Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak protáhnout pračku širokou 60cm dveřmi širokými 59,5cm?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: po leden 09 2012, 19:48    Předmět: Citovat

Pokial by si to rezol jednim cistym rezom tak to do seba dokonale zapasuje.
Spravit ten kus"demontovatelny" nie je problem-zalezi na vynaliezavosti a samozrejme sikovnosti.
Ak by si pouzil kotuc 2mm,tak prave tolko by ti chybalo na spodku zarubne,co vyriesi troska silikonu.Rezacie kotuce sa daju dokonca kupit aj o hrubke 1 mm.
Bielym silikonom by sa dal zamaskovat aj samotny spoj.Zrazit hrany a malicku medzeru vyplnit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 09 2012, 20:37    Předmět: Citovat

frantajetel11 napsal(a):
Já nějak nechápu proč ze dvou prken do L???
Dyť ti tam ta "díra" musela zůstat rovná né? A jelikož falc má tloušťku okolo 1,5 cm, tak to musí vyjít z jednoho prkna...
Z koupelnové strany jsem to vyrval všechno. Budu tam muset doplnit 3cm materiálu. Na přední straně 15mm a na zadní asi 30mm. Takže než fošnu 3cm, raději slepím dvě tenčí prkýnka.

EDIT:Přidání obrázku



Proč do L - protože ...1.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Proč do L - protože ...1.JPG
 Velikost:  96.76 kB
 Staženo:  64 krát


Z koupelny . . .LQ .jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Z koupelny . . .LQ .jpg
 Velikost:  33.66 kB
 Staženo:  121 krát



Naposledy upravil PavelFF dne po leden 09 2012, 22:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po leden 09 2012, 21:49    Předmět: Citovat

No to už bych radši tu část která je "pod" falc vyzdil třeba sádrovou omítkou. Tím to i krásně zarovnáš a ten vyndavací zbytek to prkno Wink
Dělat protézu do něčeho takhle křivýho... to se z toho vosereš Laughing
Ale tvořivosti se meze nekladou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 09 2012, 22:07    Předmět: Citovat

Voseru, to nevadí. Hlavně když si na to nemusím nikoho zjednat a mám na to své tempo.

Nevím, co je to "pod falc" ale doplnil jsem fotku z druhé strany a tam je vidět, že musím navazovat na plechové futro šíře 3cm. Takže omítka 1,5cm a prkno 1,5cm by působily rušivě.


Ještě k sádrové omítce. Neměla by přijít do styku s neošetřenou ocelí, páč působí korozi a ta časem proleze navrch, pokud je slabá vrstva.
Když nám doma řemeslník (zedník) dělal do zdi nový průchod, tak tam dal překlad z L profilu a všechno to zamazal sádrou na sádrokartony (co se dobře brousí). Po půl roce nebo tak nějak nám zeď trošku nabobtnala a objevily se rezavé skvrny. Nakonec jsem to musel omlátit, překlady jsem raději natřel syntetikou a natáhnul přes to obyčejnou vápenocementovou maltu. A to byl údajně profesionál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: po leden 09 2012, 23:24    Předmět: Citovat

--Ještě k sádrové omítce. Neměla by přijít do styku s neošetřenou ocelí, páč působí korozi-- To je pravda, známému zedník vyzdíval Fe nosný sloupek v kuchyni a i když ho měl 1x natřený základem, tak sloupek ještě zedník natíral nějakým přípravkem aby mu to pak nebarvilo. Kupoval to ve stavebninách a vypadalo to jak klih, ředitelné vodou. 1x natřel a za chvíli už zdil.Tebe také nezbude, než natřít futra znova a pořádně. Kor tam kde jsi brousil bude barva spálená. Tam to 2x natři rychleschnoucím základem a pak vyzdi. Možná než se drbat s 2 deskama bys měl lepší zarovnat ten kousek ytongem, lepidlem a vyhladit. Vše koupíš i v malém balení. Pak jen krycí desku a celkový nátěr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 09 2012, 23:41    Předmět: Citovat

S Ytongem bych se na tlouštku 3cm asi nevešel. Hlavně to musí být oddělávací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 0:03    Předmět: Citovat

Vlezeš, oddělávací bude ta deska 1,5 cm. Ytong jde dobře opracovat.Malinké fugy mezi futrem a deskou zamázneš přetíratelným silikonem. Musíš být optimista a věřit, že technika vydrží alespoň 7-8 let. A pak připomeneš hudebně-reklamní gruppu na elektrovordu, a nemusíš futra demontovat vůbec.A nevykládej, že to sám nezvládneš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 11:08    Předmět: Citovat

Přetíratelný silikon se jmenuje akrylát. Smile

Ale když si koupí probarvenej silikon sanitár, bude to lepší.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2012, 18:32    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Podcenil jsem kinetickou a tepelnou energii žhavých jisker a mám teď v obkladech vltavíny. Teď vidím varování od kejkiho. Pozdě. Naštěstí to není tak hrozné. Bez brýlí jsou neviditelné.

Neboj, ony chytnou rez a vidět budou i bez brýlí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2012, 20:11    Předmět: Citovat

Tímto dávám zprávu všem, co mi radili a dobře poradili a chci všem poděkovat. A přikládám výsledek svého snažení o zacelení rány na futrech. Abyste viděli, že vaše rady přinesly výsledek.

Po krátkém stádiu, kdy jsem dělal mrtvého brouka, jsem byl nakonec donucen vzniklou ránu na dveřích nějak vyřešit. Vytvořil jsem dlahu ze dřeva, přišrouboval ji dvěma vruty na hmoždinku a celé to zatmelil akrylátem a přetřel barvou.
Je vidět příčná spára na spoji mezi ocelí a dřevem. Nepoučený návštěvník si toho nejspíš ani nevšimne. Pro mě je to naprosto dostačující a pokládám to za vyřešené.
Díky všem.



Zevnitř LQ.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Zevnitř LQ.jpg
 Velikost:  73.29 kB
 Staženo:  136 krát


Zvenku LQ.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Zvenku LQ.jpg
 Velikost:  94.38 kB
 Staženo:  140 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po únor 20 2012, 8:09    Předmět: Citovat

No vidiš jakej jsi kluk šikovnej Laughing Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 11:02    Předmět: Citovat

Asi si taky užiju... Tuto pračku jsem si "vysnil" : http://aukro.cz/pracka-aeg-i2302151635.html
Jádro se sádrokartonu a futra jsou takový spíše kovový rámeček přišroubovaný na to jádro majinkýma šroubkama.. Tak jsem zvědav jestli se mi ji povede protáhnout do koupelky Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 18:02    Předmět: Citovat

Se sádrošem to budeš mít o moc jednodušší než Pavel Laughing Z toho jdou dělat dlahy závodně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 19:30    Předmět: Citovat

Pračku mám taky AEG a dala se prostrkat bokem napřed. Předozadně měla menší rozměr než šířku. Sušička byla bohužel hlubší než širší. No a sádroš se nehroutí směrem do futer, takže to snad bude dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund