Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osciloskop BM464, problem s jasom

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dusanse



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 16:00    Předmět: Osciloskop BM464, problem s jasom Citovat

Mam problem s teslackym osciloskopom BM 464.
Vsetko ide ako ma, akurat jas stopy klesa s rychlostou casovky.

Ked mam casovku nastavenu na dlhe casy stopa ma pekny vysoky jas,
regulaciou jasu (gombik na paneli) sa da nastavit v sirokom rozsahu.
Na maximum to svieti naozaj silno.

Ale ked zmenim nastavenie casovky, zmeni sa aj jas.
Cim kratsi cas nastavim na casovke tym mensi jas ma stopa.
Samozrejme da sa to vykorigovat regulaciou jasu, ale pri
najkratsich casoch musi byt regulacia jasu na maximum aby
bolo vobec nieco vidiet - aj to velmi slabo.

Nevie niekto poradit, kde by mohol byt problem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 16:07    Předmět: Citovat

Je to vlastnost, ta báň už má asi dost za sebou, ale i kdyby byla nová, bude mít při větší psací rychlosti menší jas. Buď se s tím smíříš, nebo budeš shánět novou báň.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 19:53    Předmět: Citovat

Pokud myslíš klidovou stopu, tak to je normální, tyhle osciloskopy ještě neměly čas. základnu jedoucí v klidu ve volnoběhu, ale spouštěla se v klidu s opakovacím kmitočtem kolem 5OHz. Při rychlých časových měřítkách je to již málo. Při pozorování správně zasynchronizovaného signálu by měl jas vzrůst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dusanse



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 21:15    Předmět: Citovat

Vdaka za informacie.
Ano, myslel som kludovu stopu - bez signalu.
Skusim to s nejakym vf generatorom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 14:25    Předmět: Citovat

Tenhle přístroj je docela zlo. Mám 3 a ani jeden mě pořádně nefunguje.
Velký problém je nahradit tunelové diody v časovce- už se snad nedají sehnat vůbec. Obrazovkou to nebude protoze me taky to svítí míň, což předtím nedělalo. A když přepínám čas.základnu,tak vždy ten paprsek proběhne jen jednou a konec.
V tom BM464 je možnost spoždění čas základny.
Nechápu proč nemá ten osciloskop kalibrovaný vstupní dělič Horiz. zesilovače.
Zajímavá funkce je modulace jasu- Vstup Z

Ještě dej pozor na to,že ty moduly V zesilovače a časovky s určitým v.č. byly použitelný jen do BM464 s určitým v.č. - asi tam byly nějaký změny.

Volnoběžné časové základny byly u jednoduchých osciloskopů (BM370)- kvuli tomu se musel dát plynule říďít kmitočet čas. základny potenciometrem na panelu.
U BM464 se dá nastavit kmitočet spouštěcího signálu a není jen 50Hz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 15:18    Předmět: Citovat

Svého času jsem míval BM564 stopa ostrá taky zeslaboval šíleně vrčel ale ukazoval krásně po zahřátí proti tektronixu děs proti BM566 balada když si chtěl měřit musel si autobus nejdřív 5 minut zahřívat pak pohýbat moduli časovky a vstupního zesilovače protože konektory měli ošoupané stříbření a oxidovali (nechápu proč je někdo vyndaval...) následně kontrolní měření nějakého normálu. A ško se na věc. V zimě sem si ho v dílně pouštěl místo teplometu. Ale vážně měřil dobře když jsem mu asi po dvouletém používání vychytal mouchy a nepřibývali další a perfektně sinchronizoval někdo tam předělal spožďovací linku a některé laděné obvody nahradil koaxiálem byl to člověk který pravděpodobně věděl co dělá akorát asi neměl vrtačku protože ty díry v tom plošňáku vypadali jako by je vykousal. tet je někde na Česko Polské hranici a dělá redost dalšímu amatérovi který má dost místa v dílně a nebojí se účtu za elektriku. Ale když to srovnám s lampovým tektronixem (který se zahříval 30min a mel v zadu 20 cm plechovej větrák kterej hrozně řval jak byl vylágrovanej)který jsme měli na praxi tak to byl vlastně takový A++ spotřebič tichý a malinký.K tomu teku tam byla plná police modulů kde je mu asi konec... Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 21:56    Předmět: Citovat

On zas nemá tak velkou spotřebu, trafo má cca 160VA. To na zatopení není. Mám 464ku pod stolem a nikdy s ní krom jednoho přepáleného odporu problémy nebyly.
EL34: Myslel jsem čas. základnu běžící ve volnoběhu V KLIDU tzn. bez signálu, tak to mají všechny modernější analogové osciloskopy. Tak se dá totiž zajistit stálý jas klidové stopy i při krátkých měřítkách. Proto se čas. základna v klidu přepíná do volnoběhu (automatický režim). Starší osciloskopy to měli tak, že čas. základna byla v klidu spouštěná (jen v automatickém režimu) s opakovacím kmitočtem kolem 50Hz generovaným přímo obvody čas. základny. Tento kmitočet určuje dolní kmitočtovou hranici spouštění v automatickém režimu. Proto měla klidová stopa na krátkých měítkách malý jas, protože doba po kterou se paprsek pohyboval po obrazovce byla velmi krátká, zatímco doba kdy se "nedělo nic" naopak dlouhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 8:16    Předmět: Citovat

S tím topení to bylo přhnané. Byl to spolehlivý pomocník. A těch heblátek co bylo na tom čelním panelu... Tek je takovej nudnej když chceš měřit zmáčkneš jedno tlačítko a on se nastaví sám... Jediné co my nechybí je to huroncké bručení toho trafa. To mě fakt přivádělo k šílenství dokonce jsem se ho snažil odhlučnit různým vypodkádáním a i když se to zlepšílo hučelo to pořát dál. Mám ještě pár přístrojů s C jádrem (tesla) a zdá se mi že jsou trochu hlučnější. Co Vy na to drahá společnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusanse



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 12:57    Předmět: Citovat

No ten co mam ja na stole je velmi tichy, trafo normalne nieje pocut.
Ja som ho pouzival velmi malo a medzicasom som si zadovazil slusny readout analog.
Takze tento planujem ponuknut na predaj.
Akurat neviem ci sa to vobec oplati predavat. Lebo ceny tychto strojov
sa pohybuju velmi nizko.

A ked vidim ake je tam mnozstvo suciastok, prepinacov, aripot, velke trafo, chladice ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 13:51    Předmět: Citovat

Taky mě napadlo to rozebrat ale neměl bych na to srdce... Prodal jsem ho něco přez 2000 přihazovalo mi na něj asi 6 nebo 7 lidí a byl od korunky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusanse



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 19:59    Předmět: Citovat

Ako uviedol radekrd je to vlastnost.
Osciloskop je uplne v poriadku.
Po pripojeni signalu a zasynchronizovani casovky
je jas podstatne vyssi a priebeh je pekne viditelny.
Wink

Dakujem za vysvetlenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4010
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 13 2011, 19:28    Předmět: Citovat

Získal jsem vrak tohoto osciloskopu. Někdo si z něj vykuchal tranzistory na zadní stěně, možná protože byl osciloskop vadný. Pokud by jej někdo chtěl na ND, můžeme se dohodnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 13 2011, 21:18    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
... Jediné co my nechybí je to huroncké bručení toho trafa. ... Co Vy na to drahá společnosti.


Já mám taky BM564 a trafo je tiché. Ještě před asi 2 roky se tyto přístroje dražily okolo 3500 Kč. Jak jsem se díval na časovku, tak tunelky jsou už měněné a podle tvaru to nejsou Tesly ale asi ty ruské GI304. Mám ještě jednu rezervní sadu GI304A. Nevíte, jak je to s jejich trvanlivostí v provnání s Tesla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: st červenec 13 2011, 21:28    Předmět: Citovat

Nevím, ale já mám v tom svém (teď už odstaveném) BM464 stále ty původní z výroby (TESLA). Navíc jsou tam dva typy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund