Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Indesit W125TX-ložiska vyřešena, nyní se točí program
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 22:31    Předmět: Citovat

http://clovekonline.cz/nekupujte-si-pracku-indesit/
citace:
Pracka indesit - bohuzel mel sem stejny problempracka prestala prat a programator se zacal tocit, po vyndani ze zasuvky se druha den rozebehla, ale jen na pul dne. Oprava ? volat draheho opravavare ? Zkusil sem vylestit desku plosneho spoje programatoru (cifem) a nic. pak mne to doslo, po vytazeni ze zasuvky se preci rozbehla (vybiti kondenzatoru) , vyndal sem desku elektroniky , poradne vysrchoval, ususil a prestrikal ochranym lakem (bacha na kontakty) vsechny kontakty a svorkovnice poradne vycistilkontaktolem a pracka zase beha jak brus Smile)) - Jinak sem se bavil se znamym opravarem ktery tomu trochu rozumi vic nez parta menicu, a od toho sem se dovedel ze v 80% pripadu kdy se nepovede rozbehat elektroniku je na zavade kondezator na vstupu (3-5ks) ktere staci vymenit (oprava cca 50kc a mate vystarano) Jinak si pry dnes skoro nevyberu, spolehlivou pracku dnes jiz skoro nesezenete a nakup je hlavne pry o stesti. Tak zkuste muj postup, nez zavolate draheho memice dilu ktery Vam bude rikat nesmysly a menit jeden dil za druhym - nehlede k tomu ze ze cenu za kterou to opravuji je mozna lepsi si koupit novou pracku (cca 4-5 tisis za novou levnou pracku s dvouletou zarukou) - asi to vyjde levneji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 10:01    Předmět: Citovat

U každé pračky je to řešené jinak. U Whirlpool pračka začne napouštět a hend se začne točit motor aby se prádlo navlhčilo ihned po napouštění. U mátinné Zanussky je to řešeno tak že napustí po spodní hranu dvířek a teprve potom se motor roztočí až je voda napuštěna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 12:02    Předmět: Citovat

keiky: tuhle diskuzi jsem už celou pročetl, jenže jiní tam zase píšou, že programátor vyčistili/vyměnili a že se točí pořád.. Někdo to opravil výměnou motoru.. I podle návodu se jakákoliv závada projevuje otáčením programátoru...

Takže cesta bude asi zjistit od někoho kdo má indesit pračku z podobné serie, co začne dělat po deseti vteřinách napouštění.. Na topné těleso je to asi brzy, takže to může být ještě motor, ale i cokoliv jiného..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st březen 17 2010, 11:45    Předmět: Citovat

Já vím, že je to OT, ale to prostě musím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: st březen 17 2010, 13:12    Předmět: Citovat

Předem se omlouvám, ale je děsné číst ty tlachy nepoučených amatérů. Obrázek celkově vysvětluje směřování celové diskuse. Valchu znám a to ostatní je jenom lehká nástavba.
Takže vážně. Procesor v řídící jednotce mimo jiné testuje periferie a v případě její poruchy (teď mluvíme o Indesitu a Aristonu) zapne vypouštěcí čerpadlo a
1A) u pračky bez displeje se roztočí volič programu. Současně začne blikat kontrolka označená symbolem zámku. Počet bliknutí je max 16 a cyklicky se opakuje. Počet bliknutí znamená vadu určitého dílu v pračce.
1B) pračka s displejem přímo vypíše F.. s číslem chyby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: st březen 17 2010, 18:35    Předmět: Citovat

Takže jsem narazil na první a základní závadu pračky.. Kontrolka zámku během praní nesvítí - tím pádem ani při chybě nebliká.. Kdybych jí viděl při chybě blikat, tak mne napadne, že se jedná o chybový kód.. Pak i google a různé servery typu fixya poradí.. Takže jdu hledat a měnit kontrolku.. Smile Jinak jsme zatím zjistil, že motorem to není, jelikož jiný program bez problému běží a ten který přítelkyně potřebuje a používá hodí chybu a začne skákat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: st březen 24 2010, 22:35    Předmět: Citovat

Takže jsem vyměnil doutnavku u kontrolky zámku.. Měla přepálený odpůrek.. Po zapojení nové doutnavky, doutnavka žhne i když pračka nebyla zapnutá.. Po zapnutí zhasla a po zvolení programu se opět rozsvítila.. Pak nastala chyba...

Ala doutnavka ani jednou neblikla... !!!

Takže buď je někde zakopaný pes jinde, nebo tento model výpis chybových hlášek nemá... Taky si říkám, proč blikat doutnavkou, když mám hned vedle diodu, která hlásí uložení programu a podobně...

Jinak další zjištění...

Pokud dám například program "3", tak začne napouštět a okamžitě hodí chybu a vypouští se.. Dokonce jí musím vyndat ze zásuvky, abych jí resetoval.. I když dám volič na stop, začne se točit..

Pokud pustím zkrácený program "7", tak proběhne bez problému do konce i včetně odstřeďování... Jenže na vyprání prádla nestačí...

Takže minimálně motor, hladinový spínač, čerpadlo a podobné věci fungují...

Takže mě napadá už jenom závada v topné spirále, nebo v elektronice...

Takže jsem opět na začátku... Sad

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt březen 25 2010, 7:34    Předmět: Citovat

tak to mne mrzí - řek bych ti : vyhoď mi na sběrný dvůr ale už je mi líto těch ložisek a práce s nimi. To samé "zažívám" já s tou mojí Whirlpoolkou - vyměnil jsem na ní elektroniku za 2500 a manžetu za 600 a pračka snad už bude ok... Držím Ti palečky jak nejvíc to jde aby se ti povedlo vyřešit problém..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: čt březen 25 2010, 8:22    Předmět: Citovat

Funkce pračky je následující:
Síťové napětí projde přes spínač do desky a oživí ji. Procesor provede selftest a když je OK tak načte poslední prováděnou operaci aby jí případně dokončil. Kontrolky jsou dvě. Jedna je ledka a druhá doutnavka. Doutnavka je zhasnutá a ledka bliká. Když navolíš nějakou funkci tak procesor z kódu voliče v epromce zjistí co má dělat. Sepne blokovací závoru, ta pustí síťové napětí do pračky a doutnavka se rozsvítí. Ledka v tu chvíli svítí trvale. Procesor otestuje přítomnost čerpadla, stav hladinového spínače a teplotní čidlo. Když je něco špatně, tak se spustí vypouštěcí čerpadlo, volič programu se roztočí. Ledka začne vyblikávat kód poruchy.



W125TXEX.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  W125TXEX.pdf
 Velikost:  64.9 kB
 Staženo:  452 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: čt březen 25 2010, 14:49    Předmět: Citovat

LEDka opravdu začne v případě poruchy blikat, ale není v tom žádný blikací smysl.. Prostě jen bliká v pravidelných intervalech.. Nechal jsem jí 50x bliknout.. A žádný smysl bliku jsem v tom nenašel.. Sad

Zkusím vyndat řídící elektroniku, jelikož se do ní určitě někde dostala voda, když teklo ložisko...

Jinak díky za schema, určitě se bude hodit..

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st březen 31 2010, 11:11    Předmět: Citovat

mno i přesto jak tady všichni indesit pomlouváte sem si ji včera koupil. Vrchem plněná 1000 ot... Za 6500 kč supr ale - koukám na to jak je uchycen buben - šesti dutými nýty - no spracování opravdu děs.... Motor se při praní děsně hřeje a dle štítkových údajů má jen 30W při praní Sad
což je opravdu slabota. Tak tak že otočí bubnem... No děs. Důvod proč jsem si pračku koupil je ten,že je levná a má množstevní automatiku... Šlo mi havně o tu cenu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: čt duben 01 2010, 6:56    Předmět: Citovat

skusil si reset programu..dať na koniec programu a vypnuť zapnuť práčku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lantros7



Založen: Nov 22, 2010
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 23:18    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
http://clovekonline.cz/nekupujte-si-pracku-indesit/
citace:
Pracka indesit - bohuzel mel sem stejny problempracka prestala prat a programator se zacal tocit, po vyndani ze zasuvky se druha den rozebehla, ale jen na pul dne. Oprava ? volat draheho opravavare ? Zkusil sem vylestit desku plosneho spoje programatoru (cifem) a nic. pak mne to doslo, po vytazeni ze zasuvky se preci rozbehla (vybiti kondenzatoru) , vyndal sem desku elektroniky , poradne vysrchoval, ususil a prestrikal ochranym lakem (bacha na kontakty) vsechny kontakty a svorkovnice poradne vycistilkontaktolem a pracka zase beha jak brus Smile)) - Jinak sem se bavil se znamym opravarem ktery tomu trochu rozumi vic nez parta menicu, a od toho sem se dovedel ze v 80% pripadu kdy se nepovede rozbehat elektroniku je na zavade kondezator na vstupu (3-5ks) ktere staci vymenit (oprava cca 50kc a mate vystarano) Jinak si pry dnes skoro nevyberu, spolehlivou pracku dnes jiz skoro nesezenete a nakup je hlavne pry o stesti. Tak zkuste muj postup, nez zavolate draheho memice dilu ktery Vam bude rikat nesmysly a menit jeden dil za druhym - nehlede k tomu ze ze cenu za kterou to opravuji je mozna lepsi si koupit novou pracku (cca 4-5 tisis za novou levnou pracku s dvouletou zarukou) - asi to vyjde levneji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund