Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hvízdající zdroj Videa Sharp VC-M400

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jahowi



Založen: Aug 06, 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so srpen 12 2006, 22:41    Předmět: Hvízdající zdroj Videa Sharp VC-M400 Citovat

Už nějakou dobu opravuju video zdroj Sharp VC-M400. Byl tam přerušenej odpor před můstkem, kvůli proraženému spínacímu tranzistoru BUT11AF, špatnej byl i ten zhášecí tranzitor co jde do báze spínacího, vyměnil jsem je a zkusil zapnout, zdroj jen hvízdal jako když běží nějaký motorek na vysoké otáčky, ale nic tam neběželo, bylo to ze zdroje. Než jsem stačil cokoli změřit, tak zdroj zase vyhodil odpor a byl znovu proraženej spínací tranzistor. Hledal jsem dál a našel špatnej tranzistor spínání diody v optronu, našel jsem za něj náhradu, vyměnil i ač dobrý el. kondík v primáru, pro jistotu i kondík u tranzistorů pro spínání diody optronu. Při zapnutí zase jen hvízdá zdroj a není napětí na výstupu za diodama sekundáru. Hledal jsem dál a našel větev u které byl malý odpor při měření na kondenzátoru za diodou, hledal jsem proč, našel jsem připojení na display, má malý odpor, jako zkrat a jde to přes 1ohm odpor, vypojil jsem ho a zkusil, zdroj tvrdošíně hvízdá a nic se nezměnilo, tak už nevím kde hledat chybu, jako by to netranformovalo, ale proč vlastně tak hvízdá, co to může způsobovat. Schéma jsem sehnal k VC-M30, není to stejné, ale dost podobné hlavně za trafem, ale primár je trochu odlišně dělanej, já ho mám o mnoho jednodužší. Děkuju za jakoukoli radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne srpen 13 2006, 1:16    Předmět: Citovat

Skusil si vymienat elektrolitycke kondiky v zdroji? Vacsinou je problem tam. Zohreju sa, vyschnu , stratia kapacitu a zvysi sa ich ESR. To su 1ve suciastky ktore v zdroji odchadzaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne srpen 13 2006, 7:39    Předmět: Citovat

Hvízdá každy spínaný zdroj, to je princip jeho činnosti, akorát že ve zdravém stavu píská o něco výš takže není slyšet.
Jestli má video displej s itronem, pak není nízký odpor v sekci pro napájení žhavení nic zvláštního, studené vlákno má odpor blízký zkratu.
Obvykle má video několik napájecích napětí, 5V pro napájení logiky, 12V pro napájení pohonů, 5V trvalých pro napájení logiky ve standby režimu, cca 50V pro napájení varikapů tuneru, +další pro napájení pro signálové cesty. Reference okolo zdroje mívá IO TL431.
Jestli jsi odpojil všechny větve a zůstala jen ta, ze které se bere reference pro zpětnou vazbu na primár, nemusí to zdroji svědčit protože se může dostat do režimu, kdy pro tak malý odběr už neumí zkrátit puls na tak krátkou dobu jaká by odpovídala spotřebě.
Chtělo by to se přesvědčit o 100% funkčnosti usměrňovačů sekundáru (diody změřit vyšším napětím v závěrném směru, jestli se neprorážejí). Pak třeba větev +12 zatížit dejme tomu 1A. Všechno ostatní kromě ní a kromě reference v luftu.
Jestli není nikde na sekundáru napětí a všechny součástky okolo trafa jsou prokazatelně zdravé, už moc možností nezbývá, mezizávitový zkrat na primáru (jsou tam poměrně vysoké špičky) a ještě míň pravděpodobný zkrat na nějakém sekundárním vinutí. Viděl jsem i prohořený plošný spoj (na papírovém "cuprexkartu").
Odběr ze sítě je kolik? a napětí na filtračním kondu?
Vyschlé elyty se projeví ztrátou ss napětí a tím ztrátou funkčnosti, ale nezpůsobí přetížení zdroje.
V krajním případě vyndej trafo a zkus na sekundár připojit ze zesilovače nf napětí třeba 10 kHz, postupně zvyšovat, a měřit napětí na primáru, ev. zkrat na vinutí bys tak mohl najít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jahowi



Založen: Aug 06, 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2006, 20:50    Předmět: Hvízdající zdroj Videa Sharp VC-M400 Citovat

Tak jsem aspoň trochu zvítězil nad tou potvorou zdrojem, už nepíská a roztočil se motorek, tak jsem zkusil připojit zpátky odpor od toho displaye a znovu zapnul a na displayi se objevil nápis SHARP, tak to je bezva, bude to chtít vyzkoušet i zbytek videa jestli to všechno maká,ale to asi udělám až zítra. Jinak jsem tam zkusmo dal místo té špatné prošvihlé zenerky v sekundárním zdroji, jinou na 42V, ale nevím jestli je to tak správně. Jak jsem tak na to znovu koukal, tak by to součtové napětí bylo 37V. Jak jsem psal v tom příspěvku o špatné zenerce, tak je to zapojeno na -25V a pak na +12V a to dohromady dá těch 37V. Potřeboval bych zjistit proč tam vůbec ta zenerka je a jakou tam mám nechat. Jestli to má odchytávat ty špičky,nebo na co by tam byla? Myslíte že bych to takhle mohl považovat za dobré? Napětí to ukazuje správné,40V, 12V,5V a -25V a při sepnutí to v primáru jen klapne a pak je to zticha, tak snad by to mohlo být dobrý. Kdyby mi k tomu mohl někdo, kdo tomu rozumí něco říct, tak bych byl moc rád, díky Honza. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jahowi



Založen: Aug 06, 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2006, 23:02    Předmět: Hvízdající zdroj Videa Sharp VC-M400 Citovat

Tak jsem ještě zkusil dát do videa kazetu a zapnul ho do sítě, kazetu zatlačil a ona vjela dovnitř,zmáčknul jsem Play a ono se to rozběhlo úplně normálně. Tak jsem zkusil rychle do předu a rychle dozadu a všechno chodí. Přinesl jsem ovladač a vyzkoušel i ten a jde tam vše, tak asi je i procesor v pořádku, ještě zítra zkusím to připojit na televizi jestli to bude i hrát, doufám že jo. Tak to by ale bylo moje vítězství, protože já zase nejsem až takový machr na opravy těchhle věcí, jen jsem to zkusil se znalostma co mám a nakonec jsem se propátral k dobrému výsledku. Ale ta zenerka mě naštvala, byla tam taková nějaká schovaná a ani podle zapojení bych si nemyslel, že by něco způsobovala, ale ona vlastně zkratovala tři větve, tak to nemohlo fungovat. Jen kdyby mi někdo ještě poradil s tou zenerkou, jakou bych tam měl správně dát, na jaké napětí, aby to bylo dobré. Zkoušel jsem to chvíli provozovat a potom osahal součástky v primáru, nebyly zahřáté, jen trochu ten spínací tranzistor, ale to bych řekl že je normální. Ale jsem na sebe pyšnej, že jsem to takhle rozhýbal, už jsem to několikrát vzdával, že se na to vykašlu, ale pak jsem si říkal, že ještě něco zkusím a zase jsem se v tom rejpal a pořád o tom přemýšlel a pak jsem našel tu zkratlou zenerku a hned bylo zase o čem přemýšlet. Kdyby se to nepodařilo, tak bych to odnesl do sběrného dvora, bylo to od synovce a chtěl ho vyhodit a já jsem si říkal, že se do toho podívám a pak ho začal rozebírat, až zbyl jen plošňák a hledal co odešlo. No děkuji zatím za rady a pomoc, něco se mi hodilo. Ahojky Honza Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2006, 23:40    Předmět: Citovat

gratulujem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jahowi



Založen: Aug 06, 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2006, 23:45    Předmět: Hvízdající zdroj Videa Sharp VC-M400 Citovat

Zkusil jsem to s televizí a jdeto, obraz i zvuk, je to super, tak až zjistím správnou zenerku, tak bych to zase dal do krabice a bylo by to. Jsem prostě dobrej a to jsem se s tím spínaným zdrojem setkal tady poprvé v životě,ale něco jsem o něm slyšel, tak jsem to zkusil a udělal dobře. HONZA Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2006, 9:08    Předmět: VCR SHARP Citovat

http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=7517 tady jsem našel jen model 460 jestli náhodou by to pomohlo????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2006, 10:25    Předmět: Citovat

To schema je jenom část raru a trochu mě tím tam štvou, že najdu často jenom část souborů a zbytek nikde....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2006, 11:51    Předmět: VCR Citovat

Jo někdy je to tak a musí se tam prokoukávat, kde je zbytek! Pokud to nedokážeš, nevadí! Napiš co chceš a já ti to pošlu na mejl v PDF. Ale pošli mi na sebe mejlíka. Loyza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund