Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

rozdíl mezi motory u Whirlpool AWT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 20:10    Předmět: Citovat

No ten buben - na to jsem se nekoukal. Motor jsem vyměnil - tlumiče jsem taky dal druhé - co jsem měl doma jako náhradní - o ten buben mám opravdu velký strach - njn - Whirlpool je Whirlpool Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tunelprokop



Založen: Mar 27, 2008
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 19:38    Předmět: Citovat

Běž to pr...., co máš pořád proti Whirlpoolu????? To byla vadná série bubnů, co jim vždycky uletěla hřídel. U těch nových se to už tak často nestává. U Bosche Ti taky uletí běžně příruba bubnu (a výměna je tak drahá, že se to většinou neoplatí měnit) a to vůbec nemluvím o ARDU !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út květen 05 2009, 20:05    Předmět: Citovat

Hele,mám dojem že sem se Tě neptal na Tvůj názor. O té vadné sérii vím - neříkám že Whirlpool je na hov.... Ale dokonalý není... Ardo - to je shit - Whirlpool je oproti tomu jednička... Kámošové máti ten buben uletěl... Pračka na odpis... mne se to ještě nestalo a doufám že nestane... Každej má něco - já nemusím Whirlpool a ty nemusíš mne jak tak vidím. Wink Wink
Co se týče toho Bosche - tak tam jsou snad nejdražší díly - ložisko bubnu za 2500 kč - nma Whirlpool AWT - za 600 kč jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 23:53    Předmět: Citovat

Pánové, to co řešíte je pouhý amatérismus, rvát ložisko konkorem, nebo čistit benzínem a pak cpát vazelinou. NEBRAT!!!!!!! Ta pračka se za pár dní, či týdnů vráti, s pěkně nasraným kupcem a možná nevratně poškozeným motorem kvůli pajdě, neboli padesátikoruně. Nějaký čásek jsem se tím živil, vykoupili jsme pračky od cikánů co to tahali z německa, zrepasovali a s dobrým ziskem prodali přes síť bazarů, bylo to celkem dobrý jako vedlejšák. Jestliže si tím pán přivydělává, občasnou opravou a prodejem, vyplatí se mu udělat si svůj třmenový stahovák s jemným závitem na tu řemeničku, jinak kdejaký trochu slušný soustružník mu ji stáhne za pomocí soustruhu. Nýty co drží tělo statoru a čela po kupě, jsou železné poniklované, běžně jsme je nahrazovali dlouhými imbusáky a maticí s silonovou vložkou. Ložiska na ten motor stojí cca. do stopadesáti korun obě a uhlíky kolem stoosmdesáti pár. Já jelikož jsem Liberečák, nakupoval jsem ložiska ve firmě PUMA a uhlíky v P+M servise, ale každé větší město bude mít krám, specializovaný na prodej ložiskového zboží a servisáky praček, kde se dá zjistit zdroj náhradních dílů. Jo abych nezapomněl, to ložisko, jakmile se jednou odloupne byť skoro neviditelně chrom, je nenávratně v prdeli a nevyléčí ho ani svěcená voda, natož konkor (Jinak je to jen ZBROJNÍ OLEJ, to znamená olej co uvolňuje nečistoty po hoření a pak teprve maže) nebo jakákoliv vazelina. Rolling Eyes Jinak těm, co by si chtěli doma opravit jakoukoliv pračku, nikdy neberte ložiskové sety ale nakupte si ložiska samostatně v ložiskárně a gufera, buďto opatrně sundat, nepoškodit a vrátit, anebo jen koupit u servismenů samotné gufero, dají se tak ušetřit docela velké peníze byť i na jediné pračce. Very Happy počty tam jsou velice primitvní, jak někdo pdal výše, ložiskový set Bosch 2500,- a skladba: 2xložo do stovky, jedno gufo za dvě až tři stovky a zbytek je za ten nápis BOSH Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 9:20    Předmět: Citovat

Ahoj - skláním se před tebou opravdu pěkně napsané.. Zkusím tu řemeničku dát někomu na stáhnutí. A co se týče těch ložiskových setů tak s tebou plně souhlasim- máti se odporoučela ložiska bubnu na Zanussce - dle servisu pálka za 2500 - 3000 - tatův známej to dal do kupy za necelých 500 kč a to je taky opravář praček !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 9:54    Předmět: Citovat

Ono i stejný díl koupíš za různé - nyní ložisko v plastu pro AWV za 299-600 .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 10:34    Předmět: Citovat

Děkuji za pochvalu Very Happy No ono když už jsme u těch pračel Whirpool, ložiska do bubnu, jak někdo psal výše, že to v tom plastu stojí šestikilo, nestojí Very Happy. To v tom plastu se dá taky rozlisovat, v pouhém svěráku a vypadne na vás ložisko 6204 a těsnící V-ring kroužek. Cena 6204 je 48Kč a V-ringu 35Kč. Z čehož jasně plyne že celý buben, jeho uložení zrepásnu za dvě kilíčka a ještě mi zbyde na pivínko. Takhle by se dalo diskutovat o kdejaké pračce. Very Happy Jo jsem si vzpomněl, ta Whirpoolka, s tím mechanickým programátorem, tak má taky řídící kartu, je schovaná na zadku pračky, v dolní části pod igelitovou plenou v šedivý plastový krabičce, aby do ní nezatekla voda a řídí pouze a jen motor, nic jiného. Very Happy Very Happy Very Happy :
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 10:37    Předmět: Citovat

já to vím.. má též modul...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 12:07    Předmět: Citovat

Bohužel , tady je 6203 a to má oboustranný rantl , takže žádná kilíčka neušetříš ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sesi



Založen: Dec 31, 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 11:17    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem zakládat nové téma, ale potřebuju radu, kde nejlépe koupit uhlíky do motoru pračky Whirlpool AWM 5085-800 (motor 335W, MCA 38/64-148/WHE1, kód 4619 710 32671). Na netu jsem je našel v nabídce více shopů, ale nemáte někdo vyzkoušený spolehlivý obchod s rychlým dodáním?
Motor přestával "táhnout", dle očekávání jsem odhalil uhlíky na konci životnosti. Komutátor je OK, neznatelně obroušený. Jinak pračka je 5 let stará, ale velmi intenzivně používaná dvěma domácnostmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 17:37    Předmět: Citovat

ahoj.. Napiš mi do SZ Tvoji adresu a pošlu Ti za poštovné cca půl centimetru obroušené uhlíky do tohoto motoru za anebo si zavolej sem :
http://rezny.cz/stranka-servis-16.html
Velice ochotná spolupráce a komunikace... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund