Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním: vytvoření databáze pro evidenci kvalifikace

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2012, 17:47    Předmět: Sháním: vytvoření databáze pro evidenci kvalifikace Citovat

úvodní pohádka:
V městě máme pionýrský oddíl, 40ti letá historie, stále aktivní. Schůzky, tábory, výpravy a další akce. K téhle činnosti musíme mít všichni "vedoucí" potřebnou kvalifikaci. Těch kvalifikací je víc druhů, mají různou platnost.. K tomu účelu máme dva plné šanony dokladů. Dosud jsme tohle evidovali pomocí excelové tabulky, což je neudržitelné, protože se z toho dost dobře nedá vyčíst, co vlastně máme a dokdy. Začal jsem tedy tvořit databázi v accessu. Ovšem protože jsem touto oblastí poněkud nedotčený, ani rok času a kniha o accessu mi nepomohly k potřebnému výsledku.

Sháním tedy někoho, kdo by byl schopný a ochotný takovou databázi vytvořit. Databáze by byla jen lokální pro potřebu cca dvou lidí, výstupy by sloužili k informování ostatních, co jim chybí, co je třeba obnovit a pod. Něco už jsem vytvořil. Ale ne všechny věci jdou spáchat pomocí průvodce. Mám celkem dobrou představu, co by to mělo umět, ale stejně s tím zápasím.
Pokud by se chtěl autor vyřádit, je možné to rozšířit i o evidenci členů, docházky na akce a pod.

Jedná se o neziskovku, tedy honorář nečekejte. Na oplátku mohu nabídnout umístění reklamy na webové stránky nebo mojí protislužbu.

www.pochoden.cz
luky () pochoden cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 19:08    Předmět: Citovat

Zkuste se podívat po některé dostupné databázi pro evidenci svářečů. Pokud neexistovala přístupná centrální evidence, tak svářečské školy si vedly databáze své.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psychosalam
Zablokován


Založen: Apr 03, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: v domě na Dobytčím trhu v Praze

PříspěvekZaslal: čt srpen 30 2012, 16:04    Předmět: Citovat

-> Luky, mohu ti to napsat v PHP / mySQL na server. Ostatni k tomu budou mit pristup pres net. Access bohuzel neovladam. Kdyz tak se ozvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: út září 04 2012, 12:37    Předmět: Citovat

Díky za nabídku. Takovému řešení se ale chci vyhnout. Jednak se jedná o velké množství osobních dat a je zde tedy trochu problém s bezpečností (jak krádež dat, tak ztráta). Vyžaduje to nějaký server, připojení k internetu (doma není problém, ale na schůzce v klubovně)... Zatím bych touto cestou jít prostě nechtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 04 2012, 19:58    Předmět: Citovat

_luky_ napsal(a):
Vyžaduje to nějaký server, připojení k internetu (doma není problém, ale na schůzce v klubovně)... Zatím bych touto cestou jít prostě nechtěl.

Ale kdež, proč připojení k Internetu? Spustíte to všechno na jednom stroji (nějaký webserver, MySQL a prohlížeč). Pak url bude http://localhost/... atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 0:07    Předmět: Citovat

Kdysi jsem v Accesu něco dělal, tak si třeba ještě vzpomenu. Když mi napíšeš, jakou by to asi mělo mít strukturu, tak se zkusím zamyslet, jestli bych to dal do kupy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 19:10    Předmět: Citovat

pigeonit napsal(a):
Kdysi jsem v Accesu něco dělal, tak si třeba ještě vzpomenu. Když mi napíšeš, jakou by to asi mělo mít strukturu, tak se zkusím zamyslet, jestli bych to dal do kupy.

Ozvi se mi na email, zkusim sepsat, co máme za požadavky. Dál to kdyžtak můžem domluvit třeba přes skype.
Dik

lburian (zavinac) seznam cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 19:14    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
_luky_ napsal(a):
Vyžaduje to nějaký server, připojení k internetu (doma není problém, ale na schůzce v klubovně)... Zatím bych touto cestou jít prostě nechtěl.

Ale kdež, proč připojení k Internetu? Spustíte to všechno na jednom stroji (nějaký webserver, MySQL a prohlížeč). Pak url bude http://localhost/... atd.

No jo, ale chápeš, že tohle asi nejde provést stylem: "Tady ti posílám databázi, otevírá se dvojklikem"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 19:57    Předmět: Citovat

A proč ne ? Radil ti velmi dobře, tak se zamysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 14 2012, 22:02    Předmět: Citovat

_luky_ napsal(a):
... tohle asi nejde provést stylem: "Tady ti posílám databázi, otevírá se dvojklikem"

Žádný strach, není to tak složité. Je sice potřeba provést pár kroků napřed, ale ty může provést i programátor (instalace SQL serveru a klientských knihoven, vytvoření databázového schematu a deployment webových stránek). web server a databázový stroj se rozeběhnou jako Windows service při spuštění systému. Při čistě MS řešení je to služba "Publikování na webu" (inetinfo.exe) a MSSQLSERVER (sqlservr.exe). Web server je součástí instalace a MS SQL Server je v desktop provedení také zadarmo, MySQL také. Nebo se to nastaví jako "Spustit při startu systému". To se nastaví jedenkrát a je hotovo. Pak už jen zbývá na plochu si dát ikonu s odkazem na příslušnou lokální URL a půjde to tím dvojklikem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po září 17 2012, 11:21    Předmět: Citovat

Pravda je, že to asi budu používat jen já a ostatním budu maximálně posílat tabulky s filtrovaným výstupem. A nejsem úplný BFU. Jednu dobu jsem se živil na IT, HTML znám ...
Zkusím tedy sepsat požadavky nějak přehledně a úplně. Jen mi dejte chvíli času Smile


Naposledy upravil _luky_ dne po září 17 2012, 11:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 17 2012, 11:40    Předmět: Citovat

Pokud těch vedoucích není víc jak dětí, zkus se podívat na databázi ve WORKSech. Je to hodně ořezaný a zjednodušený acces a triviálně jednoduchý. Naše slečna si v tom !sama! od sebe vytvořila databázi dodavatelů a docela jsem čuměl co to všechno umí.
Tím slečna, myslím typickou frikulínu, co si v práci lakuje nehty a má certifikát na počítač, přesto jí musím "prozradit" jak se dělají ty barevný políčka v excelu, takže žádný lumen ale zvládla to sama jenom s F1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund