Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PS a Senát very busy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 9:09    Předmět: PS a Senát very busy Citovat

nebo záměrně pozdržená Novela zákona,aby se jim v příštím roku nesnížila životní úroveň? http://www.novinky.cz/domaci/219010-politici-si-misto-skrtu-v-lednu-zrejme-prilepsi-o-desitky-tisic.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 9:17    Předmět: Citovat

Pokud vím, jistý poslanec si včera stěžoval, že je strašný chudák a finančně diskriminovaný, protože jeho plat má "každý průměrný účetní v Praze". Takže netřeba stávkovat, je třeba jít dělat účetního do Prahy.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 9:34    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
je třeba jít dělat účetního do Prahy.

je třeba hnát toho dobytka i jeho voliče až na kraj útesu...
vždyť přece kandidoval proto, že chtěl sloužit občanům, ne proto, že se chtěl napakovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 9:42    Předmět: Citovat

Stenozáznam :

Poslanec Alfréd Michalík: ...Druhá poznámka se týká už tohoto zákona 133, kde se jednalo o našich platech. Já mám to štěstí nebo tu smůlu, že jsem tady v Parlamentu 15 let, tudíž měl jsem tu možnost osobně sledovat, jak se vyvíjí platy ve sněmovně, v Senátu i v jiných státních orgánech. Stav je takový, že po těchto 15 letech je plat poslance cca 55 tis. korun, což je plat, který má dneska skoro každý účetní v Praze, a je to plat, který je daleko nižší než platy vyšších úředníků na všech ministerstvech, nemluvím o zaměstnancích státních úřadů, NKÚ, úřad pro dohled, atd., co jsou úřady státní moci.

Tyto platy díky tomu, že jsme byli permanentně sledováni tiskem a voliči, mám na mysli naše platy, v minulosti byly buď zastropovány, zablokovány, zmraženy. A ten vývoj byl takový, že dneska jsme na tom, na čem jsme, a platy, které kdysi byly srovnatelné s našimi, jsou na osmdesáti pěti, stotisícových úrovních. A nikomu to nevadí. To už nemluvím o platech na krajských úřadech a na některých velkých obcích.

Ten vývoj, který tady vedl k tomu, k čemu jsme, bohužel směřuje k ničemu, co mi dovolte, abych možná s nadsázkou charakterizoval tak, že směřujeme do doby, kdy funkce poslance v českém parlamentu bude funkce čestná, protože plat poslance vadí našim voličům a našemu tisku, a že vlastně tím pádem předem říkáme, že poslanec a senátor jsou osoby, které budou tvořit legislativní rámec naší republiky, ale zdarma. Takže směřujeme k tomu, že poslanci budou potomci šlechtických rodů, kteří zrestituovali majetek u nás, budou to majitelé velkých firem a jejich manželky, které plat ve Sněmovně berou jako kapesné a které je posílají na charitativní účely, anebo to budou poslanci, poradci bohatých průmyslníků naší země, poradci Bakalů, Pitrů a jiných, kteří vlastně tady tento kšeft budou brát jako vedlejšák, tudíž příjem pro ně nebude důležitý.

To je bohužel tak chmurná vize pro mne, že před tím si dovolím z politických patnácti let tady v parlamentu varovat. V žádné jiné zemi Evropy není poslanec a jeho postavení tak dehonestováno jako u nás.

Prosím vás, zamyslete se nad tím, protože směřujeme k tomu, že být poslancem bude za trest. (Potlesk z lavic nalevo.)

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 10:48    Předmět: Citovat

Já bych to za trest klidně udělal. Bez nároku na pravidelný plat a nebo za PRŮMĚRNÝ PLAT BĚŽNÉHO OBČANA NIKOLIV STÁTNÍHO ZAMĚSTNANCE - a když přidávat, tak jedině potom, co se zvýší tento průměr. Statisícové měsíční příjmy "takzvaných zákonodárců" ze ten s prominutím bordel, který pravidelně odsouhlasovávají - to je pro každou společnost nadměrný a nebojím se říct trestuhodný luxus... A pokud by si takový "vyvolený" myslel, že to jen odsedí nebo že dokonce bude škodit, pak nastolit trest pozbytí majetku, odnění občanských práv atp - vždyť kdo má větší povinnost práce pro stát a společnost, běžný pracující, který si vybírat jestli zaplatí nebo nezaplatí daně dost dobře nemůže, jsou mu prostě strženy a basta fidli, anebo posranec & serátor, který jednak za hospodaření s těmito dvedenými prostředky odpovídá svým rozhodnutím, a druhak je z nich přímo také placen?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 12:13    Předmět: Citovat

To kvítko je z Ostravy? nepatřil teda mezi ostravské poslance?
(Před lety měli výhrady, aby spolu s nimi létaly v jednom letadle i děti ze severní Moravy do dětského hemodialyzačně transplantačního centra do Motola, protože poslancům se pohled na nemocné děti ekloval... děti měly jezdit sanitkou).

citace:
Sociální demokrat Alfréd Michalík ze severní Moravy zvládl loni kromě poslancování zasedat v dozorčí radě firmy BM servis Bohumín, kde si přilepšil zhruba 55 tisíci, či v dozorčí radě ostravské Nové huti. To mu vyneslo 180 tisíc. „Jakmile jsem byl zvolen poslancem, zůstal jsem jen v dozorčí radě Bohumínského městského servisu, což jsou bývalé Technické služby. Tato funkce mi zabírá jen šest zasedání ročně, kdy hodnotíme činnost společnosti, takže to není problém,” vysvětluje Michalík.

http://archiv.bezkorupce.cz/aktuality/politici-mame-toho-vic-ale-praci-nesidime/
citace:
Do roku 1989 byl Michalík členem KSČ, ale poté vstoupil do ČSSD. Sedm let předsedal její místní organizaci v Bohumíně a v roce 1994 se stal zastupitelem města Bohumín. V letech 1996 - 2000 zasedal v Senátu Parlamentu ČR, kde působil jako místopředseda výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Od roku 2002 je členem Poslanecké sněmovny. Zasedá v rozpočtovém výboru a výboru pro zdravotnictví. V roce 1985 byl odsouzen k dvouletému podmínečnému trestu. Tou dobou předsedal fotbalovému klubu a spolu s několika dalšími funkcionáři vytvořili ilegální fond s hodnotou kolem 170 tisíc korun, který používali na nákup hráčů.

http://tema.novinky.cz/alfred-michalik
Fuck ať žije demokracie a socani zvlášť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33938
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 12:18    Předmět: Citovat

Ak mu 55 tisic korun pripada malo, tak moze kludne odist a robit napriklad toho uctovnika (keby to vedel, ze...). A ked ma nejaky statny uradnik plat este vyssi, tak sa to da vyriesit nielen zvysenim, ale aj znizenim platu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 12:42    Předmět: Citovat

Nejlíp s takovýma zacházejí v Číně - ať si říká kdo chce co chce, taková kulka z Kalašnikova za ucho jako trest za prokázanou korupci - to už je ARGUMENT...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 19:22    Předmět: Citovat

Michalík - máme snad pracovat zadarmo?

Často mám pocit, že by měli dokonce platit národu náhrady za mizerné zákony a škody tím vzniklé. Twisted Evil

Ten zmiňovaný účetní je častokrát nucen hledat cestu, jak ze zpackaných zákonů ven.

EKKAR << v Čině se, myslím, věší. Střílí se v Rusku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 20:04    Předmět: Citovat

Jó, to se dělá bez jakékoliv osobní zodpovědnosti. A když si ještě můžou dát panáčka na kuráž aby to v tom parlamentu vůbec vydrželi.... Pak se nemůžem divit, že to vypadá, jak to vypadá. Cry
Docela by mě zajímala ta práce, kterou se tak ohání. Nejspíš to bude dřina s mačkáním hlasovacího tlačítka a vyčerpávající cesty do jídelny. Twisted Evil

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 21:08    Předmět: Citovat

Nekažte si Vánoce, takže čtěte až v pondělí - ale pravdu má a už 400 let ....

http://ries.blog.respekt.ihned.cz/c1-48934050-vy-mrzke-devky-ve-jmenu-boha-jdete

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund