Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla NC430

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stage
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 09 2007, 18:58    Předmět: Tesla NC430 Citovat

Dobry den, ziskal jsem tento gramofon s novou prenoskou OMB 5E, jako predzesilovac pouzivam toto http://lukaso.iglu.cz/?page=predzesilovac-pro-gramofon
Pri prehravani mi pravy kanal hraje nepatrne slabeji nez levy a nektere vyssi kmitocty jsou zkresleny chraptenim a selestem. Po prohozeni vstupu do predzesilovace se zkresleni take prehodilo na vyystupu, tim bych rekl, ze predzesilovacem to neni.Nesetkal se stim uz nekdo? dekuji
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út leden 09 2007, 19:04    Předmět: Citovat

Špinavý hrot, špatně seřízené ramínko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stage
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 09 2007, 19:14    Předmět: Citovat

hrot jsem cistil jemnym steteckem, pritlak mam nastaven na cca1.5g, antiskating tak aby chvejka neuhybala kdyz doseda na desku...
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 09 2007, 19:19    Předmět: Citovat

Tak, tak. Buď zatuhlé ložisko raménka nebo špatně nastavený antiskating (nebo obojí současně, při zatuhlém ložisku samozřejmě nastavíš antiskating blbě) a ještě k tomu třeba i špatně nastavená (malá) svislá síla na hrot - tahle přenoska je o něco lehčí, než většina ostatních.
Zkontrolovat a napravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st leden 10 2007, 6:22    Předmět: Citovat

Pokud se přehozením vstupů (L<->R) do předzesíku rovněž přesune zkreslený signál do opačného kanálu tak asi fakt to tím předzesilovačem není. Navrhuji vylučovací metodu - zkusmo instalovat jinou přenosku
např. série VM .... a když tato hraje správně tak je chyba v té OMB5 (spíš hrot, na samotné přenosce není zas tolik co pokazit).
V opačném případě je to geometrii, nastavením a mechanikou ramínka.
Taky vyzkoušejte více různých LP desek, i zde může být příčina neúspěchu. Vinylový nosič se každým přehráním mírně ale nevratně opotřebí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st leden 10 2007, 13:29    Předmět: Citovat

stage napsal(a):
hrot jsem cistil jemnym steteckem, pritlak mam nastaven na cca1.5g, antiskating tak aby chvejka neuhybala kdyz doseda na desku...

Svislá síla na hrot 15mN bude asi správná a adekvátní použité přenosce. Jak šetrně vyčistit hrot ? Co takhle ultrazvuk používaný optiky k čištění brýlových čoček - skel ? Nikdy jsem nezkoušel, ale stát se nic nemůže. A efekt možná předčí očekávání...oznamte výsledek a ihned píší patentovou přihlášku !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: út leden 16 2007, 13:20    Předmět: Citovat

Chci se zeptat na to zatuhnuté ložisko raménka mám NC 470 a i když je antiskating na minimum je vidět na chvějce (OMB5E) že je taháno do středu a musí za sebou tahat celé rameno a pokud je trošičku menší poškození na LP tak vždycki skočí na drážku zpět a je vidět jak těsně před poškozením je chvějka hodně natažená ke středu a potom odskočí zbět ke kraji.Mám strach to ložisko rozebrat a ani nevím jak abych to nepoškodil.Má někdo zkušenost jak to opravit nebo vyčistit?Asi bude hloupost to mazat protože ten olej by asi vytvářel ještě větší odpor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: út leden 16 2007, 14:45    Předmět: Citovat

Tak jsem to nakonec rozebral a zjistil jsem že ten antiskating mi je vlastně nepotřebný ale je to vlastně spojeno s automatickým vypnutím gramofonu.Je to celkem dost nešťastně vyřešeno je to na pružině a čím více je rameno blíž ke středu tím je síla na vrácení(antiskating)větší.Povolil(natáhnul) jsem pružinu co je jak na antiskating i pro auto vypnutí a chvějka se drží pěkně uprostřed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 16 2007, 23:33    Předmět: Citovat

To, že se antiskating musí v průběhu hraní v určitých mezích měnit, je v pořádku - musí kompenzovat dostřednou sílu vznikající třením hrotu v drážce. Vzhledem k přesahu raménka přes střed desky se tato síla směrem ke konci desky zvětšuje.
U vhodně vyřešeného antiskatingu se závažíčkem se to děje také - s natáčením raménka se mění úhel, pod jakým za něj táhne vlasec a tím se zvětšuje i délka páky, na kterou síla působí. Moment síly se tedy také zvětšuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stage
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 17 2007, 20:10    Předmět: Citovat

Dneska jsem jsem vymenil prenosku za klasiku VM.. sice starsi, ale vysledek byl stejny jako s ortofonem. Lozisko jsem odmastil a kapnul silikonovy olej, toci se uplne bez problemu. Zvuj je vsak porad stejny, pravy kanal je u vysek zkreslen selestem....Pritlak prenosky mam nastaven na cca 1,5-2g pomoci takove vahy(paky) od tesly. Antiskating jsem seridil tak, ze po dosednuti chvejky do drazky drzi uprostred vybrani na prenosce, zkousel jsem to jemne doladit i pri hrani,ale vysledek je porad stejny..... Sad
Návrat nahoru
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po leden 22 2007, 15:47    Předmět: Citovat

Jestli uz se ti to hraje, tak bych doporucil do toho zesilovace dat jine operaky. Napr. OP27 nebo OPA134 (OPA2134), maji maly sum a vetsi sirku pasma (nezkresluje vysoke knitocty - okolo 20kHz) dokonce si muzes pak dovolit zapojit misto rezistoru 270Ohm (viz tve schema) rezistor o hodnote 150 nebo 120 Ohm. Dosahnes vetsiho zesileni - bude odpovidat zhruba hlasitosti pri prehravani CD. To ale pak doporucuju prepocist hodnoty kondenzatoru, tak aby prenosova charakteristika odpovidala RIAA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund