Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TVP Samsung, chassis S63 - široký obraz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so duben 24 2010, 15:23    Předmět: Citovat

Milan121 napsal(a):
asi lepší držet hubu

Tak, nejenže náš urážlivý Milan121 není schopen do Předmětu vlákna uvést přesný typ telky (ač je to v PRAVIDLECH !!), ale neuvede ani kompletní typ šasi - páč existují: S63A i S63B Shocked Cry

masar napsal(a):
Je třeba změřit napájecí napětí KSŘ a zkontrolovat obvod korekce V-Z (pokud ho tv má). Wink

A protože jsem na 90% přesvědčený, že jeho telka má větší úhlopříčku než 28" (zase tipuju: 29" SLIM), pak ta telka na 100% korekci ) (Shocked
Toto všechno se ale musíme jen dohadovat, páč dotyčný ani "nectí PRAVIDLA" Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
x7r



Založen: Feb 14, 2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 1:06    Předmět: Citovat

to:kokun

A musel to bejt EPCOS? třeba v Gesu jsou od jiného výrobce za 26,90 při odběru 5 ks.Teda jestli to je přesně ten samej typ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 3:56    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Je třeba změřit napájecí napětí KSŘ a zkontrolovat obvod korekce V-Z (pokud ho tv má). Wink


Pochybujem ,ze to stoji za to...Uz len ,keby dotazovatel mal o tom sajnu,inak by vyzerala otazka... Cry

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 4:04    Předmět: Re: TVP Samsung, chassis S63 - široký obraz Citovat

Duvsan napsal(a):
Milan121 napsal(a):
Při zobrazení mříže je vidět,že obraz se od svislého středu logaritmicky rozšiřuje na obě strany.vajíčko naležato.

To mi pripadá na väzbový kondenzátor k vychyľovacím cievkám. Ale vzhľadom na to ostatné za to neručím.


Som zvedavy,ako nam to tu obhajis,..........logicky, problem kor. skresenia )(...
A akym sposobom ten kond. mohol toto sposobovat... Wink (co je dosledok a pricina????)

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 8:09    Předmět: Citovat

Burajko napsal(a):
Tak to ti ide busines celkom dobre,pokial to nie je raz za rok. Wink

Tak vzhledem k tomu, že jsem už 5. rok v penzi, tak teď je to už skutečně jen tak 1-2x do roka Shocked
Jen mně překvapil ten "(ne)skutečný" nárust ceny - a on je u nich, nejen co se týká pozistorů Cry

x7r napsal(a):
to:kokun A musel to bejt EPCOS? třeba v Gesu jsou od jiného výrobce za 26,90 při odběru 5 ks.Teda jestli to je přesně ten samej typ.

Tak bohužel, jeho cena zřejmě narostla všude: http://www.ame.cz/Pasivni-soucastky-rezistory-kondenzatory-pojistky-filtry/Pozistory/PTC-pozistor-T250-T80-A10_430M019600.htm - ani tady není levnější Cry

Po této cenové zkušenosti se skutečně budu ohlédat po levnější variantě - a tento typ: http://www.ges.cz/ptc-mz73b-30rm-ges05313396.html - by měl být dostatečnou náhradou. Ale objednej si jich 10ks - když jsou všude skladem 0-3ks Shocked
Ale Killroy mně na to třeba odpoví: není problém zajistit jakékoliv množství Laughing
Teď zase jen - jak dlouho se tato cena v GESu udrží, když v AME stojí už dnes podstatně více: http://www.ame.cz/Pasivni-soucastky-rezistory-kondenzatory-pojistky-filtry/Pozistory/PTC-pozistor-96009,-96116,-96616,-96209-/-MZ73B-30RM_430M097001.htm - Cry
Jen to má malý háček, anžto jsem z malého města, tak stejně všechno musím objednávat na dobírku, tak objednávám tam, kde mají větší sortiment, abych mohl obj. více věcí naráz.
Ostatně jako většina z nás - ne všichni jsme z velkých měst Rolling Eyes
Zakázek ubývá, "vstupy" rostou => takže klesá jenom zisk (náš výdělek) Cry Cry Cry
Ještě že já jsem už v penzi (takže už jenom přivýdělek) - ale lituju ty kolegy, kteří musí servisem živit nejen sebe, ale i celé rodiny.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 10:01    Předmět: Citovat

Ty Sincery tam chodí bez problémů a jejich cena se nemění. Množství které je momentálně k dispozici odpovídá jejich kusové prodejnosti. Ale každý si jich může naobjednat třeba 1/2kýble.. Very Happy

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: út duben 27 2010, 20:47    Předmět: Citovat

aha,je to šasi S63A , A jsem přehédl
29 palců,čili korekce E-W použita a je plně fukční.
Průběh řídícího napětí z vertikálu na operák korekce E-W IC401 v pořádku.Šířka výstupního imulsu na korekční Fet taky ok,ale na sestupné hraně jsou vidět dost podstatné zákmity.
Při měření na VN trafu je vidět asi v polovině průběhu roztřesený zákmit.Je na vzestupné i sestupné straně o velikosti asi 1/4 celého průbehu.
Vrcholek průběhu není zakulcen,ale zeseknut do plošky.
Nenašel jsem žádnou kapacitu mimo normu,napětí sedí dle schematu.
Nadměrnou teplotu jsem zjistil jen u vychylovaček.
Byl dost problém v SM nalézt patřičné položky,protože polovina napisu je ukryta zarohem.
Položku korekce E-W jsem z hodnoty 42 snižoval směrem k nule,obraz se podstatně zužoval a z rovných svislých linek začal vytvářet soudek ( ),opak podušky.Při nulové hodnotě byl prostřední kruh (měl jsem obrazec mříže s pěti kruhy) pěkně kulatý,ale rohové kruhy byly vidět jen z malé části a velmi oválné.
Mohl by se takto projevovat zkrat ve vychylovačkách?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 27 2010, 21:17    Předmět: Citovat

Jenom škoda, že ta telka (navzdory PRAVIDLŮM) zase nemá žádný model Cry Cry Cry

kokun napsal(a):
.... Tak, nejenže náš urážlivý Milan121 není schopen do Předmětu vlákna uvést přesný typ telky (ač je to v PRAVIDLECH !!), ale neuvede ani kompletní typ šasi - páč existují: S63A i S63B Shocked Cry

Milan121 napsal(a):
aha,je to šasi S63A , A jsem přehédl


kokun napsal(a):
masar napsal(a):
Je třeba změřit napájecí napětí KSŘ a zkontrolovat obvod korekce V-Z (pokud ho tv má). Wink

A protože jsem na 90% přesvědčený, že jeho telka má větší úhlopříčku než 28" (zase tipuju: 29" SLIM), pak ta telka na 100% korekci ) ( Shocked
Toto všechno se ale musíme jen dohadovat, páč dotyčný ani "nectí PRAVIDLA" Cry

Milan121 napsal(a):
29 palců,čili korekce E-W použita a je plně fukční.
.....

Shocked Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: st květen 05 2010, 20:32    Předmět: Citovat

Příčina závady - C425 130nF (dle značení šasi S63A),při kontrole vykazoval odchylu -5nF nevěnoval jsem mu zprvu pozornost.Odchylka kapacity se mi zdála na takovou deformaci obrazu malá.Po jeho výměně vše OK.
Na zkoušku jsem osadit menší kapacitu - 100 nF,deformace jen mírná .
Asi kapacita původního koďanu pod napětím cestovala.
V těchto případech jednu radu pro nás amatéry,laiky -odpojit si korekci podušky,třeba i spodní diodu modulátoru,je to zavádějící a svádí ke zbytečnému laborování.
To Duvsan -byl jsi nejblíž!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund