Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Elektrolux EW1220N - seklý program

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
effa



Založen: Mar 14, 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so červen 12 2010, 19:20    Předmět: Pračka Elektrolux EW1220N - seklý program Citovat

Zdravím všechny,
po 6 letech dobré služby se nám vzepřela prajda a odmítla dále sloužit Confused
Pračka po navolení programu a stisku tlačítka start/pauze zapne vypouštěcí čerpadlo, to jede cca 30s a pak začne blikat zelená kontrolka nad tlačítkem start/pauze. Dle návodu je to stejný stav jakobych já stiskem tlačítka start/pauze přerušil program. Ostatní tlačítka po stisku reagují a stejně tak na displeji se mění hodnota času dokonce praní. Na displeji se žádný kod závady neobjeví, je tam čas do konce praní. Celou pračku jsem prošel, plnění vodou funkční, odtok taky v pořádku, zámek dveří taky funkční. Pak je tam takový dvojitý tlakový membránový spínač, ten taky funguje. Ovládací panel jsem zkontroloval, zda třeba není vadný některý mikrospínač a vše v pořádku. V podstatě tam nic dalšího tam není. Když fouknu do toho membránového přepínače a nechám ho pod tlakem tak, aby zůstaly přeplé kontakty, pračka napustí vodu a začne otáčet bubnem, tzn asi jde dle programu. Jakmile to ale pustím, pračka hned stojí.
V návodu není tento stav vůbec popsán, mám podezření, jestli není poškozená řídící jednotka. Je to karta s čipem Motorola EWM2000WMS. Něco jsem tu už pročtl, ale to byly starší modely.
Prosím pokud by byla možnost nějaké servisního manuálu, kde je popsán reset. Případně dobrá rada. Very Happy Pračka jinak vypadá zachovale a jemi líto to hodit z patra do popelnice a jít koupit stejný šrot...
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 11:08    Předmět: Citovat

Ten membránový prepínač,je hladinový spínač,a podľa tvojho popisu je v háji,skús ho vymeniť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
effa



Založen: Mar 14, 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 11:29    Předmět: Citovat

Ten hladinový spínač má 2 přepínací sady kontaktů. V klidovém stavu jsou oba v základní poloze. Když lehce do toho přepínače fouknu, přepne se jeden kontakt, po zvýšení tlaku druhý. Ještě mě napadlo, někde jsem tu četl, že některé pračky mají sensor ještě na spirále topení.
Logicky usuzuji, že po navolení a spuštění programu by měla pračka zkontrolovat, zda náhodou nemá v sobě zbytek vody z minulého praní - pokud ano, spustí vypouštěcí čerpadlo. Pokud všechny hladinové senzory nahlásí, že tam není voda, vypnu vypouštěcí čerpadlo, napustím vodu a pokračuji dle zvoleného programu.
Pokud ale jeden z těch senzorů hlásí pořád vodu, vypouštím, vypouštím a po nějaké dob zahlásím chybu vypouštění E20 tuším , ale to ten krám neudělá, přeruší program a začne blikat zelená kontrolka jakože pauze. A žádné chybové hlášení
Mad Bože proč k tomu ti šmejdi nedají pořádnou dokumentaci. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červen 14 2010, 6:44    Předmět: Citovat

Bo by jsi otevřel konečně to okno , napříště ho budeš otevírat co dva roky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
effa



Založen: Mar 14, 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 14 2010, 8:46    Předmět: Citovat

Tak jsem zase o trošku chytřejší. Hledal jsem na netu a našel německý servisní návod k všem modelům s řídící jednotkou EWM2000. Je tam výpis chyb, diagnostický, konfigurační mod, výpis posledního alalrmu atd. Dále schéma zapojení a postup při hledání jednotlivých závad.
Vyzkoušel jsem jednotlivé fáze diagnostiky a jedinou závadu, kterou mi to nahlásilo bylo E33 - nesoulad hladiny mezi analogovým hladinovým snímačem a hladinovým spínačem(to je můj hodně volný překlad) Ale dle stavu, v jakém pračka zůstane po spuštění stát, spíše jde o závadu E32 - vadná kalibrace analogového hladinového snímače. To může být jak tím snímačem tak řídící jednotkou. Takže jsem objednal nový snímač a uvidíme. Pokud to bude jednotka, kupuji novou pračku. Do pračky jsem doposud nic neinvestoval, takže všecko ostatní je jen otázka času, kdy to půjde do kytek. Při ceně jednotky, snímače, obou čerpadel, napoštěcích ventilů, možná motoru se nevyplatí moc opravovat. Každopádně pračka stála 18.000,-, stáří 6let. Je to složené z komponentů, které používá 10 dalších výrobců praček. Už nikdy nedám za pračku víc jak 10.000,- to co v této pračce koupíte je funkční standart v hezkém kabátku Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po červen 14 2010, 9:51    Předmět: Citovat

Ja si dovolím tvrdiť,že to nebude chybná RJ.Chyba bude len v pasívnych dieloch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
effa



Založen: Mar 14, 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červen 15 2010, 4:36    Předmět: Citovat

mirosne napsal(a):
Ja si dovolím tvrdiť,že to nebude chybná RJ.Chyba bude len v pasívnych dieloch.


Já v to taky doufám. Uvidíme zítra, měl by dojít ten snímač. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
effa



Založen: Mar 14, 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt červen 17 2010, 17:58    Předmět: Citovat

Tak jsem vyměnil ten analogový snímač a super, nejede to. V podstatě jsem pořád na stejném bodě.
Má někdo ještě nějaký nápad, na co bych se měl zaměřit?? Nějakou inspiraci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: čt červen 17 2010, 23:21    Předmět: Citovat

Treba zohnať SM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
effa



Založen: Mar 14, 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so červen 19 2010, 6:12    Předmět: Citovat

mirosne napsal(a):
Treba zohnať SM


SM?? co to je?.
Troška jsem googlil, takže ten hladinový snímač je v podstatě A/D převodník, se vzrůstajícím tlakem vody mění frekvenci, snižuje ji.
Což je opravdu super věc, protože jestli bude kdekoliv v obvodu nějaký "rušivý" element, tak to ŘJ jaksi nezkalibruje. Stačí nějaké vyšší harmonické apod.
Mám dokonce i rozpis programu. Po startu jakéhokoliv programu spustí pračka vždy jako 1. vypouštěcí čerpadlo a provádí kalibraci snímače. Mělo by to trvat 10s, po 20s jde do chyby.
Takže možu začat hledat špatné odrušení, kondenzátory, RF filtry, nebo horší izolační stav na čemkoliv.
Mimo jiné už sem stejně objednal pračku novou Cry peněženka zase bude krvácet.
Tato bude jen na praní montérek. Jen ji musím ozchodit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cryo6930



Založen: Dec 21, 2006
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne červen 20 2010, 15:53    Předmět: Citovat

SM-servisní manuál Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
effa



Založen: Mar 14, 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne červen 20 2010, 17:43    Předmět: Citovat

cryo6930 napsal(a):
SM-servisní manuál Wink


Aha, SM= servisní manuál. Mám k AW2108F aEWF1380. Všecko to má shodný pajšlík EWM2000. Ale podle toho jsem postupoval do teď. Laughing

Spíše s tím zajdu za známým, co má osciloskop. Ať si napíchne ten výstupní signál z hladinového snímače a změří, co to z něj leze. A pak se uvidí. Třeba tam bude nejaké rušení. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
djmouse



Založen: Jun 14, 2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út červen 21 2011, 12:31    Předmět: Citovat

effa napsal(a):
cryo6930 napsal(a):
SM-servisní manuál Wink


Aha, SM= servisní manuál. Mám k AW2108F aEWF1380. Všecko to má shodný pajšlík EWM2000. Ale podle toho jsem postupoval do teď. Laughing

Spíše s tím zajdu za známým, co má osciloskop. Ať si napíchne ten výstupní signál z hladinového snímače a změří, co to z něj leze. A pak se uvidí. Třeba tam bude nejaké rušení. Wink


Dobrý den. Povedlo se problém někomu vyřešit? Mám stejný problém (stejná pračka, model i šasi) stejná závada. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osisa



Založen: Aug 23, 2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út srpen 23 2011, 20:32    Předmět: Citovat

Mám Zanussi IZ 12 s RJ EWM 2000. Môj problém bol taký, že práčka prala až po prvé pláchanie. Tam ju vrátilo späť na začiatok programu a preplo do Pauzy. Postupoval som podľa servisného manuálu, prešiel všetky kroky ktoré pri predmetnej chybe (E33) boli písané a nič. Prefukoval hadičky na tlakových spínačoch, premeriaval ... Tak som si povedal že už ked je práčka rozobratá, tak sa pozriem v akom stave je špirála. No bola zanesená kameňom teda prekvapivo riadne. Vyčistil som ju, všetko poskladal, pustil testovací program (č.7) a .... práčka nehlásila žiadnu chybu. Dali sme prať a všetko prebehlo ok .... a perie doteraz. TAKŹE CHYBA BOLA V ZANESENEJ ŚPIRÁLE!!!
Ak už máte práčku rozobratú kvôli akémukoľvek problému, odporúčam pozrieť ako sa má špirála. Lebo tá elektronika si z nás náturistov opravárov vie urobiť dobrý deň aj z banality Smile
Ak táto rada niekomu pomôže, dajte vedieť... poteší.
A ešte si dovolím jednu prosbu - ak máte niekto k dispozícii schému súčiastok na EWM 2000 (myslím kde sú nakreslené el. súčiastky aj s ich hodnotami ktoré majú mať, nie tie schémy čo sú v servisnom manuali ... teda aspon v tom čo mám ja síce shcémy sú, ale taká podrobná s el. súčiastkami tam nieje) ... tak mi dajte vedieť. Vďaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrikstr



Založen: Jan 18, 2009
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: pá srpen 26 2011, 19:14    Předmět: Citovat

no ja neviem ale mne to iste robila whirpool a prisiel som nato ze zle dosadal zamok dveri .
nevedela zamknut .tak ani nespustila program a stale blikal spinac start.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund