Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měřící kabel BNC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 8:56    Předmět: Citovat

Jo a tenhle Jeníčkův zesilovač

http://www.volny.cz/pjenicek/radio/navodyj1/zes_sym_tvar1.html

bych tak nezatracoval. On bude asi fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 9:02    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):


Máš nějaké schéma na diferenciální sondu? Už si jí chci dlouho postavit.
A pak si chci opstavit s hallovou sondou proudový detektor.


Jo na diff. sondu schéma mám. Zkoušel jsem ji, funguje slušně. Mám tu co jsem si udělal a pak koupenou od činčinů. Kvalitativně vyjdou nastejno. Cenově ta od činčinů byla asi 100x dražší.

Ale proudová sonda by mne zajímala víc. Tu nemám a občas ji potřebuju. Také by se hodila aktivní fetová sonda. O té také uvažuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 9:15    Předmět: Citovat

mat100 napsal(a):


Jedná se o čítač na bázi tohoto:

http://pandatron.cz/?121&citac_1300_mhz

Předem děkuji


K tomu čítači mám hafo připomínek. Jak psal Edison nahoře, kdybych měl udělat čítač, tak bych čítací dekádu nedělal s MCU, ale s klasickou logikou a MCU bych použil na ovládání, řízení a zobrazování. Ten MCU tam pak může počítat naměřená data, frevenci, periodu, poměry mezi 2 vstupy aj. Když už nechceš použít klasickou logiku a chcš být modertní, tak pro čítací dekádu použij FPGA obvod. Jsou FPGA co chodí do 200 MHz a pak ti stačí dělika 1:8 (to jsou 3 klopáky) a jsi na 1600 MHz. To za prvé a zadruhé, čítač do 1300MHz, který ukazuje 5-6 míst je celkem na nic. Čítač je tak přesný, jak je přesná reference. Bude tedy potřeba sehnat stabilní a přesnou referenci, jinak to bude jen ukazovátko číslic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 9:30    Předmět: Citovat

po státnicích začnu experimentovat s hallovou sondou já nepotřebuji aby měřila jaký proud tam teče pouze řádově ale chtěl bych aby měřila po přiložení sondy na vodič na plošném spoji jak vypadá průběh proudu bohužel mám pocit že to bude spíš scifi (to by bylo pro hodně malé proudy) . A pro velké proudy bych to rád nějak ocejchoval a připojoval k multimetru nebo osciloskopu jde mi o to aby to měřilo v čase se pomalu měnící proudy a bylo to minimálně fregvenčně závislé. Na konec zjistím že si to radši koupím.

k tomu čítači úžasně nízké přenosové zpoždění mají obvody GAL tomu se nevyrovná žádná logika... A navíc jsou velmi levné.


Kyori dej sem schéma. dif sonda do 1MHz by se hodila ? Někdy měřim s oscíkem dost velký pras.... a mám strach abych neprostřelil vstupní obvody... Mám k němu oddělovací trafo 1:1 ale ...


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne čt květen 19 2011, 12:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 10:44    Předmět: Citovat

kyori napsal(a):
mat100 napsal(a):
hoj

Ten link mi funguje. Přidávám odkaz na ulož to.

http://www.uloz.to/9048697/zav-prace-soubor-verejne-pdf


Jo odsuď to jde stahnout. Jen si myslím, že BNC konektory na 2GHz nebyly to pravé ořechové. Ale to není podstatné. Aby jsi to uvedl do chodu a změřil, potřebuješ analyzátor.


přečti si tu práci celou ten čítač je do 2GHz ale ten zesík je lineární jen do 500MHz a poklesne o 3dB na asi 800 píšu o tý variantě kterou zkutečně ten horník stavěl.To je ta co jí shrnuje v závěru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:25    Předmět: Citovat

Aha, tak to jo, jsem to jen tak v rychlosti prolítnul a koukal, co tam použil a tak. Na konci jsem mrknl na fotku. 500 MHz je OK. Večer si to přečtu v klidu celé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mat100



Založen: Nov 04, 2009
Příspěvky: 480
Bydliště: Plzen-jih

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 16:20    Předmět: Citovat

Hoj

Děkuji za rady, vyčkám na ten obvod z TI a postavím dvoustupňovou variantu.

Něvěděl by někdo z vás o schematu na klasickou logiku, ze kteréhy by se daly vycházet ?

Předem děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 16:54    Předmět: Citovat

mat100 napsal(a):
Hoj

Děkuji za rady, vyčkám na ten obvod z TI a postavím dvoustupňovou variantu.

Něvěděl by někdo z vás o schematu na klasickou logiku, ze kteréhy by se daly vycházet ?

Předem děkuji



Prosimtě čítačka to je snad jasný to se bere ve druháku na střední a ten oscilátor používám tento
kód:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/156443/RALTRON/CO1100.html



ale na měření spínaných zdrojů ti stačí multimetr za 1500 s čítačem, na co opravdu to potřebuješ mít takhle hifi to má bejt nějakej školní projekt viť? nebo to děláš pro někoho? mě je to celkem haba kuk jen mě to zajímá když to tu mám vymejšlet ať aspoň vím k čemu to má sloužit. Jinak na aukru se občas oběví pěkný čítač hotový za cenu součástek a krabičky. Jinak pokud to chceš na hraní tak si postav to s tim picem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mat100



Založen: Nov 04, 2009
Příspěvky: 480
Bydliště: Plzen-jih

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 17:21    Předmět: Citovat

Hoj

No, bohužel jsem na střední škole v prváku Wink

Multimetr mám za 2500Kč a frekvenci taky umí, ale občas zakmitává ukazuje úplné nesmysly. Čítač potřebuji spíše jako postupné dovybavování dílny pro budoucí rozvoj svého koníčku elektroniky - měniče. Netrvám na hifi vlastnostech, jen bych nechtěl zkončit u plastové krabice, kde se vůbec nehledí na nějaké zásady návrhu. Proč nekoupím nějaký BM526 ? Rád bych rozšířil svoje znalosti a zkušenosti při stavbě. Nechci bezhlavě stavět, ale chci pochopit principy a zásady správné konstrukce.

S pozdravem Matěj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 18:04    Předmět: Citovat

tak si pořádně naštuduj co je to logický prvek boolovu algebru a karnafovi mapy něco si o tom přečti protože s jednočipákem se základy nenaučíš a nepochopíš co je čítač víš vůbec fyzikální zákonitosti co je vlastně jednotka Hz čím je definovaná atd.? nastudovat a pak si čítač navrhneš sám nic na tom neni. Doporučuji literaturu Od logických obvodů k mikroprocesorům J.M.Bernard puč si to v knihovně ve škole budou mít plno knížek. Kam chodíš ? Si neuvěřitelný úkaz v dnešní době musí z tebe mít ve škole radost.Udělej si napřed jednoduchej.

Je důležité abys pochopil z jakých částí se čítač skládá a proč jsou důležité. Pokud to pochpíš tak budeš znát i základní prvek indegračního ad převodníku atd... je to vlastně strašně jednoduché a všechno do sebe pasuje Smile ještě se nauč operační zesilovače a máš ad přvodník Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mat100



Založen: Nov 04, 2009
Příspěvky: 480
Bydliště: Plzen-jih

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 18:13    Předmět: Citovat

Hoj

Něco málo vím, ale je toho málo. Chodím na SPŠE v Plzni, ale prvák je bohužel jen o stejnosměrném proudu a třech základních pasivních součástkách. Bohužel jsem v nedávné době začal programovat PIC , takže většina volného času padla na učení programování. Naprogramovat čítač pro PIC je hračka, ale vytvořit potřebný dobře fungující hardware je už problem.

Škola mi teď zabrala nějak více času, než jsem počítal, tak to s učením jde pomalu. Wink

S pozdravem Matěj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 18:41    Předmět: Citovat

hele vyčkej času vono to přijde zatim to dej k ledu a pak si to postav až to budeš umět tet si hraj s picem a uvidíš... na takovou konstrukci máš času dost. nauč se o cívce a kondu s rezistorem asynchroní motory atd. a pak můžeš dělat logiku a vf zesi začínáš z úplně opačného konce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st červen 01 2011, 11:38    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
po státnicích začnu experimentovat s hallovou sondou já nepotřebuji aby měřila jaký proud tam teče pouze řádově ale chtěl bych aby měřila po přiložení sondy na vodič na plošném spoji jak vypadá průběh proudu bohužel mám pocit že to bude spíš scifi (to by bylo pro hodně malé proudy) . A pro velké proudy bych to rád nějak ocejchoval a připojoval k multimetru nebo osciloskopu jde mi o to aby to měřilo v čase se pomalu měnící proudy a bylo to minimálně fregvenčně závislé. Na konec zjistím že si to radši koupím.

k tomu čítači úžasně nízké přenosové zpoždění mají obvody GAL tomu se nevyrovná žádná logika... A navíc jsou velmi levné.


Kyori dej sem schéma. dif sonda do 1MHz by se hodila ? Někdy měřim s oscíkem dost velký pras.... a mám strach abych neprostřelil vstupní obvody... Mám k němu oddělovací trafo 1:1 ale ...


EDISON - Pošli mi tvůj majl, třeba přes SZ.
GALy mají nzký zpoždění to je fakt, ale FPGA jsou lepší, také modernější. Předloni mne kdosi, myslím Sendy, vyhecoval, tak jsem začal dělat čítač do 2400 MHz. Ta dolní část do 200 MHz je na FPGA. Ale pak jsem přestal, protože já čítač nepotřebuju a nikdo jiný neměl zájem.
Horní část měla být na 8-bitovým binárním ECL čítači s paralelním výstupem. Obvody na to mám, ale nedodělalo se to, protože o to nikdo nestál.

Ty sondy, na měření velkých proudů jsou dobrý snímací kleště od PicoTechnology. Používají se na snímaní průběhu proudů při diagnostice motorových vozidel. Dělají se do 10A, do 600A a do 2000A, měří ss i st proudy. Mě by ale zajímala také sonda na malinkaté proudy, ta co dělal Tektronix. Jaký Hallův snímač chceš použít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st červenec 13 2011, 3:49    Předmět: Citovat

Hele EDISONE aby se jednou tvoji podřízení nesmáli že neumíš česky.
Moje desetiletá vnučka umí víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund