Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čerpadlo na vodu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17845
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červen 02 2013, 13:41    Předmět: Čerpadlo na vodu Citovat

Samostatná kategorie tu není, tak do dávam sem.
Ráno jsem přišel do sklepa a ... 3 schody pod vodou, holínky nestačily... Naštěstí křišťál, žádnej kanál jako před léty, kdy jsem proti tomu udělal opatření.
Ve sklepě je studna, prostě hladina podzemní vody stoupla a studna přetekla přes okraj. Barák stojí od r. 1936 a ještě nikdy se tohle nestalo!!! Zavolal jsem hasiče aby to vyčerpali. Přijeli sice hned, ale komedii, kterou jsem pak zažil, to se jen tak nevidí. Čerpadlo na C hadici hnaný Hondou nejdříve nešlo nastartovat a když chytlo, tak zase nesálo a zalejt se ho nepodařilo. Pak vytáhli kalovku s D hadicí, ta si taky neškrtla, musel jsem jim opravit kabel. Pak s ním začali čerpat ale znát to nebylo. Podotýkám, profesionální hasiči. Pak jim přijeli na pomoc dobrovolný, ty měli pěknou kalovku na C hadici, s 32A pětikolíkem ale zase žádný redukce na čtyřkolík či 16A. Nakonec to zachránili kalovlou na 230V s C hadici. Všechno vyčerpali a odjeli.
Zapnul jsem nautilu vodárny a nechal puštěný kohout do venkovní jímky. Jenže nautila běžela trvale a dokázala ve studni snížit hladinu o 10 cm a konec. Pak jsem zjistil, že i když studna nepřetýká, sklep se stejně zaplavuje přes okolní zdi. V roce 1936 se žádný izolace proti tlakový vodě nedělaly.... Tak jsem to vzdal a za půl hodiny tam je zase 3 schody vody. Nevím co s tím, mám jen malou kalovku. Horší je, že ve sklepě je strojovna tepelnýho čerpadla a do zatopení elektroniky je jen 20 cm. Má ještě týden pršet a tak mám bobky.
Zítra bych chtěl vyrazit koupit nějaký čerpadlo, který by dokázalo vytlačit vodu cca 2metry sloupce, dokázalo sát co nejníž u podlahy a umělo aspoň 60-100l/min.
Není tady prosím někdo profík přes čerpadla, kdo by uměl nějakej typ poradit ? Potřeboval bych něco, co by zvládlo i delší provoz a nemuselo být při čerpání celý ponořený kvůli chlazení ve vodě a poradilo si i s čerpáním směsi vody a vzduchu při dočepávání. Předpokládám jen studniční nebo dešťovou vodu. Napájení 1f nebo 3f je jedno. Plovák ani chránič to mít nemusí. Nějaka střední kvalita, použiju to tak 2-3 x ročně ale aby se to zas hned po záruce nerozsypalo.
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne červen 02 2013, 14:20    Předmět: Citovat

Ak ti voda priteká aj cez obvodové steny, bol by som s čerpaním opatrný. Aby sa ti nestalo, že stálym prúdením vody okolo základov a nosných zdí môže dôjsť k ich posunutiu a tým k narušeniu statiky domu. Tu by bolo vhodnejšie presunúť všetky citlivejšie zariadenia vyššie, aby sa nenamočili a čerpať vodu až vtedy, keď bude voda v studni pod úrovňou podlahy sklepa.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6076
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne červen 02 2013, 14:52    Předmět: Citovat

Jj, v takových situacích se dělá i to, že se tam úmyslně napustí pitná voda, aby se to zbytečně nezasvinilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 02 2013, 17:22    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17845
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červen 02 2013, 20:23    Předmět: Citovat

Pánové, já vím, že nesmím snížit ve sklepě o víc než cca 20-30 cm hladinu oproti okolí, aby se mě z baráku nestala lodička.
Mýho bráchu, když dělal stavevního technika v JZD, vyšetřovala hospodářská, protože mu o 1 metr vyplavala ze země silážní jáma, což je vlastně betonová loď cca 15x60 metru s výtlakem skoro 1000 tun. A už se nevrátila. Naštěstí při předání stavby napsal doporučení, že se musí ihned zavést hnojem, živočišáci se na to vykašlali a tak to na 2 roky odnes natvrdo někdo jinej....
Barák se většinou svoji váhou do tak 1m rozdílu udrží ale prolomí se podlaha nahoru a to je pak neopravitelný, nikdy se už nevrátí.
Mě jde jen o to, aby se voda nedostala do elektroniky tepelnýho čerpadla, pak by byla škoda kolem 60-80 papíru. Od rána voda klesla skoro na půlku, má ale dál pršet, tak se radši sichruju.

To P32: To Tvoje 5 m výtlaku a 7500l/h je pro mě málo. Ono se musí počítat s tím, že čerpadlo má 7500l/h pokud tlačí do výšky 0 m. A ve výšce 5m už dáva 0l/h! Takže u těch mých 2,2m bude dávat kolem 3500l/h. Ale ten druhej odkaz, to by bylo dobrý, jen ho někde kolem sehnat. Posílat si ho z e-shopu, to byu mohlo přijít až už voda klesne.
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 6:19    Předmět: Citovat

Počti si i tady . http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=45229&postdays=0&postorder=asc&highlight=%C8ov&start=15 Já již dlouho používám čerpadlo viz níže . Nekoukej co to umí navíc . Ale hlavně ta ucpávka a olejová náplň . I dobrý výkon . Mám ho hodně let v čističce bez nejmenších problémů . Doporučuji . Je již velmi dlouho trvale zaplaveno . V HK i RK stojí v regále .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: út červen 04 2013, 9:16    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
... aby se mě z baráku nestala lodička.
Jenže barák z '36 není betonovej, ale má skládaný základy. Tím odčerpáváním se vyplaví pojivo a může se stát že to pak povolí a spadne.
Demontoval bych co pujde a počkal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: út červen 04 2013, 16:39    Předmět: Citovat

Janda_KL ma naprostou pravdu! Tady nejde o to, že ti odplave barak. Ja zazil povodne v 97 a statik rikal - NECERPAT prave z tohoto duvodu. Pockat, az klesne spodni voda pod uroven pritoku.
DRZTE SE!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 04 2013, 17:37    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
To P32: To Tvoje 5 m výtlaku a 7500l/h je pro mě málo. Ono se musí počítat s tím, že čerpadlo má 7500l/h pokud tlačí do výšky 0 m. A ve výšce 5m už dáva 0l/h! Takže u těch mých 2,2m bude dávat kolem 3500l/h. Ale ten druhej odkaz, to by bylo dobrý, jen ho někde kolem sehnat. Posílat si ho z e-shopu, to byu mohlo přijít až už voda klesne.
Díky
Jirka

Obě čerpadla jsou akorát. Nemůžeš tu vodu všechnu odčerpat, jen v klidu udržovat určitou hladinu, která by stoupla nad určitou čáru. Pod tou čarou to tam stejně musíš nechat - to už ti psali tady jiní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17845
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 04 2013, 22:33    Předmět: Citovat

Jenda_KL napsal(a):
Celeron napsal(a):
... aby se mě z baráku nestala lodička.
Jenže barák z '36 není betonovej, ale má skládaný základy. Tím odčerpáváním se vyplaví pojivo a může se stát že to pak povolí a spadne.
Demontoval bych co pujde a počkal.


Budeš se divit, ale podlaha a zdi do výšky 60 cm betonový jsou. A z jakýho! 10 kg bouraci kladivo se s ním hodně trápí. Když se kousek odšípne, tak má modrozelenou barvu a "jiskří" v něm křemen. Děda stavař mi kdysi říkal, že to je vodonepropustnej beton od Bechyněho, speciální cement, přidávalo se do něj vodní sklo. Na povrchu vypadá jako broušený teraso. Jenže pak se po létech něco přestavovalo a ta lodička je narušená a teče do ní v napojení na přístavbu.

To P32: Mám nakonec kalovku Gardenu 11m3/8m. Má na boku nastavitelný hladinový snímače zap-vyp, tepelnou pojistku a motor nemusí být pod vodou kvůli chlazení. Včera jsem to zapnul a dál se nestarám. Cykluje asi 15 na 15 minut a drží hladinu pod agregátem tepelnýho čerpadla, což je asi tak 20 cm pod úrovní okolní spodní vody. Problém je, že včera byl pokles skoro 50 cm ale za dnešek jen o 2 - 3 cm, takže to vypadá nadlouho. No aspoň že tam nejsou sračky jako kdyby to šlo vrchem...

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund