Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ESR merač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 37, 38, 39  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2011, 0:16    Předmět: Citovat

Zdravím všechny zúčastněné.
Jelikož se mi konstrukce LCM3 líbí, tak jí hodlám realizovat. Už mám všechny součástky skoro po kupě, mimo pár kousků. Ty kousky jsou styroflexy 1nF a tlumivka Cry . Neválí se vám někomu nepotřebně v šuplíku? Za nějakej rozumnej poplatek bych je odkoupil. Díky za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2011, 12:01    Předmět: Citovat

A co si tlumivku vyrobit sám? Laughing Já jsem do jednoho LCM použil tl na jadru "činka" z nějaké TV.Jen si to chce pohrát s průměrem drátu a počtem závitů, aby ses dostal na požadovaných 100uH a co nejmenší R. Měl jsem kolem 250mOhmů, přesně si to nepamatuji. S ní jsem také dosáhl podstatně vyššího měřicího U než u kupované, nebo jiné hotové. U kupovaných tlumivek pozor právě na ten R!!! Indukčností vyhoví leckterá, ale odporem ee! Styroflexy je nesnažší změřit a složit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 18:08    Předmět: Citovat

Jirka napsal(a):
Takže by se daly možná koupit i tady http://www.tipa.eu/cz/kondenzator-svitkovy-1n-63v-tgl5155-c/d-89557/ a vybrat z několika kusů dva o stejné hodnotě.

To je asi to nejjednodušší, kup si jich třeba 10 ks (po 0,30Kč/ks). Tipa má několik prodejen, třeba máš některou blízko. Někoho s přesným mostem určitě najdeš nebo mi je pošli.
Tlumivku i relé koupíš tady:
GES Electronics: Radialní tlumivka 09P 100µH c.zbozi GES05500158
GM Electronic: rele RELSIA05-500 c.zbozi 634-033
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 18:51    Předmět: Citovat

Slíbil jsem zaslat popis jednotlivých verzí SW pro LCM3:
tady je překlad příslušného odstavce z popisu měřáku (autor překladu je kolega z východního Slovenska. Sám jsem použil verzi 1.2.

LCM3 hex súbory

lcm3 v1.2.hex // zakladna verzia,InCircuit meraním, dlhodobo testovane, toto sme dodavali so stavebnicou

lcm3 v122.hex // skušobna verzia, funkcia automatickeho vypnutia (potrebny hardware: Skory oldalan (to jest na Skory-ho stranke), znazornenie vybitej baterie

lcm3 v130.hex // skušobna verzia, taktiež s automatickym vypinanim, doplneny hardware, optimalizovane na cievky s uzavrenym zeleznym jadrom, a na keramicke kondenzatory (menej ako 1uF), automaticka kompenzacia frekvencie vypnuta

lcm3 v124.hex, lcm3 v 132.hex - Zlepšena verzia 2010: rozširene meranie indukcie do 100H, meranie indukcie sekundaru traf a meranie parazitnych kapacit primarneho vinutia traf od 50 do 100nF
LCM3-v1.25 - s meraním tlmiviek, LCM3-v1.35 – s meraním tlmiviek zo železným jadrom:
+ Pri slabej batérii vypíše na displeji údaj "Low Batt"
+ pre "u" a "omega" a rôzne exotické displeje
+ pri frekvencii nevypíše symbol Hz+ Ccal kalibrácia, pre kalibračný adapter


Ještě jedna poznámka:
Při kalibraci se objeví maďarský text:
"Válts a mérésre" to znamená Zmeniť merania = přepnout přepínač z CAL na MEAS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út leden 03 2012, 2:04    Předmět: Citovat

Částečně jsem mimo téma... Asi ale nemá cenu zakládat nové vlákno.
Má tu prosím někdo zkušenosti s následujícím ESR měřičem s digitálním zobrazením z Amára 4/2007?

Pod článkem nebyl podepsaný žádný autor, asi proto, že zapojení je bůhvíodkud převzaté. Dá se najít různě po webu...
Tenhle odkaz vypadá důvěryhodně.
http://www.mario001.de/analog/2012/12/29/esr-meter/
Tady se stejný přístroj prodává jako stavebnice:
http://www.elv.de/ESR-Messgerauml;t-ESR-1-inkl-Messleitungen,-Komplettbausatz/x.aspx/cid_74/detail_10/detail2_1568/flv_/bereich_/marke_
Zde je kompletní návod ke stavebnici.
https://files.elv.com/Assets/Produkte/4/477/47773/Downloads/52699_ESR1_UM.pdf



esr meter AR 4-2007.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  esr meter AR 4-2007.png
 Velikost:  271.42 kB
 Staženo:  1240 krát



Naposledy upravil Hydrawerk dne so září 22 2018, 18:25, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út leden 03 2012, 2:24    Předmět: Citovat

Zde je schéma ESR měřiče z té německé stavebnice. Od toho z AR 4/2007 se liší jen zcela minimálně.


ELV ESR meter.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ELV ESR meter.png
 Velikost:  188.01 kB
 Staženo:  710 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2012, 0:29    Předmět: Citovat

Nevíš prosím tě, jestli v tom amáru 4/2007 byl k tomu ESR měřáku i tišťák?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2012, 1:55    Předmět: Citovat

Ano, byl tam v tom Amáru oboustranný tišťák. Rolling Eyes Taky je na tom webu www.mario001.de
Zdá se, že tu s tím zapojením nemá nikdo zkušenosti, ale já ano a nedobré... V tom obvodu se předpokládá lineární závislost měřeného odporu a napětí přicházející na měřidlo s ICL7106. Ale to se nikdy nepodaří zajistit! Takže jsem to musel předělat na verzi s ručkovým měřáčkem s nelineární stupnicí. Sad Časem napíšu více.
EDIT: Lepší fotka.



IMG_6518.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6518.jpg
 Velikost:  279.97 kB
 Staženo:  265 krát



Naposledy upravil Hydrawerk dne pá leden 06 2012, 0:30, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2012, 4:54    Předmět: Citovat

Safra, doma mně leží nepotřebný modul ADM 2000 a displej s ICL7106, těšil jsem se, že ho konečně využiju. A zase nic... Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2012, 19:47    Předmět: Citovat

To je náhoda. Já jsem to dělal s ADM 2001. Už to bylo celý postavený na navrženém plošňáku.
A po nějaké době jsem to předělal na verzi s ručkovým měřáčkem.
Má to rozsahy 1 ohm a 20 ohmů.



esr meter schéma02-er.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  esr meter schéma02-er.PNG
 Velikost:  97.87 kB
 Staženo:  846 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2012, 20:14    Předmět: Citovat

V AR PE 11/2011 bylo taky zajímavé zapojení esr metru od Daniela Kalivody. Má to prý jediný rozsah 25 ohm a rozlišení 0,1 ohm. Prý je to lineární. Připojí se k tomu digitální měřidlo s rozsahem 200 mV, klidně i to ADM 2000 či 2001.

Jinak s tímto zapojením nemám žádné zkušenosti!



ESR meter AR PE 11-2011.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ESR meter AR PE 11-2011.PNG
 Velikost:  182.44 kB
 Staženo:  514 krát



Naposledy upravil Hydrawerk dne pá leden 06 2012, 0:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2012, 22:21    Předmět: Citovat

jjilek: díky za popis verzí

vasekpetr1: co tohle?

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48747

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá leden 06 2012, 0:36    Předmět: Citovat

Ruská fóra sice nepovažuju za důvěryhodná, ale pokud to zapojení úspěšně postavil uživatel cafenet, tak by to stálo za pokus.
Ten můj digitální esr metr z AR 4/2007 taky na první pohled fungoval. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: pá leden 06 2012, 14:21    Předmět: Citovat

OT
Hydrawerk napsal(a):
Ruská fóra sice nepovažuju za důvěryhodná,..... (

Zaujíma ma, na čom zakladáš svoj úsudok. Nie že by som sa hádal, proste iba prečo si to myslíš ......

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so leden 07 2012, 21:56    Předmět: Citovat

No tak musím se přiznat, že ty ruská fóra nenavštěvuji. Prostě více věřím zapojení uveřejněném v časopise... Pokud tedy není uveřejněné anonymně! Very Happy Červené Amáro řady A (?) bylo těchto anonymních zapojení plné. Přestalo vycházet myslím v 12-2010.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 37, 38, 39  Další
Strana 24 z 39

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund