Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Verejná správa pre thomasdj

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spirit



Založen: Mar 14, 2012
Příspěvky: 217
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: pá duben 20 2012, 16:13    Předmět: Verejná správa pre thomasdj Citovat

Keďže vlákno
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=496430
je zamknuté, zakladám nové a

uvádzam prepis faktov zo SZ medzi nami:


ja:
Pekne pozdravujem,
do Trnavy ďaleko, vedel by som to bezbolestne prevziať v XX, cenu by som uvítal taktiež nižšiu, je vobec dohoda so mnou možná Smile ?
spirit

po priateľskom "posrandovaní" s frantajetel11 znovu ja:
Píšem ešte raz,
nie aby som odstavoval frantajetel11-a, priznám že najprv som napísal len z nostalgie, ale nejako mi rastie chuť, keď vidím že by som o to mohol nenávratne prísť, nejakú dohodu by som pred konečným rozhodnutím predsa len uvítal,
pekný deň
spirit

mi:
Zdravim nemam problem to predat Vam ale ako to vyriesime s prevzatim do XX chcodim ale malo.Postou by som to nerad poslal.Teraz ma napadlo ak by sa to dalo v sobotu idem do XX tak by som to eventualne Vam mohol doviezt.Dohoda je mozna cenu by som Vam potom spravil na XX€ s tym ze Vam to donesiem do XX v sobotu.

krátko na to mi:
Mam zaujemcu ktory mi je ochotny zaplatit zalohu na ucet a nechce stiahnut z ceny tak sa mi prosim k tomu vyjadrite nech mu mozem napisat ze ako na tom je.

ja:
Myslím že lepšiu ponuku si už ani nemožem želať Smile Ďakujem, ujednané Smile
pekný večer
spirit

mi:
Dobre mate to teda za XX€ v sobotu idem do XX kde sa stretneme?Ja musim byt okolo 14:00 v XX.
tc na mna v pripade potreby: XX

ja:
Ja sa budem do 13.00 pohybovať XX..... pred tou 13.00 sa prisposobím nejako, nie je problém.
Musím končiť teraz, na nete budem zajtra XX..... ale veď do soboty času dosť, pekný večer zatiaľ, a ešte raz ďakujem.
spirit

mi:
Ok dohodneme sa do soboty tak teda je to definitivne VASE

na druhý deň som si našiel:
Nehnevajte sa ale dostal som ponuku kde mi clovek ponukol za tíe radia dvojnásobok ceny.


Takže takto jednáš - thomasdj


Milý thomasdj,
po našom definitívnom ujednaní som si pozrel tvoj profil, lebo sa mi zdalo, že sa niekde vo vláknach preberali "opravy" 820A-tok - že či to náhodou neboli tie tvoje. Nemýlil som sa. Chcel som sa ťa následne opýtať, či sa náhodou nejedná o tie kusy - nikde si sa o tom totiž nezmieňoval a ak by tak bolo, nebolo by to fér.
Ja som o tie rádia mal skutočne záujem len zo stupňujúcej sa nostalgie voči nim, a aj keď je dosť pravdepodobné, že k ich zavedeniu do užívania by neprišlo, a skončili by odložené niekde v polici, o také "rozsekané" kusy som ozaj záujem nemal.
Keď som našiel tiež, akým spôsobom si predával to trafo na vláčiky, zneistel som ešte viac.

Predbehol si ma, už niet sa pýtať na čo.

thomasdj, korunka, či euro, je dobrá každému. Aj keď zľava z tvojej strany bola symbolická, mal som po ujednaní v úmysle to pri platení zaokrúhliť smerom hore, pretože som si vážil tvoj prístup. Viem že kašlať na 2€, ja tým chcem povedať ale niečo iné.
Že v živote sa naskytne veľa príležitostí, kedy sa človek môže zachovať ako hajzlík, pretože si je vedomý (alebo len si myslí), že je v anonymite. A ver, aj ja som ich zažil nemálo. A bola aj situácia, keď ma v sklade počítačov omylom nabalili drahými komponentami naviac - stačilo len povedať, že v krabici nič také nebolo.... taktiež som pri kšeftoch raz omylom chodil s cudzím melónikom v kufríku.... A ver, že nič z toho mi nechýba.
Ale dnes nemám problém komukoľvek zavolať, podať ruku, vybaviť po telefóne na sľub niekedy aj nemožné.
Ale to je pre teba iste iný level.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá duben 20 2012, 18:27    Předmět: Citovat

Ak už spomínaš hajzlíkov, a verejne sa máš potrebu posťažovať, nechcem sa nikoho zastávať, iba mám potrebu vyjadriť svoju skúsenosť - predával som na inzerát počítač, sľúbil som ho poslať prvému záujemcovi do Košíc...o pár hodín neskôr volal další záujemca, tuším z Blavy, aj mi ponúkol viac, ked sa dozvedel, že už je sľúbený, no ako dobrá duša som jeho ponuku neprijal, kedže tamtomu som to už sľúbil...no a nakoniec ten košický kkt posielal peniaze v troch splátkach, tuším ani celá suma to nakoniec nebola...a to som mohol mať ešte viac ako som pýtal a hned celú sumu...takže aj ked síce netuším, aké má tomasdj skúsenosti, ale ja osobne odvtedy robím to isté, nikomu nič nesľubujem, a kto dá viac, ten berie, prípadne kto prvý príde osobne, ten berie...takže aj ked sa to môže zdať nefér, hajzlíci sú na oboch stranách, ako kupujúci, tak predávajúci, a vždy bude platiť, že vždy len dobrák sa na nich odrbe...takže čo sa týka tohoto konkrétneho prípadu, rozhodovať sa, či to predať niekomu váhajúcemu ešte aj so zľavou, alebo tomu, čo neváha a ponúkne dvojnásobok, tam mu určite nie je čo vyčítať...som dobrý človek, ale urobil by som presne to isté Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá duben 20 2012, 22:36    Předmět: Citovat

Hmm no hezký. Já ty rádia chtěl moc, dokonce jsem přemejšlel, že si pro ně pošlu DPDčko... ale pak by byla cena úplně jinde. Takže pro mě dobře, že jsem se na to vysr.. Asi bych potom pana Thomasdj ukamenoval a psal bych něco podobnýho já Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 20 2012, 23:09    Předmět: Citovat

Nebudu tady rozebírat morální aspekt, ale stejný receiver bez pár drobností, po opravě koncáku, jsem prodával skoro 2 roky za 800Kč a nikdo to doopravdy nechtěl. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so duben 21 2012, 10:25    Předmět: Citovat

Tak o tom se Tesle v roce 1990, když ji rozebirali v privatizacích, určitě ani nesnilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so duben 21 2012, 10:26    Předmět: Citovat

Říkám to pořád. Dávejte to na Aukro nebo na jiné inzertní weby a ne sem. Tím, že jsou tu lidi dlouho zaregistrovaní a diskutují, vzniká falešný dojem, že se tu nemohou občas vyskytovat podšívkové a vykukové. Nebo prostě lidi, co mají raději penízky (či neodolají pokušení z vyšší nabídky) než aby dodrželi slovní dohodu.

Tím nemyslím účastníky tohoto konkrétního vlákna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so duben 21 2012, 13:53    Předmět: Citovat

V návrhu pravidel pro tuto sekci z mojí strany bylo částečně ošetřeno podobné jednání, ale nakonec to neprošlo. To není snaha o výmluvu, jen malý apel na to, že v tomhle je tady na EB docela slušný prostor pro spekulace.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund