Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

pračka Indesit WS105TX napouští málo vody - vyřešeno

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
machal10



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so listopad 07 2009, 19:11    Předmět: pračka Indesit WS105TX napouští málo vody - vyřešeno Citovat

Prosím o radu , výše uvedená pračka (cca8 let stará) začala špatně prát-na prádle jsou světlé fleky od prášku .
Při praní se voda napouští , v pračce se převaluje mokré prádlo ale další voda v bubnu není.Nevím kolik by tam mělo být vody ale nějaká by tam snad být měla.Při máchání je to stejné , napustí se pouze tolik vody že prádlo je hodně mokré ale žádná voda navíc v bubnu není .
Zkusil jsem vyměnit hladinový spínač i s hadičkou a plastovou trubkou ale je to stejné.
Náhradní hladinový spínač mám z téměř stejné pračky pouze mladší model a spínač byl nový po výměně servisákem .
Spínače jsou idendtické - 4 kontakty na 1 konektor a 3 plastové stavěcí šroubky .Oba spínače na profouknutí cvakají , hadičky i plastové trubky jsou čisté a průchozí a jsou stejných rozměrů.Momentálně je vpračce vše původní .
Při puštění pračky bez prádla se do pračky napustí cca 5cm vody .
Přišlo mi divné že pračka napouští vodu vždy pouze tryskami nad zásobníkem prášku tak jsem ještě vyndal a vyčistil kontaktolem desku plošného spoje ve spodní části pračky . Byla z obou stran dost zanešená
černým prachem asi z uhlíků .Po vyčištění vypadala deska vizuálně v pořádku.
Poté se pračka začala napouštět i z 1 větší trysky která je až za zásobníkem .
Bohužel při praní i máchání se stále napustí pouze tolik vody že je prádlo mokré ale žádná další voda v bubnu není .Jinak vše funguje tak jak má.
Tato závada se začala projevovat po předchozí výměně čerpadla které
po odčerpání vody čerpalo ještě chvíli na prázdno zbytkovou vodu a dělalo
přitom šílenej rambajs .
Prosím pračekznalé profíky i amatéry kteří mají s tímto nějaké zkušenosti
o radu . Díky

Ještě doplním novou informaci že alespoň při máchání v aviváži se konečně do pračky napustila voda téměř do poloviny dvířek , možná následkem vyčištění desky .
Při praní a prvním máchání po praní se však do pračky napustí výše uvedené množství vody.


Naposledy upravil machal10 dne st listopad 18 2009, 20:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 19:39    Předmět: Citovat

a napušťacie ventyly su dobré všetky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 19:46    Předmět: Citovat

řekl bych přicpané sítko v přívodu, nebo přidřený aquastop atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machal10



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 23:21    Předmět: Citovat

Aqua stop pračka nemá , z přívodní hadice jde voda docela pod tlakem.
Dnes jsem se zrovna pokusil rozebrat jednotku napouštění vody ale přijde mi to nerozebiratelné , povedlo se mi pouze sejmout kryt nad zásobníkem . Zbytek je nalisován takže do trysek a kanálků se nedostanu .Ventily snad fungují správně protože voda vždy stříká těmi tryskami kterými má. Sítko na vstupu do napouštění vizuelně ucpané není
ale dovnitř se nedostanu .
Nevím co určuje množství vody napouštěné do pračky ,ale jestli je to hladinovým spínačem tak by se snad voda, v případě že by bylo něco přicpané ,napustila na určené množství za delší čas .
Krom toho že jsou na tmavším prádle vidět fleky od prášku , je prádlo vyprané hodně mizerně .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 7:14    Předmět: Citovat

někde bývá sítko zatrčené do šroubení hadice a dá se vytáhnout pomocí kleští. Množství vody se určuje hladiňákem , ale je omezené časem , že špatně pere to je jasný když nemá dost vody na odplavení prášku. činnost hladiňáku bych zkusil dát tam nějaké máchání , nechat napustit vodu co to půjde a změřit jestli přepnul a je jasno , pokud přepne je to hladiňák nebo visí spínač poloviční množství vody některé pračky ho mají. pokud nepřepne, je ucpaná cesta od přívodu vody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 7:37    Předmět: Citovat

Ze zoufalství shodím řemen a napouštím pračku hadicí , třeba odvětrávacím otvorem . Mám bázmek se žárovkami a ty připojím paralelně k solenoidům a hladiňáku . Musel jsem u starých kusů Eudora nastavovat hladinu , tak jsem si ten přípravek udělal .
PS ale nejdříve vždy pořádně vyčistím přechodku z bubnu na hadičku . Nikdy neodhaduji , že je čistá , i za cenu nového těsnění odmontuji .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machal10



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 12:19    Předmět: Citovat

Ještě jednou jsem rozebral napouštěcí jednotku , povedlo se mi vyndat to sítko , bylo čisté . Napoštěcí ventily jsem zapojil ve vaně a oba fungují.
Kanálky a trysky jsem protáhl strunou od kytary a namočil do octa ale jsou průchozí a žádný sajrajt jsem nevyplavil .
Voda se zastaví po sepnutí hladinového spínače a to i když přivřu kohout
a napouštění trvá déle.
Při praní i máchání je v bubnu stejné množsví vody (bez prádla) cca 5cm.
Nevím kolik vody ba tam mělo být . Budu muset počkat do konce týdne abych se na to mohl podívat u kamaráda který má mladší model této pračky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machal10



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 21:17    Předmět: Citovat

Tak jsem se byl podívat kolik má pračka napouštět vody na praní a máchání.
Zjistil jsem že na praní pračka napouští správné množství vody ačkoliv mě to přišlo málo.Na máchání napouštěla víc než napouštěla mě.
Ještě jsem si vyzkoušel teplotu vypouštěné vody po praní a řekl bych
že u kamaráda to vypouštělo o něco málo teplejší vodu .
Tak jsem vyndal topné těleso , vyvařil jsem v octu nános kamene a očistil teplotní čidlo které je u tělesa.
Pak už mi pračka začala napouštět správné množství vody i na máchání
po praní . Ovšem teplota vypouštěné vody po praní mi stále přijde o něco
málo nižší než u té druhé pračky a prádlo bylo vyprané opět mizerně .Teplotu jsem zkoušel jenom rukou při 40°C .
Je možné ,že by bylo těleso načaté a topilo míň a mělo to i vliv na množství napouštěné vody ?
Kromě teplotního čidla u tělesa jsem nenašel žádný termostat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 6:50    Předmět: Citovat

Nehoupeš Ty nás trošku ?
Vždyť máš na panelu nastavení teploty . A výšku hladiny si můžeš nastavit hladiňákem , jak chceš -šroubovákem uvnitř , alespoň většinou .



Bez názvu.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bez názvu.GIF
 Velikost:  25.68 kB
 Staženo:  346 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machal10



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 8:05    Předmět: Citovat

Bohužel pračku si opravuji porvé a to jak by měla fungovat právě zjišťuji.
Pod pojmem termostat jsem si představoval něco co při určité teplotě vypne topení . myslel jsem že by měl být trochu větší než ta placka na ovladači teploty do které se vejde tak plošný spoj .
Rozvrtat hladinový spínač se mi zatím moc nechce , za prvé nevím kterým ze tří šroubků se co šteluje a pak si taky čím dál tím méně myslím
že to bude tím .
Každopádně se snažím popisovat chování pračky a následky každého mého neodborného zásahu tak jak to je , a buď se mi povede s pomocí zdejší ji opravit nebo budu muset koupit novou což bych nerad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machal10



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 20:15    Předmět: Citovat

Ještě jsem přidal vodu na hladiňáku a i když je tam vody dost a je dost teplá(60°) ,je výsledek stále stejný .
Nová pračka je už na cestě .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt červen 24 2010, 13:20    Předmět: Citovat

Zdravím. Mohu Vás požádat o servisní manuál k této pračce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2010, 21:53    Předmět: Citovat

Chlapi prosim Vas - mam tuto potvoru tez doma. nevite nahodou kde by se dal sehnat ten broznovy krouzek ktery se toci v guferu a zaroven gufero pracky. A jeste jaka jsou loziska v bubnu. Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund