Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Povinné volby? Co vy na to?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 16:01    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Je to i v Rakousku, pod sankcí nějaké pokuty. Ač se to zdá zavánět totalitními praktikami, nebyl bych proti. Demokracie nejsou jen práva a svobody, ale i povinnosti. Být občanem rovněž obnáší práva a mělo by obsahovat i povinnosti. Jestliže považujeme svobodné volby za základ demokracie, je to něco tak důležitého, že by měla být i povinná účast v nich. Věřím, že zakrátko by to nikomu ani divné nepřišlo.


A už u vas aj niekoho zavreli...(tusim ze zatial len jedneho, unas furt nič)

TAk že v podstate by to bolo jak niekedy lebo by si si mohol vybrat z viacerych ale v podstate to iste (kedze u nas sa ziadne zmeny k lepsiemu nekonaju)[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 16:17    Předmět: Citovat

U nas si mozes vybrat aj inych. Ale 40 % ludi si zvoli stranu, ktora sa netaji tym, ze je nastupcom KSS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 16:24    Předmět: Citovat

patřím k těm kteří chodí jen k volbám do obecního zastupitelstva , přesto že sleduji před každými volbami programy i vystupování kandidátů, nenacházím takové kteří ve mě vzbudí důvěru že povedou tento stát podle mých představ . Měl bych tedy podle zastánců myšlenky povinných voleb jít a zvolit demokraticky někoho s kým nesouhlasím. To mi připomíná dobu minulou a což takhle chodit volit manifestačně , proč chodit za plentu? .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 18:28    Předmět: Citovat

Mně ta povinná volba taky přijde jako blbost.
Jednak to zavání diktaturou.
Jednak nevidím důvod, proč to dělat.
A hlavně netuším, jak by se to kontrolovalo, kdo dal neplatný hlas.
A pokud bude vhození neplatného hlasu povolené, tak je to celé vyloženě jenom buzerace.

Takže shrnuto - je to tak nebetyčná hovadina, že věřím, že se to zavede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 19:43    Předmět: Citovat

Bez urážky, ale tohle je demagogie v soudobém vydání. Scénář je vždy stejný:

- vůbec se neraguje na argumenty pro věc
- uvede se nějaká připomínka minulého režimu, totality atd.
- řekne se - já nevím, neumím si představit
- uvede se nějaký okrajový jev, který se dá obtížně ošetřit
- a shrne se to jako totální nesmysl

Pardon, tohle neberu, tak se dá shodit úplně všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 20:27    Předmět: Citovat

Pokud by o tu povinnost volit mělo jít, tak jsem docela pro a mělo by se to dát do zákona jako povinnost v případě, že účast při jakýchkoliv volbách je menší než 50%, tak se stanou neplatnými a pojede se hned druhé kolo s povinnou účastí, kde se nemusí účastnit např. voliči v cizině atd.
Pokud si někdo plete demokracii jen s tím, že má jen práva, tak to vidím opravdu jen u cigánů. V demokracii při průseru (a to 36,5% účast při volbach je !) začínají fungovat i povinnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 20:47    Předmět: Citovat

to jsou bláboly jak od studentů humanitních věd Laughing
kdyby takový řeči vedli juvenilové, dalo by se to chápat, ale jestli jsou tu 40, 50+ pamětníci, co už pár režimů v různých stadiích prožili, tak je jejich blouznění o demokracii podivuhodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: út listopad 27 2012, 8:42    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
vůbec se neraguje na argumenty pro věc
Tak možná jsem je přehlédl, ale ještě jednou jsem si tu diskusi prošel, a žádný jsem nenašel. Jaký by tedy měl být přínos?
mtajovsky napsal(a):
uvede se nějaký okrajový jev, který se dá obtížně ošetřit
To se holt lišíme v názorech, protože mně tohle vůbec nepřipadá jako okrajový jev. To je dost zásadní věc. Pokud si z kandidátů nevyberu (a to je prostě současný stav) a nejsem ochoten volit ani jednoho kandidáta, protože bych se sám za sebe musel stydět, mám právo nevolit. A pokud mě někdo i přesto bude nutit, abych tam chodil, je to pustá buzerace. A já si myslím, že nás úřady buzerují dost, a zavádět další buzeraci se mi nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund