Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak rozdělit soubor AVI?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 13:01    Předmět: Jak rozdělit soubor AVI? Citovat

Dobrý den mám následující problém.
Pomocí programu Corel PHOTO-PAINT jsem vytvořil soubor AVI 1748 x 2748 bodů o cca 300 stránkách, který měl být následně převeden do PDF. Bohužel soubor po uložení ve formátu AVI je větší než 2GB a nyní nastal problém s jeho otevřením. Corel hlásí že nepodporuje tento formát i když AVI pod 2GB běžně otevře, běžné programy na střih videa nebo rozdělení AVI souborů nezpracují tak velký počet bodů nebo ho také neotevřou.
Netušíte někdo co se s tím dá dělat? Přeci jenom je to několik dní práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 13:07    Předmět: Citovat

AVI do .pdf?? AVi je přece video soubor, pdf je soubor s dokumenty. To čemu říkáš stránky, je co?
AVI je sám o sobě schránka, podstatné je pak jaký kodek byl použit pro komprimování videa. Jestli to teda je vůbec video nebo animace nebo co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 13:24    Předmět: Citovat

Corel PHOTO-PAINT je grafický program na zpracování fotografii, obrázků...
Může z jednoho obrázku (snímku) vytvořit animaci tím, že přidá dalších x listů (snímků) a celé to uloží jako nekomprimovaný soubor AVI a neřeší počet bodů ... Zároveň jako jeden z výstupů lze použít export do PDF, to pak ty jednotlivé snímky exportuje jako jednotlivé stránky. Kdybych do něho nahrál kus klasického filmu, tak mi z toho filmu vytvoří PDF a na každé stránce bude jedno políčku snímku. Protože jsem v něm potřeboval vytvořit to PDF o několika stech stránkách z ofoceného dokumentu dělal jsem to takto, jako už v minulosti několikrát, pouze jsem se nyní zaseknul na těch 2GB. Pokud jsem pod nimi, není s tím žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 13:30    Předmět: Citovat

jova1 napsal(a):
celé to uloží jako nekomprimovaný soubor AVI a neřeší počet bodů ... pouze jsem se nyní zaseknul na těch 2GB. Pokud jsem pod nimi, není s tím žádný problém.

To je potěšení, 3.6 GB pdf soubor...
To si nemůžeš nastavit nějakou komprimaci těch jednotlivých skenů? takhle to zabere v podstatě totéž co raw, takže skoro 15 mega jeden snímek!
Ten export asi používá starou specifikaci AVI 1.1, která měla omezení do 2 GB. Novější specifikace už omezení velikostí neměly, nebo tedy omezené byly jen souborovým systémem.
V nějakém interním formátu corelu už to teda nemáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 13:33    Předmět: Citovat

Tak si stáhni třeba VirtualDub a rozděl si to na dva soubory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 13:47    Předmět: Citovat

Není to uloženo v pdf. Mám to uloženo v avi do toho pdf se to transformuje až jako výsledná verze po konečných úpravách v tom Corelu - nastavení velikosti papíru, dpi, komprese v pdf, vzorkování rastrů ... Hotové pdf má už jenom několik mega.
Bohužel animace se ukládají v Corelu pouze jako avi, gif, mpg.
Virtual dub jsem také zkoušel, nevím jak která verze, ale ta stažená si s tím moc neporadila. Sice to nějak podivně zobrazil (stránky byly úhlopříčně posunuté), ale rozdělený soubor jsem už v Corelu neotevřel. Sad

Celé to vzniklo tak, že jsem ten soubor měl neustále otevřený v počítači a pouze si každý den vždy uložil právě dokončené části. Takže mám 4 soubory od 1,2 do 3,8Gb. Bohužel než jsem to celé dodělal a upravil do té podoby v pdf tak mi kolega ten soubor zavřel a já s hrůzou zjistil že co je nad 2GB jako avi neotevřu.


Naposledy upravil jova1 dne čt leden 20 2011, 14:16, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 13:55    Předmět: Citovat

zkus někam uploadovat pár snímků toho avi s tím rozlišením jesti můžeš, stačí tak 3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 14:48    Předmět: Citovat

jova1 napsal(a):
Virtual dub jsem také zkoušel, nevím jak která verze, ale ta stažená si s tím moc neporadila. Sice to nějak podivně zobrazil (stránky byly úhlopříčně posunuté), ale rozdělený soubor jsem už v Corelu neotevřel. Sad

Když dáš Direct stream copy (menu Video), tak to nechá tak, jak to je a jen udělá hlavičku a ta se dá udělat AVI 1.0 (Save as old format AVI).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 15:08    Předmět: Citovat

Sláva už to jde otevřít i v tom Corelu.
Andreo díky.
Buď to bylo tím nastavením nebo jsem si před tím stáhl nějakou starší verzi. Virtual dub sice při nahrávání zahrozil hláškou, ale nakonec vše korektně nahrál a po odstranění části snímků zase uložil.

Díky všem za snahu.

Teď už jenom přijít na to jak to v tom Corelu zase slepit, nebo jak spojit dva a více pdf dokumentů. Laughing



a.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  a.jpg
 Velikost:  22.06 kB
 Staženo:  50 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 15:26    Předmět: Citovat

Tak to zkus celé uložit jako AVI2.0, to by měl Corel taky otevřít (Corel 10 to otevře). Třeba je jen zmršená hlavička, viz. zpráva VirtualDubu a proto to Corel neotevře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund