Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úprava inkjet tiskárny na velkokapacitní zásobník

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2006, 11:57    Předmět: Úprava inkjet tiskárny na velkokapacitní zásobník Citovat

Při cenách inkoustových kazet mě láká myšlenka nechat v tiskové kolébce cartridge a vyvést z nich třeba tefolonovou hadičkou upevněnou na plochý kabel přívody k zásobníkům inkoustu dejme tomu 100ml někde na boku tiskárny. Nemá s tím někdo zkušenosti? muselo by se asi nějak řešit mírný přetlak inkoustu nezávisle na výšce hladiny. Konkrétně bych to chtěl zkusit na HP DJ 1220c. Nějak mě už nebaví patlat se pořád s refillem, o kupování nových za ty ceny nemluvě Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2006, 12:13    Předmět: Citovat

Takové zařízení se dokonce vyrábí a prodává:
http://shop.skyhorse.cz/snpi-c-513.html
ale zkušenosti s tím nemám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2006, 22:01    Předmět: Citovat

no, něco na ten princip, ovšem 3000 do pár hadiček a kelímků investovat asi nebudu... a další problém je výdrž tiskových hlav HP, kterou si nejsem jist.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2006, 22:18    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
no, něco na ten princip, ovšem 3000 do pár hadiček a kelímků investovat asi nebudu... a další problém je výdrž tiskových hlav HP, kterou si nejsem jist.
No koukal jsem na to a ty penize nejsou az zas tak strasne. U toho HP budes resit problém s tim ze tam ten inkoust nemuze natekat jen tak. Normálne je vazan v te houbicce. Kdyz ho tam nalejes jen tak tak ti bude pres trysky vytekat a zasychat.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2006, 22:46    Předmět: Citovat

Zasychat nemůže, protože v klidu je cartridge parkovaná v gumové manžetě. Vytékat by mohl, kdyby byl přetlak velký. Jde o to, aby ta houbička byla pořád doplňovaná z malého rozdílu hladin, aby hydrostatický (nebo inkoustatický Very Happy ) tlak nebyl větší než u nové kazety.
Náplň barvy u kazety "78" je 19 ml, samostatná flaštička 100 ml C, M nebo Y stojí asi 400,- tzn. 1200+ něco za černou. S černou je to jinak, tam je podtlak vytvořený prohnutím plechového zásobníku.
Je to vůbec šizuňk ze strany výrobců, jde o to podojit zákazníka co to jde Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9771
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2006, 20:09    Předmět: Citovat

Napřed bych zkusil, kolik naplnění vydrží jedna kazeta. Měl jsem kdysi jednu inkoustovku od HP (takovej "válec") a po třetím naplnění kazety naráz přestala tisknout. Tisk přestal náhle, bez žádných vynechaných pruhů, nebo slabých spodních částí. Vytisklo se výborně asi pět stran a pak vyjížděly jen samé čisté listy (na tiskárně probíhal tisk, ale z trysek nic nelezlo) a navíc při parkování hlav to vždy odstřelovalo tolik inkoustu, že v tý vaničce dole byl slušný krápník. Takže by jsi měl sem tam kontrolovat spodek, kde Ti probíhá otírání gumovýma stěrkama..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2006, 21:01    Předmět: Citovat

Artaban: no právě. Mám poměrně bohatou zkušenost (od r. 99) s DeskJet1120, náplně odcházejí ne při provozu, ale černá při vyprázdnění (tiskárna dokázala tiskovou hlavu "zapéct" tak, až se zbortil plast a měděná plocha s tryskama se zdeformovala), barevná kazeta zase buď nenapravitelně zaschla nebo se záhadně při doplňování prosákl inkoust do vedlejšího oddílu. Taky "strategie" firmy HP s nenápadným špatným označením jednotlivých sekcí barevnými terčíky je sprostá, ubohá a hanebná. Já se sice nespletl, protože jsem inkousty doplňoval ještě před tím, než to dezinformační značení HP zavedli, ale můj názor na obchodní solidnost HP to definitivně potvrdilo.
Ve stručnosti, myslím že většina konců životnosti cartridgí je způsobena vyčerpáním a pak doplněním a manipulací s kazetou. Kdyby inkoust jen kontinuálně zvenčí přitékal, doufám že trysky samotné by mohly vydržet víc. Možná jsou nějaké rozdíly v provedení jednotlivých kazet, mám zkušenost jen s černou "45" a barevnými "78" a "23".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2006, 23:40    Předmět: Citovat

Slysel jsem ze snad tam je nejaky cip ktery rekne dost a proste netiskne i kdyz je ta cartrige jeste dobra. Pokud jsem si totiz vsiml dobre tak to doplnovani se dela jen na tiskarny u kterych se nemeni tiskove hlavy ale jen ciste zasobniky s inkoustem.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so srpen 12 2006, 8:06    Předmět: Citovat

v těchle tiskárnách, co tu řeším naštěstí takovou blbost jako čipy ještě nedávali, ty cpou snad tuším do Epsona+ takové chytré podmínky jako třeba že když dojde žlutá barva a já chci tisknout černé vizitky s modrým proužkem, tiskárna mi to "pozorně" neumožní, protože vyžaduje všechny inkousty neprázdné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: so srpen 12 2006, 10:57    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
v těchle tiskárnách, co tu řeším naštěstí takovou blbost jako čipy ještě nedávali, ty cpou snad tuším do Epsona+ takové chytré podmínky jako třeba že když dojde žlutá barva a já chci tisknout černé vizitky s modrým proužkem, tiskárna mi to "pozorně" neumožní, protože vyžaduje všechny inkousty neprázdné Very Happy

I to se dá obejít Smile Mám epsona a cartrige s čipama a koupil jsem si na to reseter (taková krabička co se nasadí na čip a resetuje ho) Nevěřili byste kolik ještě barvy zbývá v podle čipu prázdné cartrigi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: so srpen 12 2006, 17:06    Předmět: Citovat

urbanek napsal(a):
Crifodo napsal(a):
v těchle tiskárnách, co tu řeším naštěstí takovou blbost jako čipy ještě nedávali, ty cpou snad tuším do Epsona+ takové chytré podmínky jako třeba že když dojde žlutá barva a já chci tisknout černé vizitky s modrým proužkem, tiskárna mi to "pozorně" neumožní, protože vyžaduje všechny inkousty neprázdné Very Happy

I to se dá obejít Smile Mám epsona a cartrige s čipama a koupil jsem si na to reseter (taková krabička co se nasadí na čip a resetuje ho) Nevěřili byste kolik ještě barvy zbývá v podle čipu prázdné cartrigi Smile
Jenze pokud bude chtit zrovne z te cartrige tisknout tak si oddelas tiskovou hlavu a je to na koupi nove tiskarny.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so srpen 12 2006, 18:59    Předmět: Citovat

jak se dá oddělat tisková hlava u piezo tiskárny Epson? tomu bych rozuměl ještě tak u tepelné tiskárny HP, ale ani tam se nezničila suchá tisková hlava u tříbarevné kazety, jen u černé a to bylo asi nějakým špatným režimem u starších tiskáren, nové s Photoret III už nezničí ani tu černou.
Pořád si myslím, že veškerá cenová politika u spotřebních ink. tiskáren směřuje k maximalizaci provozních nákladů.
Návrat nahoru
Bači
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 17 2006, 21:51    Předmět: Tisková kazeta Citovat

Ta tisková kazetu u HP (např. u DJ 1220C) má v sobě elektroniku, která ti řídí z elektroniky na vozíku propouštění mikrokapiček z trysek na papír a tato elektronika v náplni není nesmrtelná. Někdy vydrží náplň například 3 naplnění, někdy 5 někdy i víc a někdy třeba jenom 1. To jen pro informaci aby jsi neinvestoval 3 tisíce do nějakýho mehanismu a neodešla ti hnedle elektronika náplni. A hlavně jsem na ten výrobek koukal a ten je zřejmně jen pro Epson nebo mi to aspoň tak přijde. A Epson to má trošku jinak - zvlášť inkoustovej zásobník a tiskovou hlavu, kdežto HP to má obojí v jednom, teda pokud se budeme bavit jen tiskárně DJ 1220C a jí podobnejm, protože třeba HP DJ 2000C což už je tedy dost starej model, tak to má rozdělený. Na každou barvu (jsou 4) má zvlášť tiskovou hlavu (tudíš taky 4, které jsou ve vozíku a inkoust je do nich pumpován ze zásobníků pomocí pumpy)
Návrat nahoru
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: so srpen 19 2006, 14:04    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
jak se dá oddělat tisková hlava u piezo tiskárny Epson? tomu bych rozuměl ještě tak u tepelné tiskárny HP, ale ani tam se nezničila suchá tisková hlava u tříbarevné kazety, jen u černé a to bylo asi nějakým špatným režimem u starších tiskáren, nové s Photoret III už nezničí ani tu černou.
Pořád si myslím, že veškerá cenová politika u spotřebních ink. tiskáren směřuje k maximalizaci provozních nákladů.
Nebudes tomu verit ale da se ja je sice osobne nespravuji ale vidim kolik jich k nám do servisu chodi a je to vzdy hlava a v 99% je zrovna ten zasobník nad ní pradný.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund