Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Liebherr CBP 40560

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2013, 18:30    Předmět: Liebherr CBP 40560 Citovat

Zdravím vás tady na foru a chtěl bych vás všechny požádat o váš názor a pomoc nebo radu.Jsem vlastníkem lednice Liebher model CBP40560 která stála v roce 2009 necelých 25000Kč.Po čtyřech letech mi přestala chladit.Tak jsem volal na bezplatný servis Liebheru MC Tre v Ostravě.Ve středu mi přijel technik a prohlásil spálený motor,tak jej vyměnil a vypsal bezplatný opravní list.Jenže po opravě nechladila lednice ale jen mražák.Tak jsem v tentýž den volal opět na servis,přijel technik a udajně,že asi bude vadný přepouštěcí ventil pro okruh chladničky,tím že je jednomotorová.Tak mi vypustil opět chlůadicí směs R600 do vzduchu a vyměnil onen magnetický ventil.A tvrdil,ted už bude fungovat.Ale večer opět chladil jen mražák a v lednici stále teplota 23 stupnu.Tak jsem ve čtvrtek volal opět servis,přijel tentýž technik a vyměnil ještě termistor v chladnici.Ale opět funguje jen mražák volal jsem ještě ve čtvrtek znovu servis A,že už ho ta oprava štve,že s emusi poradit na firmě co s tím.Dnes je pátek celý den se mi neozval a já jsem bez lednice.Ted by mne zajímalo,jelikož mám známého na prodejně a říkal,že muže opravář napsat papír,že je lednice neopravitelná a já s tim dojdu na prodejnu a mohl bych mít novou lednici.Myslíte si,jak to udělat,říct technikovi do telefonu at mi napíše dobropis o neopravitelnosti mé ledničky nebo musím jej nějak podplatit dát mu něco do kapsy aby tohle udělal?Na prodejně mi říkali,že by to bylo super aby napsal tuto věc,jelikož lednice je celá rozdrbaná od těch oprav a stejně nefunguje.Navíc po výměně toho motoru je moc hlučná a už se mi to nelíbí a nehlasí se mi ani opravář dáva ruce pryč od opravy.Co mám udělat??Jinač jsem se díval na lednice značky Bosch v obchodě a myslel jsem si,že to vyrábějí Němci a ejhle uvnitř lednice štítek Made in Turkey.Jaká lednice je dnes vůbec dobrá a tichá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2013, 18:57    Předmět: Citovat

Opravář sice může dávat ruce pryč, ne tak opravna. Pokud je to štve, myslím, že dobropis rádi napíší. Nic bych jim nedával. Reklamace je spíš otázka pro D-test, kde mají jakousi poradnu. http://www.dtest.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2013, 19:38    Předmět: Citovat

Kterou lednici od jaké značky by jste v dnešní době doporučili jinač?Dnes mi v obchodě říkali,že ani energetická třída A+++ kde uvádějí spotřebu 0,4Kw za 24 hodin není pravda,že výsledky jsou brané z nějakých zkušeben kde je lednice umístěna v okolní teplotě +20 stupnů a doma většinou bere stejně okolo 1Kw za 24hodin.Také nevím co s etýče tichosti kompresoru která je tichá a je vůbec možno koupit nějakou lednici která je vyrobena v Německu a nebude to Čína nebo Turecko či Bulgaria??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 8:12    Předmět: Citovat

Už jsem to psal v jiném vlákně, ale nezaškodí to napsat ještě jednou. Siemens A+++ za téměř 16 tisíc s udávanou spotřebou 0.4kWh/24hod má při běžném požívání spotřebu 0.8kWh/24hod. Nechci raděj domýšlet kolik by žrala o pár korun levnější nějaká A+. Jo a je vyrobená v Turecku. Asi si člověk nevybere a aby byla vyrobená v Německu? To nejspíš bude možná ten nejlepší a nejdražší model a ani to není jisté.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 12:12    Předmět: Citovat

Jasně rozumím,četl jsem tady jiný příspěvek kde se o tom již psalo ale zajímalo by mne ted,jelikož jak jsem hlasil na Liebher,že mi lednička nechladí tak se mě ptal technik at mu zdělím co je napsané na štítku kompresoru a je tam označení HKK12AA tak mi hned říkal do telefonu ojej to sem si myslel a byl spalený motor dovezl nový na kterém je napsano HPY12AA a ten hučí jak hrom a mrazi jen mrazák poté co vyměnil solenoidový ventil na kterém byl štítek Chuank wan chon tak mě to zděsilo u liebheru.V pořádku Siemens a Bosch dělaji turci ale jaké používají kompresory a elektroniku?O to mi jde.Zda je to taky jen kastla na které je značka a díly v těchto ledničkách jsou za nejlevnější peníze montované?Vždyt si tim Siemens a Bosch kazí meno nebo se mylím??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 16:04    Předmět: Citovat

Oba kompresory jsou od stejného výrobce
http://www.the-acc-group.com/cgi-bin/WebObjects/ACCSite.woa/wa/default?useFlash=true
Taky jsem si koupil ledničku liebherr,podle rad že je nejlepší. Od jiné značky bych měl za tu cenu dvě. Po záruce odešel kompresor. Byl tam electrolux,taky jsem se divil.Opravář mi tam dal taky ACC. Nejtišší je asi danfoss.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 6:13    Předmět: Citovat

Liebherr sel posledni roky s kvalitou dost krute dolu. Asi to souvisi s presunem vyroby a znizovanim nakladu pouzitim levnych komponentu z Azie. Lednice Liebherr, kterou jsem za sileny peniz koupil kdyz jsme si zarizovali s manzelkou vlastni bydleni slape uz pres 12 let bez jedineho problemu. Na stitku ma napis "hergestellt in Deutschland". Lednice stejne znacky, kterou bohuzel i na zaklade mych referencii minuly rok koupil svagr uz ma druhy kompresor, treti prepinaci ventil a servisak k segre chodi jak na klavir...

Zacinam mit dojem, ze uz se neoplati kupovat "kvalitu". Nema smysl vyhodit "majlant" za znacku a cekat, ze mi vydrzi 15 let. Zacina se oplacet koupit levny sunt a predem pocitat s tim, ze vydrzi zaruku + pul roku a pak poleti na sberny dvor a ja koupim novy sunt...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 10:32    Předmět: Citovat

Já ji mám 10 let a už bych ji nekoupil.Jak píšeš nekoukat na značku něco obič stejně to víc jak 6 roků v dnešní době nevydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 14:32    Předmět: Citovat

Než koupit nespolehlivou věc vyrobenou v Américe, tak raději spolehlivou z Číny. Jen si správně vybrat konečný produkt, ale na to je třeba více informovanosti ! Taky bych dnes raději kupoval něco za slušnou cenu s plánovanou životností na 5-6 let a ono stejně vydrží i 10 let, ale co se starým krámem ? Bosch nebo Siemens jsou stále jedny z nejlepších značek na pračky, ale to zrovna nemusí platit u ledniček a mrazáků. I u těch praček bych to studoval delší dobu, protože i rifle si kupuji tak, abych v nich mohl udělat dřep, roznožku a aby mi za normálních okolností nepadaly a mohl tam narvat do kapes nějaké klíče atd., ale značka je až to poslední, co mě u nich zajímá. Proč ne u ledničky s mrazákem ?
Takže když si koupím ledničku a 5 let vydrží a cena se mi morálně vrátí po čtyřech letech, tak nebudu dělat haura, vyhodím ji na chalupu, tu z chalupy na druhou chalupu nebo na SD a koupím novou. Kdo z vás jezdí ve 20 let starém Favoritovi ? Znám jednoho, co si furt opečovává, ale mám silný dojem, že ty náklady dalece převyšují výsledek.
Takže moje rada je, kupuj to jak to vypadá a co od toho potřebuješ. Vyber si prostě např. 5 výrobků a pak škrtej podle kritérií atd. Vybrat z posledníh dvou už nech svou ženu ať se můžeš po 10 letech na něco vymlouvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 14:38    Předmět: Citovat

Pred niekolkymi rokmi sme kupili Eurotech a prekvapivo stale funguje bez zavady.
Este mam jednu staru Calex, ale budem ju musiet vyhodit (alebo darovat za odvoz), lebo tie zvuky, co vydava, su dost hrozne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund