Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PIC 16F818..potřebuji poradit

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pedris



Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2006, 18:56    Předmět: PIC 16F818..potřebuji poradit Citovat

prosím vás je tu někdo kdo by mi poradil s 16F818kou? mám několik málo zkušeností s 16F84 ale vzhledem k tomu že jsem potřeboval AD převodník tak jsem se musel přeorientovat Smile ..programátor mám PICQUICK takže z téhle stránky je to v pohodě..zkusil jsem tedy první prográmek na seznámenou a ejhle..

-- názvy bitů a registrů--
LIST P=16F818
__config 0x3B61

org 0x0000
bsf RP0 ;stranka 1 paměti RAM
movlw B'11100000'
movwf trisa
movlw B'00000000'
movwf trisb ;piny RB jsou vÝstupy
bcf RP0
Main nop
movlw B'11111111'
movwf portb
end

...diody na celém portu B místo aby svítili tak mi problikávaji,myslím že je to nejspíš ze strany oscilátoru ale nevím si s tím rady..v konfiguračním slově mám nastavený XT oscilátor,k procesoru mám připojený 4MHz krystal s 2xC (C=15pF)..tak jako u 16F84.. Vím že 818ka má vnitřní oscilátor,znamená to že nemusím připojovat vnější krystal? jak a kde se to musí nastavit abych nemusel připojovat vnější krystal??

-potřeboval bych nějakej prográmek na seznámenou jestli by byl někdo od toho srdce a poslal mi program ve kterém by bylo nastavení A/D převodníku tak abych na RA0/AN0 měnil napětí v rozsahu 0-5V a na celém portuB by se mi tahle hodnota objevila...(s nastavením vnitřního rezonátoru)

mám to celkem vymyšlený..študuju nad tím už 3dny ale jelikož mi nefunguje ani ten první primitivní prográmek tak nemůžu jít dál..
Nastavil jsem ADCON0 a ADCON1 podle potřeb a jestli to dobře chápu tak v registru ADRESL (zarovnání vpravo) bych měl mít mou hodnotu kterou pouze přenesu na PORT B,ne? Poraďte mi prosím někdo..díky[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2006, 20:23    Předmět: Citovat

k tomu kratkemu programu: co si matne pamatuju (uz pomalu 1,5 roku jsem s tim nedelal), tak u tehle procesoru byl drobny hacek pri startu. Musel se jeste pred nastavovanim banky (k nastaveni I/O) vynulovat cely port. Zkus to, mozna prestane blikat Wink
Návrat nahoru
pedris



Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2006, 20:29    Předmět: Citovat

tak jsem to zkusil člověče a nic..blikaj furt mrchy Cry ale díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maj
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2006, 22:27    Předmět: Citovat

Stáhni si z www.microchip.com katlog k té tvojí PIC a uvidíš kolik věcí je třeba nastavit, aby jsi to rozjel Shocked
např. musíš nastavit (vypnout) AD převodník ikdyž ho zatím nechceš používat protože bez kofigurace registrů je v defaultních hodnotách zapnutý. To samé je to i s tím interním oscilátorem... Sad

PS: Někdy je lepší pro rozkmitání krytalu použít nastavení XT (pokud je blbě vybroušený krystal tak se na nižších napětí špatně rozkmitává)
Návrat nahoru
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 10:00    Předmět: Citovat

no je faktem že těch věcí je tam více ale napříklat nevím jestli jsi použíl wdt a pak tedy zdajej nuluješ pokud ne asi se ti to bude resetovat zkoušel jsi to nechat simulovat v mplab ? já stou 818 tady trochu taky laškoval a mám to taqdy na stole ! Momentálně jsem to odložil není čas a le mně zas zlobí rb3 pin nechce mi jet jako vý stupní ale to bude interní problém ! Ale jak říkám nebyl čas to ověřovat ! Podle toho co popisuješ bych to typl na reset od WDT bud ho zakaš nebo si tam přidej clrwdt !
Pokud máš zájem mužem na to tema podiskutovat ta 818 mně zajímá taky pro ty 10bitAD a tyky dobrá cena . tak hodně zdaru !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
pedris



Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 10:36    Předmět: Citovat

Watchdog mam od začátku zakázaný v konfiguraci..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 15:38    Předmět: Citovat

Na upload jsem dal prográmek (pqrs_setup.exe) na nastavení registrů PIC.
Jinak platí co už tu bylo řečeno, většinou chybné nastavení registrů nebo pojistek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pedris



Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 0:40    Předmět: Citovat

Chlapi..já teda nevím,ale nevidím důvod proč bych měl cokoliv jiného nastavovat,prostě ten prográmek co jsem nahoře uvedl na roszvícení portuB mi nefunguje a diody mi stále blikaj,v konfiguračním slově mám nastavený XT oscilátor a k čipu mám připojený 4MHz krystal takže víc si myslím že nemusím měnit ani nastavovat..nechápu tedy v čem může bejt problém..jestli někdo dělá s tou 818kou a mohl by mi poradit,byl bych rád..já totiž nevidím nikde chybu,u 84ky to normlně šlape tak já už nevím..nemůžu kvůli takové blbosti pokračovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pedris



Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 11:31    Předmět: Citovat

tak to je mazec..už jsem na to přišel..změnil jsem _config na 3FF1 a nakonfiguroval jsem vše jen zaškrtáním před samotným programováním a jde to..ale opravdu nevidím nikde důvod proč to příkazem nešlo a takhle jo..stejně díky všem za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2006, 6:20    Předmět: Citovat

vzhledem k tomu že rady jme se nedočkali - jsem v neděli k tomu sedl a rozchodil - to tak jen obecný poznatek k procesorům pic - asi je nutné provést totéž co je doporučeno u 51 jader a to provest lobomotomii registrů před použitím ! zníto děsivě i když ve všech manuálech a AN je uvedeno že důležití registry jsou automaticky nastveny po legálním resetu do výchozích pozic ! sory asi né ! alespoň v tomto a mém případě kdy jsem zápasil s 818 a vývodem RB3 to neplatilo poté co jsem systematicky nastavil ručně registry do jejich továrního defaltu ve které mněli bejt začal procesor fungovat stejně jako simulace !
tedy na závěr přemazat a raději znovu nastavit registry !
rozhodně nedejte na to co tvrdí initialization conditions tabulka !
nestojí to časově za to hledat pak proč to nejede !

bastlení zdar ! omluvte pr.chyby dík!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
pedris



Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2006, 8:35    Předmět: Citovat

Chtěl bych před všemi poděkovat ELJAROvi za prográmek který mi zaslal,jde o nastavení a zacházení s A/D převodníkem se kterým bych se asi u manuálu asi dlouho trápil,jelikož jsem s AD ještě nikdy nědělal.. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund