Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti se sběrnými dvory a mobilními svozy odpadu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Puma17



Založen: Oct 04, 2006
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 18:41    Předmět: Citovat

ja som to skusal v KE (zberna KOSIT) ale dospel som k vyjadreniu, ze nech to skusim vo V.O.D.S. Niezeby boli radi ze sa zbavia nejakeho odpadu, ale este s tym robia drahoty. Fakt nechapem, takych ludi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 23:48    Předmět: Citovat

V sokolovském dvoře obsluha při odkládání odpadu žádá průkaz.
Při shánění náhradních dílů jsem narazil na jiný problém.
Potřebuji vychylovací cívky do TV Tesla.
Našel jsem tam asi 7 beden, ale všachny měly cívky
ukopané od mědikopů i s hrdly.

pepper
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 0:18    Předmět: Citovat

Zkušenosti mám, ale ty noční
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 16:59    Předmět: Citovat

To je téma pro mě Very Happy Naposledy byl na podzim a odnesl jsem si dvě multifunkční tiskárny a jednu inkoustovou tiskarnu. Jednu multi. tiskarnu jsem rozebral (HP), byla KO a u ty druhy (Epson) jsem oddělal to vrchní viko se scanerem a odkuchal elektroniku a používam to normálně jako scaner Wink . Minulej rok na jaře jsem si odnesl OTF color 445, tu jsem opravil a dal do kuchyně. Pak jsem vykuchal jeden monitor kde byl zesilovač na repro a subwoofer v podstavci. Má to svůj zdroj a hraje to krásně. Pak tam byla kopirka, ale tu jsem nějak nestihnul kuchnout Cry Jeste jsem zapomnel na PC z kteryho jsem si vykuchal desku s celeronem 466Mhz. A s kamosem jsme odtahli celou pracku Smile On má doma úplně tu samou, tak na náhradní díly. A pred dvouma rokama co si pamatuju tak jsem si odnesl TV OTF 70cm, stereo + subwoofer, teletext, PIP - tu jsem opravil a je v obyvaku Wink Takže pohoda Wink Jinak problemy s tema co to vybiraj nemam, vetsinou me to i ochotne podaj a pomuzou. Jen jednou na me rval nejakej dedek z protejsi bytovky at to tam necham, ze zavola na obecni urad ! Tak jsem ho poslal do prde*e a pak ho jen ignoroval. Uz se tesim na jarni sber,doufam ze zas bude neco hezkyho . . Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 20:33    Předmět: Citovat

Zkus se domluvit s obsluhou toho dvora, někdy pomůže nějaká protislužba víc, než metrák úplatků. Tomu našemu jsem vyměnil vyschlý kondy v jeho tranďáku a rozhejbal jsem mu měnič na zářivku do maringotky, ve který se schovává před zimou. Výsledek - přijdu, pozdravím, řeknu že se jdu podívat, jestli by se mi něco nehodilo, on řekne "Dobrý, aby tam byl pořádek" a tím je to zametený, jen po sobě musím všecky rozházený bedny a kryty zase porovnat. Jinak se dá říct, že si můžu odnést téměř cokoliv, pokud neodnáším celý spotřebič - a to mi onen dobrodinec poradil, jak to obejít: přivezu tam poprvé jakýkoliv vrak (u TV stačí jen skříň s obrazovkou). Pokud si chci něco odvézt, prostě vyměním kus za kus - nechám tam jeden vrak, jiný si odvezu - třeba jen za 2 rohy, tam vytáhnu z připravené tašky vercajk, rychle si odmontuju konstrukční celky, které mi mohou něco přinést a se zbytkem se opět vracím do "sběráku", kde můžu opět vyměnit nově zvrakovanou věc za další. Ideální je stav, kdy jsme 2 a zatímco řidič takto pendluje, druhý prohledává hromadu v kontejneru a hlídá vybrané, aby si ho nepřivlastnil jiný součástkokop. Po dokonalé vivisekci doma v kutlochu a odběru použitelných orgánů vracím zbytky zase na "sběrák" při některé z následujících návštěv.
Koho zajímá, co vozím na "sběrák" za vercajk, tak je to ta nejočesanější sada, jakou si lze představit, nepředpokládám totiž žádnou jemnou prácičku, jen válečnou chirurgii, spíš řezničinu. Moje taška tedy obsahuje stranové štípačky a středně velké kombinačky plus 4 šroubováky: menší+větší plochý a menší+větší křížový. Troufám si s tím nahrubo demontovat téměř jakýkoliv elektrošrot, snad s výjimkou větších 3f motorů atp. Jemnou chirurgii a testy praktikuju až na základně...
2 Pepper: hrdla od obrazovek u nás ukopává sám obsluhující, a to hned jak je TV nebo monitor vyložen do konťasu. Zdůvodnil mi to odstraněním možnosti imploze obrazovky, kdyby komukoliv při manipulaci upadla. Fakt ale je, že ukopne jen konec s paticí a vývodem evakuační trubičky, spíš to jen nakřápne, aby do baňky vnikl vzduch, neuráží hrdla i s vychylovací soustavou, takže ta zůstane pro eventuální použití. Bohužel tato praxe nás připravuje o možnost opravy těch méně poškozených přístrojů.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund