Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mikrovlnka Eta 7200 nereaguje na tl. Na displeji sviti 1S

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 16:10    Předmět: Mikrovlnka Eta 7200 nereaguje na tl. Na displeji sviti 1S Citovat

Minuly tyden ve ctvrtek jsem z bazaru pritahl mikrovlnku v nerezu Eta ETA 7200 90010. Mati v ni neco ohrivala. Ohrivani skoncilo a matka ji nechala chvilku otevrenou. na vyvetrani. Pak ji zavrela s tim ze neco jeste ohreje. A vola mi ze to nejede. Tak jsem se prijel podivat co s ni je, v domeni ze zmacla neco co nemela. A na displeji sviti cervene S1. Na nic nereaguje, vypnuti na nejaky cas a opetovne zapnuti nezabira. Muzete mi prosim poradit co znamena ten chybovy kod?
A jeste jedna malickost. Manual. A mikrovlnky nebyl a na netu jsem ho, ac je to ETA, nenasel. Na zakladni funkce jsem prisel, rozmrazovani a gril jsem jeste nezkousel. Ale nastaveni hodin, na to jsem nedosel. Nevite nekdo jak se nastavuji hodiny. A mozna uz to nebude potreba.
Dekuji pekne.

Ted jsem to zkusil zapnout kod1S, po chvilce 2S. OFF/ON ze zasuvky. A sviti zas 1S

Edit.



Eta .jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Eta .jpg
 Velikost:  36.04 kB
 Staženo:  133 krát



Naposledy upravil robo dne út říjen 04 2011, 17:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15525
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 16:35    Předmět: Citovat

Jo, tu bych bral, tam by se oprava i vyplatila. A jka děláte z toho S1 lepší 1S ?

Naposledy upravil p32 dne út říjen 04 2011, 16:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 16:36    Předmět: Citovat

Nám sa toto stalo na mikrovlnke whirlpool 2 mesiace pred koncom zaruky(bola to prva zavada tej mikrovlnky) a prejavila sa tak ze po vypadku prudu bola truba mrtva s tym hlasenim S1 len bolo zelene na displayi - ani to inu farbu nepodporovalo zobrazit, 30 dni bola v servise a podla vyjadrenia servisu je vadna elektronika dotykoveho ovladacieho panela - nakolko mikrovlnku vratil servis neopravenu tak mi predajca vratil peniaze a ja som potom kupil Panasonic mikrovlnku .
Takze asi budes mat problem, nieje nejaka zaruka aj ked je to z bazaru ?Zo zakona by nieco mohlo byt ohladom zaruky pisane k tomu .

Inak co sa tychto chybovych hlaseni tyka je najlepsie zavolat do autorizovaneho servisu a behom par minut vies o co sa jedna, rovnako som riesil error kod nad umyvacke siemens a technik zistil co stym je a na dalsi den prisiel opravit - bolo v zaruke este .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 17:02    Předmět: Citovat

Zkus aspoň stáhnout nějaký podobný návod (nemusí to být ani Eta - ta vlastně MW trouby nikdy nevyráběla, stačí něco podobného), a zkus něco pohledat, viz např. návod k Eta 7206 . (strana myslím 17)

citace:
VÍCESTUPŇOVÁ PŘÍPRAVA
U této MV trouby můžete nastavit až 3 po sobě následující stupně přípravy potravin při
různém výkonu, funkci a času. Nelze kombinovat s automatickou přípravou.
Příklad nastavení: 1. stupeň – rozmrazování, 2. stupeň – kombinace 2, 3. stupeň – gril
1. Tlačítkem MIKROVLNY/ROZMRAZOVÁNÍ zvolte výkonovou úroveň (P – 20) a otočným
ovladačem nastavte požadovaný čas rozmrazování. Na displeji svítí 1S.
2. Stiskněte tlačítko GRILOVÁNÍ/KOMBINACE třikrát pro nastavení kombinace 2
a otočným ovladačem nastavte požadovaný čas přípravy. Na displeji svítí 2S.
3. Stiskněte tlačítko GRILOVÁNÍ/KOMBINACE jedenkrát a otočným ovladačem nastavte
požadovaný čas grilování. Na displeji svítí 3S.
4. Stiskněte START.
MV trouba začne pracovat a na displeji bude blikat symbol funkce, která právě probíhá.
Mezi každým stupněm přípravy se ozve zvukový signál (1 pípnutí).


Možná to bude něco takového...

P.S: se servisem to bude horší - snad jedině v Hlinsku, Eta všechny ostatní (autorizované & záruční) k 1.7.11 zrušila Confused

P.P.S: Kdyby něco, tak zkusím ještě nekde v práci ty chybové kódy pohledat, ale pochybuju - dokumentace se často skládala jen z jedné stránky s rozkreslenou troubou a seznamem dílů (takže na prd Evil or Very Mad ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 17:12    Předmět: Citovat

Spravne je 1S a 2S. Spatne jsem to v textu i titulku napsal, v titulku pote opravil. Bohuzel v textu mi to uteklo. Smile

Tim ze vypnu od site, treba na hodku by snad mela byt vygumovana. Nejak se mi povedlo, asi samo, nahoda ze jsem si stim hral, ze se ukazal cas. Ale na zadne tl. nereagovala, ani zvukove. Po chvilce cas zmizel a naskocilo cerveny 1S.


Naposledy upravil robo dne čt říjen 06 2011, 11:22, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2011, 15:38    Předmět: Citovat

Mikrovlnka je stale bez zivota. Nemate nekdo napad co znamena 1S ? Zitra zavolam Eta help a uvidim.

Edit:
Tak jsem kontaktoval servis. Zarucni a pozarucni sevis Eta vyrobku dela porad stejna firma, a zrusen nebyl. Dalsi servisni strediska jsou po cele rupublice. Uplne zruseno nic nebylo. A servis z Hlinska, Brno nevedelo, mi rekl ze je vadny ovladaci panel. Nahradni dil uz neni dostupny. Kde je zakonne ustanoveni ze vyrobce musi zachovat nahradni dily po dobu 10 let, nebo kolika. Asi to uz neplati, bylo zruseno.
Mit ji doma uz nejaky patek, tak bych se na to koukl. Ale po tydnu provozu to zkusim vratit do toho bazaru. Slidova podlozka je v poradku, ohrivala vemi rychle, ale kolik ma najeto, nevim. Pokud se nijak nedomluvim s bazarem na vraceni penez, ci pristoupi na nejakou upravu ceny, tak to risknu a zkusim to opravit. Ted se chystam ji vratit.

Tak me to nedalo a po tech ja nevim 24 hodinach jsem ji zapnul. Naskocil cas. Nastavil jsem funkci, cas 20s, do MW jsem dal misku s vodou a zapnul. 20s jela, pote zapipala. Voda ohrata a na displeji je 1S. A zase na me se*e. Pridam sem obrazky blok. schematu a riodici desky. Pohledem na ni se nezda nejaky problem. Par elitu tam je.



C360_2011-10-0613-04-04.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  C360_2011-10-0613-04-04.jpg
 Velikost:  53.04 kB
 Staženo:  124 krát


C360_2011-10-0613-09-03.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  C360_2011-10-0613-09-03.jpg
 Velikost:  52.26 kB
 Staženo:  207 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 17:17    Předmět: Citovat

Takze navsteva bazaru neprobihala zrovna idilicky. Je to uz tyden od koupe, zaruka na vyzkouseni je 24hod. Mam si ji odnest neni tam kompetentni osoba ktera by to vyresila. Zitra jsem do vecera v praci Sad . A od pondeli budu tak tri tydny mimo mesto. Povidam ze se to musi dnes vyresit, uz jsem se s ni nechtel vlacet zpet. Takze posledni trumf , informace o me budouci navsteve COIky a Zivnostenskeho uradu. Pote se naslo tel. cislo na poverenou osobu. Te jsem zdelil o co jde. A byli mi bez reci vraceny penize se slovy ze jsem se nemusel ohanet COIjkou a Zivnostenskym uradem. Ja na to kdyz by se to cislo naslo hned, tak uz to bylo vyreseny. Takze tim je tema s problemem me MT uzavren.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 18:42    Předmět: Citovat

Tak aspoň to nějak dobře dopadlo Very Happy .

Jinak (ohledně těch servisů) - od 1.7.2011 byly zrušeny skoro všechny autorizované servisy Eta (prakticky jenom zrušeny smlouvy existujícím servisům - donedávna jich bylo přes 40), podle mých informací zůstal jen centrální servis v Hlinsku + sběrna oprav v Praze, ale vypadá to že z nějakého důvodu (nevím proč) zůstal i Třinec a Brno (seznam zde "servisní místa po celé ČR" Very Happy ). Důvod nevím (a popravdě mě ani moc nezajímá), dozvěděl jsem se to tak před půl rokem osobně od p. Roušara (toho času gestor - šef všech servisů, nevím, jestli to už také nezabalil), ale celkově to s Etou jde z kopce, každou chvíli měli změny ve vedení, výroba prakticky žádná (všechno čistokrevná čína, prý se pár vysavačů ještě kompletovalo z polotovarů, ale tomu už je nejspíš také konec), poslední novinku (dozvěděl jsem se to dnes - nemám to ověřené) je asi to, že značku Eta koupil HPTronic ... bůhví, jak dlouho se to a nima ještě potáhne Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 20:01    Předmět: Citovat

HPTronic to je co za značku ?? a co vyrábí ?? Nějaké bližší info by nebylo ?? Smile Díky


EDIT: tak asi je to skutečně pravda: http://www.financninoviny.cz/zpravy/eichler-prodal-firmu-eta-majiteli-site-euronics-firme-hp-tronic/697059
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 21:00    Předmět: Citovat

Tak to už ověřené je ... Very Happy

HPTronic info

Dozvěděl jsem se to dneska po ránu vlastně ze druhé ruky - ze Zlínského velkoskladu. Vypadá, že už je nebavilo bavit skupovat hotely ve Velkých Karlovicích a zkusili i něco jiného Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 14:46    Předmět: Citovat

je to sice hezké že to koupili ale výrobu do Čech to stejně nevrátí... Smile Ještě se zeptám, momentálně má eta ve všech svých vysavačích (kromě neptunu) motory z číny ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 17:34    Předmět: Citovat

Co já momentálně vím (platné 2 měsíce zpět), tak asi jo - všechny vysavače měly motory čínské, jen neptuny (a možná asi také ty další dva typy vodních vysavačů) měly motory od Domelu (původně slovinská firma, tyto motory najdeš i v vodních vysavačích od Zelmeru, Electroluxu, AEG, Rowenty a tak) a čerpadla od Ulky (platí vlastně to samé).

Jen je otázka, kde to ještě Domel a Ulka vyrábí -> Domely chodí už i komplet čínsky popsané (電動機), u Ulky dřív býval štítek "Ulka Italy s.p.a." a teď bývá jenom "Ulka" - takže bůhví, jak to vlastně je... Rolling Eyes

P.S. Ještě jsem si vlastně vzpoměl na jednu vyjímku v produkci Ety - v Miloticích funguje firma E-Technik, co pro Etu vyrábí vařiče (a možná i něco jiného) - viz zde . Ještě mám dojem, že desky na starší vysavače (a i na ty Neptuny) vyrábí SEV Litovel, ale to už asi bude vše - spíš vyjímka potvrzující pravidlo Confused .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund