Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Způsob a nastavení termostatu u chladniček
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 16:27    Předmět: Citovat

JJ no takže toto vlákno zatím nechám otevřené a až to odzkouším po zapojení natvrdo tak se potom ozvu a sdělím jak jsem dopadl ale jinak souhlasím s tvými argumenty a děkuji za příkladné poznatky.
Jo a abych nezapoměl ptáš se na návod k této chladničce zde musím bohužel s politováním sdělit že jsem tehdy po zakoupení žádný nedostal jenom jakýsi souhrnný popis jak se chladnička do vestavby kuchyně umistuje a montují posuvné dvěře ,na složence o zaplacení je napsáno typ IGNIS 38B a na štítku chladničky IGO 38B kdysi jsem to hledal na netu ale nic takového ani podobného se mě nepodařilo najít a ani jsem takového podobného výrobce nilkde na netu nenašel což je zajímavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 9:46    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
procesor
Jsem zvědav, jak ti to časové spínání bude fungovat v praxi. Přes den, kdy se do ledničky chodí to bude asi jiné než hned po ránu,...

No pri nastavení 15mimON:30minOFF to časom stupne teplota na -18°C, teplota v chladiacej cca 3..4°C.
Pri 15minON:15minOFF teplota pomaly klesá k -22°C.
Krátke otváranie dverí bude pri plnej mrazničke málo vplyvné. Častejšie ako teraz sa to nikdy neotvára Smile . Horšie to bude pri vložení 1...2kg čerstvých potravín na zmrazenie najmä do prázdnej mrazničky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 15:41    Předmět: Citovat

Odborníci na chladničky poradte kde najít na netu el. schéma zapojení mé prokleté chladničky snad neznámého původu byt koupené u nás ale už cca před 12 lety,na výrobním štítku jsem vyčetl IGO 30 Bpro úplnost ještě pošlu snímek snad se povedl a bude čitelný.
Jelikož od toho nemám žádné papíry kromě faktury nevím jak je to vše zapojeno abych to aspon správně proklemoval na přímo,k termostatu vedou 4 žíly
hnědá-fáze
černá -nulák
žlutá kostra/zem
modrá -na žárovku



výrobní štítek chladničky.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  výrobní štítek chladničky.jpg
 Velikost:  218.99 kB
 Staženo:  162 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 15:52    Předmět: Citovat

Jo ještě abych nezapoměl odpovědět na dotaz že proč si myslím že dvoumotorová chladnička má větší spotřebu,protože dva kompresory asi poberou víc jako jeden/byt každý bude méně zatížený/než jeden takže teoreticky by to snad mělo vyjít nastejno ale kdyby tomu tak nebylo asi by se vyráběli v hojnosti jenže opak je pravdou viděl jsem to snad výhradně jen u Gorenje nikde jinde,a připojím dotaz na odbornou radu která vyzní asi hodně kriticky ale přece co říkáte na tuto chladničku :

http://lednice.heureka.cz/beko-cbi-7771-hca/specifikace/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 16:26    Předmět: Citovat

Dva menší, které obsluhují jen to "svoje" a každý běží kratší čas. Nebo jeden možná o trochu větší a běžící o dost déle, protože musí obsloužit lednici i mrazák? Tu nízkou teplotu nějak docílit musíš. Podle mě se to přestalo nabízet, protože je to dražší než s jedním kompresorem. A ještě by to nakonec mohlo vydržet i delší dobu a co by pak prodávali? Cry U toho jednoho kompresoru je v lepším případě ventil který přepíná mezi lednicí a mrazákem. Tam by měla jít snad nastavit nezávisle teplota pro lednici a mrazák. Většina lednic v rámci šetření ani to nemá.
Ale třeba se tu najde chlaďař, který nám to vysvětlí a moje doměnky mi vyvrátí. Wink

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 16:36    Předmět: Citovat

V mojej je termostat označený takto:
077B6549

je to od fy DANFOSS
skús pozrieť na termostate (prilepený štítok)

hnedý... je fáza (v mojej pokračuje ešte k spínaču osvetlenia)
čierny... ide fáza naspäť k motoru
potom tam môže byť vodič čo ide k odmrazovaču (ak to chladnička má)

na inšpiráciu
http://www.appliance411.ca/faq/howdefrostworks.shtml

termostat tento??
http://shop.euras.com/detailsseite2.php?viewpicture=y&pic=3795329&ag=07_33&vgruppe=4821000000&price=89,84&partstr=&login=3131652N&thispage=1&ger=true&modselect=906362
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 17:17    Předmět: Citovat

Hm no tak jak vidím je to zapeklitější než se na první pohled zdá bez toho zapojení je to naprd možností spousta a moje chladniča jak vidím zcela neznámá,člověk neví odkud co kam vede takže slůvko proklemovat je snažší řečeno než uděláno,roba je navíc mrzká jak saně v létě furt brble co a proč to mám rozdělané takže to asi nejspíš zbalím dám zatím do původního stavu a budu muset chta nechta pomýšlet na koupení nového krámu který v dnešní konzumní době může být ještě větší šrot jak ten co mám nj ale takový je život dnešní doby,jinak k těm dvoumotorovým chladničkám by stálo zato tu některých z odborníků napsat recenzi jo jinak se mě zamlouvají s ohledem na trpkou zkušenost dosavadní chladničky ty dvouokruhové co se byt s jedním kompresorem dají nastavit teploty separátně nezávisle na sobě v chladáku a mrazáku,jako to má např. ta BEKO co jsem poslal link
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2012, 18:11    Předmět: Citovat

tady máš zapojení danfoss,vetšinou jsou spinací kontakty 3a4 i u jiných termostatů


DN.44.C3.02.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DN.44.C3.02.pdf
 Velikost:  244.03 kB
 Staženo:  484 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so duben 07 2012, 13:39    Předmět: Citovat

No tak bych se chtěl po nabytí další inormace podělit o Vaše názory, asi před 3 dny ke mě přišel servisák na chladničky byt už v důchodě a po předchozí konzultaci se mě nabídl že se mě na to podívá ,s ohledem na jeho dlouholetou praxi jsem ho pozval a zjistil /sdělil/následující poté co na termostatu provedl změnu na jednom z šroubků /asi o 4-5 otáček/mi po 2 hodinách a kontrole teploty řekl že je to bohužel s chladničkou horší a že kompresor /popřípadně jakési sítko může být přicpané/nedokáže to prostě teplotu více snížit pod 10 st. měl na to ještě jeden údajně ověřených jednoduchý test totiž pokud lednička běžela a měla chladit ,přiložil nasliněný prst na zadní stěnu výparníku a řekl že by to nemělo dovolit jezdit po stěně ale přimrznout což nebyl můj případ a proto došel k tomuto celkovému negativnímu závěru,nezbylo než se s tím smířit a mezitím jsem si objednal novou chladničku ,jenže dnes jsem oproti předchozím dnům zjistil podle většího chladu ale i skutečně nižší teplotě cca 8 stupnů což by bylo ok akorát se na zadní stěně výparníku tvoří čím dál tím větší námraza ve formě silnější nesouvislé vrstvy ledu a to i když chladnička semo tamo vypne na 4 st.reg. když dám naplno jede myslím v jednom kuse,No a s tím chodem natvrdo nevím ale neměl jsem snad od novoty manuál a tudíž ani nevím el. zapojení abych to mohl zapnout natvrdo, to je vše co jsem chtěl dodat no a ted nakonec jsem objednal novou chladničku zbytečně nebo to dělá ta ledová vrstva což není dobře poněvadž by se měla čas od času odmrazit že ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund