Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audio: Škoda Felicia

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
so92



Založen: Jan 18, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út leden 27 2015, 20:14    Předmět: Audio: Škoda Felicia Citovat

Ahoj,
mám Škodu Felicii (pouze přední reproduktory ve dveřích) a rád bych si dopřál trochu více hudby, než je v továrním nastavení možné. Máte s tím někdo zkušenosti? Volba reproduktorů + autorádia? Je to dostačující?

Cenově bych se rád pohyboval pod 4.000 CZK.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út leden 27 2015, 22:01    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 11:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
so92



Založen: Jan 18, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 12:30    Předmět: Citovat

Jak se vám jeví tato kombinace:

Rádio: http://www.alza.cz/alpine-ute-81r-d521022.htm
Přední reproduktory: http://www.alza.cz/alpine-sxe-1350s-d110044.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdencek3



Založen: Jan 17, 2013
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 15:20    Předmět: Citovat

U toho rádia pokud ti fakticky nevadí absence CD mechaniky, tak je v pohodě. Ale s těmi repráky žádnou velkou hitparádu nevykouzlíš, alespoň co se týče basů. V tom by to chtělo nějaké slušné ovály do zadního plata ideálně ještě podložit MDF deskou nebo nějaký subwoofer. Hlavně aby ty přední měly originální rozměr, což je tuším 130mm - abys nemusel upravovat původní otvor.

Ještě ale zkus pohledat ty věci na jiných e-shopech - Alza jsou zloději - tam se chlubí jakousi slevou a přitom je suveréně z nejdražších, protože to radio se dá sehnat i kolem 1500,- ..pohledej třeba na heuréce a budeš překvapen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19526
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 16:34    Předmět: Citovat

A proč ne Sencor? Jestli se kus nepovedl, dá se reklamovat. Chápu, že se do toho nikomu moc nechce, ale procento nepovedených kusů, třeba s nízkou citlivostí, u nich není na dnešní poměry nijak kritické. Poměr vlastností k ceně je u nich velmi příznivý.
Nejsem reklamní agent Sencoru, jen vycházím z toho, co mi kdy přistálo na stole na opravu - dodnes Sencor ani jeden. On totiž málokdo někde na fóru napíše, že mu to vyhovuje, zato ti, kteří měli smůlu na mimotolerantní nebo blbě namontovaný kus, píšou téměř všichni.
Do Swifta jsme předloni dávali rádio Sencor SCD7605BMR s USB, Bluetooth a HF mikrofonem a k nim reproduktory JBL CS6 dozadu do plata (místo Roadstarů, s nimiž jsem to koupil, ty už to měly za sebou; přední reproduktory nemá ve dveřích, ale proti kolenům v palubce, tam zůstaly 10 cm Roadstary dál; to vše původně krmilo jinak skvělé, citlivé a chytře vybavené rádio Panasonic CQ-RD133N, jehož nevýhodou byla nutnost oblbnout logiku přepínání vstupů, aby si "myslelo", že je k němu připojený originální CD měnič, jinak se přepínalo jen na kazety, tlačítko CD nedělalo nic: dělat se mi s tím nechtělo, kupovat tehdy za dvaapůl tisíce krabičku s procesorem už vůbec ne, nakonec jsem si stejně pouštěl kazety jen na cestách v zahraničí).
Použity připravené kablíky, jen se vzadu musely prodloužit pod plato, protože Japonci nechali v opěrkách plata po stranách jen držáky s mřížkou na elipťáky s membránou 12x8 cm, což je tak na vykrytí při dopravním hlášení, ale zdaleka ne na muziku.
Zase to hraje dost slušně, přece jen auto není koncertní ani taneční sál, navíc Felicie je vnitřní hlučností za jízdy na tom asi tak stejně, jako Swift z modelů do roku výroby 2001, ne-li hůře. Takže ten Sencor se svými deklarovanými 4x40 W RMS (čistými 4x16 W sinus) s reproduktory, které snesou 40W RMS a mají účinnost 93 dB/W/m, je docela rozumnou kombinací, hraje slušně a nepřijde na ani pětinu ceny toho auta udržovaného, s plnou nádrží a čerstvou technickou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 16:43    Předmět: Citovat

Do zadního plata dej ovály 6x9" a uvidíš tu změnu. Chtěl jsem dát plato dřevěné, ale origo je 2jitý sendvič a celkem to dostačuje. Basy to hraje slušně i bez subu. Jezdím tak už 1,5roku a spokojenost. Motor to přeřve a více netřeba Very Happy - nejsem tuningář.
Jinak do dvěří, pokud nechceš dupat dozadu repra dej 165mm repro - budeš muset dát přechodky a hraje to taky slušně. To byl můj první level-pak jsem dal zadek a zjistil, že jsem se neměl s těma dveřma ani drbat-ovály hrají skvěle. Origo repra ve feldě nehrají vůbec - je to ostuda skoro jako v O1...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
so92



Založen: Jan 18, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 17:13    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi. Přece jsem se ale rozhodl koupit výše zmíněné. Podobné autorádio od APLINE mi bylo doporučeno známým, který jej má, sice v jiném autě, ale hraje dobře. A ty reproduktory jsem vzal k tomu.

Uvidíme, také nejsem tuningář, ale mé dosavadní reproduktory a snad ještě i původní rádio je v kalamitním stavu. Na hlasitosti nad 22 bodů (což je takový ten střed, kdy se dá v autě ještě povídat), to vyluzuje děsné zvuky.

Stran značky Sencor... Osobně této značce moc nedůvěřuji. Nemám pro to moc argumentů, ale prostě mi nepadla do oka.

Zkusím sem potom napsat, jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdencek3



Založen: Jan 17, 2013
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 17:25    Předmět: Citovat

Ja mam bohuzel se Sencorem blbe zkusenosti. Pred par lety jsem shanel do auta radio bez cd jen s usb a meli na krame jen toho Sencora.Typ uz nevim ale koupil jsem ho a nestacil jsem se divit. Radio naladilo tak dve stanice, usb to za boha nechtelo nacist.Zkousel jsem asi 5 flashek a nic. Pak jsem zkusil dat soubory do rootu bez slozek a ono to hralo..akorat se to po deseti sekundach seklo. Tak jsem jim to sel omlatit o hlavu..meli tam asi 5 dalsich jinych Sencoru a vsechny delaly to same. Proste shit nonplusultra. Nakonec jsem tam vzal o tisicovku drazsi JVC a jsem spokojen doted. Je pravda ze toustovac a fen od teto znacky funguji dobre..ale zadnou slozitejsi elektroniku bych si od nich nekoupil.

Naposledy upravil Zdencek3 dne st leden 28 2015, 17:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 17:26    Předmět: Citovat

Když se dívám na ty rádia v Alze:

http://www.alza.cz/alpine-ute-81r-d521022.htm
http://www.alza.cz/pioneer-mvh-170ui-d2147477.htm
http://www.alza.cz/sony-dsxa-40ui-d502715.htm
http://www.alza.cz/jvc-kd-r951bt-d1148599.htm

tak mi přijde, že pocházejí z jednoho zdroje Very Happy Skoro stejný design, stejný styl displeje, stejný USB vstup s dvířky, velmi podobné rozložení a funkce tlačítek.

Jinak toho Pioneera si koupil kamarád a s kvalitními reproduktory to dávalo strašně přebasovaný zvuk, je to z výroby naekvalizované na mizerné repro. Přepnutí basových rejstříků to leda zhoršilo. Displej v základním stavu zobrazuje přepnuté rozhlasové pásmo a čas, což jsou opravdu velmi potřebné informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
so92



Založen: Jan 18, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 17:44    Předmět: Citovat

Je to pravda. Ty rádia vypadají stejně, ale jelikož mají podobné funkce, těžko něco vymýšlet. Právě se mi z toho nejvíce - vzhledově - líbí to APLINE. I když tlačítko PLAY/PAUSE, by si zasloužilo asi trošku lepší umístění a velikost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 18:56    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
A proč ne Sencor?

Do 2000 Kč se dá sehnat mnoho značkových autorádií. http://www.alza.cz/pioneer-mvh-170ui-d2147477.htm#recenze
Rozdíl ceny je malý. http://www.alza.cz/sencor-sct-4024mr-d172723.htm
Doufám teda, že Pioneer je o něco kvalitnější a nepochází ze stejné továrny. Kdoví, jak to je.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 16:51    Předmět: Citovat

PIONEERA jsem ve feldě měl, než mi jí vykradli a bylo to nejlepší rádio, co jsem měl. Jednoduchá obsluha, jednoduché přeskakování mezi adresářema atd. prostě za ty prachy OK. Teď mám Kenwooda a lítat mezi adresářema je očistec. Navíc nemá loudness a to je v autě jako je felda smrt....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
so92



Založen: Jan 18, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 17:37    Předmět: Citovat

Tak jak jsem slíbil, zasílám recenzi.

Zvuk je oproti továrnímu nastavení naprosto BOŽÍ!. Trošku narážím na problém, že při velké hlasitosti mi občas rezonuje mřížka před reproduktorem. Výšky to hraje dobře, střed excelentně, a nízké tóny taky dobře. Samozřejmě, mít vzadu basový reproduktor by bylo ještě lepší, ale tato konfigurace mě, jako běžnému uživateli, který se tuningem nezabývá, a chce si jen při cestě užít trochu hudby, zcela VYHOVUJE.

Doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.40 sekund