Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kabelová televize + domácí kamera

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so červen 03 2006, 17:57    Předmět: Kabelová televize + domácí kamera Citovat

Zdravím, měl bych dotaz. Do RD zřizuji přípojku KT a internetu. Momentálně ještě používám svoje antény a zesilovač a mám tam ještě sloučenou přes modulátor malou kamerku. (máme 3TV)

Potřeboval bych vědět jakým způsobem můžu opět sloučit signál s kamery s rozvodem KT, abych mohl zase obraz kamery chytat na všech TV, ale tak, aby nevznikl žádný problém. (rušení dalších účastníků, ovlivnění kvality signálu a já nevím co ještě.....)

Děkuji za vysvětlení jak se takové situace řeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so červen 03 2006, 18:56    Předmět: Citovat

To by nemělo vadit, když ti to nerušilo doteď, nehrozí to nijak výrazně ani s kabelovkou. Nanejvýš přeladíš modulátor na jiný kanál.
Jestli ale po kabelovce chceš honit i internet, musí být vyvedený ještě před modulátorem. Zpravidla totiž opačným směrem (t.j. od televizoru k anténě) signál skrz modulátor téměř neprochází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so červen 03 2006, 19:55    Předmět: Citovat

Mám namysli, jestli třeba v případě nějaké poruchy (kamerky) se nemohlo dostat něco ven k ostatním účastníkům (zkrat, napětí...) a ohrozit další připojené domácnosti. Nerad bych to potom platil, nebo měl nějaké problémy.

Mám ještě jeden asi hloupý dotaz, ale jak je to se signálem, který sloučím u mě za účastnickou zásuvkou a kamerou. Doufám, že se nedostane signál z kamery přes úč. zas. směrem ven z domu.

Jinak diky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so červen 03 2006, 23:39    Předmět: Citovat

Vždyť tu kamerku nemáš připojenou přímo, ale přes modulátor. V něm je slučovač signálu zvenčí s vlastním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 8:04    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Vždyť tu kamerku nemáš připojenou přímo, ale přes modulátor. V něm je slučovač signálu zvenčí s vlastním.

My si nerozumíme, modulátor je z www.flajzar.cz, původem na plejstejšna. Ten má jeden vývod přímo do TV. Momentálně to mám přes domovní antenní zesilovač a jeho jeden volný vstup. Takže na výstupu zesilovače mám signál TV i kamery.

Ale ten původní dotaz je : V domě bude zásuvka kde bude přívod KT. Ten dále potřebuji rozvest na 3TV. Předpokládám, že to nechám tak jak to teď přes normální rozbočovače na koaxiál. (žádný pevný rozvod nemám). No a já mám představu, že do toho ještě přes zase úplně jednoduchý "slučovač" pustím tu kameru. Ale nevím jestli to nemůže něco udělat stím rozvodem KT.
(Aby někdo nepřiběhl, že mu špatně hraje TV, internet.......)Kamera je šunt za pár stovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 8:40    Předmět: Citovat

No tak hned za zásuvkou CATV zapojíš slučovač/rozbočovač REST (to je ten, co z jednoho vstupu pustí jen jeden kanál a z druhého všechny bez toho jednoho - no ono je to pásmo obvykle o něco širší, než jeden kanál, ale to by nemělo vadit). No a ten REST nastavíš na kanál, na kterém jede ten modulátor.
Kabelovka používá odbočovače s vazebním útlumem více, než 13dB, zpětný útlum je přes 35dB. Takže, co nezeslabil REST, to stáhne tento odbočovač.
Nakonec by pro kamerku měl vyhovět i širokopásmový hybridní slučovač/rozbočovač: ze vstupu zeslabí zhruba o 4dB na výstup, ale, je-li výstup normálně přizpůsobený, na ze vstupu na vstup má typicky útlum 22dB a větší. Ale nevíš, jak moc daleko od nosné ten modulátor ještě "svítí", tak bych stejně doporučil ten REST.

OT: to SM jsou Semily nebo Severní Morava?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 9:36    Předmět: Citovat

Děkuji za radu, já věděl že to nebude jen tak. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 9:36    Předmět: Citovat

nedá se někam do vývodu KT zapojit širokopásmový zesilovač, třeba se ziskem 0 dB, který by oddělil zpětně pronikání soukromého vysílání ostatním kabelářům?

mimo téma: Hille, s tím 0,5l kolkem, nemáš strach o játra? nebo jsi měl na mysli kefír? Jestli máš dost půdního prostoru, mysli na analogii s dnešní situací s rádii Philips, Telefunken atd. z roku 1927 - nech nějakou investici potomkům Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 11:10    Předmět: Citovat

Badochu, ten slučovač REST nabízí hned několik firem. Dokonce v Terozu, pokud víš, na kterém kanálu ti PS vysílá, si můžeš při objednání uvést číslo kanálu (i když u těch přeladitelných to taky nic složitého není).

Mimo téma: Crifodo: nejde o půdu, ale sklepní kóji v paneláku a jeden pokoj. Potřebuju místo a tenhle šrot tu už rok, dva, co jsem seknul se živností, leží. Ale spoustu dílů lze použít, z něčeho lze něco jiného ubastlit... Kvůli výměně oken potřebuju prostor. To, co má sběratelskou hodnotu, zatím nenabízím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 11:57    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
nedá se někam do vývodu KT zapojit širokopásmový zesilovač, třeba se ziskem 0 dB, který by oddělil zpětně pronikání soukromého vysílání ostatním kabelářům?


Ha zase jsem v pasti. Shocked Přesně o toto mi jde Exclamation

1, neovlivnit nějak kvalitu signálu dalším (cizím) účastníkům
2, aby se nedostal signál soukromé kamerky (monitoruje část zahrady) po kabelu mimo můj dům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 13:10    Předmět: Citovat

Ty čekáš odpověď, podle které to prostě nejde, či co?
Můžeš použít zesilovač: prodávají se linkové zesilovače s velkou přebuditelností (do kabelu) a se ziskem asi od 8dB. Ten by stačil. Ale je to nutné? Nehledej problém, kde není.
Kabelová televize používá odbočovače, které samy o sobě dost účinně brání pronikání jakéhokoli nežádoucího signálu zpět do páteřního rozvodu. Žádný z účastníků nesmí poznat, že soused kouká na jiný program, že na zásuvce vůbec nic připojeného nemá, či mu vyzařuje kanálový volič. A tohle musí zajistit stovkám účastníků za každým koncovým zesilovačem.

V každém videu je modulátor, například v Panasonikách se nevypíná ani ve STD-BY módu. Ten modulátor má v sobě slučovač, který vysílaný kmitočet zeslabí cestou zpět do anténního vstupu nejméně o 20dB (tedy 10x). Kolik takových je asi připojených na kabelovku?
To totiž odpovídá stavu, kdy přes podobný slučovač připojíš ten modulátor z PS.
Můžeš použít třeba slučovač Teroz 226 X nebo Ivo I016-PF nebo obdobný od Tesonu (ty jsou hybridní, širokopásmové)
Za lepší řešení, pokud ti modulátor vysílá v pásmu UHF (tam kabelovka nejede), bych pokládal slučovač Teroz 238X - jedním vstupem pouští kanály 1-12 a kabelové až do S38, druhým vstupem pak kanály 21 a vyšší - tam připojíš modulátor.
No a pak existují slušovače REST, třeba Ivo SL03+F (ten se dá objednat pro konkrétní číslo kanálu) nebo SL03F (ten si musíš naladit sám).


Naposledy upravil Hill dne ne červen 04 2006, 13:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: ne červen 04 2006, 13:28    Předmět: Citovat

Tak jo, sloučit to nějak sloučím, to nebude tak velký problém, jen jsem se potřeboval ujistit, že ten signál nebude nijak vadit dalším účastníkům. Nerad bych si hned zadělal na nějaké problémy.

Takže díky za konzultaci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund