyť jakmile se otevřou Ge diody (cca 0,3V), nemůže už napětí signálu NIKDY vylézt až k otevíracímu napětí Si diod (cca 0,65V)!!! Buď jeden, nebo druhý typ, ale oba najednou by měly význam jen v oddělených větvích nebo ve vícestupňovém děliči, ten by ale musel mít KAPÁNEK onačejší zapojení...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund