Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trochu v obráceném garde /kompresor/
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31887
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 13:36    Předmět: Re: RE: Citovat

Sorry za OT, ale musím reagovat:
salora napsal(a):
... jaksi nechápu proč jsis nemohl dofoukat na svém voze kola ?Bud máš jedniný atypický auto ne světě /čemuž nerozumím poněvadž je kolo jako kolo,nebo jsis nejspíše popletl tu pevnou /přisávácí/tlakovou zahnutou trubici s tlačnou částí poněvadž tam snad chyběla ta hadička která normálně je všude použitá,v německu se to běžně bez problémů úspěšně používá nejméně 20 let téměř u každé benzinky... Přece z té přenosné tl. nádoby se hustí vzduch pomocí hadičky k tomu určené ,ledaže by naše chytrá hlava mapa čerpadláře nenapadlo v případě ukroucení hadičky apod. nějaká úprava v podobě zkrácení a znovuupevnění což by bylo pochopitelně za dané situace nepoužívatelné poněvadž nádobka stále musí stát ventilem nahoru.

Ne, mám normální auto i kola, ale jak je ta dofukovací rukojeť s hlavicí s otvorem na obě strany (to není žádný přisávací otvor, je to původně určeno pro foukání dvojmontáží, kde je jeden ventil otočený o 180° a míří tak směrem od obsluhy), tak ji tam u té benzínky, o které mluvím, mají tak obrazek_cenzuraě vyhnutou (jestli jim ji někdo přejel nebo co, nevím), že prostě ji na ventilek u osobáku nenasadím (ani nikdo jiný, ten ventil by se musel ohnout aspoň o 45°, aby na něj ta násadka vůbec dosedla - vadí náboj kola) - a prostě SEROU na to, jestli se tím někomu daří nebo nedaří dofoukávat. A protože dodávky foukají gumy na vyšší tlaky a s tou "kabelkou" by museli jít ke každému kolu nejmíň 2x, tak jim udělali jen hadici s rychlospojkou na jednom konci a normální pistoli s přímou neohnutou koncovkou na druhém - vzduch se nenosí k autu, ale auto hezky najede za budku šopu, kde čouhá ze stěny trubka od kompresoru a fouká se tam. Všude jinde, kde jsem tyhle přenosné tlakové nádobky potkal mají ty koncovky jakž-takž v pořádku, jenže k nejbližší další takové pumpě to mám cca 50km - ta popisovaná je v sousedním městě a mám to k ní cca 10km, navíc kolem ní poměrně často jezdím, takže občas to jinak nejde a prostě MUSÍM...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 17:15    Předmět: Citovat

Používám ten levný hobby krám původně na malování airbrushem a nyní na čištění mašin. Auto si hustím u benzínky, protože se mi nechce táhnout s tím krámem až na dvůr. Takže s tím hustím max. kolečka a rudlík. Když se s tím malovalo, tak to běželo denně a 1x odešel nějaký spotřebák - gumová membrána. Myslím po roce. Jinak to šlape pořád. Protože jsme nemohli stát, pořídil jsem nejlevnější olejový. Ťeď už se flákají oba, takže vydrží určitě dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 19:10    Předmět: RE: Citovat

To:Ekkar hm tak ted jsi to konečně náležitě porobně vysvětlil a objasnil čili se má předtucha přeci jen potvrdila/chyba majitele pumpy/ otázkou zůstává proč jsi je na to neupozornil to je přeci jejich ostuda ne tvá,musím říct že u nís je trochu na sev. moravě díky dosti silnné majoritě romů jiná kradou jako straky co se dí hlavně když se to dá u pitaše prodet a protože ti majitelé pitašů s nimi spolupracují resp. mají z toho kšeft /zákon slabý/tak se to jaksi vytratilo a není to už vidět u žádné ze 3 místních benzinek jinak je to ale dobrá věc ale obrátilo se to k horšímu pro normální uživatelé aut případně ciklistů nešla mi posledně připevnit k normální hadici od kompresoru fajka u které chyběl potřebný zajištovací zobáček který má držet přívod hadice jde za šífem a tvrdil mi že to dělají cyklisti tak jim zakázal /tabulí/foukat kola když jsem mu řekl že to je blbost tak nakonec uznal že ty šmejdy dodává nějaký nekvalitní výrobce a nestačí to měnit,jinak TO:Kejki -můžeš prosímtě upřesnit výrobce tebou používaného kompu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 19:55    Předmět: Citovat

Komp mám od Asusu Very Happy Kompresory jsou oba Güde, to je podle mne Čína.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 20:06    Předmět: RE: Citovat

Ano děkuji rozumím a kolik si za to dal ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 21:56    Předmět: Citovat

To bylo za krále klacka, ten bezolejový byl nejlevnější v Baumaxu za 5000,- a ten olejový stál 6000,- asi rok 99 a 2001. Ten olejový má 1,5kW, nasává 220l/min, eff. 125l/min. Označení Gude 231/8/24 24litrů má ta nádrž. Na stříkací pistoli jen s malou tryskou Smile , ale stříkal jsem nadrzo strom, tam stačil menší rozpraš, tak to šlo i s tou co je v sadě kompresorového příslušenství - takový ten papírový kufřík co občas dávají ke kompresoru zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne květen 09 2010, 5:29    Předmět: RE: Citovat

Hm tak to pro mě zrovna za klacka neni na to že to navíc člověk moc nevyužije pro to stříkání i když na chalupě se to semo tamo může hodit ale ted uvažuju že když už bych potřeboval něco nastříkat tak bych to nejspáše řešil nějakou tou vibrační pistolí která určitě nebude moc stát,poněvadý jak to tak vidím a slyším abys mohl slušně stříkat pistolí potřeboval bych asi kompík za 50 klacků to je hrůza v poměru cena výkon až člověku stojí vlasy na hlavě co je na tom tak drahého ?U mě v práci to po převratu když se vyklízela dílna odvezli k pitašovi nj co se dá dělat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne květen 09 2010, 12:44    Předmět: Citovat

Taky mám ledničkový na foukání jízdních kol . 10atm měřák ohnul za roh . Kamoš to má i s filtrem a tlakovým spinačem na pivko a spokojenost .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9769
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne květen 09 2010, 21:45    Předmět: Citovat

Pánové, kdo to používáte na bečky, tak od vás bych si pivo nikdy nedal. Nikdo nevíte, co se do těch olejů dávalo za sračky. Vím dobře, jak ten kompresor vypadá zevnitř a taky vím, jak probíhá cirkulace oleje chladícím okruhem (po konzultaci z chladírenským pracovníkem). V podstatě jde o to, že olej se rozpouští v tekutým freonu (nebo v dnešním jiným chladivu) a ve sběrný nádobě kompresoru se ten olej sráží. Proto je na to chemicky uspůsoben. Navíc musí mít i elektroizolační vlastnosti, takže bych se nedivil ani tomu, kdyby v tom oleju ve velmi starých komprasorech bylo i nějaké to PCB (polychlorové byfenyly). Takže dobrou chuť. Jinak údajně dokáže běžící kompresor z ledničky natlakovat jímku až na 20 atmosfér
Máme již velmi starý bezolejový kompresor tenkrát dovezen z Itálie a funguje dodnes. V současnosti se dá koupit do 5000.
http://www.uni-max.cz/bezolejovy-kompresor-miniduo/d/

stačí si jen vybrat..

http://dilna.aeroomni.com/html/kompresor_lednicka.html
zde je vidět rozebranej kompresor z lednice akorát nevím, co je v těch sacích a výtlačných trubkách v těch rozšířenejch válcích - ventily to asi nebudou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po květen 10 2010, 5:28    Předmět: Citovat

Ten kompresor co používám doma jsem rozřízl , přidělal sací trubku a zase zavařil ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund